Jump to content

Dredy

mictatencuhtli

Recommended Posts

Na koncertach od ludzi z dredami zawsze śmierdzi, głównie od włosów, przypadek? o;

Nie przypadek, po prostu trafiłaś na ogrom ludzi, którzy o włosy nie dbają, ale nie ma co generalizować.

To prawda, że zalęgają się tam robaki? Musiałam zapytać.

Popłakałam się :shock: :lol:

Skrzaciik

Ja sama ? Niee .

U mnie nie widza mi się dredy, ale u innych lubię, nawet bardzo .

givemereason
Jeśli są zadbane, to może nie, ale ja spotkałam głównie śmierdzące. Na koncertach od ludzi z dredami zawsze śmierdzi, głównie od włosów, przypadek? o;

To prawda, że zalęgają się tam robaki? Musiałam zapytać.

wiesz, dla mnie to jednak niezbyt miłe było, bo ani od mojego dreda nigdy brzydkiego zapachu nie wyczułam, ani od włosów znajomych, którzy dredów mają trochę więcej

a co do robaków to pewnie, ja całe zoo mam.

Tarantula

Według mnie dużo zależy od tego, jak te dready są zrobione i czy danej osobie pasują. Ja osobiście nie przepadam za dreadami (kwestia gustu), ale znam wiele osób, które je mają. Jedni wyglądają w nich dobrze - bo im ta fryzura pasuje i przede wszystkim jest dobrze zrobiona. Natomiast są też osoby, u których niestety nie prezentuje się to najlepiej - przykładem jest kolega, któremu ktoś zrobił dready totalnie amatorsko i niestety kiepsko.

givemereason, nie chciałam zabrzmieć niegrzecznie. Tak myślałam, że z tymi robakami to nieprawda. Dobrze, nie śmie twierdzić, że od wszystkich posiadaczy dredów śmierdzi. Po prostu miałam pecha i z akurat takimi się spotkałam. Pewnie wszystko zależy od tego jak się o nie dba. Osobiście mnie się one nie podobają. Nie przepadam za skręconymi włosami w sznurek. (;

• 1 month later...

Dready mi się podobają, ładnie wyglądają na osobie, o ile są zadbane.

Ale ja nie zrobiłabym sobie osobiście dredów. Szkoda trochę włosów.

Posiadam 11 dredów z tyłu głowy :wink:

co do śmierdzących dredów, oczywiście możesz spotkać osobę z batami cuchnącymi jak ze śmietnika, ale równie dobrze możesz spotkać takiego osobnika ze zwykłymi włosami.

Natomiast są też osoby, u których niestety nie prezentuje się to najlepiej - przykładem jest kolega, któremu ktoś zrobił dready totalnie amatorsko i niestety kiepsko.

sam "amatorsko" zrobiłem sobie 4 dredy, nie obchodzi mnie jak wyglądają, ważne że są.

givemereason

no cóż, czasem ciężko znaleźć kogoś, kto wykona je "profesjonalnie"- zanim zdecydowałam się na swojego, biegałam po wielu salonach fryzjerskich, ale odmawiały wykonania tejże usługi :roll:

Ja mam zamiar sobie w crusta zrobić z tyłu kilka dredów ale raczej w jakichś salonach to wynosi zbyt wiele,więc osoba ogarniająca najlepiej ; d

niepokolorowana

Fuj fuj fuj. Kiedyś dredy bardzo mi się podobały, teraz, jak dla mnie, wyglądają odpychająco i okropnie. Szczególnie u kobiet.

Ja mam zamiar sobie w crusta zrobić z tyłu kilka dredów ale raczej w jakichś salonach to wynosi zbyt wiele,więc osoba ogarniająca najlepiej ; d

Salony?? w życiu, wyciągną Ci z portfela niebagatelną kwotę a włosy obsmarują jakimiś chemikaliami żeby je skleić, poproś jakiegoś dreadmakera to i za przysłowiowe 3 browary zrobi :)

Jak to zwykle bywa nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Dredy dredom nie równe, nie każdemu tak samo pasują etc etc. Abstrahując jednak od sytuacji skrajnej powiem, że mi się podobają.

Sama bym się na takowe nie zdecydowała, jednak jeśli chodzi o same dredy to uważam, że są fajne.

• 2 years later...

Podobają mi się dredy, ale tylko wtedy jak są zadbane i wyglądają estetycznie. Jednak szczególnego zachwytu we mnie nie budzą i nie mam ochoty na zrobienie ich sobie. Szkoda mi moich włosów, a nawet jeśli miałabym możliwość usunięcia ich bez szkody na moich włosach, to i tak nie pociąga mnie to na tyle by mieć dredy na głowie.

Guest Anonymous

Jak zadbane, dobrze zrobione itd to nawet mi się podobają, ale bardziej u kobiet niż u facetów. Sam sobie nigdy nie zrobię, raz, że nie mój styl, a dwa, że zbytnio nie miałbym z czego. Preferuję krótko obcięte włosy, z długimi bujnymi fryzami byłoby mi niewygodnie no i za dużo z tym wszystkim roboty.

Ja sobie dredów bym nigdy nie zrobiła, bo nie pasują ani do mojego stylu, ani osobowości :) .

I choć znam kilka osób, których w innej fryzurze sobie nie wyobrażam to ogólnie dredom mówię nie.

Uwielbiam dredy, sama mam, robię również i zarabiam na tym. Robiłam rok temu. W gimbazie miałam dwa baciki, potem ścięłam, w LO miałam przez jakiś czas dredloki, ściągnęłam, zrobiłam normalne, prawdziwe, długo wyczekane, własne i nie wyobrażam sobie ich ściąć póki co. To najwygodniejsza fryzura na świecie (nie licząc mycia, bo trochę się narobić przy tym trzeba), przy tym zwyczajnie strasznie mi się podobają. Przed zrobieniem jarałam się nimi ostro przez dobrych parę lat i myślałam, że kiedy będę mieć własne, to trochę mi przejdzie. Ale guzik, jest tak samo, jeśli nie nawet bardziej.

Lubię natty, ale sama nie mam cierpliwości, żeby hodować w tym stylu własne (przynajmniej na razie, nie wykluczam, że kiedyś się zawezmę i pozwolę im być samym sobie). U niektórych świetnie wyglądają dredy na wełnę, ale znów - cierpliwość, cierpliwość, cierpliwość. U mnie słabo. Zarówno krótkie jak i długie mi się podobają. Moje w tym momencie kończą się mniej więcej na wysokości talii (najdłuższy sięga pasa albo i ciut niżej), ale mam przedłużane syntetycznymi - czekam, aż naturalne osiągną odpowiednią długość i skracam. Bardzo lubię to, że jakbym ich nie związała, choćby od niechcenia, zawsze wygląda to dobrze. Jestem zwyczajnie dumna z moich batów.

A co to zadbania - jeśli mówiąc "zadbane" ktoś ma na myśli umyte, to oczywista oczywistość, że tak być powinno. Ale jeśli chodzi o dokręcone odrosty i powciągane pasma włosów, to tu może być różnie. Jeśli ktoś jest zażartym zwolennikiem natty, to wyśmieje jegomościa ze starannie dokręconymi odrostami szydełkiem. Dla niego zadbane = takie, które mogą rosnąć jak chcą, bez maltretowania i łamania włosów szydłem.

Jak już tu zostało napisane, dredy dredom nie równe. U niektórych dredy mi się dość podobają u innych, nie ukrywajmy, wyglądają strasznie. Koleżanka ze szkoły zrobiła sobie jakoś dwa lata temu i muszę przyznać, że akurat ona prawdę nieźle w nich wygląda. Jednak sama sobie bym w życiu nie zrobiła, nijak by to do mnie nie pasowało, poza tym lubię swoje włosy takie jakimi są i żal by mi było cokolwiek przy nich kombinować.

Niektórym niesamowicie pasują, jak żadna inna fryzura. Sama bym sobie nie zrobiła, szkoda by mi było włosów i sądzę, że do mnie w ogóle nie pasują. Jak spotykam jakąś osobę z dredami, to zawsze się na nią gapię i obserwuję :D

• 9 months later...
  • 3 months later...

Herezja na włosach i w wielu przypadkach robienie sobie na głowie składowiska brudu. Ich widok wywołuje u mnie śmiech.

Herezja na włosach i w wielu przypadkach robienie sobie na głowie składowiska brudu. Ich widok wywołuje u mnie śmiech.

U mnie śmiech wywołuje, kiedy ludzie wiedzący co to dredy tylko dlatego, że raz zobaczyli Boba Marleya na jutubie nazywają je składowiskiem brudu :)

Gust gustem, nie każdemu muszą się podobać, ale na stopy jeża, zanim nazwiesz coś brudnym, poczytaj o tym, porozmawiaj z ludźmi, którzy nie boją się wody (tak, dredy i pana Żuliana spod sklepu niekoniecznie pachną czystością, ale zapewne nie hoduje ich on dlatego, że jest fanem Boba) i spróbuj nie myśleć stereotypami tylko dlatego, że pani Halinka ze spożywczaka obok kiedyś powiedziała, że syf, a że to mądra kobieta jest, to na pewno miała rację.

Tak, znajomy znajomego wujka brata psa sąsiada opowiadał, że jego siostra cioteczna na imprezie kiedyś rozcięła dredy i robaki z niego wyszły. Pics or didn't happen, takich historii było już z pińcet od różnych znajomych i psów ich sąsiadów.

Księżycowa

Generalnie to szanuję, ale sama w życiu bym sobie nie zrobiła. Nie podobają mi się dredy, moim zdaniem wyglądają jak posklejane kawałki makaronu. Niektórym jednak o dziwo to pasuje, także no.

spróbuj nie myśleć stereotypami

Akurat miałem przez pewien okres życia styczność ze środowiskiem, gdzie sporo osób miała takie włosy i większość chyba specialnie zaniedbywała higienę. Nie generalizuje, przytaczam moje własne odczucia na temat takich włosów.

Kiedyś chciałem sobie takie coś zrobić, ale jak zobaczyłem ile potem jest z nimi roboty przy pielęgnacji, to dałem sobie spokój

tapatalk

Dredową perukę z pewnością bym założyła i kto wie, może nawet nosiła całkiem często (długo). Na stałe nie chciałabym jednak mieć takiej fryzury - to mimo wszystko zbyt duża ingerencja we włos, a powrót do stanu naturalnego możliwy jedynie poprzez ścięcie nie bardzo mi się uśmiecha. Zanadto też lubię kształt tradycyjnych fryzur i kocham uczucie włosów rozwiewanych przez wiatr.