theo0

pierścień atlantów

Recommended Posts

Ok 1860r franc. egiptolog, markiz d'Agrain, odnalazł w Dolinie Królów pierścień z niezwykłym symbolem, który w żaden sposób nie mieścił się w tradycji egipskiej.Wkrótce zorientowano się, że ma on zadziwiające właściwości ochronne i uzdrawiające. Najciekawszym przykładem jego ochronnego oddziaływania jest przypadek Howarda Cartera, słynnego odkrywcy grobowca Tutenchamona.Kilkunastu ludzi uczestniczących w otwarciu grobowca oraz w oględzinach mumii zaczęło po kolei umierać. Twierdzono, że przyczyną zgonów jest klątwa faraona. Jedynym człowiekiem, który uchronił się przed nią i umarł wiele lat później z przyczyn naturalnych, był właśnie Carter. Przypuszcza się, że przed ową klątwą - uchronił go właśnie pierścień Atlantów, znaleziony przez niego podczas jednej z pierwszych ekspedycji archeologicznych, w których uczestniczył.

Współcześni badacze przypuszczają, że pierścień wzmacnia biopole człowieka, dzięki czemu cały organizm jest chroniony nie tylko przed bakteriami i wirusami, ale też - do pewnego stopnia - przed wszelkiego rodzaju szkodliwymi energiami otoczenia. Potwierdzają to również najnowsze badania przeprowadzone w Niemczech.

co o tym sądzicie? wierzyc nie wierzyć?

a moze macie taki pierścień?

( ja mam, ale poki co, nie zauwazyłam zmian..:( )

http://www.gwiazdy.com.pl/43_00/4.html

http://www.gwiazdy.com.pl/10_02/6.html

Bullcrap... Taki efekt placebo. Czego to ludzie nie zrobią dla pieniędzy...

To coś a'la trzymanie ręki w górze bo to pomaga mi trafić szóstke w totka.

Ciekawe czy jak kupię 2 takie pierścienie i będe nosił na obu palcach wskazujących to szybciej będe się samodoskonalił?

Swoją drogą pierścień fajnie wygląda, podobne sprzedają u mnie podczas tzw odpustu...

ja na twoim miejscu na pewno bym w to nie wierzył bajki ja nie mam takiego pierścienia bo w nic takiego nie wierze :faja:

pierścień atlantów :crazy:

a ja słyszałam o tym, że ów pierścień ma zupełnie inne działanie, jest symbolem zła itp..ale nie zagłębiam się w to ;)

Mam taki pierścień. Noszę go na kciuku. Kupiłam go, gdyż owłądnięta manią astrologii wyczytałam, że to talizman dla zodiakalnych Baranów.

Często zapominam go nałożyc.

Moje życie nie zmienia się diametralnie wraz z nałożeniem tego pierścionka.

Co do Cartera - cieszył się po prostu końskim zdrowiem. I nie poddał się psychozie klątwy faraona.:)

Klątwa faraona to toksyczne grzyby z gnijącego ciała(Udowodnione naukowo).... od nich dostał zapalenia płuc Lord Carnarvon .. pierścień atlantów to brednie .. po to żeby naciągnąć grupę naiwniaków ;] ,a jeśli miał jakąś moc to tylko oryginał a nie sprzedawane na bazarku podróby ;]

to nie chodzi o to czy oryginał czy nie tylko o wzór:P

A kto wie, może wzór to były tylko ozdoby? Zresztą wygląda to na bzdurę, za bardzo się już podniecali tą klątwą faraona, mnie to nie rusza.

to nie chodzi o to czy oryginał czy nie tylko o wzór:P

Oczywiście że chodzi o wzór, bo inaczej by się nie dało sprzedać.... :P

Bajeczka jakich wiele. Ale ludzie szukaja żył wodnych pod mieszkaniem to moga i odpustowe reprodukcje super - hiper - ekstra - uzdrawiajacego pierscionka na palce zakładac.

"Szukajcie amuletu, amulet szczescie wam da. A potem umrzecie... Ze szczescia."

Mam taki pierścionek, ale nie dlatego, że wierzę w jakieś tam uzdrawiające moce, czy coś... Po prostu mi się podoba :) nie wierzę tak do końca w moc jakiś amuletów :lol:

Na Allegro można sobie kupić taki pierścień za 9,99zł... Nie wierzę raczej we właściwości magiczne tego typu rzeczy, ale gdyby to w jakiś sposób mogło pomóc mi odstraszać wszelkie sprawdziany i kartkówki w szkole, to nosiłabym go na każdym palcu... albo gdyby tak sprzyjał w wygrywaniu loterii pieniężnych :crazy:

Niby się interesuję ezoteryką trochę, astrologią, tajemniczymi sprawami, ale... w takie rzeczy nie bardzo wierzę. Może to fajnie wygląda, bajer jest, ale nie wiem, czy to naprawdę może mieć jakąś moc. Chyba że na zasadzie samospełniającej się przepowiedni ;)

... no jak sie wierzy w coś to sie to widzi :D ... ja wiem że w zamkniętych od tysiącleci grobowcach egipskich czy innych rozwijał się pewien rodzaj grzyba ,który dostawał się później do płuc odkrywców i ich zabijał po niedługim czasie ... wszelkie ponadprzyrodzone zjwiska, umiejętności, zachowania są tylko ponad naszym pojęciem naukowym .... dlatego ludzie wierzyli np. w klawy ... przytoczone przezemnie doświadczenie jest potwierdzone nukowo

wiem w sumie, sama nie do konca wierze, ale skoro zabiło innych a cartera nie, który tez tam był przy otawrciu trumny to dlaczego wszyscy inni zmarli, a on nie?:)

Twierdzono, że przyczyną zgonów jest klątwa faraona

Żadna klątwa, tylko zwykła bakteria ;] A Carter po prostu założył maskę.

A ten cały pierścień atlantów. Totalna bzdura imo.

Ja też mam.:)

I też nie dlatego, że wierzę w jego moc, noszę, bo wzór jest fajny, a ja "kolekcjonuję" pierścionki.

A swoją drogą szczególnie lubię kupować te, które mają przypisywane jakieś znaczenie.

Ja noszę od dłuższego czasu i nie zauważyłem zmian xD ale nie noszę go dlatego że ma jakieś właściwości podoba mi się to kupiłem i noszę

co o tym sądzicie? wierzyc nie wierzyć?

a moze macie taki pierścień?

( ja mam, ale poki co, nie zauwazyłam zmian..:( )

Ktoś u mnie w rodzinie miał taki przedmiot ale nie zauważył ani on ani ja jakichkolwiek zmian ;) Osobiście wg. mnie to czysta bajka;)

Moja mama nosi odkąd miała niemałe problemy. Niby teraz jest lepiej, dużo lepiej, ale ja nie wierzę w takie coś ;) Tyle, że nie mówię, że to bzdura.

moim zdaniem wszystko zadziala jesli w to wierzysz, tak samo jak przyciaga sie nieszczescia, myslisz o tym i tak jest.. ;)

Hmm... ciekawe. Zawsze ciekawiły mnie oppwieści o nie znanych i dziwnych przedmiotach. Ludzie boją się i nie chcą uwierzyć w przemioty, których nie rozumieją. Egipcjanie w ogóle byli spoko narodem. Na jednej z mumi odnaleziono ślady nakotyków uprawianych jedynie w Ameryce Południowej, więc Egipcjanie (przynajmniej niektórzy) potrafili przepływać duże odległości. Mówiłaś o pierścianiu atlantów. Arystoles lub inny antyczny mędrzec opisawał Atlantydę, a jakiś dzisiejszy archeolog czy geograf z opisu greckigo uczonego uznał, że znajdowała sie ona na obszarze dzisiejszej Ameryki Południowej. Więc by się zgadzało. Atlantycki pierścien mógł zastąpić pienądz, którym zapłacono za towary przywiezione z Egiptu.