Czy warto wrócić do byłej?

Recommended Posts

Posted

Cześć

Więc tak pokłóciłem się z dziewczyną mniej więcej 2 miesiące temu. Raz rozmawialiśmy od tamtego czasu i w sumie było całkiem miło, po spotkaniu pisaliśmy chwilę i powiedziała, że możemy pomyśleć o powrocie za miesiąc. Dużo zmieniłem od tamtego czasu na lepsze ale nie wiem czy warto się starać się dalej dla niej czy lepiej sobie odpuścić. Z czasem zacząłem zauważać wady tego związku i jej wady oraz swoje i pracuje nad nimi, poznałem też inną dziewczynę która pokazuje wprost że jej się podobam ale nie mam totalnie pojęcia co zrobić. Ciągle myślę o byłej codziennie rano wieczorem czy w miejscach gdzie bywaliśmy (tak muszę tam chodzić) naprawdę czuje że to była ta jedyna. Przyjaciele  mówią  że mam dać sobie spokój mój psycholog też to sugeruje, ale ja już sam nie wiem. Co mam zrobić poczekać czy po prostu postawić sprawę na ostrzu noża i powiedzieć teraz albo wcale? Co myślicie na ten temat może macie jakieś inne propozycje?

Link to comment
kasia_demańska
Posted
O 19.11.2022 at 00:40, Fesger napisał:

Co mam zrobić poczekać czy po prostu postawić sprawę na ostrzu noża i powiedzieć teraz albo wcale?

Poczekać. Jeśli będziesz działał impulsywnie, prawdopodobnie popełnisz błędy, których potem będziesz żałował. Do takich rzeczy trzeba dystansu, a najlepszy dystans zapewnia nasz stary dobry kumpel Czas :) Tak więc nie zamykaj na siłę sprawy, bo ona sama z siebie jest jeszcze otwarta i relatywnie świeża, nie stawiaj niczego na ostrzu noża, tylko daj sobie i tej dziewczynie czas. Jeśli serio Ci na niej zależy, to po prostu bądź dla niej miły, podtrzymuj kontakt, dawaj jej dyskretnie do zrozumienia, że nadal jest dla Ciebie ważna, ale nie osaczaj jej i pod żadnym pozorem nie stawiaj ultimatów. Uwierz, jeśli coś z tego ma być, to i tak będzie, a jeśli nie - to nie i już. 

Co do tej drugiej dziewczyny, to absolutnie nie angażuj się z nią w związek, dopóki definitywnie nie wyjaśni się sprawa z byłą. Żadna kobieta nie chciałaby być z facetem, który bez przerwy, "rano i wieczorem", jak piszesz, myśli o innej. Zwłaszcza jeśli - przynajmniej na razie - czujesz, że Twoja była to "ta jedyna". 

Wiadomo, że to wprowadzi Cię w swego rodzaju stan zawieszenia i oczekiwania, ale naprawdę nic Ci się nie stanie, jak poczekasz sobie tych kilka tygodni czy miesięcy. To będzie czas niezbędny na spokojne ułożenie sobie myśli w głowie i uczuć w sercu. Jeśli za pół roku nadal będziesz mógł z ręką na sercu powiedzieć, że była to "ta jedyna", a ona również zdąży za Tobą zatęsknić, to droga będzie otwarta. Natomiast jeśli któreś z Was w międzyczasie tę drogę zamknie - to też będzie jakiś znak.  

Powodzenia!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Martusiaaaaaa92
   Przegramy, ale niżej niż Meksyk wygra z KSA i to my awansujemy z 2 miejsca! 😁
  • kasia_demańska
   Na razie bardzo trafnie  Według Twojej prognozy, w środę powinniśmy przegrać z Argentyną. Zobaczymy. Cóż, w pierwszej kolejce Arabia nieźle zafuksiła z Argentyną - albo Argentyna miała mega pecha. Drużyna, jak widzieliśmy dzisiaj, taka sobie, podobnie jak Polacy, ale jednak Polacy tym razem okazali się skuteczniejsi. Dziś szczególne brawa dla Szczęsnego, to był jego wielki mecz. Nigdy nie przepadałam za tym bramkarzem, ale dzisiaj oddaję mu honor. 
  • Martusiaaaaaa92
   Przewidywałam przed turniejem 4 punkty dla Polski i nadal podtrzymuję prognozę.
  • Kerosine
   Zafundowałam sobie afroloki troszkę oszukane, bo w postaci peruki / peruk, ale zdaniem każdej osoby, która wygłosiła na ich temat opinię wyglądające zupełnie jak naturalne włosy / zakładane na stałe syntetyki 
  • kasia_demańska
   Co taka cisza?! Nikt nie komentuje wyczynów naszej reprezentacji?!  Patrząc na mecz Arabii z Argentyną i na nasze męczarnie z Meksykiem, to zadanie może się okazać nieco... hm... skomplikowane  Natomiast dzisiejszy mecz Niemcy-Japonia - cudo  
 • Recent Status Updates

  • Borowy

   Borowy  »  mw2

   Ej, robimy coś?
   · 1 reply
  • Gerda

   Gerda  »  Martusiaaaaaa92

   Masz rangę "cichy pierdobójca" hahahaha sikam
   · 2 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92  »  Gerda

   O, nowy nick!
   · 1 reply
  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  2. 2
   Propyloamina
   Propyloamina
   1
  3. 3
   Lina_Evi
   Lina_Evi
   1
  4. 4
   Kalafior_Grozy
   Kalafior_Grozy
   1
  5. 5
   mlodyleb
   mlodyleb
   1
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up