Magda

Potrawy tabu

Recommended Posts

Ja zjadłbym raczje wszystko, chociaż musiałem się przekonać do krewetek (może dlatego, że pierwszy raz jak je jadłem to musiałem je "rozebrać") i do prażonych mrówek (swoją drogą są pyszne).

Nigdy nie zjem napewno przysmaku buszmenów afrykańskich - zwierzęcego odbytu... @.@

Nie wezmę do ust czegoś co się nazywa Casu Marzu. To zgniły ser. Podobno pełno w nim larw, które po zjedzeniu ciągle sobie żyją w naszych jelitach :?

Czytając Wasze odpowiedzi sądziłam, ze natknę się na same "robactwa", a tu masz i barszcz znalazłam :)

Od dziecinstwa nieznosilam szpinaku, dzis zajadam go ze smakiem. To samo było z rybami, krewetkami..

Ogólnie uwielbiam probowac nowe rzeczy, skusilabym się nawet na te prażone mrówki, o ile mi z ust nie uciekną ;)

Jedynie mam uprzedzenie do oliwek i niektórych mięs.

jadłam różniaste dziwactwa i szczerze to wolę już owoce morza od jakiegoś tłustego mięsa. Lubię nowe potrawy ale odrzuca mnie jakaś golonka czy takie boczki nie wiem czemu...

Nie jem:

karczka,

zupy mlecznej,

zupy owocowej,

karczka,

móżdżka świńskiego,

kaszanki,

tłustego mięsa,

salcesonu,

pora,

smalcu,

kefiru,

galarety z mięsem,

pierogów z podrobami,

mortadeli,

robaków.

Nie jem:

* ryb,

* koniny,

* mięsa psa i kota,

* większości warzyw i owoców,

* rodzynek,

* batonów itp produktów, które są o smaku kokosowym.

To takie główne.

Nie zjem na bank :

* żadnych mrówek, ani podobnego robactwa :shock:

* kabaczka, cukini, feeee

* pasztetowej,

* wątróbki wieprzowej,

* koniny, salami

* obrzydliwej tłustej kiełbasy !

* grochówki, zalewajki, wolę iść do Chin na pieszo.

* psa, kota, dzika.

* pustych kalorycznie batonów i karmelków.

Nie zjadłabym: wszelkich owadów i pajęczaków, psiego i kociego miesa, dziwnych części ciała różnych zwierząt np. oczu itp.

Nie zjadłabym: wszelkich owadów i pajęczaków, psiego i kociego miesa, dziwnych części ciała różnych zwierząt np. oczu itp.

Zupełnie to samo. No moooże jeszcze w wyjątkowych okolicznościach skusiłbym się na tego kota, ale raczej nie. I na pewno nie w Polsce.

Nie zjadłabym owadów i mięsa ze zwierząt domowych, rosołu, pietruszki, koperku, karpia, w sumie to większości ryb, zupy ogórkowej, papryki, oliwek.

Nawet najbardziej obrzydliwe jedzenie wydaje się całkiem pyszne przy surströmmingu (niedostępny w Polsce). Nie jadłam, ale byłam przy otwieraniu. Jest to szwedzki przysmak, sfermentowany śledź bałtycki. Wystarczy przekłuć puszkę, a smród roznosi się w tempie błyskawicznym w sporej przestrzeni i jest tak mocny, że aż szczypie w nos, oczy i odruchowo człowiek odskakuje. Zapach nieporównywalny do niczego. Kolega starał się spróbować, nie był to jednak najlepszy pomysł - żołądek nie wytrzymał ;)

Ze swojej listy skreślam kefir, który wręcz pokochałam (niemożliwe stało się możliwe) :mrgreen:

Ale znowu do niej dodaję placki ziemniaczane. Nie mogę w ogóle się do nich przekonać, choć próbowałam nie raz.

Odkąd przeszłam na wegetarianizm, nie zjem ani grama mięsa. Unikam też produktów, które zawierają żelatynę i koszenilę.

Nie jem mięsa od około 4-5 lat, wcześniej przez długi czas jadłam tylko i wyłącznie rybie mięso, teraz nawet tego już nie jadam i nie zamierzam nic pod tym względem zmieniać.

Nie wzięłabym też do ust surowego jajka.

Ryb(większości), grzybów(większości)... Hmm. Tak jak NYC wspomniała dziwnych części ciała zwierzęcia. Owadów nie próbowałem, ale raczej do tego nie zmierzam.

Ja tam nie lubię mięsa, nie smakuje mi, ale nawet, gdybym je jadła, to nigdy, ale to przenigdy nie zjadłabym koniny, albo mięsa psa, jak dla mnie, to już przegięcie, za bardzo kocham te zwierzęta

Nie zjadłabym mięsa z kota :| Sama mam takiego słodkiego futrzaka i na myśl, że ktoś mógłby z takiego cudeńka zrobić jedzenie aż mnie złość bierze :| Ogólnie zwierzęta domowe i robactwo to coś, czego bym nie tknęła. A z pozostałych potraw, takich bardziej "normalnych", to mam wiele, których nie lubię, ale nie nazwałabym ich tabu.

O 17.05.2014 at 22:24, NYC napisał:

... aczkolwiek "dziwne części ciała" to pewne uogólnienie, gdyż - przykładowo - czernina od lat pozostaje daniem, którego chciałabym kiedyś spróbować. Do listy dorzucam natomiast mięczaki [miałam swego czasu okazję skosztować nadziewanych winniczków, pomimo wstępnej sporej otwartości wobec idei ostatecznie nie skusiłam się] oraz ośmiornice.

O 17.05.2014 at 23:36, Inari napisał:

Nawet najbardziej obrzydliwe jedzenie wydaje się całkiem pyszne przy surströmmingu (niedostępny w Polsce). Nie jadłam, ale byłam przy otwieraniu. Jest to szwedzki przysmak, sfermentowany śledź bałtycki. Wystarczy przekłuć puszkę, a smród roznosi się w tempie błyskawicznym w sporej przestrzeni i jest tak mocny, że aż szczypie w nos, oczy i odruchowo człowiek odskakuje. Zapach nieporównywalny do niczego. Kolega starał się spróbować, nie był to jednak najlepszy pomysł - żołądek nie wytrzymał ;)

Tego typu potrawy [przychodzą mi w tym miejscu do głowy również chińskie stuletnie jaja] również niet

O 18.06.2014 at 16:28, Ann_ napisał:

Nie wzięłabym też do ust surowego jajka.

A tu z kolei mam pozytywne skojarzenia, zarówno kogel-mogel [najlepiej jeszcze z dodatkiem kakao / startej gorzkiej czekolady], jak i surowe jajeczko wbite w tatara i posypane świeżo zmielonym pieprzem to prawdziwe niebo w gębie :wub: