Guest Leyla

Stosunek do nauki

Recommended Posts

No więc właśnie.

Jaki macie do niej stosunek? Zlewacie czy się przejmujecie?

Ja ostatnio zaczęłam zlewać, trochę gorszych ocen mi wpadło. Podciągnęłam się, ale dalej zlewam i jakos mam te piątki w gimnazjum, a jak jest u Was?

Ja jestem takim czwórkowcem ;d, srednia zawsze powyzej 4,2 wiec nie olewam, po prostu staram sie cos zapamietac z kazdej lekcji i po 20 minut w domu sie jescze douczam i jakos te 3,4,5 wchodzi, a jak dostane te 1,2 to zawsze staram sie poprawic :)

Ja jestem na studiach więc na wykłady chodzę jak chce, ale strasznie boję się tego co będzie jak przyjdą kolokwia i sesje...

wiesz to zależy są przedmioty na których mi zależy (matura egzaminy) a są taki które trzeba po prostu zaliczyć i tyle, więc się do nich nie przykładam

Zależy do jakiego przedmiotu... Do lekcji z moją wychowawczynią mam lekceważący :P. Resztą strasznie się nie przejmuję, ale też nie olewam.

Przykładam się do języków i do przedmiotów prowadzących. Ocenami nigdy się specjalnie nie przejmowałam, jak dla mnie liczy się to, co w głowie -a nie na świadectwie.

Na przedmioty, których nie będę zdawała na maturze, mam tzw. wyjebkę. Z resztą do szczęścia nie jest mi potrzeba dużo wiedzy z zakresu chemii, czy biologii.

Podobnie jak kilka osób wyżej. Z tego co będę zdawał na maturze uczę się solidnie, tzn. z geografii, historii, polskiego i angielskiego. Z innych staram się na mocne 3 co się udaje. Problemy czasem są z fizyką i matematyką ale one nie są mi potrzebne więc byle zaliczyć. A i chodzę do 2 LO :D

No więc właśnie.

Jaki macie do niej stosunek? Zlewacie czy się przejmujecie?

Ja ostatnio zaczęłam zlewać, trochę gorszych ocen mi wpadło. Podciągnęłam się, ale dalej zlewam i jakos mam te piątki w gimnazjum, a jak jest u Was?

mieć piątki w gimnazjum to akurat żaden wyczyn... pójdziesz do liceum (dobrego) to zobaczysz co to harówka :/

ogólnie uczę sie do tych które mnie interesują, resztę zlewam...

totalna olewka X-D nie uczę się w ogóle, ale robię ściągi na sprawdziany i to chyba dlatego miałem średnią 3,7 aha zapomniałbym chodzę do jednego z najlepszych techników na pokdp ;)

W liceum sie kombinowało jak tu się przemknąc. potem nagłe zdziwienie , ze na maturze nie będzie tak pieknie więc przysiadlam. Teraz na studiach nagle( no nie tak nagle, spodziewałam sie raczej;) ) okazuje się ze nikt mnie nie "motywuje" i że jesli sama tego nie zrobie to mam zwyczanie.. problem. Owszem, na wykłady chodzic nie musze, generalnie uczyć sie nie musze- tyle że tym sposobem zakończę swoją edukacę na uczelni. Póki co nie mogę sie zebrać żeby byc szczególnie pilna, ale co zadadzą owszem zrobie/przeczytm. Boje się okrutnie wszelkiego egzekwownia wiedzy. Uczyc się lubie, tak dla siebie.

Nauki nigdy nie zlewałam.

Czasami trudno zmusić się do nauki...jak np. teraz gdy mogłabym chwilę przysiąść i pouczyć się na sprawdziany itd. Ale ogólnie wybierając tę a nie inną szkołę zdawałam sobie sprawę, że łatwo nie będzie...na razie mam za sobą 2 miesiące w LO. Jak będzie...czas pokaże.

biologia-zawsze uwielbiałam ten przedmiot więc z nauką nie miałam problemów, chemii sie uczę bo muszę i jest mi bardzo potrzebna, a reszta przedmiotów to tak żeby nie mieć wyrzutów sumienia, zresztą i tak na nich zawsze sciągałam :P

Mając do wyboru naukę czy wyspanie się wybieram to pierwsze. Staram się traktować naukę jak najbardziej poważnie i jestem wkurzona na samą siebie kiedy czegoś nie porafię zrobić lub po prostu gdy zbrakło mi czasu, bo przecież mogłam wcale nie spać i jakoś to zrobić.

Najbardziej denerwuje mnie sytuacja kiedy mam dac komuś np. odpisać zadanie domowe gdy ja spałam zaledwie 4 godziny a ten Ktoś miał wszystko gdzieś i spał 10 godzin hyh.

Ale pocieszam się tym, że kiedyś to wyjdzie..choćby na maturze...

Oho... widzę że nie potrafisz znaleźć dobrych stron tego że dajesz odpisywać ;) a są to np:

- satysfakcja że komuś pomożesz

- zyskujesz szacunek

- wiele się nauczysz

- no i wdzięczność tych osób

mmm zalezy jak na to patrzec. nie mam zamiaru do końca życia odrabiać za innych zadań domowych. pracuję na własne oceny i tyle. skoro ja potrafie się poświęcić i się nie wyspac to inni mogą równie zrobić to samo.

poza tym tu nie chodzi o sporadyczne przypadki ale takie co sa dzień w dzień. i jeszcze po 10 godzinach marudzą, że sie nie wyspali. wkurzające.

ale równie dobrze możesz to zrobić w dzień ;) i na pewno się wyśpisz 8) wiem że masz trochę racji, ale ja np. należę do tych drugich :roll: tylko że nie marudzę że się nie wyspałem :wink: ale daję odpisywać na sprawdzianach i gdy robię ściągi to drukuję dla całej klasy ;) MIMO ŻE SAM JE PISA

mhmm zdziwisz się, ale ja po lekcjach zazwyczaj wracam do domu iii od 17 się uczę z malymi przerwami na kolacje itp. nie siedze przed TV,przy PC jedynie w celu wyszukania jakiś informacji.

u nas nie ma taak, że nauczyciele podają wszystko na tacy, a wręcz przeciwnie samemu trzeba wiele tematów opracować. a do tego dochodzą kartkówki i ze wzgledu na to, że przez 1 m-ąc nie ma mojej klasy w szkole bo mamy praktyki musimy mieć po 3 oceny z każdego przedmiotu, a im się przypomina pod koniec października o tym i wtedy mamy taaki zakrzan ze szok;/ wracamy do szkoły na poczatku grudnia i już praktycznie jest wystawianie ocen semstralnych...

Najbardziej denerwuje mnie sytuacja kiedy mam dac komuś np. odpisać zadanie domowe gdy ja spałam zaledwie 4 godziny a ten Ktoś miał wszystko gdzieś i spał 10 godzin hyh.

olllooooooollllllllllll

wspolczuje takim ludziom, spedza cala mlodosc przed ksiazkami...

sam znam taka typiare co to min. do 22 sie uczy, zal

pysiaa, czemu nie wrzucisz na luuuz? :) rozumiem że Ci zależy, ale przecież życie nie kończy się na nauce ;) wszystko jest dla ludzi :P tylko nie do przesady :) ja chodzę do jednego z najlepszych techników od początku roku uczyłem się może 2-3 minuty w domu (później rzuciłem książke :P) mam 3 średnią w klasie, a wszystko dzięki temu że do wszystkiego mam dystans, potrafię docenić że ktoś da odpisać :P;) i robię ściągi ;) zrób sobie jeden dzień wolny ;) tak tylko dla siebie ;) zobaczysz jak to jest ;)

moj historyk mowi, ze nasz stosunek do nauki jest teraz seksualny, ona lezy, a my ja...;) w sumie troche prawdy w tym jest, jestem taka strasznie zmeczona i nie chce mi sie nic robic. nie wiem jak to robilam, ze nigdy nie lubilam nauki, a zawsze jakos udawalo mi sie na tych piatkach jechac. teraz juz sie chyba nie uda, a tak mi sie strasznie nie chce...

olllooooooollllllllllll

wspolczuje takim ludziom, spedza cala mlodosc przed ksiazkami...

sam znam taka typiare co to min. do 22 sie uczy, zal

wracam ze szkoly o 18, jem obiad, siadam do kompa, cos jeszcze porobie i o 20 zaczynam sie uczyc. i to chyba nic dziwnego, ze siedze do 22, jesli musze przeczytac kilka opowiadan, nauczyc sie i odrobic lekcje. ja nie rozumiem takich ludzi, ktorzy nie potrafia zrozumiec tych ambitnych. ja nie chce miec nadzwyczajnej, czy wyjechac, ale szanuje tych ktorzy musza uczyc sie do nocy i odrabiac zadania domowe, zeby potem inni od nich spisywali, zeby zostali lekarzami i ratowali im ... :roll:

mmm ja doskonale wiem co to jest dzień wolny od nauki, ale to nie moja wina, że np. jak nie odrobię jakiegoś zadania nie mogę zasnąc etc. bo co będzie jeśli jutro będę nieprzygotowana.

Co do ściąg, nie jestem ich przeciwniczką, i zdarza się, że sama ją zrobię, ale tylko np. z jakiejś definicji której nie potrafię zapamiętać, bo wg. mnie jest 'głupia'. Poza tym u mnie w szkole nie zawsze idzie ściągnąć, są przypadki kiedy nauczyciele przyłapują uczniów na ściągniu ech...

Poza tym uwazam, że ściąganie jest niesprawiedliwe w stosunku do uczniów, którzy np. systematycznie się uczą...No taak, ale ocena-ocenie nigdy nie była i nie będzie równa...

Naprawdę, jeśli komuś starczą 2h na zrobienie lekcji i nauczenie się wszystkiego, to podziwiam i stwierdzam, że chyba ze mną jest coś nie tak albo moja szkoła jest dla ludzi, którzy nigdy nie mogą się zmęczyć, przepracować, zrelaksować i polenić.

Ściągi? eee, niekoniecznie. Chyba, że takie bazgrolnięte na ręce czy pod bluzką w czasie przerwy.

Dla mnie najgorsze z nauką jest to, że trzeba poswiecic na nią dużo czasu.;] I jesli mam do wyboru zrobić sciąge , a nauczyć się <15. min.> to wybiorę tą opcję, która zajmie mniej czasu, jakkolwiek nie byłabym zmęczona.

Szkoda, że doba nie ma 48h.

...

dobra zdradzę wam mój przepis na idealną ściągę:

Składniki:

- drukarka

- przezroczysta folia do drukowania :twisted:

- materiały do wydrukowania

reszty sie można domyślić ;) niezawodny sposób, tylko trochę hmm... drogi :roll: dlatego na folii drukuje sam dla siebie dla reszty na kartce :P sposób sprawdzony i używany przez lata!!! nigdy nie zostałem złapany

ja mam teraz taki okres, że na wszystko brak mi czasu, poza tym jestem leniwa, wszystko odkładam na później, staram się z tym walczyć z różnym skutkiem..ja ściąg jako takich nie robię, polegam jak już na innych :P a co do tej 22 godz.. hehe jak mam dużą pracę klasową to tak jak ost potrafię siedzieć od 17 do 23 (mogłabym dłużej gdyby moje szare komórki nie nakazywałyby mi zakończenie edukacji ;) )

Najczęściej umieszczam ją na ławce, bo bardzo trudno ją zauważyć, więc ze ściąganiem nie ma kłopotu, folię można kupić w papierniczym, kosztuje około 1zł formatu A4 więc jak drukujesz tylko dla siebie to nie jest takie drogie ;)

Najczęściej umieszczam ją na ławce, bo bardzo trudno ją zauważyć, więc ze ściąganiem nie ma kłopotu, folię można kupić w papierniczym, kosztuje około 1zł formatu A4 więc jak drukujesz tylko dla siebie to nie jest takie drogie ;)

A co do ściąg to powiedzcie mi jak je robicie i gdzie umieszczacie? ;)

Ja z papieru, w piórniku najczęściej - standard...