Sienka

Sztuki walki

Recommended Posts

nie ma czegos takiego jak K1 kickboxing .... to tylko glupia formula walki .... Kibol nie rozumiesz pewnych faktow w sztukach walki ... kick boxing to nie sztuka walki , jakies uliczne napieprzanie czy jak to tam nazwiesz to tez nie sztuka walki , i zadn kibol ktory cwiczy sobie w parku uderzajac drzewa etc. nie bedzie na tyle dobry zeby pokonac kogos kto trenuje w klubie pod okiem trenera .... ja wiem ze teraz jest masa super styli , zachceajych reklam w stylu rozwal komus leb w 3 dni ... no sory ale to tylko glupi marketing ,

a tak btw. ja tez znam paru kiboli ktorzy cwicza cos , tez mieli sukcesy w sporcie , ale glownie byli oni na kickboxingu , ale trenowali pod okiem trenera , a nie jakiegos kolesia z lasu ktory tylko darl morde i nic wiecej ,

chyba ze ty uwazasz ze kibole sie super bija , to ze wchodza na tzw. ' kurwie ' to nie zaden powod do radosci [ choc kazdy kto cwiczy sztuki walki ma przyslowiowa kurwe , ktora wlacza sie podczas walki , wiec nie wiem kto bylby lepszy , koles ktory trenuje 2 lata pod okiem trenera czy koles ktory cwsiczy gdzies w lesie pokryjomu etc ] ... zreszta i tak polowa kiboli ma sprzet , wiec o czym my tu gadamy ....

Wiem że K1 to formuła walki inaczej nazwa a napisałem że Kibol był w Polskim K1 a drugi był Mistrzem Polski w Kickboxingu a nazwisk ci nie podam z przyczyn osobistych. Trenerów znam kilku tez Kibole :) Kibolem moze byc Kazdy np lekarz prawnik polityk itp :) Bramkarze w klubach to duzo z nich jest Kiboli czy Ochrona itp.

Karate Shotokan już z 4 latka będą :) No i właśnie bardziej w tym chodzi o sztukę niż o dowalenie komuś, ale różni ludzie i różne podejście.

Kick-boxing, nie wiem czy można za sztuke walki uznac... różnica polega na tym że u nas rzadko kto chodzi z rozwaloną twarzą, a z k-b? nie skomentuję.

Trenowałam kiedyś judo :) Ale kontuzja kostki, a obecnie brak czasu odebrałt mi możliwość kontynuowania tej sztuki. Jednak wiele pamiętam i czuję się bezpiecznie chodząc wieczorami :)

Hehe ja kiedyś chodziłem 2 lata na Judo :) nauczyłem się sporo rzeczy i wieksi odemnie o głowę boją się mnie dotnać :P ale przerwałem bo miałem złamana rekę i jakoś mi się niechce kontynuować :P

dobrze powiedziane " kiedys" a jak jest teraz ? apropos reki , zlamanie reki nie zwalnia z braku trenowania , etc . poprostu masz lenia ;] reka sie juz dawno zagoila , jest nawet lepsza niz poprzednia :D

W podstawowce chodzilem na karate przez jakis rok, czy dwa. I moim najwiekszym osiagnieciem w tej dziedzinie bylo... uwaga, werble!... zdobycie zoltego pasa :lol: Wymiatam, nie? A tak poza tym uczylem sie z tv od Norrisa ;-)

Ja ćwiczyłem Karate (oyama) w 6 klasie podstawówki i 1 gimnazjum :P . Moje osiągnięcie? Niebieski pas :P . Teraz żałuję, że przestałem chodzić bo to była całkiem fajna zabawa :) .

Ja trenuje Karate Shotokan ósmy rok i nie zamierzam przestawać.

Niektórzy twierdzą ,że jest to w ogóle nie skuteczne ale to nie prawda. Kolo który trenuje karate shotokan powinien pamiętać ,że jego sztuka walki opiera się głównie na dynamicznych technikach wykonywanych z długiego dystansu.

Widziałem gdzieś w internecie filmik z konfrontacji Karate shotokan z kolesiem z BJJ. I co?! Karateka postanowił sprowadzić kolesia do parteru ale zapomniał ,że to nie on jest od walki w parterze :evil: i przegrał przez bezmyślność. Moim zdaniem każda sztuka walki jest dobra tylko trzeba umieć wykożystać to co się umie. Moim zdaniem najskuteczniejsze jest mieszanie styli i sztuk np.

Karate- Walka w dystansie

Tajski boks- walka w zwarciu

Vale Tudo- Walka w parterze

Osoba która opanuje walkę w dystansie, zwarciu i parterze jest naprawde ciężkim do pokonania przeciwnikiem.

Kiedyś myślałam o jakimś karate albo coś podobnego...

Jednak po dłuższych przemyśleniach stwierdziłam, że za delikatna jestem xD

A poważnie-

Mój kolega z klasy trenuje Judo. Jest niezły, bo wygrał jakiś turniej [nie wiem dokładnie ale to coś ważnego].

Czasami w szkole są pokazy judo. Wygląda to fajnie, bo koleś z V kl podstawówki przewraca dorosłego faceta...

Ja bym się na to niezdecydowała jednak...

;)

[fquote]Jednak po dłuższych przemyśleniach stwierdziłam, że za delikatna jestem xD

[/fquote]

Większość dziewczyn u nas na trenigach ćwiczy bardziej rekreacyjnie lub po to by startować na zawodach niż po to aby się obronić na ulicy. Te karate które trenuje jest praktycznie bezkontaktowe ale ja i kilku moich ziomków postanowiliśmy ,że nie będziemy się oszczędzać i trenujemy czasami nawet brutalnie. Czyli praktycznie zerowa szansa na jakieś siniaku u osób które trenują rekreacyjnie. Ja i mój kumpel nieraz wracaliśmy z treningów z rozciętą warga lub łukiem :mrgreen: ale staramy się też wygrywać zawody sportowe.

W przyszłości oprócz karate zmierzam trenować jeszcze jakieś inne sporty walki(bardziej kontaktowe) :mrgreen:

Ja trenuje Karate Shotokan ósmy rok i nie zamierzam przestawać.

Niektórzy twierdzą ,że jest to w ogóle nie skuteczne ale to nie prawda. Kolo który trenuje karate shotokan powinien pamiętać ,że jego sztuka walki opiera się głównie na dynamicznych technikach wykonywanych z długiego dystansu.

Widziałem gdzieś w internecie filmik z konfrontacji Karate shotokan z kolesiem z BJJ. I co?! Karateka postanowił sprowadzić kolesia do parteru ale zapomniał ,że to nie on jest od walki w parterze :evil: i przegrał przez bezmyślność. Moim zdaniem każda sztuka walki jest dobra tylko trzeba umieć wykożystać to co się umie. Moim zdaniem najskuteczniejsze jest mieszanie styli i sztuk np.

Karate- Walka w dystansie

Tajski boks- walka w zwarciu

Vale Tudo- Walka w parterze

Osoba która opanuje walkę w dystansie, zwarciu i parterze jest naprawde ciężkim do pokonania przeciwnikiem.

przykro mi moj drogi ale Vale Tudo to nie parter , Muay Thai to nie tylko zwarcie ;]

Vale Tudo to formula walki , ktory laczy stojke i parter , a Muay Thai to zwykla stojka ... przewartosciowales troche ,

Shotokan , nigdy nie przepadalem , za niskie pozycje , i za dlugie ... ale podziwiam za tak dlugi staz

Prawda jest taka że jak będziesz w jednej dziedzinie zajebiozo itp. to to Ci wystarczy. Nawet koleś co zapasy tylko ćwiczy załóżmy od 15 lat potrafi rozwalić kolesia który trenuje co innego typu krav maga, muay-thai

przykro mi moj drogi ale Vale Tudo to nie parter , Muay Thai to nie tylko zwarcie ;]

Vale Tudo to formula walki , ktory laczy stojke i parter , a Muay Thai to zwykla stojka ... przewartosciowales troche ,

Shotokan , nigdy nie przepadalem , za niskie pozycje , i za dlugie ... ale podziwiam za tak dlugi staz

Ale nie znam żadnej sztuki walki która lepiej sprawdza się w zwarciu niż Muay Thai a Vale Tudo nakłada duży nacisk na walkę w parterze no bo przecież większość walk kończy się w parterze XD

trenowałem jakies 3-4 miesiace muay thai ;] a teraz trenuje juz ponad pół roku boks.... i chyba o nim nic nie trzeba pisac :P bo kazdy wie co to jest :P

Ale nie znam żadnej sztuki walki która lepiej sprawdza się w zwarciu niż Muay Thai a Vale Tudo nakłada duży nacisk na walkę w parterze no bo przecież większość walk kończy się w parterze XD

a ja znam ;] w zwarciu najlepsze Judo ;]

Kumpel zapisał się na jakąś sztukę walki i teraz świruje ... leciutko go uderzysz, a on już dusi :P

O kurde...ladny polew mam z kolesia na filmiku :lol:

Apropo trenowalem 7 lat Karate Kyokushin, ale od pol roku niestety nie trenuje...chyba presja mnie dobila..caly czas zawody i zawody..jest to twarda sztuka walki ten kto trenowal to wie ;] nie ma ze boli ...w przyszlosci mysle ze bede jeszcze trenowal jakas sztuke walki.

nie , nie trzeba ... zreszta zeby miec karte zawodnika trzeba przejsc odpowiednie badania , o zadnych podpisach nie slyszalem , gdyz z reguly malo osob posiada karte zawodnika

Trenowałem Taekwon-Do przez 3 miesiące, bo pokłuciłem się ze starszymi :? ale musze powiedzieć, że od tego czasu pokochałem sporty walki :P :D

Tylko szkoda, że już nie moge tremować :(