Aniołek

Agatha Christie - "królowa kryminałów"

Recommended Posts

Ja lubię Aghathę Christie, najbardziej lubię pannę Marple bo przypomina mi kogoś z codziennego życia.. nie pamiętam teraz tytułu, ale najbardziej przypadły mi do gustu dwie: jedna ta z tą dziewczynką co najpierw zabiła dziadka, potem jeszcze kogoś i próbowała zabić siebie, a wkońcu zginęła '' dzięki '' komuś tam ( dawno to czytałam ) i ta z panem Brownem... życiowe może nie, ale bardzo do mnie przemawiała.

dla mnie najsympatyczniejszy jest : Herkules Poirot ten jego śmieszny wąsik i szare komórki są genialne :)

Noo w sumie tak, ale jego zachowanie jest bardziej przewidywalne niż panny Marple, ona mnie bardziej zadziwia. Od niego wolę Monka, jedyny w swoim rodzaju :)

Moja ulubiona pisarka obok J.Chmielewskiej. Obie są boskie. Uwielbiam ich książki. Które są moimi ulubionymi...chyba takich nie mam. Wszystkie są ciekawe. :P

Christie. Przeczytałem jedna jej książkę - "Podróż w nieznane". Przeciętna. A jednak koncowka mnie zaskoczyla.

Przeczytałam kiedyś kilka książek sławnej Agathy, ale powiem szczerze, że bardzo mnie rozczarowały. Spodziewałam się czegoś lepszego, a napewno czytałam już lepsze kryminały innych autorów.

Ja czytałem narazie tylko "Dziesięciu Murzynków" i mi sie podobało.

Ja czytałam parę jej książek :P najbardziej podobała mi sie "Morderstwo w Trzech Aktach" jej książki szybko sie czyta

Lubię tą autorkę i przeczytałam kilka jej książek. Są interesujące, trzymają w napięciu i nie sposób domyślić się kto jest mordercą 8) Polecam.

Taa... uwielbiam ją ;p A lubię najbardziej ,,10 murzynków" , ,,Pułapka na myszy" .. te książki niesamowicie wciągają i mają zaskakujący finał.. tejn dreszczyk emocji... ;)Pozdrawiam.

zgadzam sie to wspaniała pisarka i kto jeszcze nie przeczytał żadnej z jej książek musi to zrobić :!: :!:

A ja się nie zgadzam, że w ŻADEN sposób się nie da. Po przeczytaniu kilku poznaje się jej styl.. no i już potem łatwo się domyślić. Ona sama zresztą twierdziła, że zostawia wskazówki i wszystko co jest potrzebne do odgadnięcia któż jest mordercą.

Serena -zgadzam się z tobą co do kwestii rozszyfrowania jej zagadek.. że po przeczytaniu paru jej książek jest się wstanie powiedzieć kto jest mordercą.. ale nie zmienia to faktu że pisze bardzo ciekawie i wciągająco.. za to ją lubię.., Pozdrawiam.

Lubię jej książki.

W ogóle lubię kryminały.

Ale ulubionej książki nie mam.

Teraz czytam akurat "Tajemnica siedmiu zegarów",pewnie też będzie fajna.

;]

Uwielbiam.

Moje typy: "I nie było już nikogo" (czyli "10 murzynków"), "Morderstwo w Orient Expressie", "Kot wśród gołębi", "Kieszeń pełna żyta"

Królowa? Haha. Bez przesadyzmu! Przeczytałam chyba 5 książek z racji tego,że nie miałam niczego innego do czytania ;) No,ale nie były najgorsze.

Uwielbiam Christie. Bardzo lubię"pięć małych świnek", albo "pierwsze, drugie, zapnij mi obuwie" ;]

A tak bardziej ogólnie to przepadam za Herkulesem Poirotem ;]

Podobają mi się jej książki, szybko się je czyta. Choć nie mają jakiegoś "głębszego przesłania", rozwijają wyobraźnię i logiczne myślenie.

Zaledwie 2 razy udało mi się rozszyfrować zakończenie. Kilka z jej książek szczególnie zapadło mi w pamięć, m. in. "Dziesięciu małych Murzynków" - niesamowicie poprowadzona fabuła, a zakończenie znakomite :).

Uwielbiam postać Herkulesa Poirota. Nie przepadam za to, za Beresfordami.

Czytałam je autobiografię - naprawdę świetna - miała ciekawe życie. Zniesmaczona jestem zdecydowanie wersjami filmowymi w Ale kino - niestety większość z nich które oglądałam nie oddają nawet w niewielkim stopniu prawdziwej powieśći. Przeczytałam wiele jej książek, obecnie słucham wersji audiobookowej z kryminalnetango.pl - ciekawe doświadczenie - polecam - ciekawa jestem Waszych opini czy ktoś już słuchał?

Uwielbiam Christie, wiem, że bardzo mało jej książek dotąd przeczytałam, ale ubóstwiam jej styl pisania, wszystko. Nie podobała mi się tylko książka pod tytułem Mężczyzna w brązowym garniturze, reszta cudowna. Ja chcę więcej.

Czytałem kilka jej książek, ale jakoś mnie nie porwały - czytało się lepsze. Nie wiem jak z innymi jej pozycjami, może znajdzie się coś lepszego. Kiedyś pewnie znów po nią sięgnę.

Jeżeli chodzi o kryminały to polecam Umberto Eco. Niby nazwisko bardzo znane, a wydaje mi się, że dość mało osób czyta jego ksiązki. Imię Róży jest moim zdaniem fenomenalne i do samego końca trzyma w napięciu. Niedługo ma być w księgarniach (tylko właśnie nie wiem dokładnie kiedy, ale podobno jeszcze na tą jesień) jego nowa książka - Cmentarz w Pradze. Z tego co czytałam zapowiada się świetna lektura :)

Jeżeli chodzi o kryminały to polecam Umberto Eco. Niby nazwisko bardzo znane, a wydaje mi się, że dość mało osób czyta jego ksiązki. Imię Róży jest moim zdaniem fenomenalne i do samego końca trzyma w napięciu. Niedługo ma być w księgarniach (tylko właśnie nie wiem dokładnie kiedy, ale podobno jeszcze na tą jesień) jego nowa książka - Cmentarz w Pradze. Z tego co czytałam zapowiada się świetna lektura :)

Zgadzam się Umberto Eco jest świetny. O Cmentarzu w Pradze również słyszłam pochlebne opinie. Ale wracając do wątku, Agatha Christi jest królową kryminałów i jeżeli lubi sie ten gatunek powieści, koniecznie trzeba siegnąc po jej książki

Agatha Christie ma specyficzny sposób pisania i wielu osobom on nie pasuje. Nie można jednak umniejszać jej, bo kobieta nieprzeciętna, a jej kryminały zachwycają i długo jeszcze będą zachwycać. Wiadomo, każdy ma inny gust. Jednym się podoba innym nie. :)

Ja jestem na za Christie więc będę jej broniła. :)