Jump to content

Lepiej kogoś stracić, czy nie mieć kogo tracić?


studentka

Recommended Posts

to jest mocne pytanie na któro nie moge znaleźć odp... Wiadomo, że najlepiej mieć i nie stracić, ale nie wszystko w zyciu jest tak piekne... Lepiej zostać samemu i nie cierpieć, czy doswiadczać pieknych chwil-a gdy przyjdzie koniec-goryczy?

Link to comment

moim zdaniem lepiej stracić. bo masz wspomnienia pięknych chwil :) a jak nie spróbujesz, to nigdy sie nie dowiesz. to jest dopiero dobijające :D

Link to comment

pozwól, że wyjątkowo podsumuje to bardzo, bardzo krótko.To zdanie powiedziała mi koleżanka podczas jednej z naszych rozmów, a brzmiało to mniej więcej tak:

Czy warto mieć te chwile piękna i przyjemności dla dla późnego, długostannego smutku i cierpienia? Warto się ranić z powodu chwili błogości?

Podejście indywidualne, ale jak dla mnie...warto. Warto jak cholera.

Link to comment
justysiajustyna

warto. Naprawdę warto. Wolę zaznać w zyciu troche szczęścia i mieć piekne wspomnienia, niż mieć wyobrażenie szczęścia, którego nigdy się nie zaznało.

Link to comment

zgadzams ie ze wszystkimi którzy tu napisali, ze lepiej kochać i stracić chociaz najlepiej kochac i nie stracić :)

Link to comment

Ja też nie będę się wyłamywać :) Życie jest po to, żeby je przeżyć i zaznać miłości i szczęścia, nawet jeśli miałyby trwać tylko chwilę!

Link to comment

Lepiej kogoś mieć i stracić - zdecydowanie. Przeżyliśmy coś, nasze życie wypełnione było przez ten czas emocjami po brzegi, nie zapomnimy tych chwil pięknych nawet jeżeli już minęły... Czyż to nie lepsze od jałowego, bezbarwnego życia?

Link to comment

Lepiej mieć i stracić.

Lepiej zaznać cudownych chwil i mieć co wspominać, niż nigdy nie zaznać szczęścia, miłości i żyć w ciągłej monnotoni.

Link to comment

Lepiej mieć i stracić, chociaż strata zawsze boli. Zostają wspomnienia i doświadczenie, które na pewno przyda się w przyszłości.

Link to comment

Jak kogoś tracę to wolałabym, żeby tej osoby w ogóle nie było - nie miałabym co rozpamiętywać, czym się zadręczać, nie miałabym problemu. Wiem, że to pójście na łatwizę, ale ja wszystko bardzo mocno przeżywam wbrew pozorom.

Aktualnie powiedziałabym, że lepiej nie mieć kogo tracić. Spokoju chcę.

Link to comment

z jednej strony masz doświadczenie, wiesz jakich ew. bledow nie popelniac.

Niby ma sie wspomniania, ale czy to na pewno takie dobre? Wspomnienia potrafia "zabić"...

Kiedyś uparcie twierdzilam, ze lepiej kogos miec i stracic, a tlumaczylam to tak jak poprzednicy - wpomnienia, doswiadczenie.

ale kiedy mialam, kochalam i stracilam to juz nie jestem taka pewna csy to jest lepsze...

Link to comment
Guest Anonymous

Ale dlaczego warto cierpieć? Skoro nikogo się nie kocha, to się nie cierpi. Myślę, że po prostu.. Nie należy szukać miłości, bo miłość sama prędzej czy później dopadnie każdego. Trzeba się domagać wspaniałej, pięknej miłości.

Co do tego stracenia bliskiej osoby, to myślę, że te wspomnienia najbardziej bolą. Pomiędzy przeszłością a przyszłością pozornie nie ma nic. A tak naprawdę, właśnie w tym punkcie mieści się całe nasze życie. Więc po co tracić to nasze prawdziwe życie na myślenie o przeszłości/ przyszłości, skoro można cieszyć się i żyć chwilą.

Link to comment
 • 5 years later...

Sama nie wiem, bo lepiej jest przeżyć piękne chwile i potem to stracić niż nigdy tego nie doświadczyć i być ciągle smutnym z powodu samotności, ale też jeśli się doświadczyło jakichś strat w życiu to pojawia się lęk, że to się powtórzy i człowiek boi się zżyć mocno z drugą osobą czy też być z kimś w związku. Ja jednocześnie pragnę mieć przy sobie kogoś z kim przeżyję coś cudownego niż być sama, ale boję się utraty i przeżywania tego po raz kolejny.

Link to comment
 • yiliyane pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   Gotowe Zapraszam teraz do zabawy @dannonka i odbijam piłeczkę do Ciebie @yiliyane:  
  • Kerosine
   U mnie również wygląda[ło] to podobnie: po prostu mówiłam bliskim, co chciałabym dostać lub - gdy nie miałam pomysłu - prosiłam zwyczajnie o pieniądze  Dzięki temu od dawna już nie otrzymałam nietrafionego podarku, w czasach jednak, gdy jeszcze się to zdarzało [szczególnie mama lubiła celować w prezentach, które tak naprawdę sama chciałaby / mogłaby dostać] zazwyczaj wracały one do obdarowującego lub trafiały do swego rodzaju "strefy niczyjej" / na przysłowiową zakurzoną półkę.
  • Kerosine
   ... zawiodłam swoją rodzinę.
  • Gloria
   Chodzi o to, że mam porównanie do interakcji za granicą (np. Niemcy, Dania) i tam powszechne jest witanie się (nawet jak się ktoś nie zna), dlatego napisałem, że być może wynika to z kultury... Można by też zadać pytanie, czy wchodząc do windy witacie się z osobami, które już są w windzie, ale to już pomysł na nowy temat...
  • Gloria
   Dzięki za odpowiedź! Nie pomyślałem o tym, że można na to popatrzeć z takiej perspektywy. Rzeczywiście, być może to jest kwestia odnośnie reakcji na sytuacje stresowe i radzenie sobie z gniewem. W przykładzie powyżej wyszedłem z założenie, że ja zostałem zaatakowany. Ja, w takim sensie, że moja własność mogłaby zostać naruszone (chodzi o integralność przedmiotu ze mną). Zniszczenie przedmiotu lub próba zniszczenia uważałbym za atak na mnie. To znaczy w tamtym momencie wydawało mi się, że rozwiązanie siłowe rozwiąże problem, tzn. w pewien sposób kierowca zostanie ukarany (co po szybkim przemyśleniu stwierdziłem, że nie miałoby sensu - zważając na możliwe konsekwencje). Czy możecie polecić jakieś książki z tego zakresu? Chodzi mi np. o reagowanie na stresowe sytuacje. Co do sytuacji na drogach to myślę, że radzę sobie w porządku, a takie przykłady jak powyżej należą do rzadkości.
 • Recent Status Updates

 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   2
  2. 2
   LilCharlotte
   LilCharlotte
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Gloria
  Gloria
  7 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  LilCharlotte
  LilCharlotte
  2 posts
  Magdalena234
  Magdalena234
  1 post
  miknet
  miknet
  1 post
  BlablablaWika
  BlablablaWika
  1 post
  Kasiastan
  Kasiastan
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  25 posts
  Uszanka
  Uszanka
  14 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  490 posts
  yiliyane
  yiliyane
  417 posts
  Gloria
  Gloria
  90 posts
×
×
 • Create New...