mictatencuhtli

Tatuaż

238 postów w tym temacie

A co myslicie o tatuazach /nie mylic z rysunkami z henny/.

-macie?

-planujecie zrobic /jesli tak, to jaki jest wasz wymarzony wzor/?

-jaki jest wasz stosunek do ludzi z tatuazami /i niekoniecznie chodzi tu o skrajne przypadki mocno wytatuowanych osob/

enjoy;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No mi sie kojarzy taki człowiek mocno wytatułowany z takim bańdziorem :P dziewczyny sobie nie potrafie wyobrazić całej w tatuażach :P ale jakiś mały na ramieniu fajnie wygląda jeśli dobry wzór sie dobierze :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dla mnie to troche drażliwy temat bo w tym temacie ludzie mają zazwyczaj odmienne zdanie.

powiem tak: tatuaże mi sie podobają i chciałabym mieć takie ładne skrzydełka na plecach ale jako ze wybrałam szkołe gdzie raczej jest to niewskazane to mam wątpliwości czy zrobić ten tatuaż a z reszto jak by sie dokładnie zastanowić to ludzie którzy sie okaleczają sie troche nie normalni ( ale to nie jest moje zdanie tylko punkt widzenie psychiatrów i psychologów oraz mądrych książek)

a chciałabym zrobić sobie takie tatuaże:

wxyz791883677p.jpg albo

erwl1448761756i.jpg albo

http://www.studio3x6.home.pl/cgi-bin/f. ... 160057.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ha. widzialem,ze ktos musi przytoczyc wiezienny stereotyp.. moze i tak bylo jeszcze kilkanascie lat temu,ale w tej chwili tatuowanie stalo sie juz sztuka. robi sie nie tylko kotwice i serca przebite strzala;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
jako ze wybrałam szkołe gdzie raczej jest to niewskazane to mam wątpliwości czy zrobić ten tatuaż a z reszto jak by sie dokładnie zastanowić to ludzie którzy sie okaleczają sie troche nie normalni ( ale to nie jest moje zdanie tylko punkt widzenie psychiatrów i psychologów oraz mądrych książek)

w szkole zabronia miec tatuaz? /zakladajac,ze masz wiecej,niz 18lat

-dlaczego ludzie z tatuazami sa nienormalni? -> raczej ciezko uznac taka osoba,czy ksiazke za madra;)

-tatuaz = okaleczenie? dlaczego -> przy zachowaniu powszechnego znaczenia terminu-> okaleczanie , tatuaz po wygojeniu bynajmniej nie jest juz rana.

___ przy okazji: myslalem,ze podzial na "swiat kobiet" i "swiat mezczyzn" do czegos zobowiazuje,ale jesli nie niechaj w tym dziale pisza i faceci;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może i mi sie podobaja , ale jednak stawiam na kolczykowanie- kolczyk zawsze mogę wyciagnąc i nie zostanie po nim slad, a jesli nawet to mały.Tatuazu od tak z zachcianki nie da sie usunać.Chyba ze ma sie wiecej pieniedzy na koncie to i owszem-ale tez czasami z marnymi skutkami/czyt.blizny/

Fakt, niektore wzory sa całkiem ładne.. i podobają mi sie! Ale u kogoś. Nie na moim ciele, jest na tyle piękne , ze nie muszę go zdobić malunkami .. albo inaczej.. szpecić.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Może i mi sie podobaja , ale jednak stawiam na kolczykowanie- kolczyk zawsze mogę wyciagnąc i nie zostanie po nim slad, a jesli nawet to mały.

dlatego o to w tym chodzi, by robic tatuaz dobrze przemyslany. nie z nastawieniem,ze "kiedys mi sie znudzi,to go usune"..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w takim wypadku chyba nie ma innej mozliwosci?;> przy takiej decyzji /poza wzgledami finansowymi/ jest to podstawa;)

no i tatuaz to nie obklejanie - chyba,ze masz na mysli takie z czipsow;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
w szkole zabronia miec tatuaz?

zabrania to może nie o to chodzi, po prostu są tam przepisy i testy które właśnie mogą uznać cię za nienormalnego mając tatuaż, ale oczywiście zalezy jaki i gdzie tatuaż. oczywiście ze trzeba mieć 18 lat skończone bo to wyższa szkoła a nie gimnazjum:P

dlaczego ludzie z tatuazami sa nienormalni?

tatuaz = okaleczenie? dlaczego

no na to to nie jest taka prost odpowiedz, to wszystko jest związane z ludzką psychiką, być moze tatuaż nie boli ale to jest uznane za okaleczanie, dokładnie ciężko to wytłumaczyć. chodzi o to ze jeśli człowiek potrafi okaleczyć swoje ciało to może dojść do tego ze będzie potrafił okaleczyć czyjeś... i moze tatuaż po wyleczeniu nie jest raną ale świadczy o tym ze był raną...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dlatego o to w tym chodzi, by robic tatuaz dobrze przemyslany. nie z nastawieniem,ze "kiedys mi sie znudzi,to go usune"..

nigdy nie wiesz jak potoczy sie Twoje zycie i czy kiedys nie bedzie Ci on przeszkadzał np. w znalezieniu pracy- tu mysle o tatuazach zrobionych na ramionach, szyi,karku,rekach czyli w miejscach widocznych.Zrobisz tatuaz na ramieniu/rece i co w lato w 30 stopni bedziesz chodził w dlugim rekawku?Bo pracodawca nie bedzie tego tolerował? No chyba ze stawiasz na prace na budowie, czy inne mało "ambitne" zajecie.

Poza tym skad mozesz wiediec czy tatuaz za 3-4 lata ci po prostu nie zbrzydnie? Nie chodzi mi o jego wizualnosc tylko o Twoje podejscie do niego.Nie da sie przeciez zrobic czegos co bedzie Ci sie podobało na całe zycie, bynajmniej nie w moim przypadku.

Tym bardziej ze ludzkie gusta sie zmieniają.I tu mysle o kazdym czlowieku.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no na to to nie jest taka prost odpowiedz, to wszystko jest związane z ludzką psychiką, być moze tatuaż nie boli ale to jest uznane za okaleczanie, dokładnie ciężko to wytłumaczyć. chodzi o to ze jeśli człowiek potrafi okaleczyć swoje ciało to może dojść do tego ze będzie potrafił okaleczyć czyjeś... i moze tatuaż po wyleczeniu nie jest raną ale świadczy o tym ze był raną...

nie obraz sie , ale to co wypisalas wyzej -oprocz tekstu o szkole- jest kompletna bzdura. zapewne gdzies wyczytana.

pracuje w studiu tatuazu i kolczykowanie, na codzien mam do czynienia z ludzmi,ktorzy robia tatuaze, sami maja etc. i jak do tej pory nie spotkalem wsrod nich zadnego psychopaty. a zgodnie z przytoczona przez Ciebie teoria juz dano powienieniem byc raczej nie-zywy;)

- sam tatuaz nie boli, bol moze sprawiac sam proces wykonania. a jego obecnosc niekoniecznie swiadczy o okaleczeniu..

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

mictatencuhtli pracujesz w ktoryms ze studiow w Sosnowcu? ;> jesli tak to w ktorym ?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dobra, wiedziałam ze ludzie pojmują to wszystko inaczej, nie ważne, każdy wierzy w swoje :P i każdy ma racje...

i wcale tego nie wyczytałam ale rozmawiałam z ludźmi którzy wiedzą na czym to polega...

nie chodzi o to ze każdy ma zabijać bo ma tatuaż ale nie chce mi sie tego tłumaczyć...

i wiem ze samo to ze ma sie tatuaż nie boli ( nie rób ze mnie 10-latki) tylko chodziło mi o sam proces wykonania :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nigdy nie wiesz jak potoczy sie Twoje zycie i czy kiedys nie bedzie Ci on przeszkadzał np. w znalezieniu pracy- tu mysle o tatuazach zrobionych na ramionach, szyi,karku,rekach czyli w miejscach widocznych.Zrobisz tatuaz na ramieniu/rece i co w lato w 30 stopni bedziesz chodził w dlugim rekawku?Bo pracodawca nie bedzie tego tolerował? No chyba ze stawiasz na prace na budowie, czy inne mało "ambitne" zajecie.

Poza tym skad mozesz wiediec czy tatuaz za 3-4 lata ci po prostu nie zbrzydnie? Nie chodzi mi o jego wizualnosc tylko o Twoje podejscie do niego.Nie da sie przeciez zrobic czegos co bedzie Ci sie podobało na całe zycie, bynajmniej nie w moim przypadku.

Tym bardziej ze ludzkie gusta sie zmieniają.I tu mysle o kazdym czlowieku.

1. ja mam tatuaz w miejscach ,ktore uznalas za widoczne i przeszkadzajace, a jednak nigdy z tego powodu nie mialem problemow w pracy. nigdy tez nie pracowalem na budowie itp;) wrecz przeciwnie - w miejscach, ktore mozna uznac za "normalne" /cokolwiek by to nie mialo znaczyc../ . wszystko zalezy od pracodawcy, dzis nie bedzie tolerowac kolczykow czy tatuazy, jutro twojego nazwiska i wygladu -> to podchodzi juz pod nieco inny problem, ale czy rzeczywiscie komus powinno zalezec na takiej pracy?

2. to wszystko podchodzi pod zagadnienie- "tatuaze robione pod wplywem chwili, mody etc." , jesli ktos nosi sie z takim zamiarem kilka miesiecy,czy lat to prawopodobienstwo ze bedzie tego zalowal jest duzo nizsze. oczywiscie nie pisze,ze nigdy nic sie nei przydarzy bo jedyna pewna rzecz to taka,ze nic nie jest pewne;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
mictatencuhtli pracujesz w ktoryms ze studiow w Sosnowcu? ;> jesli tak to w ktorym ?

nie pracuje w sosnowcu. pracuje w krakowie;] w sosnowcu tylko sie urodzilem i mieszkalem przez dwadziescia pare lat;)

- z gory zaznaczam-> fakt ten nie oznacza,ze biore w obrone wszelkie przejawy tatuowania, a kazdego kto ma tatuaz uwazam za boga, bo -jak w kazdej dziedzinie zycia nie ma tu jedynej prawdziwej i sluszniej strony- jest za to wiele beznajdziejnych wzorow i osob,ktore je nosza;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
ale czy rzeczywiscie komus powinno zalezec na takiej pracy?

jak dużo zarabia i lubi tą prace to jasne ze mu na niej zależy, to raczej oczywiste.

są tacy ludzie którzy pracują z potencjalnymi klientami na co dzień i muszą wyglądać "dobrze", bo np. są rózni ludzi i jeden z tych klientów toleruje tatuaże a inny nie. pracodawca widocznie nie chce tracić klientów z powodu wyglądu pracownika.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
dobra, wiedziałam ze ludzie pojmują to wszystko inaczej, nie ważne, każdy wierzy w swoje :P i każdy ma racje...

i wcale tego nie wyczytałam ale rozmawiałam z ludźmi którzy wiedzą na czym to polega...

nie chodzi o to ze każdy ma zabijać bo ma tatuaż ale nie chce mi sie tego tłumaczyć...

i wiem ze samo to ze ma sie tatuaż nie boli ( nie rób ze mnie 10-latki) tylko chodziło mi o sam proces wykonania :)

whatever nie rozwiazuje problemu, bo samo stwierdzenie,ze kazdy ma racje i nie chce Ci sie tlumaczyc niewiele wnosi do dyskusji;)

a pytam, bo jestem ciekaw - kto zna sie na tym i wyglasza tak bezpodstawne opinie...

i bynajmniej nie robie z Ciebie dziesieciolatki- na pewno masz tych lat kilkanascie;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie fakt.. pisałam o tym co wiem od siebie,znajomy ma tatuaz na rece i wiem, ze trudno mu było znalezc prace a jak juz cos znalazł to musiał niestety go zakrywać.

ale zauwaz tez , ze wiekszosc osob robi teraz tatuaze pod wpływem własnie mody! Były modne aniołki, motylki,srolki trolki to kazdy/a je robił, tribale? Co 2,4 osoba z tribalami na ramieniach etc...

wiekszosc z osob robi tatuaz "komercyjny" jesli moge to tak okreslic.

Owszem , sa tez osoby ,ktore jednak stawiaja na oryginalność.. ale niestety niewiele.Nie wiem jak teraz, ale piszę o "obserwacjach" sprzed 2, 3 lat.Wtedy miałam "napał" na wytatuowanie się- ale na szczescie mnie matka od tego odciągneła, wiem ze teraz bym załowała.

mictatencuhtli myslałam , ze moze gdzies w sosnowcu, bo ja jestem z Czeladzi i wpadłabym na wymiane kolczyka ;)

})i({martu¶ka})i({ Po to jest forum , aby rozwijac i tłumaczyc co ma sie na mysli a nie pisanie, ze nie chce sie czegoś tłumaczyć, chetnie poczytamy jakie jest Twoje zdanie na ten temat i ew. sie z nim zgodzimy lub tez nie :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak dużo zarabia i lubi tą prace to jasne ze mu na niej zależy, to raczej oczywiste.

są tacy ludzie którzy pracują z potencjalnymi klientami na co dzień i muszą wyglądać "dobrze", bo np. są rózni ludzi i jeden z tych klientów toleruje tatuaże a inny nie. pracodawca widocznie nie chce tracić klientów z powodu wyglądu pracownika.

1. jesli musi cos ukrywac i udawac w pracy innego,niz jest poza nia to nie moze jej jednoczesnie lubic. chyba,ze ma rozdwojenie osobowosci;) co najwyzej mozna lubic kase,ktora ona daje, a nie sama prace;)

2. ja swego czasu pracowalem w firmie,gdzie na codzien mialem kontakt z roznymi klientami - takimi w garniturach, ktorzy podejmowali mnie w swoich eleganckich biurach mieszczacych sie w powaznych firmach oraz takich calkiem luznych. i od nikogo nigdy nie uslyszalem negatywnej uwagi, wrecz przeciwinie- nawet tacy "sztywniacy" po kilku kontaktach okazywali sie calkiem mili;) szef calej firmy, w ktorej pracowalem tez byl ok, bo dla niego liczylo sie to,jak wykonujesz swoja prace,a nie inne rzeczy. wszystko zalezy od czlowieka- wazne jest nastawienie,nie wyglad a pozostalymi nie warto sie przejmowac;) w ten sposob mozna pokonac wiele przeszkod;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W sumie fakt.. pisałam o tym co wiem od siebie,znajomy ma tatuaz na rece i wiem, ze trudno mu było znalezc prace a jak juz cos znalazł to musiał niestety go zakrywać.

ale zauwaz tez , ze wiekszosc osob robi teraz tatuaze pod wpływem własnie mody! Były modne aniołki, motylki,srolki trolki to kazdy/a je robił, tribale? Co 2,4 osoba z tribalami na ramieniach etc...

wiekszosc z osob robi tatuaz "komercyjny" jesli moge to tak okreslic.

Owszem , sa tez osoby ,ktore jednak stawiaja na oryginalność.. ale niestety niewiele.Nie wiem jak teraz, ale piszę o "obserwacjach" sprzed 2, 3 lat.Wtedy miałam "napał" na wytatuowanie się- ale na szczescie mnie matka od tego odciągneła, wiem ze teraz bym załowała.

mictatencuhtli myslałam , ze moze gdzies w sosnowcu, bo ja jestem z Czeladzi i wpadłabym na wymiane kolczyka ;)

-no i tu musze Ci przyznac oczywiscie racje->a nieco wyzej pisalem juz na temat pracodawcow etc. wiec nie bede sie juz powtarzac;)

-tak czy inacz musze napisac,ze takie wzory katalogowe, to zmora szanujacego sie tatuatora - umiejetnosci przez to sie nie podnosi, a wykonuje je tylko dla kasy. nie ma sie co oszukiwac..

-no w sosnowcu raczje nic nie poradze, a kolczyk do wymiany na inny wzor, czy po zagojeniu? bo jeslita druga opcja,to gratis powinni Ci wymienic tam,gdzie przebijalas;>

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

od nikogo nigdy nie uslyszalem negatywnej uwagi, wrecz przeciwinie- nawet tacy "sztywniacy" po kilku kontaktach okazywali sie calkiem mili;) szef calej firmy, w ktorej pracowalem tez byl ok, bo dla niego liczylo sie to,jak wykonujesz swoja prace,a nie inne rzeczy.

Tylko pozazdroscic, z tego co widze to coraz wiecej jest firm z "górnej półki" gdzie ewidentnie patrza na wygląd,kiedys byłam na rozmowie o prace to cała "szefowa" zauwazyła u mnie kolczyk w jezyku(nie wiem jakim cudem), jak z nia rozmawiałam i w momencie powiedziała- "oddzwoimy do Pani" , ciakwe co by było gdyby pod bluzką kryło sie cos wiecej.Nie zawsze jest tak kolorowo jak Ty miałes ;)

Ajjj chłopcze.. proponuję ci nie pisac posta pod postem.. w prawym rogu masz opcje "edytuj" uzywaj jej jesli chces zpozostac u NAS dłuzej ;) po to ona jest , ze jesli chcesz cos dodac to klikasz i poprawiasz.

Tak, wymienic na inny :) mam od ponad 7 lat wiec juz dawno jest zagojony ;) A ta "wymiana" to był pretekst taki tylko , zeby obejrzec Twoje tatuaze ;) / Notabene.. sama sobie wymieniam kolczyki ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ajjj chłopcze.. proponuję ci nie pisac posta pod postem.. w prawym rogu masz opcje "edytuj" uzywaj jej jesli chces zpozostac u NAS dłuzej ;) po to ona jest , ze jesli chcesz cos dodac to klikasz i poprawiasz.

Tak, wymienic na inny :) mam od ponad 7 lat wiec juz dawno jest zagojony ;) A ta "wymiana" to był pretekst taki tylko , zeby obejrzec Twoje tatuaze ;) / Notabene.. sama sobie wymieniam kolczyki ;)

1. wiem do czego sluzy- odzielam jesli wypowiedz odnosi sie do roznych uzytkownikow - tak jest duzo przejrzysciej,niz w przypadku gdy post wraz z cytatami zajmuje cala strone;) tak prawde mowiac wpadlem tylko na chwile,wiec nie wiem ile zostane;)

2. jeden tatuaz gdzies tam widac na mojej stronie -> http://www.dredy.info -> w ktoryms z linkow w dziale galeria, a drugi normalnie i tak nie jest widoczny, wiec na nic cala intryga;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
co najwyzej mozna lubic kase,ktora ona daje, a nie sama prace;)

jak można nie lubić swojej pracy? przeciez jak sie wybiera studia to juz wiadomo co sie chce robić w przyszłości i co lubi się robić no chyba ze tylko ja tak mam.

mam taką małą wadę ze nie lubie słuchać ze gadam głupoty skoro wiem ze tak jest na 100%. I ogólnie rzadko mi sie zdarza ze ktoś sie ze mną nie zgadza:P umiem po prostu czasem przekonywać do swojej racji :)

i myślę ze tatuaż nie świadczy o osobowości człowieka :P czyli w pracy może zachowywać sie normalnie nawet jeśli ma sie tatuaż i nie trzeba udawać kogoś innego...

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak można nie lubić swojej pracy? przeciez jak sie wybiera studia to juz wiadomo co sie chce robić w przyszłości i co lubi się robić no chyba ze tylko ja tak mam.

mam taką małą wadę ze nie lubie słuchać ze gadam głupoty skoro wiem ze tak jest na 100%. I ogólnie rzadko mi sie zdarza ze ktoś sie ze mną nie zgadza:P umiem po prostu czasem przekonywać do swojej racji :)

i myślę ze tatuaż nie świadczy o osobowości człowieka :P czyli w pracy może zachowywać sie normalnie nawet jeśli ma sie tatuaż i nie trzeba udawać kogoś innego...

1. jak będziesz miec wiecej lat /nie to ,zebym uwazal ze im starszy ,tym ktos jest madrzejszy ; ale z niektorymi rzeczami czasem ma sie styczność dopiero po przekroczeniu pewniej granicy wieku.../ - to pozbedziesz sie tak naiwnego i idealnego obrazu swiata;)

2. wskaz mi osoba ,ktora po ukonczeniu studiow natychmiast dostaje prace w swoim zawodzie.. ba, ktora w ogole w nim dostaje.. sa to wyjatki /oczywiscie zalezy od kierunku/, pojdziesz na studia to zobaczysz..

3. niestety w tym miejscu musze zburzyc Twoja poczucie nieomyslnosci- nie masz racji ; chocby nieco wyzej, a czesto tak jest,ze po prostu trzeba bronic swoich pogladow, bo chocby i byly sluszne to tak na slowo to malo kto uwierzy

4. tatuaz moze swiadczyc o osobowosci czlowieka- to jest zlozony problem...

;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.