Jump to content

Skaryfikacje - "wycinanki" ze skóry

Darkness_life

Recommended Posts

Anhedonia

Podobają mi się skaryfikacje, jeżeli są profesjonalnie wykonane, jednak nie zdecydowałabym się na taką ozdobę. Wolę tatuaże.

Niesamowite, co ludzie są w stanie zrobić ze swoim ciałem, tylko po to, żeby czymś się wyróżnić... Ciekawe co będzie następne? Amputacje na życzenie?

Księżycowa

Jak dla mnie nie ma w tym nic fajnego. Nie wiem dlaczego ludzie robią takie coś. Może dla niektórych zrobienie tatuażu jest mało oryginalne i chcą się wybić ponad albo po prostu lubią ból.

Cairistine

Chodzi tu o takie... białe tatuaże?

Właśnie niedawno rozmawiałam o nich z koleżanką, która była na etapie twierdzenia, że chciałaby sobie taki zrobić, gdyby to było możliwe w naszym lub pobliskim mieście;) Według mnie wyglądają ładnie (lepiej po zagojeniu), ale raczej nie dałabym się w ten sposób pociąć.

LaFleur

Oszpecenie swojego ciała nie zna granic... Kocham ten konformizm. W Polsce ostatnio był "bum" na tatuaże, teraz czekam na to.

Jeśli ma się dobry pomysł na wzór i kogoś kto ma pojęcie co robi no to efekt jest super. Jednak wolę nie myśleć o tym jak wygląda w praktyce sam zabieg i proces gojenia.

Fuj. To jest obrzydliwe i bardzo bolesne, ale jak ktoś jest masochistą to niech sobie robi takie coś.

• Kerosine changed the title to Skaryfikacje - "wycinanki" ze skóry
Kerosine

Z pewnością jest to dość ekstremalny rodzaj modyfikacji ciała, czy jednak słusznie budzi aż takie kontrowersje? Zupełnie jakby "tradycyjny" i na dobrą sprawę w pełni już usankcjonowany społecznie tatuaż czy piercing stanowiły stuprocentowy lajcik :rolleyes: Zdjęcia podlinkowane w pierwszym poście w zdecydowanej większości ukazują również wygląd ran tuż po zabiegu i ewidentne fuszerki osób wykonujących daną skaryfikację / zaniedbania i przykłady fatalnego gustu ich posiadaczy, podczas gdy całkowicie zagojone, poprawnie wykonane i estetyczne dziełka tego rodzaju są po prostu przepiękne - dosłownie płaskorzeźby wyryte we własnej skórze, znacznie mniej rzucające się w oczy niż krzykliwe i ostentacyjne nierzadko tatuaże oraz pozwalające na większą elastyczność jeśli chodzi o dobór pasującego stroju [nie żeby zwłaszcza tym ostatnim czynnikiem właściciele dziar zwykle się jakkolwiek przejmowali] .

No, ale faktycznie - trzeba mieć w sobie pewną / sporą dawkę masochizmu [bądź po prostu wyjątkowo dobrze znosić ból], aby zdecydować się akurat na taki rodzaj ozdabiania ciała.

yiliyane

Skaryfikacje to nic innego jak cięcie się (a właściwie poddanie się cięciu) i tworzenie sobie blizn. Przejrzałam dość zdjęć z grafiki Google, by stwierdzić, że nawet najpiękniejszy wzór wycięty na ciele wygląda po prostu źle. Posunę się nawet do stwierdzenia, że znacznie lepiej wygląda zwykła blizna, np. po operacji czy wypadku, niż blizny ułożone w jakieś wzory. Entuzjastką tatuaży też nie jestem, szczególnie jeśli pokryta nimi jest większość skóry, ale mimo wszystko wyglądają lepiej niż to.

JanekOdRazu

Ani to ładne, ani sensowne. Skrajny masochizm połączony z nienawiścią do samego siebie if you ask me

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

• Martusiaaaaaa92
    • michaelowax3
  • Najnowsze posty

• Kerosine
      Nie mam i prawie na pewno nie będę mieć w dającej się przewidzieć przyszłości. Zdobycie przeze mnie prawa jazdy nigdy* nie wydawało mi się autentycznie możliwe [umiejętność prowadzenia samochodu zawsze postrzegałam jako arcytrudną i wymagającą zbyt dużej uwagi / koordynacji na moje możliwości... jak również stresującą]; nie sądziłam także, iż kiedykolwiek będzie mnie stać na zakup i utrzymanie auta. Obecnie wydaje mi się, że mimo wszystko nie tylko dałabym radę ogarnąć temat przynajmniej samej jazdy, ale wręcz bycie kierowcą sprawiałoby mi dużą przyjemność - niestety dla odmiany nieco bardziej trafnie oceniany stan własnej głowy sprawia, że w tym momencie byłoby to przedsięwzięcie z góry skazane na porażkę. * a właściwie głównie za tak zwanego młodu, czyli w okresie życia najlepszym na podejmowanie tego typu decyzji
    • Martusiaaaaaa92
      Od ponad 6 lat nie mam. Osoba pode mną ma teraz słoneczny widok za oknem.
    • Kerosine
      Niczym Clementine Pennyfeather w znakomitym finale drugiej serii Westworld [i jednej z najlepszych srebrnoekranowych scen jakie kiedykolwiek widziałam]... a przynajmniej właśnie takie porównanie jako pierwsze przychodzi mi do głowy, bo oczywiście faktyczny stan umysłu Clem podczas pamiętnej przejażdżki jest jedną wielką zagadką.
    • Kerosine
      Niestety [2]. OPM wciąż ma w domu telefon stacjonarny.
    • yiliyane
      Przyznaję, że się nigdy w to nie angażowałam, z tego co wiem nie angażowali się też nigdy moi rodzice. Myślę jednak, że warto byłoby to zmienić. Może kiedy zostaną ogłoszone nowe propozycje, to którąś wybiorę. Z tego co sprawdziłam u mnie w mieście głosowanie jest w tym roku od maja do lipca. Tylko najpierw muszę się upewnić czy mogę zagłosować, bo nie wiem czy przez mieszkańca należy rozumieć osobę mieszkającą w danym mieście czy w nim zameldowaną.
  • Recent Status Updates

• NYC

NYC  »  Martusiaaaaaa92

Odpisałam;)
      · 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

Dziś tak bardziej...
      Zimowo. O.
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Kerosine

Po co Kubusiowi Puchatkowi koszulka skoro i tak latał bez gaci?
      · 1 reply
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

Od 3 dni masz AWIZO do odbioru na poczcie!! :[ 
      · 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Gloria
      Gloria
      1
  • Top użytkownicy (7 dni)

Kerosine