Joe16

Jaki jest odpowiedni wiek na związki?

Recommended Posts

Mam pytanko.Jaki jest odpowiedni wiek na związki?Moje pytanie jest może i dziwne, ale niewiem czy w wieku 16 lat mysleć o poważnych związkach i czy wszyscy chłopcy myślą tylko o jednym...

Pewnie że tak . Ale na taki do końca życia to chyba jeszcze za wcześnie . Jak dla mnie . Młodzież chce sie wyszumiec z jak największą liczbą osób ;/ ( nie mówie , że wszyscy !! )

Dla tyhc starszych ( 18 - 19 ) na pewno o sex chodzi . Ale dla tych od 15 do 17 raczej nie . Bo 16 letnie dziewczyny zazwyczaj nie zgadzają się na to :)

Ale myślec to napewno myślą ;)) :lol:

czy w wieku 16 lat mysleć o poważnych związkach

myślę, że nie... po szkole średniej jest najlepszy okres na to... ostatnio się o tym dowiedziałem...

czy wszyscy chłopcy myślą tylko o jednym...

nie, nie wszyscy...

:lol: :lol: :lol: każdy okres jest dobry jeśli tylko poznasz odpowiedniego chłopaka

O poważnym związku można myśleć,ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie. Juz był podobny temat o związkach w tym wieku i niektórzy pisali,ze znają pary, które sa ze sobą własnie od 15 lub 16 roku zycia i są szczęśliwi.Sama też znam taką parkę i dobrze im się układa. Ale nie powiedziane,że zawsze się uda. Myślę,że lepiej nie zakładac,że coś z tego wyjdzie poważniejszego,a potem będzie wielka niespodzianka jak sie uda :wink:

Mimo tak młodego wieku miałam dwóch chłopaków...i niewyszło mi to najlepiej.Boję się znów komukolwiek zaufać.Jeden chciał tylko jednego a drugi mnie okłamał...Moje kumpele również miały po kilku gostków i na dobre to się nieskończyło...

bo szukacie chłopaka na siły byle go tylko mieć :| poznaj kogoś dobrze, a dopiero później jak Ci będzie bardzo odpowiadał i będziesz go dobrze znała to możecie spróbować.

Mimo tak młodego wieku miałam dwóch chłopaków...i niewyszło mi to najlepiej.Boję się znów komukolwiek zaufać.Jeden chciał tylko jednego a drugi mnie okłamał...Moje kumpele również miały po kilku gostków i na dobre to się nieskończyło...

no widzisz! posłuchaj mojej rady... nie zniesiesz upokorzeń jakie np. teraz ja znoszę... Narazie radzę się wstrzymać i zostawić to na później, a na pewno znajdziesz tą druga połówkę ...

Mac Gayver uważasz ze w moim wieku niepowinnam szukać chłopaka?

Sebo ja nie jestem taka jak inne.Nieszukam chłopaka na siłe tylko niewiem czy znów powinnam dać komuś szanse

[ Dodano: Wto Wrz 19, 2006 20:40 ]

Bishamoth to kiedy jest czas według ciebie na miłość?

MacGyver ma racje! Jesli myśli się o powaznym związku, to najlepiej poczekać trochę. Chłopcy w liceum i na studiach są inni i poważniejsi(nie wszyscy oczywiście) i taki związek ma już zdecydowanie większe szanse na przetrwanie. Ale jak już powiedziałam, różnie bywa i 15-latkom też może sie udać.

Ale to niebyła ich wina tylko tych gostków.Ja nie zaliczam się do lasek które chcą tylko jednego.ja chcę przeżyć tylko coś cudownego w życiu.Nie lecę na kasę czy wygląd lecz na to co ma w środku na uczucia i charakter.

Joe16, nie szukasz na siłe to widocznie złym dajesz szanse, nie wiem na jakiej podstawie im szanse dajesz? bo jest przystojny? czy jak?

Ale tak według Ciebie kiedy jest ten odpowiedni moment??

[ Dodano: Wto Wrz 19, 2006 20:48 ]

Sebo ja nielecę na kasę tak jak inne laski lecz na to jaki on jest i czy wart jest tego co czuję do niego.Po prostu chcę żyć szczęśliwie a nie ciągle płakać w ukryciu i cierpieć jak inni są szczęśliwi.

wybacz ale ja jeszcze nigdy nieolałam chłopaka

[ Dodano: Wto Wrz 19, 2006 20:55 ]

i niemusisz odpiswać na mój problem.

no pewnie to my jesteśmy źle i jesteśmy całym złem tego świata :D twoje gadanie jest z deka dziwne :| skoro nie szukasz chłopaka przystojnego itd. a czułego itd. to nie wiem jak ty ich wybierałaś, chyba mało ich znałaś zanim z nimi zaczynałaś być

mój 1000 post :lol: :lol: :lol:

Myslę,że zanim dasz komuś szansę na bycie z Tobą :P powinnas go lepiej poznać. Spotykać się, rozmawiac,chodzić na spacery: poznawać się. Jak już poznasz lepiej tego chłopaka,to możesz się z nim związać,jeśli będzie Ci odpowiadał.

Jesli chodzi o to, czy to będzie prawdziwa miłość i przetrwa wieki: trudno powiedzieć i nie liczyłabym na to. Ale dlaczego masz się ograniczać i unikac spotkań z chłopakami. Myślę,że nikt nie miał na myśli czegoś takiego.

Poprostu trudno o powazny związek w tym wieku (nie mówie,ze jest to niemozliwe).Chłopcy często sami nie wiedzą czego chcą i dziewczyny podobnie. W późniejszym wieku jest już inaczej.Kazdy zaczyna myślec o założeniu rodziny i podejście do związku jest poważniejsze. Dlatego pod koniec liceum,na studiach itd masz większą szansę na to,że związek przetrwa.

Ale nie ma nic pewnego i nikt nie moze Ci powiedziec co masz zrobic, bo nikt nie wie,co Cię w życiu spotka :wink:

Bishamoth nie wiem czy zrozumialeć Mac'a =]

Pisząc, że najlepszy czas jest po szkole średniej miał pewnie na myśli to, że wkońcu pójdziemy na studia (bo tak zakładam) i na tych właśnie studiach swoich ukochanych znajdziemy tą drugą połowę , z którą będziemy mogli spędzić reszte życia ^^ .

A co do tego związku to nie ma zasady kiedy się powinno wchodzić w związek z drugą osobą, to przychodzi samo od siebie :) Ja mogę tylko powiedzieć, żebyś w takim wieku nie liczyła na jakiś związek, który przetrwa niewiadomo ile. Osobiście znam tylko jeden przypadek, który przetrwał od wieku 15 lat do 22 :P czyli jakby nie patrzeć to 7 lat ^^. Jeżeli natomiast chcesz w życiu się zabawić w sensie spróbowac seksu przed tym jedynym partnerem to możesz zacząć już =] 16 lat to nie jest tak mało w brew pozorom. Znam multum osób, które w tym wieku rozpoczynały życie seksualne :)

Swoją drogą co do tych chłopaków, to powiem szczerze , że jestem raczej z tych, którzy lubią mimo wszystko dobrą zabawę :) Jakoś nie przekonywałby mnie związek ściśle "biblijny" hje hje hje :P

No to się napisałem, jeżeli ktoś się nie zgadza ze mną, albo chciałby się odnieść do mojej wypowiedzi to proszę bardzo :)

poniewaz najczesciej po szkole sredniej idzie sie na studia a nie zawsze na te same... :/ i tu kontakt ostro sie urywa, widujesz dziewczyne raz max dwa na tydzien jak dobrze pojdzie...

jeśli ktoś jest dojrzały to potrafi to zrozumieć i przeboleć... wcale nie musi się to skończyć porażką. Tyle!

Oj Joe16! Z jednej skrajności w drugą :wink: .

Nie masz sie zamykać na 4 spusty i zostać zakonnicą.

Masz poprostu przemysleć i lepiej kogoś poznać,żeby Cie potem nie zranił (chociaz tego nigdy nie będziesz pewna). Może akurat trafisz na swoją drugą połówkę :wink: .

Półówki? Myślę,że kazdy może znaleźć kogoś odpowiedniego dla siebie,a czy to ta połówka, czy inna... nie zastanawiałam się. Szkoda czasu na takie rozmyślanie,które do niczego (według mnie) nie prowadzi.Jesli jestes z kimś szczęśliwa, to najważniejsze i trzeba się cieszyć z tego, co się ma.

Wiem jedno: jesli coś tracimy i nawet jesli to bardzo boli, to tylko po to, aby za jakiś czas przyszło coś lepszego. To co było, uczy nas jakich błędów nie popełniac i co poprawić,żeby kolejny związek był lepszy.

nie wiem co za wogóle jest sens zakładania z góry, że się zamykam i nie poznaje nikogo wg mnie całkowicie bez sensu

nie ma czegoś takiego jak odpowiedni wiek na związek...

znam pary które tworzą już w wieku 15 lat dojrzałe związki i do tej pory czyli już 5 lat są razem...

są tez ludzie którzy ktaktują związek powaznie dopiero po studiach...

w/g mnie to kewstia dojrzałości danej osoby oraz chęci bycia z kimś w związku :)

PS.

Bishamoth napisał:

poniewaz najczesciej po szkole sredniej idzie sie na studia a nie zawsze na te same... i tu kontakt ostro sie urywa, widujesz dziewczyne raz max dwa na tydzien jak dobrze pojdzie...

jeśli ktoś jest dojrzały to potrafi to zrozumieć i przeboleć... wcale nie musi się to skończyć porażką. Tyle!

zgadzam się z MacGyver, 'em... (zresztą nie pierwszy raz ;) )

dwójka kochających się ludzi jest w stanie coś takiego wytrwać-przynajmniej ja w to wierzę...

wiesz moge powiedziec jedno zwiazek owszem ale jak pisali moi poprzednicy musisz znalezc osobe ktora cie nie zawiedzie i nie zrani bo pozniej mozesz wpasc w kompleksy lub dlugo bedziesz sie bala ze ktos cie zrani:( a to jest najgorsze.... nie wiem kim jest ta osoba z ktora pragniesz sie zwiazac ale jesli znasz ja na tyle dobrze ze serce podpowiada ci aby z nia sprobowac zostac para to probuj a ja zycze ci szczescia ze swojej strony

Ja zawsze tak sobie myślałam widząc jakiegoś 17- latka , ze w głowie im tylko jedno..., ale czytając nieraz wiele tych postów , większość ich raczej przeżywa rozstanie z dziewczyną :lol: Więc tak sobie myślę , że ten wiek mógłby być odpowiedni. Ale uważam , ze taki wiek jak 13 lat to raczej nie , bo to raczej jest takie popisywanie się , czy może krótka miłość , o tak bym to nazwała :mrgreen: Pozdrowienia :devil:

Moim zdanie to raczej zależy od dojrzałości psychicznej.

Nawet 20 latkowie mogą bawić się swoimi partnerami, zmieniać jak rękawiczki i nie myslec o powaznych związkach.

A każdy dojrzewa kiedy indziej. To sprawa indywidualna.

A nie wszyscy chłopacy myślą o jednym- jednak większość tak.

No co poradzić na to, że dojrzewają i zaczynają dostrzegać dziewczyny?

;)