Sufler

Autobusy

37 postów w tym temacie

Witam może podyskutujemy o autobusach,to przecież też jest dział motoryzacji.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kojarzą mi się z tłokiem i spoconymi ludźmi :P ale dobrze że są-nie byłoby sie na co denerwować czekając na przystanku że sie spóźnia xD

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hehe :) ja to tam mam szkołe prawie ''pod nosem'' bo mam niecały kilometr a ja jeżdże autobusem.. znaczy już nie ale w zeszłym roku jeźdiłam :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ok,lae chodzi mi tez aby dyskutować o róznych markach,który lepszy,tańszy i lepszy,mniej awaryjny,ekologiczny,itd,poczekam na opinie,potem zaczne opis jednego zmoich nielubianych autobusów.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to ja sie nie wypowiadam na ten temat bo sie na tym nie znam ... to po co gadać bez seensownie...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie przepadam za jezdzeniem autobusami ale czesto do szkoly jezdze, szczegolnie w zime. No i na dodatkowe korepetycje tez musze jezdzic bo na innych koncach miasta mam.

Zreszta najczesciej i tak sie spozniam na autobusy i ide na piechotke ( jak jade do szkoly ;P bo na korki nie dalabym chyba rady dojsc na piechotke ;P )

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szczerze mowiac nie lubie jezdzic autobusem przez przystanki (nie lubie czekac... :oops: ) i czasami jest taki tlok albo jedzie tak wolno ze juz bym predzej pieszo zaszedl tam gdzie chcialbym jechac...

ale wole juz autobusem jezdzic niz pociagiem z jednego powodu - wieksze poczucie bezpieczenstwa... :wink:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podejdę do tematu raczej technicznie... Mój autobus, którym jeżdże i co chwilę się psuje, to Jugosławiański Ikarus... Niedość, że stary to jeszcze się psuje co chwilę... w drugi dzień szkoły, czyli we wtorek już nie byłem na pierwszej lekcji, bo autobus nawalił i musieli przysłać zastępczy Wink

Ikarus nie jest Jugosłowiański tylko węgierski.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ikarus nie jest Jugosłowiański tylko węgierski.

sorki za pomyłeczkę... z Bałkanów w każdym bądź razie ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tam lubię Scanie Omni 94 CLL UA-ładne, sprawne itp

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do Scanii nigdy nie byłem przekonany,kiedys jeździły u mnie 113,w lecie była straszna parówa w nich,wole ?Jelcza,mana i solarisa

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

solarisy też są spoko... ale co do manów to nie bardzo jestem przekonana... najwięcej awarii zauważyłam właśnie u nich i oczywiście u rozklekotanych ikarusów :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie jakoś same solarisy widze :P . Rzadko korzystam z autobusu,wolę tramwaj: nie stoi w korkach :wink: . Na szczęście mam wybór! Autobusy często się spóźniają,zwłaszcza linia 74,zawsze 5 min spóznienia. Jak chce sie byc punktualnym, to trzeba wyjść z domu dużo wczesniej, jechac tramwajem, albo iść pieszo. Ale tramwaje nie są dużo lepsze, zwłaszcza nasz Poznański Szybki Tramwaj. PESTKA ciąglę nawala i jak jeździłam nią do szkoły, to zawsze się spóźniałam na 1 lekcje. :roll:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie jest małe miasto tak więc na druga strone miasta idzie sie spacerem 40 minut,awarie nieraz sie zdarzaja,ale rzadko,zapasował mi ostatni Irisbus Citelis 12 M,świetny autobus tylko troche wąskawy

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Solarisy są najlepsze, bo made in Poland!

a właśnie,że made in deustchland,to niemieck produkt,mający fabryke wpolsce,choc mozna go uznac prawie za polski,pprzynajmniej egzemplarze jeżdzace z polskiej fabryki

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja nawet nie wiem jak wygladaja te solarisy czy tam inne, nie odrozniem ;] ale wiem ze u mnie sa Many ( bo jest fabryka (?) Manow u mnie w miescie a i jeden "ogorek" jezdzi ;P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Autobusy są spoko.Niektóre są tak luksusowe że mają nawet skórzane fotele i monitoringi w zagłówkach.Dobre autobusy i busy produkuje moim zdaniem Mercedes.Wiadomo:nie za dobre,nie za gorsze.Nie są bardzo drogie a zwłaszcza używane.Jelcz też spoko tylko gdyby miały lepsze silniki to by to było coś....

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Autobusy (szczególnie te z Solarisa) są OK jak nie ma ludzi i jest gdzie siedzieć.. Ja się tłukę autobusami do szkoły to często podstawiają nam takie małe busiki i trzeba się cisnąć w nich, to wtedy po prostu szaleństwo jest.. wracam ze szkoły po treningu zmęczona z wielką torbą z butami itp, a tu mi się jakaś babeczka nad głową drze żeby jej bilet skasowac czy coś, albo żebm łaskawie posunęła swoje 4 litery... A broń Boże jak kogoś niechcący szturchnie się.. to zaraz z mordą, że niewychowana..

Tak więc jak autobsy to tylko bez tłoku!

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Autobusy (szczególnie te z Solarisa) są OK

Musze sie zgodzic nie tylko ze wzgledu na lokalny patriotyzm (fabryka rzut kamieniem od domu ;-)).

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podoba mi sie Solaris, mam sentyment do Ikarusa a takze lubie krótkiego Jelcza. Poprostu nie ma autobsu którego bym nie lubil kazdy autobus ma swoj klimat.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

gdyby nie cudowne autobusy nasze życie byłoby cięższe. o ile w ogóle miałoby sens. jestem na tak. autobusy, nie bójcie się, wyjdźcie na ulicę ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

najmilej spędzam czas w 814 i jeszcze to MAN to juz odlotowa droga do M1 :D

Bo jak idzie starym Ikarusem to mnie krew zalewa. Strzela coś trzeszczy huk jak nie wiem ale ogólnie fajnie w autobusikach jest :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja lubie jeździć autobusami. W nich sa najlepsze motywy :D szczególnie w drodze do szkoły :P :D :)

A co do Solarisów to spoczko bryczki :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.