motylek15

krostki na języku

21 postów w tym temacie

od wczoraj mam krostki na języku....raczej tak bardziej z tylu ;/ Są one koloru języka. Nigdy wczesniej nic takiego nie mialam i sie boje, że to moze byc jakas choroba i ze mi to samo nie zejdzie :( Spotkaliscie kiedys z takim czyms? A jesli musialbym isc z tym do lekarza to do jakiego?

prosze o odpowiedz :*

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a może to kubki smakowe?

albo poparzyłas się kawą czy czymś podobnym?

jak nie bolą, nie "rozmnażają się" to na razie ich nie ruszaj-a jesli zauważysz coś niepokojącego to idź do lekarza ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

raczej kupki smakowe to nie są bo bym wczesniej juz zauwazyla. Bola mnie tylko jak je narusze...np. jak myje zeby....a tak to raczej nie bola...ale mi przeszkadzaja bo sie dziwnie czuje z nimi na jezyku :P

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie... pypcie... ;)

Czasami się pojawiają i same znikają.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chyba każdy ma czasem takie coś, zniknie po 2 dniach

Jeśli bardzo Ci to przeszkadza i nie wytrzymasz to smaruj je śmietaną i wtedy to mniej boli(przynajmniej mnie)

pozdrawiam i życzę poprawy :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie przejmuj sie też tak mialam :* Musialas jakos je podrażnic one wystepuja u kazdego tylko sa malutkie i ich nie czujemy, jak je podraznisz albo jestes chora to wtedy troszke rosną. Proponuje ich nie dotykac rekami tylko wyszczotkuj sobie języczek :P ale tak delikatnie :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Takie... pypcie... ;)

Dokladnie :)

Moja babcia zawsze mowi "Nie gadaj tyle bo pypcia dostaniesz" :D

Ale to Ci samo zejdzie, za kilka dni.

Tylko rzeczywiscie moze troche bolec :roll:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będzie dobrze :P Napisz nam czy Ci zeszlo :P czy to moze coś...;( poważniejszego??

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hej :) mialam napisac czy mi te krostki zeszly wiec pisze :P Póki co nie zeszly calkowicie ale sie znacznie zmiejszyly...:)

Mieliscie racje z tym ze poprostu moze cos mi je podrażniło.

Dzięki za rady :D:)

pozdrawiam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie martw się, to trochę pobędzie i w końcu zejdzie wiec spoko. tez takie czasem mam

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kubki smakowe sa z tyłu najczęściej bardziej widoczne i odczuwalne więc może to one, mogłaś je podrażnić dlatego bolą... ale jeśli to w jednym miejscu to właśnie ten pypć ( nie wiem o odmienić ) :) samo zniknie, to sie tak samo bierze a potem znika :)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No pypcie, pypcie. Każdego dopadną.

Ja zazwyczaj mam, ale na koniuszku języka.

Pewien zabobon mówi, że jak ma sie po lewej stronie- to znaczy, że jakiś facet o Tobie mówi, a jak po prawej- to dziewczyna ;p.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
od wczoraj mam krostki na języku....raczej tak bardziej z tylu ;/ Są one koloru języka. Nigdy wczesniej nic takiego nie mialam i sie boje, że to moze byc jakas choroba i ze mi to samo nie zejdzie :( Spotkaliscie kiedys z takim czyms? A jesli musialbym isc z tym do lekarza to do jakiego?

Witam,

pozwoliłam sobie przytoczyć cytat motylka15, bo to jedyny przykład taki sam jak mój jaki znalazłam na necie. Też mam takie krosty wielkie z tyłu na języku. Tak mam co kilka tygodni już prawie od roku. Najpierw miałam pleśniawki niezaleczone, bo nie miałam możliwości pójścia do lekarza. Potem dopiero pojawiły sie te ogromne krosty. Mam też jasny nalot na języku. Wiązałam to z grzybicą i faktycznie kiedy unikałam słodyczy i węglowodanów to się kończyło. Ostatnio na Sylwestra zaaplikowałam sobie pudło lodów, do tego alkohol. Ostatnio też jadłam dużo białego pieczywa a nie jadłam zbyt wielu warzy i owoców, tak jak zwykle. Ponieważ jednak mam alergię na laktozę, lub w ogole na przetwory mleczne i ich ostatnio też dużo jadłam, nie wiem czy to nie alergia. Zdażyło mi się też wziąć za dużo vit.A, bo mam skłonności do przesady w suplementach, oraz przeterminowane mleko sojowe w proszku. Jak myślicie, jaka może być przyczyna tych krost? Czy ktoś jeszcze ma podobny problem? Tyko nie mówcie mi o tych kubkach smakowych, bo to naprawdę śmieszne. Te krosty przeszkadzają, aż do odruchów wymiotnych. To nie są kubki smakowe. Poza tym, co, nagle wyrosły mi po30 latach jakieś dodatkowe kubki smakowe? Proszę o rady i przykłady. Z góry dziękuję.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miałam kiedyś kroski na języku, ale z przodu. Jak się sprytnie domyśliłam - był to efekt sparzenia gorącą herbatką.

Po kilku dniach przeszło, chociaż fakt - było to trochę uciążliwe np. przy jedzeniu.

Na razie nie masz się czym martwić ;) Jeśli będą się utrzymywały przez długi czas - wtedy udaj się do lekarza.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z tego co opisujesz to wygląda mi to na kubki smakowe -bo są z tyłu jeżyka tak bliżej krajów, są 'krostkowate' i o skórze takiej jak język..

jeśli Cie to nie boli to zostaw je w spokoju-a np przy ziwycie u lekarza zapytaj jej, ale wg mnie to brodawki smakowe-tu masz rysunek

jezykh.jpg

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hej ! Mam taki sam problem jak ty tzn. też mam krostki na tylniej częsci jezyka dokladnie mam ich 4 i mają wielkosc ok 0,7 cm. Do tego biały nalot na języku a przy tym nieświerzy oddech.Podobno jest to grzyb na języku i trzeba to leczyć.Ja mam tylko 14 lat i wstydze sie komus powiedziec ze mi s buzi smierdzi ;( Dlatego wyczytałam w internecie że nalezy odstawic słodycze i codziennie szorować język szczoteczką i płukać usta płynem takim do płukania jamy ustnej. Ja tak robie już od tygodnia i na razie widze tylko taką malusią poprawę , ale to naprawde mała. I te krostki sie nie zmniejszyły ani nalot nie znikl tylko po prostu nieswiezy oddech troche mniej juz mi dokucza .

Pozdrawiam i jak ktos ma taki problem to prosze również o sposoby zwalczania.Z góry dziękuje ;)

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

prosze o odpowiedz :*

Bardzo proszę o pomoc. Jest to mój pierwszy post z powodu mojego problemu. Mam właśnie ten sam problem....Tyle, że ja jadę jutro na kolonie do Chorwacji. Mam gorączkę ok. 27 stopni. Mam te krosty też bardziej z tyłu i boli mnie gardło. Nie wiem czy to właśnie te bóle przez te krosty. Muszę szybko wyzdrowieć do jutra rana. Proszę o porady :(

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

prawdopodobnie jest to coś co się nazywa "pypeć". schodzi po paru dniach. czasem też oznacza to niedobór chyba magnezu

Mam gorączkę ok. 27 stopni

rozumiem, ze chodzi o 37 stopni? to nie jest goraczka, tylko stan podgoraczkowy, nic powaznego

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od dzisiejszego południa dostałam krostek z przodu języka... Martwię się bo mnie bardzo mnie bolą a wczoraj całowałam się z chłopakiem i mógł mnie czymś zarazić :?: :?: :?:

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz