devir

Czy zastanawialiście się nad waszym imieniem ....?

Recommended Posts

Czy zastanawialiście sie dlaczego wasi rodzice dali wam takie a nie inne imię. Ja moje odziedziczyłam po prababci bo jestesm do niej "podobno podobna" ;)

Share this post


Link to post

Zmień nazwę tematu : Regulamin! Poczytaj :

5. Nazwy pisanych przez nas tematów powinny odzwierciedlać treść postu. Nazywanie tematów w sposób niesprecyzowany [np. Mam problem, Pomóżcie, Pytanko] jest niedozwolone. Poprawne nazywanie tematów ułatwia innym użytkownikom poruszanie sie na forum i w pewnym stopniu zapobiega dublowaniu się tematów.

Share this post


Link to post
Czy zastanawialiście sie dlaczego wasi rodzice dali wam takie a nie inne imię.

Bo mama chciała mi dać na imię Zuzia ( tzn. Zuzanna ee :| ) a tata się sprzeciwił i zaproponował Kasie i zostało.

Po prostu ;)

Share this post


Link to post

Podobno w moim wypadku to tez tatusiowi się " Mała Paulinka " spodobała . A mnie sie tam podoba Paulinka :P

Share this post


Link to post

Ja miałam być Norbertem ;)

Albo Paulą.

Ale mama zmieniła zdanie. Tak po prostu ;)

Za dużo czytała o księżnej Monako [podajże] xD

Share this post


Link to post

babcia chciała, żebym miała na imię Madzia, ale , że mój tata wybrał Kasia, więc teraz nazywam sie Katarzyna Magdalena :P

Share this post


Link to post

Miałam mieć na imię Michał. Z racji tego, że jednak moja mama nie powiła chłopca, postanowiono mi dać imię żeńskie. Matka zaproponowała Dominikę, a ojciec Joannę. Matka się zawzięła i ojciec nie mógł miec już nic do gadania. Nawet na drugie mam tak, jak chciała matka. Kobita potęgą jest i basta xD

Share this post


Link to post

Tata chciał, żebym się Bożenka nazywała :D Na szczęście moja silna mamuśka wyperswadowała mu ten pomysł z głowy - i Ola jestem.

Share this post


Link to post

W natłoku Martyn, Paulin i Weronik, rodzina nie mogła uzgodnić nic sensownego więc zadecydował mój (5 letni wówczas) brat. Zostałam więc Magdaleną, na szczęście mało kto mówi do mnie Magda, nie lubię tego (sztywne, zimne, paskudne).

Natomiast mój kolega jest "ofiarą" fascynacji rodziców Żeromskim. Otrzymał imię Hipolit. Był czas, że nie znosił swojego imienia, teraz go zaakceptował, stało się jego mocną stroną.

Nigdy nie zapomnę jak pewnego wieczoru przywitał mnie całując w dłoń, mówiąc (przesadnie czarującym głosem i puszczając oczko) "Mów mi Hipcio". Pokładałam się ze śmiechu równe 10min ;)

Share this post


Link to post

JAKUB:

TYP: Na ogół są to ludzie aktywni i ruchliwi. Inaczej mówiąc, mężczyźni-strzały, posłańcy, a że ich totemem jest koń, łatwo pojąć, że jest to jedno z najbardziej dynamicznych imion. Ale nie zawsze są łatwi w obejściu, niczym ich totem roślinny - pokrzywa.

PSYCHIKA: Do dobrego samopoczucia potrzebują uczestnictwa w życiu świata - muszą do wszystkiego się mieszać, doradzać, wybierać, zmieniać, inaczej czują się niepotrzebni, a więc nieszczęśliwi. Ich słabym punktem jest duma, pragnienie imponowania i zyski­wania aprobaty.

INTELIGENCJA: Wyjątkowa, zaskakująca szybkoś­cią rozumienia; zarazem analityczna i syntetyczna, pozwala im na wszelkie operacje myślowe.

:P

100% Zgadza się :)

Share this post


Link to post

Miałam być Michałem. Mama już nawet spodenki kupowała. A tu zaskok - dziewczynka. ;]

Dostałam imię Paulina, dzięki mojej siostrze, bo jej się podobało. Rodzice chcieli mnie nazwać Magda i tak mam na drugie.

Share this post


Link to post

a ja od początku miałam być albo Kasią, albo (gdyby okazało się że jestem chłopcem) - Mariuszem. całe szczęście, że okazałam się dziewczyna ;)

a imię - bo się rodzicom podobało :P

Share this post


Link to post

Moje imię - Karolina wybrali mi rodzice(a konkretnie to mama). Jak byłam mniejsza to nie zbyt mi się podobało ale z tego wyroslam.

A w tym miejscu pozwolę sobie na lekkiego OTa.

Otóż u mnie w rodzinie od strony taty wygląda to tak:(z mojej perspektywy)

dziadek- Marian

tata - Marian(dla odróżnienia nazywany Markiem, ma tak nawet wpisane na obrazku ze chrztu czy pamiątce 20 rocznicy ślubu)

Jak na świat przyszedł mój brat mama myślała nad imionami Machał, Marcin. Ale tata bez jej wiedzy wziął papiery poszedł do USC i zapisał go jako Marek. Nie była tym zachwycona. I dzięki temu mamy ,, małego Marka" (pojęcie raczej utarte gdyż ma ok 190cm) i ,,dużego Marka". Najczęściej moja babcia tak jeszcze ich nazywa. I cześć taty znajomych była zdziwiona gdy dowiedzieli się jak ma naprawdę na imię, i dla większości z nich nadal jest Markiem.

Trochę to zawiłe nie?

Koniec OTa

Share this post


Link to post

mama mi wybrała to imię a moja babcia powiedziała: "tylko nie nazywaj jej Marta bo Marta diabła warta" i babcia miała racje ale ciesze sie ze mam to imię :)

Share this post


Link to post

a ja miałam być Marysia - tak moja mama chciała, abym tak miała na imię.. jednak tata zamarzył sobie Magdalena i tak też zostało. Nawet drugiego imienia nie mam..

Share this post


Link to post

O moim imieniu zadecydował... rzut monetą :lol: Powaga :D Wybierali między Pawłem a Piotrem. No i wypadł (orzełek) Piotr :devil:

Share this post


Link to post

Moja mamuś chciała mi dać na imię Daria :crazy: bez urazy, ale nie podoba mi się to imię:D Tatuś natomiast chciał Aneta albo Agnieszka... :!: po naradzie z moją mamusią chrzestną wyszło Aneta :jupi: i tak już zostało:D

Share this post


Link to post

Moim rodzicom spodobało się to imię :) Opowiadali mi kiedyś, że spisywali listę imion, czyli propozycje jakby mi dać na imię. Na chłopca było kilka możliwości, a na dziewczynkę tylko jedno - Natalia. No i wyszła dziewczynka ;)

Share this post


Link to post

Mama chciała żebym była Kaśką ojciec zaprotestował bo twierdził że to zbyt pospolite imię dal jego córki i zadecydował Agnieszka drugie imię mam po babci Irena a trzecie sama sobie wybrałam Rita i wszystkie mi się podobają :mrgreen:

Share this post


Link to post

Heh moja mamuśka sobie Michałka wymarzyła, ale stary się kłócił i dostałem Dawid , a Michaś mam na drugie :P

Share this post


Link to post

ja mam na imie Jessica ale nigdy jakos sie nie zastanawialam nad tym dlaczego rodzice dali mi tak a nie inaczej. mi sie podoba to imie i innego bym nie chciala:P

Share this post


Link to post

Zastanawialem sie... wystarczylo sie spytac rodzicow :) jestem Krzysztof bo tak chciała mama. Juz gdy rodzice wzięli slub mama chciała mieć Krzysztofa w domu. Tata pewnie nie mial nic do gadania :D Wiec jestem :P

Share this post


Link to post

Miało być Filip, oczywiście pech jak zawsze mnie dopadł i w telewizji tam Saleta się klepał czy coś. ; D No i niestety. Ale nikt nie mówi do mnie po imieniu, wszyscy 3 imię. ; D

Share this post


Link to post

Hmm... mamie się podobało Natalia i głosem nie znoszącym sprzeciwu zarządziła, bym właśnie tak się nazywała. Tak też się stało. Ale tato się zbuntował i nadał ni drugie imię Pryska. Oryginalne, prawda?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Tylko Makaron Świderki!
   Makaron Świderki Official Hooligans!
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 8 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   "Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
   · 4 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 9 replies
 • Posts

  • Shady-Lane90
   Jak minął dzień?
   Męcząco. Mam zdecydowanie zbyt dużo pracy na głowie. Z jednej strony bardzo to lubię, ale z drugiej... potrzebuję trochę odpoczynku. Na jutro wzięłam urlop, by pojechać po tatę. W sobotę rano będziemy w domu. Nie zamierzam robić przerwy w podróży. Odbiorę Go i od razu wracamy do Polski. Będę miała 2200 km, by się zrelaksować. Bo nic tak nie relaksuje, jak bycie kierowcą podczas długich podróży ♥
  • Kerosine
   Opisz siebie jednym słowem!
   Przeciągnięcie
  • Kerosine
   Bierzmowanie
   Nie byłam u bierzmowania - z powodów, o ile dobrze pamiętam, w równym stopniu ideologicznych, co praktycznych [to całe i udział w tych wszystkich mszach / nabożeństwach / spotkaniach formacyjnych]. Moja matka do tej pory to przeżywa, ja jednak nie zamierzam przystępować do sakramentu jako osoba dorosła. Z punktu widzenia duchowego byłoby to czystą fikcją, z racji braku planów wstąpienia kiedykolwiek w związek małżeński natomiast czymś całkowicie zbędnym.
  • Shady-Lane90
   Jak się czujesz?
   Po dzisiejszej, wygranej walce z migreną - czuję się bardzo dobrze. Optymizmem napawa mnie to, że obrońca pewnej zabójczyni z moich rejonów załatwi mi dostęp do akt sprawy. Idealnie ♥
  • Shady-Lane90