Skocz do zawartości
M-FORUM.PL
cipek18

Dżem

Recommended Posts

Big_Jack_Flash
Skazany na bluesa był zbyt fabularny i komercyjny, nastawiony na sukces kinowy

Tak, według mnie za dużo uwagi poświęcone było jego problemowi z narkotykami. Dużo faktów było poprzekręcanych. Pokazali go jako narkomana, a nie jako ciepłego człowieka z piękną duszą. Film ,,Sie macie ludzie" jest bardzo dobry i każdemu polecam do obejrzenia. Raz jeszcze widziałem film o Giercuszkiewiczu. Michał obwinia zespół o to, że nie pozwolili Ryśkowi na dłuższą przerwę w graniu, a to by mu mogło pomóc. Giercuszkiewicz też siedział w kompocie po uszy, ale uratowała go przeprowadzka w Bieszczady. Chciał wziąć do siebie Ryśka, ale niestety zespół wolał trzepać kasę, niż zadbać o zdrowie kumpla. Nawet filmie z pogrzebu można usłyszeć, jak matka obwinia członków Dżemu, że nie okazali mu należytej pomocy gdy tego potrzebował.

W życiu piękne są tylko chwile...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
taka_sobie

Dżem? JAK NAJBARDZIEJ TAK! Lubię czasem posłuchać. kto nim zaraził? oczywiście tatuś ;) ulubionej piosenki nie mam, każda ma w sobie to "coś" i wzruszający film "Skazany na bluesa". Jednak moim zdaniem "Dżem" bez Ryśka to już nie to samo... :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Infortune

Dżem to zespół ponadczasowy. Piosnki mają magiczne brzmienie, teksty genialne, prawdziwe i autentyczne. "Tylko ja i Ty" to utwór genialny pod każdym względem - tekstowym, muzycznym, wykonania. I jak tu nie wspomnieć w legendzie - Ryśku Riedlu. Była chyba jednym z niewielu wokalistów w tym kraju, który przyciągał na swoje koncerty takie tłumy.

Jednak moim zdaniem "Dżem" bez Ryśka to już nie to samo...

Nie zgodzę się z tą wypowiedzią. Uważam, że Rysiek ma godnego zastępce i podziwiam Go za to, że podjął się takiego wyzwania. Przede wszystkim nie stara się naśladować Ryśka, i za to mu Bóg zapłać ;) Ma swój styl i wydaje mi się, że pasuje on do muzyki jaką tworzy Dżem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
cytrynowaaa

dżem kocham...ale dżem z Ryskiem,nikt po nim już takiego głosu nie ma...a Balcar to lekka porażka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dzieńdobry

wszyscy tak kochają Dżem :P ja jakoś za nim nie przepadam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
IgreKowiCz
a Balcar to lekka porażka

Lekką porażką jesteś ty, poza tym Balcar jest idealną osobą na miejsce Ryśka - szkoda tylko że każdy jednak patrzy na Dżem z lat 80' - 90' który to właśnie Rysiek zapoczątkował.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
cytrynowaaa

licz się ze słowami,no dziwne żeby patrzeli na Dżem teraz skoro wszytskie hity pochodzą z czasów Ryśka,jakbyś chłopczyku był na jakimkolwiek koncercie dżemu to byś wiedział,że Balcar bazuje na hitach napisanych i zaśpiewanych przez Ryśka,więc proszę nie porównuj takiej osobowości jak Riedel z kimś takim jak balcar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sweterr

Zgadzam się z cytrynową Balcar sucks :) a ty IgreKowicz możesz co najwyżej poszmyrać się po tyłku swoim lewym jajnikiem bo twoje czarne czoło mówi samo za siebie... :*

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
IgreKowiCz
o dziwne żeby patrzeli na Dżem teraz skoro wszytskie hity pochodzą z czasów Ryśka,

To co mają go wskrzesić czy jaki huj ?

a ty IgreKowicz możesz co najwyżej poszmyrać się po tyłku swoim lewym jajnikiem bo twoje czarne czoło mówi samo za siebie... :*

Oj ale żeś mnie pojechał. Jesteś kultowy. Poza tym wypierdalaj :*

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
JSS
o dziwne żeby patrzeli na Dżem teraz skoro wszytskie hity pochodzą z czasów Ryśka,

a ty IgreKowicz możesz co najwyżej poszmyrać się po tyłku swoim lewym jajnikiem bo twoje czarne czoło mówi samo za siebie... :*

Oj ale żeś mnie pojechał. Jesteś kultowy. Poza tym wypierdalaj :*

Peace & Love Bracie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mariusz3074

Już się nie moge doczekać gdy w moim mieście zagości DŻEM to już za miesiąc :jupi:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
cytrynowaaa

nie wskrzesić ale nie bazować na czymś co ktoś osiągnął i uważać,że jest się super wokalistą Dżemu,chociaż ty nawet pewnie nie wiesz kto to Riedel i uważasz się za dupnego fana ...Dżemu z Balcarem

Oj ale żeś mnie pojechał.

polskiego się dziecko naucz...

Poza tym wypierdalaj

a Ty spierdalaj:* :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Sweterr

nie wskrzesić ale nie bazować na czymś co ktoś osiągnął i uważać,że jest się supeł wokalistą Dżemu,chociaż ty nawet pewnie nie wiesz kto to Riedel i uważasz się za dupnego fana ...Dżemu z Balcarem

Oj ale żeś mnie pojechał.

polskiego się dziecko naucz...

Poza tym wypierdalaj

a Ty spierdalaj:* :)

Igrekowicz ty też jesteś hardcorem :) jak można zapinać własną matke w czoło używając do tego wafli ? w dodatku dwóch !!!! ?? :*

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
IgreKowiCz
uważasz się za dupnego fana ...Dżemu z Balcarem

Dżem jest mi totalnie obojętny ... był, jest i będzie ..

jak można zapinać własną matke w czoło używając do tego wafli ? w dodatku dwóch !!!! ?? :*

Sory ale nie interesują mnie rytuały godowe Twojej Starej, Twojego Starego, Twoich Braci, Sióstr i Wafli :*

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Maybe.

Uwielbiam Dżem, teksty piosenek.

Mam wiele ulubionych, ale chyba najlepszą z nich jest Whisky z koncertu z Spodku z '92

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
RocketQueen

Dżem, dżem, dżem. Ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Nawet nie wiem czy ich lubię, bo znać, znam bardzo dobrze. Powiem tak...u mnie stosunek do Dżemu ukształtowała jakaś taka rodzinna tradycja- mieszkam w mieście Riedla, pije piwo w barze gdzie pisał teksty i dżem jest jako tako wpisany w moje życie od początku, nie bardzo miałam wyjście żeby poznawać ten zespół, jakby znałam go od początku.Czasem posłucham.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
misiulka_x

lubię ! można czasem też posłuchac potomka z zespołu CREE

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Czerwonyy

ostatnio byłem na ich koncercie ;) super !

juwenalia lublin 2009 !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
słuchaj

Dżem jest ponadczasowy!

Drugiego takiego nie ma i nie będzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Vampir

lubię nawet, zwłaszcza niektóre piosenki ma boskie. ;P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
IgreKowiCz
lubię nawet, zwłaszcza niektóre piosenki ma boskie. ;P

szczególnie - jak anioła głos. bardzo fajna piosenka, fajnie śpiewa. .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kredka Na Baterie

Bardzo lubię, dosyć często słucham.

Wehikuł czasu, Do kołyski mogę słuchać i słuchać, i słuchać...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Penny Lane

Kiedyś bardzo lubiłam Dżem. Na dzień dzisiejszy, nadal ich lubię, jednak ich piosenek nie słucham już tak często. Szanuję ich między innymi za emocję i teksty. Najbardziej lubię Do kołyski, Miliony srebrnych łez i Powiedz czy słyszysz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kel'Thuzad

Rysiek Wielki Człowiek to wystarczy. Gwiazda jakich polska ma mało, szkoda tylko ze umarł.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz