hildegarda

Swatka

Recommended Posts

Co sądzicie na temat swatek?

Macie w swoim otoczeniu takie? A może to wy nimi jesteście?

Proszę o wypowiedzi.

Tematu nie znalazlam, jeżeli był to proszę o usunięcie.

Swatki... hmm. Jakoś nigdy nie miałam specjalnie pozytywnego zdania o swataniu i nie znam chyba żadnej wyswatanej pary. Wydaje mi się, że zainteresowana dwójka powinna się odnaleźć sama i dogadać bez żadnych starań ze strony osób postronnych. Oczywiście takie "swatanie" obejmujące samo zapoznanie np. samotnej koleżanki z ciekawym, również samotnym znajomym wchodzi w grę ;) Ale wg mnie - nic poza tym. Chociaż z tego co słyszałam istnieją swatki zawodowe, które ponoć nie najgorzej sobie radzą.

Swatki jako takiej w swoim życiu jeszcze nie spotkałam. Miałam za to dwie koleżanki w gimnazjum, które często mi wmawiały, że jakiś chłopak jest mną zainteresowany. Potrafiły gnębić mnie tym tematem całymi dniami, były niesamowicie żądne sensacji. Może i miały rację, ale ja zawsze wolałam dokonywać samodzielnych 'wyborów', więc ich zachowanie trochę mnie denerwowało.

Czytałam kiedyś w jakimś czasopiśmie dla kobiet artykuł o swatkach, które wielu ludziom pomogły odnaleźć drugą połówkę. Może faktycznie istnieją osoby obdarzone umiejętnością dobierania par.

Ja mimo wszystko uważam, że najlepiej jest być swatką dla samej siebie. :wink:

Ja mimo wszystko uważam, że najlepiej jest być swatką dla samej siebie.

popieram w 100%.

Swatki ... hmm miałam z takimi doczynienia.

Ja je oceniam tak pół na pół ;)

Ja mimo wszystko uważam, że najlepiej jest być swatką dla samej siebie. :wink:

No i tez właśnie ;)

Częsciowo kolezanka wyswatała mnie z obecnym chłopakiem. tzn po prostu dała mi powód zeby z nim zagadac. nie prosiłam jej o to nigdty, wrecz przeciwnie. niestety po jakims czasie dowiedziałam sie ze to jej zasługa ze jestesmy tyle zcaasu razem a ja tego nie doceniam i nie dosc okazuje jej czesc:P

dziekuje bardzo za swatki. po pierwsze jeslinie zaskoczy to zadna swatka nie pomoze. po drugie nie lubie wtrącania sie w czyjes sprawy. po trzecie nie chce nikomu nic zawdzieczac.

Hmm (pierwszy post ;)) szczerze mowiac w ostatnim czasie to mnie mozna nazwac swatka...Tzn nie robie tego jakos zawodowo tylko tak po prostu z czystej przyjemnosci i z dobrymi checiami. Ostatnio mialam kilka takich sytuacji w ktorych chcialam zblizyc kolegow i kolezanki.. Zadnej z tych par sie nie poszczescilo i doszlam do wniosku ze niczego nie mozna robic na sile...tymbardziej w sprawie tak waznej jak milosc

1.Nie mam w swoim otoczeniu swatek.

2.Sama też nią nie jestem :)

3.Sądzę też że jeśli dwoje ludzi ma być razem, to nie potrzebna im do tego swatka.

Ja wlasnie mam kumpele swatkę.. I nie jestem nastawiona do tego pozytywnie.. Sama nie potrafi znaleźć sobie chlopaka wiec na sile wszystkich " łączy" ...

Mówilam jej żeby dala sobie spokój ale ją to jeszcze bardziej rajcowalo i łazila za takim jednym i nie dawala mu spokoju (choc jak chcialam zeby on dal mi spokój)..

wg mnie teksy "no popros sylwie o chodzenie bo sie obrażę" to przegięcie :roll: " Tak bylo, ale naszczęscie to stare czasy..

3.Sądzę też że jeśli dwoje ludzi ma być razem, to nie potrzebna im do tego swatka.

Święte słowa, putillus ;)

Sądzę też że jeśli dwoje ludzi ma być razem, to nie potrzebna im do tego swatka.

Czasem jednak trzeba im pomóc...Niesmiałość te sprawy :roll:

Nie miałam do czynienia ze swatką i raczej się cieszę. Sądze że jak ktoś ma ze sobą być to i tak jakoś się spotkają i nikt nie będzie musiał im zbytnio w tym pomagać. Swatką też nie byłam, choć kiedyś mówiłam koledze żeby umówił się z pewną dziewczyną, ale to jednak nie taka swatka.

" Czasem jednak trzeba im pomóc...Niesmiałość te sprawy :roll: " Nawet nieśmiałość i te sprawy, nie przeszkodzą w tym żeby poznać tą drugą połówkę bez niczyjej pomocy.

Czasem jednak trzeba im pomóc...Niesmiałość te sprawy :roll:

dobra dobra - ale jak jakas osoba chce zeby jej pomóc to co innego niz samowolne wtraca nie sie... (choc tego tez nie popiera,)

Ja kiedyś próbowałam zeswatać pewnych ludzi, ale sama nie wiem czy mi się udało. Kiedyś też ludzie chcieli mnie zeswatać, lecz ja to olałam ;]

Raz mnie kumpela zestawatać chciala, ale co z tego jak ja nie bylam zainteresowana tym chlopakiem. Trula mi o nim i trula xD Ale ja nie chcialam i koniec.

Ja raz zeswatalam 8) Ale raczej sie w to nie bawie.

Sądzę też że jeśli dwoje ludzi ma być razem, to nie potrzebna im do tego swatka

racja, i to sie sprawdza ;)

Raz mnie kumpela zestawatać chciala, ale co z tego jak ja nie bylam zainteresowana tym chlopakiem. Trula mi o nim i trula xD Ale ja nie chcialam i koniec.

Ja raz zeswatalam 8) Ale raczej sie w to nie bawie.

Sądzę też że jeśli dwoje ludzi ma być razem, to nie potrzebna im do tego swatka

racja, i to sie sprawdza ;)

Święte słowa :) Ja tam trochę nie kumam te osoby które się w to bawią :| Po co i na co :?: :| Niech sobie sami radzą xD

Święte słowa :) Ja tam trochę nie kumam te osoby które się w to bawią :| Po co i na co :?: :| Niech sobie sami radzą xD

najczesciej to osoby ktore same nie potrafia sobie znalezc partnera.. Przynajmniej w moim otoczeniu..

Swatka - taka jak w "Mulan" ;) - tak mi się kojarzy. Dobiera ludzi według tylko jej znanych kryteriów. O dziwo, zdarzają się szczęśliwe małżeństwa zawarte przy pomocy swatki.

Kiedyś swatami byli rodzice - mówili "Jak mi się urodzi córka - bądź pewien, że oddam ją tylko w ręce twego syna" lub "Wyjdź za Jaśka - to dobry chłopak, pole ma" etc.

Dla mnie bardziej ponętna jest perspektywa samodzielnego wyboru partnera życiowego. Jak coś - to będzie na mnie.

Mnie próbowali zeswatać na siłę. Nie pochwaliłam za to tych osób.

Imho, można troszkę pomóc pewnym osobom żeby się poznały, ale na tym stop.

Sama kiedyś zeswatałam moją koleżankę. Z powodzeniem ;)

Ja nie jestem, choc wiele osób mnie za nia uważa :wink:

Swatajacych znajomych też nie mam...

Nie swatam i nie bywam swatana.

Ostatnio chyba troszeczkę pomogłam się pogodzić przyjacielowi i jego pannie, ale to wszystko. Nie wtrącam się w cudze życie.

Byl czas, ze swatalam swojego kumpla z kumpela.

Ale tyle mi z tego swatania wyszlo, ze ja z Nim jestem^^.

Nie mam o nich najlepszego zdania. To są dizewczyny które się wtrącają w nie swoje sprawy. Drażni mnie to.

nie popieram tego typu "przyslug", ktore moga nam robic przyjaci(olki/ele), znajomi itp...

jak mozna komus wybierac partner(ke/a)?

potem tylko sam problem zeby danej osoby nie zniechec jak sie odmowi...

Predzej sie samemu znajdzie swoja druga poowe niz swataniem...trzeba isc za wewnetrzna sila ktora nas przyciaga do danej osoby a nie "isc na skroty"...

swatką to ja nie jestem, ale moja koleżanka jest i swata wszystkich i wszystko , np. ostatnio chciala swatać ze sobą 2 psy :P

Zeswatałam ze sobą kilka obecnych par, ale kiedy przyszło do swatania K. i A. cóż... A. się we mnie zakochał... niedość że zraniłam kumpele to i tego chłopaka. Po prostu kanał. teraz po prostu podskakuje mi ciśnienie jak ktoś prosi mnie o takie "przysługi". Boje się że drugi raz mogę tak "zmaścić".

Paskudnie się wtedy czułam...

Swatka? Znam parę takich. Osobiście nie jestem, chyba dlatego, że sama nie lubię być swatana. To tylko i wyłącznie moja sprawa. Nie chcę, żeby ktokolwiek się w to mieszał.

Nie swatam bo to bez sensu i czasem można kogoś skrzywdzić. Jeśli chodzi o otoczenie to znam jedną wyswataną parę , znali się i chodzili ze sobą do szkoły 3 lata i nic między nimi nie zaiskrzyło nawet im przez głowę nie przeszła myśl o tej drugiej osobie. Ale ich znajomi (którzy byli parą) tak zakręcili że owa para jest już ze sobą 2,5 roku i planują wspólne życie ( swaci byli ze sobą rok) :D

Przydałaby mi się jakaś swatka. Coś nie mogę sobie znaleźć chłopaka