• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Jaro94

Wasze najlepsze dzieło kulinarne?

Recommended Posts

Siema

Czyli w tym temacie chodzi o to co wam w kuchni najlepiej wyszło.

Co jest waszym popisem w kuchni którym wzbudzacie zachwyt smakoszy.

Więc?

Pozdro :D

normalnie nauczylam sie gotowac w przeciagu pol roku chyba wszystkie dania ktore robi zazwyczaj w ciagu roku moja mama :) lubie eksperymentowac, myslicie ze jakis facet sie zlapie na to?? hehe podobno przez zoladek... no ale najlepsze danie?? strogonow pychota, zapraszam :)

strogonow pychota, zapraszam :)
Jabłecznik to specjal :P

i ewentualnie spagetii

Szacunek ludzie

Ja tylko kanapki, tosty, jajecznica i sałatka :P:P:P

Peace 8)

jesli mowa o jajecznicy to ja robie swietna :mrgreen:

kiedys zrobilam placek holenderski, moze troche zajezdzal zakalcem, ale brat zjadl caly z zapalem;p

wlasnie zamierzam sie zabrac do eksperymentow kulinarnych, wiec jak cos wyjdzie to napisze :)

Ja to się najlepiej spełniam przy robieniu ciast lub ciastek ;] Najlepiej jak dotąd wyszło ciasto: biszkopt, na to toffie (robione ze skondensowanego mleka), na to małe biszkopciki nasączone kawą, potem bita śmietana i na koniec galaretka brzoskwiniowa. Co prawda galaretka spłynęła mi na sam dół, ale ciasto było smaczne ;)

Oprócz tego ciasteczka z migdałami, cynamonem, goździkami i miodem. Zapach w kuchni przy ich pieczeniu pięęękny ;} A potem jest już tylko lepiej :wink:

Spaghetti z dwoma odmianami sosu: mięsnym i wegetariańskim (pomidorowym). Zupa szczawiowa, którą raz ugotowałam nawet dla ośmiu osób ;) I bajecznie proste i szybkie omleciki. A ostatnio naleśniki z brokułami i fetą ;)

Poza tym wszelkie wyroby cukiernicze, na przykład owocowe 'ptasie mleczko' (taka pianka a'la sernik agarowy), sernik gotowany z lukrem cytrynowym oraz tiramisu.

Tiramisu, to naprawdę trudno zepsuć;) to samo z sernikiem na zimno i ciasteczkami z płatkami owsianymi i wiśniami.

Ciasto z wiśniami i bita śmietaną też wychodzi mi całkiem nieźle.

Ja to się najlepiej spełniam przy robieniu ciast lub ciastek ;]
no i może jeszcze w robieniu sałatek:)

ciasteczka z migdałami, cynamonem, goździkami i miodem
Brzmi wspaniale.

Nie będę sknerą, macie tu przepis, niech Wam służy. A jak będziecie mieć małe córeczki, które będą się uczyć piec, wręczcie im ów przepis mówiąc, że to aśikowe ciasteczka ;D

Do salaterki lub miski ceramicznej wlać 1/2 szklanki oliwy z oliwek. Dodać 2 łyżki miodu, sok wyciśnięty z całej pomarańczy i otartą z niej skórkę. Dorzucić 1 łyżeczkę proszku do pieczenia, tyle samo sproszkowanego cynamonu, trochę utłuczonych goździków i 1/2 szklanki maku (chociaż ja osobiście preferuję trochę mniejsze porcje, ciastka nie mają wtedy takiego gorzkiego posmaku). Wszystko wymieszać drewnianą łyżką i po trochę dodawać mąki krupczatki, aż do uzyskania zwartego i elastycznego ciasta.

Ciasto rozwałkować (niezbyt cienko, ale też bez przesady z grubością), wyciąć ciastka. Piec je w piekarniku nagrzanym do 200 stopni około 20 minut. Trzeba na nie szalenie uważać, bo lubią się przypalać znienacka ;)

Kiedy już się upieką, jeszcze ciepłe posmarować lukrem z cukru pudru, śmietanki i soku cytrynowego, po czym posypać drobno posiekanymi orzechami, migdałami lub skórką pomarańczową smażoną w cukrze.

Aż sie głodna robie jak to czytam :D

Co umiem zrobić? Zupe z torebki, jajecznice, zapiekanke (z makaronem też:)), omlety, naleśniki (zależy, czasem sie przyklejaja do patelni) i chyba tyle. Za ciasta wole sie nie zabierać.

Pyszne naleśniczki z dzemerem i cukerem ;) Po za tym: jajecznica, zeberka, kisiel, budyń i galaretkę, nudelki i rosół, krupnik, pomidorowa, kotlety schabowe, kopytka, placuszki z owocami (mniami xDD) oponki xDD spaghetii z pulpecikami, pierogi z jagodami i truskawkami xDD i coś tam jeszcze ;]

Różne sałatki, zwykle dodaje co mi w oko wpadnie a i tak wszystkim smakuje

Uwielbiam piec ciasta i nawet jak mi nie wychodzą to się nie przejmuje. A nie wychodzą mi bo lubię zmieniać przepisy

I jak zawsze dla tatusia kanapka full wypas która ledwo co mieści mu się w ustach

Mówią że robie dobre zupy... mówią, że robie świetnie sałatkę z kurczaka... mówią, że robie wyśmienicie pierś z kurczaka nadziewaną pieczarkami... Moja mama zawsze lubiła tylko wykwintne potrawy i trochę mnie nauczyła, zreszta jak robi przyjęcie w domu co zdarza się naprawdę często zawsze jej pomagam.;)