Bez gumki?

Recommended Posts

Posted

Witajcie,

mam taki problem. Jestem na drugim roku studiów, nie mieszkam jeszcze z chłopakiem ale spotykamy się, no i również uprawiamy seks. Ostatnio zaczął mnie namawiać, że jesteśmy już pewien czas ze sobą i że chciałby żebyśmy zrezygnowali z gumek. Powiedział też, że większość jego kolegów robi to bez gumki. Na razie nic powiedziałam ale zapytałam kilku koleżanek i tylko jedna bierze tabletki, pozostałe dwie rzeczywiście nic nie używają. Nie pozwalają swoim chłopakom dochodzić w środku. 

Powiedzcie jak Wy to robicie? na ile to bezpieczne? czy Wasi chłopcy też Was na to namówili, ogólnie dziewczyny jakie macie odczucia i co o tym sądzicie? 

Monika

Link to comment
Posted

Absolutnie się na to nie zgadzaj. Jeżeli facet myśli tylko o swojej przyjemności, to jak sądzisz, jak postąpi, jeśli zajdziesz w ciążę albo złapiesz jakąś chorobę? Rezygnacja z antykoncepcji to poważny błąd, tym bardziej, że to Ty będziesz ponosić konsekwencje. Nie oszukuj się, tylko Ty, nie on. Argument "większość kolegów" to żaden argument. Jeśli "większość kolegów" skoczy w ogień, też skoczysz? Musisz w tej sytuacji myśleć o sobie. Na jednej szali jest jego wygoda, a na drugiej Twoje zdrowie i Twoja przyszłość. Uwierz mi, że gdyby to mężczyźni mogli zachodzić w ciążę, nawet do głowy by im nie przyszło rezygnować z antykoncepcji.

Link to comment
Martusiaaaaaa92
Posted

Nie ma środka antykoncepcyjnego o 100% skuteczności, pamiętajcie o tym. Ja zaszłam w jedną z ciąż pomimo brania tabsów.

I pamiętajcie o chorobach (tu miałam więcej szczęścia niż rozumu i mimo polegania tylko na tabsach nie złapałam niczego). Tu też nie ma 100% środków, ale lepiej mieć 99% ochrony niż 0%. Dlatego moja rada jest taka, żeby z prezerwatyw zrezygnować tylko, jeśli będziecie już dostatecznie sobie oboje ufali, by wiedzieć, że jesteście zdrowi i wierni. Warto zrobić obydwoje badania pod kątem HIV, HBV, HCV i innych chorób. Najlepiej zapytajcie lekarza, on Was pokieruje, na co się przebadać.

Link to comment
Posted

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Też jestem tego zdania ale też jestem ciekawa co sądzą o tym moje rówieśniczki, które się zdecydowały na taką formę. Czy są takie na forum?

Link to comment
Posted

Z perspektywy mężczyzny widzę to tak, że skoro już para decyduje się na seks bez gumki, to bierze pod uwagę to, że kobieta może zajść w ciążę (chociaż tak jak @Martusiaaaaaa92 napisała, nawet tabletki nie mają 100% skuteczności co do zabezpieczenia). Czy już rozmawiałaś z chłopakiem, jakby widział się ewentualnie w roli ojca i czy bierze to w ogóle pod uwagę... ? Jak Ty do tego podchodzisz? Jeżeli nie macie na razie w planach dziecka, to poszedłbym za radą @yiliyane oraz @Martusiaaaaaa92 . Co do zabraniania chłopakom dochodzenia w środku, to jeżeli chodzi o mnie to bardzo dziwnie bym się z tym czuł i mogłoby to rzutować na seks, ale może zależy to od danej osoby. Myślę, że istotne jest, aby każda ze stron była usatysfakcjonowana ze współżycia.

Link to comment
Posted
O 25.09.2022 at 13:02, monikap napisał:

ostatnio zaczął mnie namawiać, że jesteśmy już pewien czas ze sobą i że chciałby żebyśmy zrezygnowali z gumek

Są inne metody antykoncepcji, bardziej bądź mniej skuteczne, idealnym rozwiązaniem jest połączenie kilku. Natomiast istotną kwestią jest też wspomniane wcześniej Wasze bezpieczeństwo pod kątem chorób wenerycznych. 

Na pewno nie powinno się rezygnować z tego środka antykoncepcji będąc pod presją czyichś oczekiwań. Jeśli już będziesz chciała rozważyć inne metody to na pewno lepiej omówić je z dobrym ginekologiem, który pomoże wybrać coś indywidualnie dopasowanego do Ciebie. 

O 25.09.2022 at 15:26, Martusiaaaaaa92 napisał:

Ja zaszłam w jedną z ciąż pomimo brania tabsów.

Tabletki niestety są wymagające pod tym kątem, w zasadzie każde odstępstwo od regularnego zażywania o tej samej porze zwiększa współczynnik Pearla. A nawet restrykcyjne przestrzeganie pory zażywania tak jak napisałaś, nie daje 100% skuteczności. 

 

Link to comment
Posted

Dzięki za Wasze odpowiedzi. To nie tak że jestem pod presją czy coś. Po prostu zaczęliśmy o tym rozmawiać, chłopak trochę mnie namawia ale nie że naciska czy wymusza. Stąd zaczęłam rozmawiać z koleżankami i szerzej chciałam pogadać tu. Na razie zatem nic chyba w tej kwestii nie będziemy zmieniać :P

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Martusiaaaaaa92
   Przegramy, ale niżej niż Meksyk wygra z KSA i to my awansujemy z 2 miejsca! 😁
  • kasia_demańska
   Na razie bardzo trafnie  Według Twojej prognozy, w środę powinniśmy przegrać z Argentyną. Zobaczymy. Cóż, w pierwszej kolejce Arabia nieźle zafuksiła z Argentyną - albo Argentyna miała mega pecha. Drużyna, jak widzieliśmy dzisiaj, taka sobie, podobnie jak Polacy, ale jednak Polacy tym razem okazali się skuteczniejsi. Dziś szczególne brawa dla Szczęsnego, to był jego wielki mecz. Nigdy nie przepadałam za tym bramkarzem, ale dzisiaj oddaję mu honor. 
  • Martusiaaaaaa92
   Przewidywałam przed turniejem 4 punkty dla Polski i nadal podtrzymuję prognozę.
  • Kerosine
   Zafundowałam sobie afroloki troszkę oszukane, bo w postaci peruki / peruk, ale zdaniem każdej osoby, która wygłosiła na ich temat opinię wyglądające zupełnie jak naturalne włosy / zakładane na stałe syntetyki 
  • kasia_demańska
   Co taka cisza?! Nikt nie komentuje wyczynów naszej reprezentacji?!  Patrząc na mecz Arabii z Argentyną i na nasze męczarnie z Meksykiem, to zadanie może się okazać nieco... hm... skomplikowane  Natomiast dzisiejszy mecz Niemcy-Japonia - cudo  
 • Recent Status Updates

  • Borowy

   Borowy  »  mw2

   Ej, robimy coś?
   · 1 reply
  • Gerda

   Gerda  »  Martusiaaaaaa92

   Masz rangę "cichy pierdobójca" hahahaha sikam
   · 2 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92  »  Gerda

   O, nowy nick!
   · 1 reply
  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  2. 2
   Propyloamina
   Propyloamina
   1
  3. 3
   Lina_Evi
   Lina_Evi
   1
  4. 4
   Kalafior_Grozy
   Kalafior_Grozy
   1
  5. 5
   mlodyleb
   mlodyleb
   1
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up