• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Joe16

Jaki jest odpowiedni wiek na związki?

Recommended Posts

nie ma czegoś takiego jak odpowiedni wiek na związek...

znam pary które tworzą już w wieku 15 lat dojrzałe związki i do tej pory czyli już 5 lat są razem...

są tez ludzie którzy ktaktują związek powaznie dopiero po studiach...

w/g mnie to kewstia dojrzałości danej osoby oraz chęci bycia z kimś w związku :)

PS.

Bishamoth napisał:

poniewaz najczesciej po szkole sredniej idzie sie na studia a nie zawsze na te same... i tu kontakt ostro sie urywa, widujesz dziewczyne raz max dwa na tydzien jak dobrze pojdzie...

jeśli ktoś jest dojrzały to potrafi to zrozumieć i przeboleć... wcale nie musi się to skończyć porażką. Tyle!

zgadzam się z MacGyver, 'em... (zresztą nie pierwszy raz ;) )

dwójka kochających się ludzi jest w stanie coś takiego wytrwać-przynajmniej ja w to wierzę...

wiesz moge powiedziec jedno zwiazek owszem ale jak pisali moi poprzednicy musisz znalezc osobe ktora cie nie zawiedzie i nie zrani bo pozniej mozesz wpasc w kompleksy lub dlugo bedziesz sie bala ze ktos cie zrani:( a to jest najgorsze.... nie wiem kim jest ta osoba z ktora pragniesz sie zwiazac ale jesli znasz ja na tyle dobrze ze serce podpowiada ci aby z nia sprobowac zostac para to probuj a ja zycze ci szczescia ze swojej strony

Ja zawsze tak sobie myślałam widząc jakiegoś 17- latka , ze w głowie im tylko jedno..., ale czytając nieraz wiele tych postów , większość ich raczej przeżywa rozstanie z dziewczyną :lol: Więc tak sobie myślę , że ten wiek mógłby być odpowiedni. Ale uważam , ze taki wiek jak 13 lat to raczej nie , bo to raczej jest takie popisywanie się , czy może krótka miłość , o tak bym to nazwała :mrgreen: Pozdrowienia :devil:

Moim zdanie to raczej zależy od dojrzałości psychicznej.

Nawet 20 latkowie mogą bawić się swoimi partnerami, zmieniać jak rękawiczki i nie myslec o powaznych związkach.

A każdy dojrzewa kiedy indziej. To sprawa indywidualna.

A nie wszyscy chłopacy myślą o jednym- jednak większość tak.

No co poradzić na to, że dojrzewają i zaczynają dostrzegać dziewczyny?

;)

nie ma idealnego wieku na zwiazek :)

mam kumpla ktory ma 16 lat jest dojrzaly i tworzy swietny zwiazek, mam innego kumpla, ktory jest w moim wieku i uwaza ze nie dorosl i woli tylko niewinnie pobawic sie z dziewczyna.

a faceci w wieku 18-20 nie zawsze chodzi im tylko o jedno... wiekszosci tak, ale nie wszystkim.

facet musi dorosnac do prawdziwego, trwalego zwiazku.

teraz niektorym chodzi tylko o dobra zabawe. :)

No to tak :) Spróbować możesz, czemu nie. Wkońcu raz się żyje a może się udać i tak jak już ktoś pisał poprostu nie licz na zbyt dużo a ja się uda to będziesz miała większą uciechę :lol: Co do tego w jakim wieku...to jak już gdzieś pisałem każdy jest inny...jedni szybciej dorastają inni później i nie można wszystkich do jednego worka pakować.To wszystko zależy tylko od Ciebie :wink: Jeśli wg.Ciebie masz czas na tą 2 osobę i jest,że tak powiem,kandydat to w czym problem :) Podobno nie ma rzeczy niemożliwych(wiem po sobie :lol: )

Pozdro

teraz to jeszcze troche za wczesnie (jak dla mnie) na powazny zwiazek. ja chce sie bawc (typowe)

ale w srednej szkole za jakies 2 lata to wiek idealny na rozpoczecie powaznego zwiazku...

Chodzić za rączkę można i w wieku gimnazjalnym, ale myślę, że dzieci nie powinny pchać się do związków, a do współżycia to już w szczególności. Czasem wydaje mi się, że ta symboliczna granica 18 lat to wciąż za mało, ale powiedzmy, że, uwzględniając tych, którzy dojrzewają wcześniej, jest to najwcześniejszy moment, kiedy powinno się zacząć rozglądać za ewentualnym partnerem.

Wiek emocjonalny. Ludzie w dzisiejszych czasach w większości nie są gotowi na związki, a i tak w nie wchodzą z poczucia samotności? Później są rozwody, zdrady, romanse, oszustwa itd. 

Prawdą jest, że aby wejść w związek należy być świadomym samego siebie, należy akceptować siebie i kochać siebie, zrozumieć, że prawdą jest, że ludzie nie są tacy niezbędni w naszym życiu, nie bać się samotności itd do udanego związku potrzebne są dwie takie osoby. 

A w ogóle jest taki?

Jak dla mnie to kwestia mocno indywidualna. Ale zgodzę się z tym

O 18.11.2019 at 08:34, Bloody. napisał:

Prawdą jest, że aby wejść w związek należy być świadomym samego siebie, należy akceptować siebie i kochać siebie

To prawda i zgadzam się  z tym bo znam to z autopsji :)