Bardzo podoba mi się koleżanka ale nie wiem co dalej robić

Recommended Posts

Posted

Cześć wszystkim mam 19 lat i od dłuższego czasu a nawet rzekł bym że od paru dobrych lat podobna mi się pewna koleżanka ale przejdźmy do rzeczy. 

Znam ją od wielu lat, byłem z nią w jednej klasie w gimnazjum gdzie już wtedy zacząłem coś do niej czuć choć rzadko z nią rozmawiałem. W pewnym momencie zauważyłem że często do mnie zagaduje, zawsze jak siedziałem sam w ławce, dosiadała się do mnie albo jak miał wolne miejsce to sama prosiła żebym się do niej dosiadł i tak dalej. Było widać że się bardzo lubimy, fajnie nam się rozmawiało ale szkoła się skończyła ja poszedłem gdzie indziej i nasze drogi się rozeszły a ona w międzyczasie znalazła chłopaka z którym była przez 2 lata. 

Od mniej więcej lutego tego roku zacząłem się z nią spotykać, głownie za sprawą mojego kolegi, który utrzymywał z nią kontakt. Czasami spotykaliśmy się na mieście albo w weekendy w klubie, ja, mój kumpel ona i jej przyjaciółka. Z racji tego że jestem raczej wycofany nie proponowałem jej żadnych spotkań, z resztą nie musiałem bo i tak się spotykaliśmy właśnie za sprawą mojego kolegi. I podobnie jak to było parę lat temu często siadała blisko mnie, zagadywała nawet bym powiedział że podrywała, widać było że się bardzo lubimy. Zaczęliśmy spędzać ze sobą więcej czasu choć warto zaznaczyć że głównie w towarzystwie znajomych. W końcu sam zacząłem inicjować spotkania wiadomo, w szerszym gronie, czasami zdarzyło się jej do mnie pisać czy wychodzę na jakieś piwko i tak dalej. Na ogół jak proponowałem jakiś wypad na miasto czy nad jezioro to prawie zawsze się zgadzała nawet raz sama się pytała czy chcę z nią pojechać ale oczywiście z jej przyjaciółką, raz wrzuciła zdjęcie na instastory, na którym ja byłem. Nawet nasi znajomi zauważyli że coś jest między nami. Raz jak spojrzałem się na inną dziewczynę (takie 9/10)  to powiedziała że jest zazdrosna. Ale główny problem tkwi w tym że prawie wcale do mnie nie pisze ja od czasu do czasu się odezwę ale widać że nie chce jej się pisać, w tygodniu jak ma wolny czas spotyka się ze swoją przyjaciółką albo właśnie z moim kumplem ja jestem obecny tylko wtedy gdy spotykamy się w ekipie. Ostatnio zaczęła w mojej obecności rozmawiać o innych facetach, że pojechała by gdzieś poznać kogoś fajnego albo rozmawia o swoim byłym na ogół się tym nie przejmuje ale widzę że robi to wręcz na siłę, czasami specjalnie obejmuje mojego kolegę czy też chwyta go za rękę co już mi się nie bardzo podoba, wiem nie jesteśmy parą ale czuję zazdrość. Sam już nie wiem co robić być może podobamy się sobie ale jestem osobą na ogół wycofaną i mam wrażenie że jest powoli mną znudzona choć wcale tak nie musi być i stara się tylko wzbudzić moją zazdrość ale zupełnie nie wiem dla czego. Nie miałem wcześniej dziewczyny i nie rozumiem pewnych zachowań u kobiet, bardzo bym prosił o jakieś wskazówki z waszej strony może to ja robie coś źle i podejrzewam że właśnie tak jest, jeżeli czegoś nie sprecyzowałem to piszcie śmiało, chciałbym jak najlepiej przedstawić cała sytuacje.

• miszamasza changed the title to Bardzo podoba mi się koleżanka ale nie wiem co dalej robić
Posted

Człowieku, dziewczyna jest Tobą zainteresowana! Ale tak to już jest w naszym świecie, że to mężczyzna musi zdobywać kobietę, nie na odwrót. Więcej odwagi! Zapraszaj ją, rozmawiajcie, wspólnie spędzajcie czas. Przejmij inicjatywę zanim ktoś Ci ją sprzątnie sprzed nosa. Nie przejmuj się tym, że nie przepada za pisaniem - może nie lubi tej formy kontaktu i z innymi znajomymi ma podobnie. To, co w internecie tak się nie liczy, liczy się to co w prawdziwym świecie. Internet niech wam służy do umawiania spotkań, nie do wielogodzinnych rozmów. Zdaję sobie sprawę, że jeśli jest się nieśmiałym i wycofanym, trudno jest inicjować kontakt. Ale nie masz wyboru, jeśli nie chcesz jej stracić. Ona nie będzie wiecznie czekać aż się zdecydujesz odważyć. Musisz jej pokazać ze swojej strony, nie tylko że ją lubisz, ale i że wkładasz wysiłek w tę relację.

Posted

@yiliyane I jak mam dalej budować tą  relacje? wiem że powinienem z nią spędzać więcej czasu. Mam powiedzieć jej wprost że mi się podoba? czuję się trochę w tym wszystkim zagubiony ale mam nadzieję że wszystko ułoży się po mojej myśli.

Posted

Zaproś ją w jakieś fajne miejsce i poświęcaj jej wtedy sto procent swojej uwagi. Może o czymś wspominała, gdzie chciałaby pójść, co robić? Zaskocz ją czymś. Nie musisz, przynajmniej na razie, mówić jej wprost, że Ci się podoba. Myślę, że ona to czuje. Lepiej, żeby przemawiały za Tobą czyny, nie słowa.