MC-arcin

Grafiti - sztuka czy wandalizm

Recommended Posts

Tak jak w temacie... Myslicie ze malowanie różnych postaci, napisów lub innych rzeczy to sztuka?? 8)

zdecydowanie tak, jeżeli jest to wykonywane w legalnych miejscach :)

Sam kiedyś się tym zajmowałem na całe szczęście nie malowałem w miejscach widocznych tylko na opuszczonych ruderach itp.

Teraz jakoś ta zajawka zanikła a z nią talent oczywiście coś tam jeszcze bym wyskrobał, ale na marnym poziomie.

Oczywiście jest to sztuka, jeśli tak jak zostało wyżej wspomniane jest robione to legalnie.

Nie powiem sam bym się zdenerwował gdyby ktoś pomalował mi dom albo garaż.

I nic nowego chyba nei powiem;) Oczywiscie ze jest to sztuka gdy robione jest w miejscach do tego przeznaczonych (u mnie jest to dworzec) legalnie i przez ludzi o jakim takim pojeciu o tym :wink: Niestety pelno jest wnadali ktorych bazgroly na domach, sklepach itp nie maja za duzo wspolnego ze sztuka i w ten sposob powstaja uprzedzenia do grafiti.

zgadzam sie ze wszystkimi wypowiedziami powyżej! nic dodać nic ująć! Żal za serce ściska, gdy widzę jakieś fajne grafiti, na którym ktoś nabazgrolił jakies głupie teksty o "koleżance" lub "koledze" z osiedla! I po co? Chyba tylko po to, żeby zniszczyć coś ładnego, ale na tym polega wandalizm... :|

Pamiętajcie, że głupie, nieczytelne/prawie czytelne napisy to nie grafitti :) W Gdyni jest grafitti, na którym jest taki duży żaglowiec - genialne! Nikt tego nie zamalował, bo to jest po prostu piękne...

W Poznaniu jest pełno fajnych grafitti, które zostało zniszczone przez jakiś głupków, którzy chcieli się popisać i nabazgrali na nich denne napisy typu "Legia to kur.." lub "Ja tu byłem" :/.

Wandalizm jesli wykonywane na budynkach ścianach do tego nie przeznaczonych

Sztuka gdy jest robione w miejscu na to przeznaczonym

Zależy jakie graffiti. Gdy widze na blokach jakies biale niedokończone napisy to mi się chce zygac. Ale niektóre dzieła naprawdę fascynują.

IMHO powinno być więcej specjalnych miejsc w całym kraju na tego typu akcje, aby młodzi ludzie mogli sie w ten sposób prezentować ;) Mam tu na myśli grafitti z prawdziwego zdarzenia :)

Grafiti- kontrowersyjne dziecko sztuki.

Sztuka oczywiscie ( mowie tu o tym profesjonalnym grafiti ;))

IMHO powinno być więcej specjalnych miejsc w całym kraju na tego typu akcje, aby młodzi ludzie mogli sie w ten sposób prezentować Mam tu na myśli grafitti z prawdziwego zdarzenia

tez tak mysle, u nas w miescie jest kilka takich murow ale juz niestety cale zamalowane ...

Grafiti jest fajne i fajnie wyglada, ale oczywiscie zgadzam sie z wczesniejszymi wypowiedziami (legalne i prawdziwe)

z tym legalnym graffiti jest ciezko. Ogolnie nie wiele miast ma wystarczajaca ilosc murow to legalnego malowania. Ale nielegalne graffiti tez jest fajne ( bo czym sie rozni od legalnego ? :P ) tylko jak napisalas- prawdziwe, malowane przez uzdolnionych ludzi ;)

Zalezy gdzie... Jezeli ma ozdabiac szare blokowiska to ok, ale jezeli ktos na nowej elewacji wymaluje tagi to nic tylko nogi z d***y powyrywac takiemu. Niekiedy to prawdziwe dziela i dobrze, ze niektorzy odnajduja w sobie ukryte talenty.

graffiti... jesli jest dobrze zrobione jest sztuka

a jesli mowa o niektórych dziwolagach na murach ktore nie wiadomo co maja przedstawiac i wogole sa bez sensu to mowie stanowcze NIE!!

wg mnie graffiti ma ze soba jakis przekaz a nie tylko puste rysowanki na murach lub blokach :!:

Każde graffiti jest sztuką, mam cały pokój w graffach i fajnie wygląda, tylko że rodzice mówią że wandal jestem. Gdyby tak zrobili we Wrocku jakieś ściany i legalnie można by sobie wrzuta walnąć, a nie kitrać się to był bym bardzo szczęsliwy :) Żeby zrobić dobrego wrzuta trzeba mieć dużo czasu + dobry projekt + kasa.

Mnie się to szczeże mówiąc podoba ale tez zależy od grafiti bo jak ktoś się postarał ma wprawę to OK a jak ktoś nabazgroli np. JA TU BY

malowałem o tematyce NS i Ruch i Zgody symbole malowałem głównie ale i napisy :D sprayów sie troche zużyło a markerów niezlicze hehe :mrgreen:

Lepiej, zeby sobie ktos malowal po sciance, niz rozwalal wszystkie kosze na smieci i lawki. Jedno i drugie jest sposobem, by wyladowac swoje uczucia, wyayc sie artystycznie.

Moim zdaniem jest to sztuka - z czla pewnoscia!

Moim na przyklad sposobem "wyladowania sie" jest grafika komputerowa. Kazdy sposob jest dobry, pod warunkiem, ze nie szkodliwy :)

pozdr

grafity moim zdaniem jest to sztuka jedynie pod warunkiem jak się je rysuje tam gdzie sobie ludzie życzą… Bo niektóre osoby tworzą swoje grafity tam gdzie nie trzeba :D A tak to jestem za grafity jako sztuką.

Zdecydowanie sztuka. Nie każdy ma do tego talent. Widzieliscie może jakies dzieło Spaza z PFK Kompany ? Koleś wymiata.