Czy sprawdzacie dokładnie informacje o promocjach, przecenach?

Recommended Posts

Posted

Hej!

Chciałbym się zapytać, czy zdarzyło Wam się kiedyś kupić jakąś rzecz w sklepie, która miała mniej kosztować... ? (w końcu widzieliście niższą cenę!)

Nabieram coraz większego doświadczenia i dochodzę do wniosku, że przed zakupem danego towaru należy dokładnie sprawdzić jego cenę i ewentualne promocje. Warto także sprawdzać, czy prawidłowo cena została ujęte już na kasie... Niemniej, z racji chociażby pośpiechu, na pewno wielu z Was zdarza się kupić coś, co miało być w promocji, ale np.

 • a) promocja już nie obowiązuje
 • b) promocja dotyczy sytuacji, gdy...

Wtedy okazuje się, że produkt rzeczywiście jest (lub był) w promocji, ale należało spełnić określone warunki albo promocja nie dotyczyła akurat tego produktu, tylko ten obok. Często macie takie sytuacje? Czy zwracacie na to uwagę?

Dzisiaj akurat miałem taką sytuację, że myślałem, że kupuje serki w promocji (było przecież napisane wielkimi literami, że jest promocja), a ostatecznie okazało się, że promocja zakończyła się wczoraj, co oczywiście nie przeszkadzało, aby tabliczka dalej sobie wisiała...

P_20221102_135825(1)(2)(1)(1)(1).jpg

Link to comment
Posted (edited)

Myślę, że chyba każdy klient ma na swoim koncie takie sytuacje :happy: Mnie również nadal się one - niestety - zdarzają, mimo iż uważam się za całkiem obytą z marketingowymi sztuczkami i kruczkami konsumentkę [jednak wspomniany pośpiech i ograniczone zdolności poznawcze (?) robią swoje]. Cóż można powiedzieć, wyszukiwanie i uważne czytanie ze zrozumieniem wszelkich informacji napisanych drobnym druczkiem powinno być dla każdego kupującego tak naturalne i intuicyjne jak nie przymierzając oddychanie. Ostatecznie to sklep ma - czy nam się to podoba, czy nie - w podobnych przypadkach rację z prawnego punktu widzenia [handlowe nadużycia mające na celu wyłuskanie od ludzi jak największej ilości zaskórniaków zaś to zjawisko nie tylko zasmucająco powszechne, ale i stanowiące chyba nieodłączny element tej branży]...

O 2.11.2022 at 20:42, Gloria napisał:

okazało się, że promocja zakończyła się wczoraj, co oczywiście nie przeszkadzało, aby tabliczka dalej sobie wisiała...

P_20221102_135825(1)(2)(1)(1)(1).jpg

Nie powinno mieć to miejsca, fakt faktem jednak realia i kultura pracy w marketach są jakie są i pracownicy częstokroć po prostu nie wyrabiają... Informacja o terminie obowiązywania promocji na powyższym zdjęciu została również mimo wszystko wyróżniona czerwonym kolorem [choć rzecz jasna napisana już nie tak dużą czcionką jak ta o wysokości rabatu czy ceny po obniżce ^^].

Edited by Kerosine (see edit history)
Link to comment
Posted

Może niekoniecznie dotyczy to promocji, ale kiedyś w sklepie o nazwie zaczynającej się na literę "B" kupiłem rybę, zachęcony bardzo dobrą ceną (przynajmniej tak mi się wydawało na tamten moment :) ). Chodzi o to, że zauważyłem tylko cenę 2,99 zł, a nie zauważyłem tego, że mniejszym drukiem nieco wyżej było napisane, że to jest cena za 100 g. Wyszło na to, że nie zapłaciłem 2,99 zł tylko bliżej 10 zł... :D Natomiast byłem 2 razy zaskoczony: po raz pierwszy, gdy zobaczyłem niską cenę, a po raz drugi, gdy okazało się, że to cena za 100 g. Teraz już wiem, że w tym sklepie na to trzeba uważać. Ba, myślę, że zawsze zbyt niska cena powinna wzbudzać podejrzenie.

Link to comment
Posted
7 godzin temu, Gloria napisał:

Może niekoniecznie dotyczy to promocji, ale kiedyś w sklepie o nazwie zaczynającej się na literę "B" kupiłem rybę, zachęcony bardzo dobrą ceną (przynajmniej tak mi się wydawało na tamten moment :) ). Chodzi o to, że zauważyłem tylko cenę 2,99 zł, a nie zauważyłem tego, że mniejszym drukiem nieco wyżej było napisane, że to jest cena za 100 g. Wyszło na to, że nie zapłaciłem 2,99 zł tylko bliżej 10 zł... :D Natomiast byłem 2 razy zaskoczony: po raz pierwszy, gdy zobaczyłem niską cenę, a po raz drugi, gdy okazało się, że to cena za 100 g. Teraz już wiem, że w tym sklepie na to trzeba uważać.

Nie tylko w tym, podobny trik nagminnie stosuje również sklep o nazwie zaczynającej się na literę "L" [podejrzewam zresztą, że ogólnie większość sieci handlowych] :wink2: Sama zresztą o mało nie nabrałam się na niego dzisiaj chcąc nabyć sękacz mazurski w pozornie bardzo atrakcyjnej cenie około pięciu złotych. Choć to i tak nic w porównaniu z całkowitym [!] brakiem na etykietach wielu produktów sprzedawanych w kawałkach o różnej wadze informacji o cenie tej konkretnej porcji, a wywieszeniu właśnie tylko np. 2,99 zł / 100g.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Martusiaaaaaa92
   Przegramy, ale niżej niż Meksyk wygra z KSA i to my awansujemy z 2 miejsca! 😁
  • kasia_demańska
   Na razie bardzo trafnie  Według Twojej prognozy, w środę powinniśmy przegrać z Argentyną. Zobaczymy. Cóż, w pierwszej kolejce Arabia nieźle zafuksiła z Argentyną - albo Argentyna miała mega pecha. Drużyna, jak widzieliśmy dzisiaj, taka sobie, podobnie jak Polacy, ale jednak Polacy tym razem okazali się skuteczniejsi. Dziś szczególne brawa dla Szczęsnego, to był jego wielki mecz. Nigdy nie przepadałam za tym bramkarzem, ale dzisiaj oddaję mu honor. 
  • Martusiaaaaaa92
   Przewidywałam przed turniejem 4 punkty dla Polski i nadal podtrzymuję prognozę.
  • Kerosine
   Zafundowałam sobie afroloki troszkę oszukane, bo w postaci peruki / peruk, ale zdaniem każdej osoby, która wygłosiła na ich temat opinię wyglądające zupełnie jak naturalne włosy / zakładane na stałe syntetyki 
  • kasia_demańska
   Co taka cisza?! Nikt nie komentuje wyczynów naszej reprezentacji?!  Patrząc na mecz Arabii z Argentyną i na nasze męczarnie z Meksykiem, to zadanie może się okazać nieco... hm... skomplikowane  Natomiast dzisiejszy mecz Niemcy-Japonia - cudo  
 • Recent Status Updates

  • Borowy

   Borowy  »  mw2

   Ej, robimy coś?
   · 1 reply
  • Gerda

   Gerda  »  Martusiaaaaaa92

   Masz rangę "cichy pierdobójca" hahahaha sikam
   · 2 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92  »  Gerda

   O, nowy nick!
   · 1 reply
  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  2. 2
   Propyloamina
   Propyloamina
   1
  3. 3
   Lina_Evi
   Lina_Evi
   1
  4. 4
   Kalafior_Grozy
   Kalafior_Grozy
   1
  5. 5
   mlodyleb
   mlodyleb
   1
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up