cipek18

Dżem

209 postów w tym temacie

'Był jednym z niewielu skazanych na bluesa,

Ten wyrok dodawał mu sił'

Wspaniały zespół. Nigdy nie będzie taki sam bez Ryśka ;( Ale zostały nam wspaniałe piosenki po nim :D Aktualnie bardzo mi się wkręciła 'Wokół sami lunatycy', ale wszystkie piosenki Dżemu są wspaniałe.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dżem długo nie przekonywałam się do tego zespołu. świetna muzyki i co ważniejsze teksty prawdziwe, słowa płynące prosto z serca i emocje wyczuwalne w każdej piosence.

otóż to (:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dżem to klasyka i nigdy się nie zestarzeje.. Tymbardziej ze najnowszy album wcale nie odstaje od tych z riddlem ;-)

O właśnie popieram te słowa. Tylko szkoda że Rysiek popadł w ten nałóg bo to jest wielka strata :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No, u mnie w top 5 na mojej liscie ulubionych bylby Dzem na pewno. A utwory to mi sie najbardziej podobaja "List do M", "Do kolyski", "Skazany na bluesa", "W zyciu piekne sa tylko chwile". Film tez niczego sobie. Ogladalem juz dwa razy i jeszcze do niego wroce.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wspaniały zespół, nie chcę nikogo urazić, jednak wydaje mi się, że skład z Ryśkiem był o wiele lepszy niż obecny... Moją ulubioną piosenką jest "Wehikuł Czasu" i "Sen o Victorii" :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ogólnie bluesem i zresztą nie tylko, zaraził mnie mój tata, można powiedzieć ze ta muzyka przeszła na mnie z krwią :) Dżem jest dla mnie zespołem, który mnie ratuje, w chwilach najgorszych, podbramkowych :) Dżem - muzyka która leczy dusze :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Ogólnie bluesem i zresztą nie tylko, zaraził mnie mój tata, można powiedzieć ze ta muzyka przeszła na mnie z krwią :) Dżem jest dla mnie zespołem, który mnie ratuje, w chwilach najgorszych, podbramkowych :) Dżem - muzyka która leczy dusze :)

Zgadzam się z Tobą..

Dżemu najczesciej słucham.. Kiedy mam jakieś załamanie.. albo musze coś w "spokoju" przemyslec.. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Dżem jest dla mnie zespołem, który mnie ratuje, w chwilach najgorszych, podbramkowych :) Dżem - muzyka która leczy dusze :)

Ostatnio zauważyłąm, że i u mnie to występuje. Ich muzyka koi dusze. ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

klasyka! I te teksty, nuta, wokal... super. Rysiek super głos miał, charyzmatyczny wokalista, ale jego następcom udaje się całkiem nieźle go zastąpić. Bardzo lubię i polecam:)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dżem to jeden z moich ulubionych zespołów. Rysiek pisał zawaliste teksty. Wehikuł Czasu, List do M., Whisky, Jak malowany ptak, Czerwony jak cegła, no i oczywiście moja ulubiona piosenka Harley mój to są dzieła sztuki. Szkoda że Rysiek nie potrafił się odnaleźć na tym świecie :(

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak, Dżem, klasyka. Często i chętnie słucham ;) Są piosenki, których mogłabym słuchać non-stop. No i faktycznie, pasują do każdego rodzaju humoru :)

No i oczywiście, znana chyba wszystkim "Whisky" ;))

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla mnie Dżem jest super zespołem, ktorego często słucham... Dobre na smutki bo wszystkie piosenki w jakis sposób traktuja o samotności... Ale bez Ryśka to juz nie to...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zespół legenda... nic nie mam więcej do powiedzenia. Ale juz nie ma takiego Dżemu jak kiedyś. Nie ma Ryśka a to zmienia wszystko

(bez urazy fla obecnego składu)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ostatnio miałam okazję zapoznać się z całą dyskografią Dżemu w tempie ekspresowym - miałam iść na koncert z kumpelą, a głupio tak jakoś iśc i znać pięć piosenek na krzyż...

Ale szczerze - nie bardzo mi podchodzi. Mam nadzieję że mnie nie zjecie za to, ale ja po prostu nie lubię tego zespołu. Jest sobie kilka ulubionych piosenek, słucham, ale za resztę podziękuję grzecznie i odstawię na bok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Słucham i lubię. Bardziej jednak pasują mi na ponury humor. Bardzo lubię piosenkę "Do kołyski" i "Powiedz czy słyszysz".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Whisky, moja żono...

Oł, jeee...

Uwielbiam Dżem jako jeden niewielu polskich zespołów i zajmuje on wśród nich pierwsze miejsce. Chyba nic nie trzeba o nim mówić, po prostu jest najlepszy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ajjj, rysiek tyski w końcu!

i festiwal ku przestrodze, mmmm.

zespół legendą, rysiek legendą.

no po prostu jak nie można respektować i cenić?

najbardziej przepadam za autsajderem i skazanym na bluesa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz