Klio1308

Kucharki

Recommended Posts

Lubicie eksperymentować w kuchni? Bo ja jak zostaje sama w domu np. na tydzień uwielbiam siedzieć w kuchni i tworzyć jakieś potrawy :D (czasem z niezbyt dobrym efektem, ale rzadko o :P czywiście) bo jak jest mama to nie lubię jak mi na ręcę patrzy :) można znacie jakieś ciekawe przepisy? Młodzi ludzie czasem mają większy talent kucharski niż osoby starsze... :)

ja nienawidze kuchni. po prostu nieznosze. choc jak przyjdzie co do czego to lubie sie popisywac- np przed chlopakiem bo spływa na mnie najczęściej jakies zbawienie i udaje mi sie to co załozyłam. ;) jest jedna potrawa którą robie automatycznie wiec w zwiazku z tym mi nie przeszkadz jej gotowanie- wszyscy ja uwielbiają wiec zazwyczaj tak zalatwiam sprawe ;)

ja strasznie lubie gotowac :):)

nawet poszlam do szkoly gastronomicznej :P

ale nie eksperymentuje bardzo bo zawsze brakuje mi skladników :P

nie kesperymentuje, ale jeżeli jest taka potrawa która mi zawsze wychodzi (naleśniki , czy ciasteczka)

to potrafie to robić codziennie ;)

Nie lubię ani gotować, bo po prostu nie umiem ;)

Przed chłopakiem raczej się nie popisuję, jeżeli chodzi o jedzenie, bo i tak by nic z tego nie było, a poza tym nie sprawiło by mi to przyjemności ;)

Co robię w kuchni to jedynie herbata albo gofry, no i od czasu do czasu zmywam i obieram ziemniaki ;pp

Reginka a co najlepiej lubisz robić? W ogóle co wam zawsze wychodzi i wszystkim smakuje? Chętnie nauczyłabym się czegoś nowego.. ;)

Ja mogę się pochwalic, że również lubię eksperymentowac i pichcic sobie troszkę ;)

Najlepiej umiem robic nalesniczki z dżemem i cukrem pudrem ;)

Oraz: jajecznica, zeberka, kisiel, budyń, galaretkę, nudle, rosół, krupnik, pomidorową, kotlety schabowe, kopytka, placuszki z owocami (mniami xDD) oponki xDD spaghetii z pulpecikami pierogi z jagodami i truskawkami xDD i coś tam jeszcze ;]

a z ciast ostatnio wyszedł mi pyszny snickers i rafaello ;)

Hmm.. rzadko to sie zdarza, ale jak ogarnie mnie wena w pichceniu to potrafię zaszybować się w kuchni i majsterkować ( co prawda efekty są czasami niezbyt rewelacyjne np. ostatnio robiłam ciasto bez przepisu - w rezultacie wyszedł zakalec) no ale na błędach się człowiek uczy.. dzisiaj z siebie byłam dumna bo po raz pierwszy zrobiłam sama kartoflaka.. no niby łatwe zajęcie ale według nowego przepisu ;]]] bardzo smaczne ;p ;p .. a tak to moją specjalnością są ciasta - głównie sernik, szarlotka ;p ;p .. jedynym minusem w kuchni jest to, że czasem wyjdzie tak jak wyjść nie miało .. Pozdrawiam ; )

Ja uwielbiam robić własną pizzę (lepsze niż z pizzerii :D), lasagne i najróżniejsze zapiekanki np ziemniaczane.. Ostatnio eksperymentuje z najróżniejszymi deserami. NANCY mogłabyś podać przepis na nudle w Twoim wykonaniu :P bo ja znalazłam chyba jakiś niepełny w necie :)

Ja uwielbiam robić własną pizzę (lepsze niż z pizzerii :D)

O tak! Podpisuję się pod tym! :D

Lubię coś upichcić, ale żeby eksperymentować - niekoniecznie. Najczęściej posługuję się przepisem lub wzoruję się na podglądaniu w kuchni kogoś z rodziny.

Lubię gotować, piec, smażyć itp przygotowywać posiłki ;) Zdecydowanie bardziej zajmuje mnie przyrządanie nowych dań, wyszukuje przepis, testuję i potem moge polecac innym jako sprawdzony ^^ czasami robie coś wg własnej inwencji.

Rutynowo przygotowany obiad nie nalezy do czynności, które wykonuję z przyjemnoscia.

Mnie już się trochę znudziły banalne obiady "ziemniaki + schabowy". Wolę np. przyrządzić inaczej piersi z kurczaka

Składniki:

- 3 piersi z kurczaka,

- 3 duze łyzki mąki pszennej,

- 3 jajka,

- 3 duże łyżki majonezu,

- 3 garście startego żółtego sera,

- sól,

- pieprz do smaku.

Jak przyrządzić?

Piersi kurczka pokroić w drobną kostke - dodać pozostałe składniki, wymieszać, przyprawić i smażyć (na patelnie nakladac łyżką).

O wiele wygodniej jest gdy "koltety" smażą się w duzej ilości oleju, ale tak aby tłuszcz nie przykrywał ich całkowicie.

To jest jeden z ulubionych przepisów.. Schabowe wysiadają :P

A dla kogoś, kto ma problemy z przemianą materii polecam potrawy z błonnikiem naturalnym :) przy okazji organizm mi się oczyścił, i po posiłkach nie mam takiego dużego brzuszka 8)

Mój faworyt..

tarta z tuńczykiem i pieczarkami

PORCJA DLA 4 OSÓB

CIASTO: 200 g mąki 100 g masła, 3 łyżki wody 1/2 lyżeczki soli tłuszcz do wysmarowania formy

FARSZ: 200 g tuńczyka w sosie własnym 200 g pieczarek 1 duża cebula, 1 ząbek czosnku 3 łyżeczki błonnika buraczanego 3 jajka 200 ml śmietanki kremowej 1 łyżka pokrojonej pielonej pietruszki sól, pieprz 1 łyżka masła do smażenia

1. Przygotowujemy ciasto: mieszamy mąkę z solą, masłem i wodą. Zawijamy w folię i zostawiamy na 30 min. do ochłodzenia.

2. Po odczekaniu, ciasto wałkujemy i układamy na wysmarowanej tłuszczem formie. Wkładamy je do piekarnika nagrzanego do ok. 180 stopni Celsjusza na 10 min. W tym czasie myjemy i kroimy pieczarki, cebulę, czosnek i błonnik. Wszystko smażymy na patelni przez 5 minut.

3. Śmietankę łączymy z jajami i roztrzepujemy. Dodajemy zieloną pietruszkę, sól i pieprz. Tuńczyka odsączamy i rozdrabniamy, a następnie układamy na cieście wraz z zarumienionymi pieczarkami. Zalewamy masą jajeczną. Pieczemy tartę w temperaturze 200 stopni przez 30 minut.

Przepis z neta.. ale jest przepyszna :P

ja uwielbiam gotować i dlatego też chodzę do szkoły gastronomicznej na profil technika żywienia.

w domu mama rzadko gotuje,bo często to ja coś przyrządzam...poprostu lubię dla kogoś gotować coś pysznego :)

Po tygodniu wakacji przybyło mnie 2 kilo.. Genialnie :O nie mogę zbytnio szaleć w kuchni.. Przepis dnia:

jogurt naturalny + 3 łyżeczki błonnika (np. aroniowego) mniam..

i część dnia mam z głowy.. i brzuszek mi nie urośnie :D

Nienawidzę gotować i trzymam się od kuchni z daleka!

Nawet jak będę dorosła to będę jadać w barach czy restauracjach xD

Jak byłam kiedyś sama w domu na tydzień, to żywiłam się wyłącznie zupkami chińskimi, i kanapkami ;d

Ja lubię gotować tylko wtedy, gdy jestem sama... Gotować tzn... Nie zupe czy coś bo tego nie umie:P i nie chce :P ale np naleśniki, pizze czy jakieś ciasto :)) :* to nawet lubie:) ale musze mieć spokój i wene :] xD

Lubicie eksperymentować w kuchni? Bo ja jak zostaje sama w domu np. na tydzień uwielbiam siedzieć w kuchni i tworzyć jakieś potrawy :D (czasem z niezbyt dobrym efektem, ale rzadko o :P czywiście) bo jak jest mama to nie lubię jak mi na ręcę patrzy :) można znacie jakieś ciekawe przepisy? Młodzi ludzie czasem mają większy talent kucharski niż osoby starsze... :)

Nie lubię i nie umiem gotować :P

Witam ja ucze sie w szkole gastromonicznej uzyskałam juz dwa dyplomy i takie tam.

chetnie pomoge jeśli masz jakies pytania ?

Jesli chodzi o deser to ostatnio robiłam (taniutki) deserek a mianowicie

----- galaretke obojetnie jaką ( ale ładnie wyglądają te w kolorze zielonym) rozpuść w ok 200 ml wody, ostudzić

----- do osobnego naczynia wlac kiefir ok 500 ml. zmiksowac dolac galeretke jeszcze nie stężoną a juz chłodną i rozlać do naczyn (w upalne dni dodać troche żelatyny) włazyc do lodówki odczekać mozna podawać z bitą śmietaną i owocami .

TANIE A DOBRE :razz:

pozdrawiam i polecam sie na przyszłość. :D

lubie gotować i umiem tak w miarę, jeśli chodzi o przepisy to w dziale ''kulinaria" znajdzie sie taki temat :):) jak mama jest w domu to też nie lubie gotować bo mi mówi co mam zrobić teraz a teraz :/ jak nie wiem to sie sama pytam/dzwonie i tyle :)

Nie rozumiem dlaczego pytanie jest tylko do Kobiet, wielu mówi że faceci lepiej gotują. ; D

Lubię gotować, lubie spędzać czas w kuchni. Ukończyłem szkołe gastronomiczną i zdałem egzamin. ; D Chociaż się nie przyłożyłem, certyfikat jest. ; D Polskie potrawy górą!

No może trochę feministycznie zabrzmiało :P niby tak jest, że wy, faceci macie lepiej wyostrzony smak, ale żaden z moich kumpli nie gotuje, większość koleżanek też nie ;) teraz to ja gotuję potarwy z duużą dawka błonnika ;D bo to smaczne i bardzo zdrowe. I mój dziadzia bez obaw je i nie martwi się, że mu cukier znów zacznie świrować ;b

Nie rozumiem dlaczego pytanie jest tylko do Kobiet, wielu mówi że faceci lepiej gotują. ; D

Lubię gotować, lubie spędzać czas w kuchni. Ukończyłem szkołe gastronomiczną i zdałem egzamin. ; D Chociaż się nie przyłożyłem, certyfikat jest. ; D Polskie potrawy górą!

Swięta prawda, niektórzy faceci potrafią fantastycznie gotować :D Np mój dobry kumpel... uwielbiam jego dania hiszpańskie :)

Ja bardzo lubię przyrządzać różne desery, sałatki, pizze, itp, ale nie umiem > ugotować takich typowych zup albo zrobić kotletów (zresztą jestem wegetarianką, więc nie muszę umieć :D wystarczy, że wiem, jak przygotować soję :D)

A ja wpadłem się pochwalić :D Dziewczyny, ja bardzo dobrze gotuję. Potrafię zrobić prawie wszystko... zupa - pryszcz, jakieś drugie danie - pół godziny roboty, jajecznica - pfffff no comment, naleśniki - z zamkniętymi oczami, spaghetti - żaden problem... i wiele wiele innych. :jupi: Normalne jestem boski :jupi: