Jump to content

Straciłem wiarę nie tylko w miłość, ale także w przyjaźń i w dobry kontakt z ludźmi


Kdr00

Recommended Posts

Posted

W tak młodym wieku 22 lat straciłem wiarę nie tylko w miłość ale także w przyjaźń i w dobry kontakt z ludźmi. One nie istnieją, ludzie to hieny podcinające skrzydła. Wy też tak macie? Jak sobie z tym radzicie? Jak z tym żyć i się pogodzić?

Całkowicie i chyba nieodwracalnie straciłem wiarę w ludzi, w przyjaźń i nawiązywanie głębszych relacji z nimi. Przez całe dotychczasowe życie stawiałem na znajomości długoterminowe bazujące na zaufaniu. Niestety wszystkie przyjaźnie z biegiem lat uległy zniszczeniu a co najgorsze nabrały cech traktowania jak przedmiot(np. ty daj mi, ja ci nic nie dam). Brać, ale nie dawać. Kiedy pojawiał się taki moment wyjaśniałem to a jak nic się nie poprawiało, dziękowałem tym zakłamanym hienom za znajomość i odchodziłem bez słowa. To nie było tak że nie walczyłem o przyjaźń. Wiele znajomości rozpadło się też z innych powodów. Ludzie wyjechali z kraju, inni weszli w związki. Cóż, zdarza się. Ludzie mają do tego pełne prawo i ja to rozumiem. Udało mi się nawet wejść w dłuższą, czteroletnią przyjaźń z pewną dziewczyną która pewnego dnia zakończyła ją z niewiadomych przyczyn. Nie wiem gdzie popełniłem błąd i co robiłem źle. Po czterech latach dziewczyna zablokowała mnie na Facebooku bez absolutnie żadnego powodu. Myślałem że życie z ludźmi w przyjaźni to prawdziwe szczęście. Pomyłka w tej kwestii wiele mnie kosztowała. Straciłem wiele lat z niewłaściwymi ludźmi. Bo chciałem żeby wszystko było dobrze! Moim celem było braterstwo, nieograniczone zaufanie, wzajemność. W moim życiu z nikim to się nie udało, nawet w najbliższej rodzinie. Tak było z ciotecznym rodzeństwem za którym jeszcze kilka lat temu wskoczyłbym w ogień. Teraz wepchnąłbym ich wszystkich do tego ognia. Straciłem wiarę w miłość, przyjaźń i dobry kontakt z ludźmi. Serio, nie warto żyć z ludźmi. Z towarzyskiego faceta zamieniłem się w samotnika. Cały czas ten sam schemat. Wyzysk! Czuję jak druga osoba chce mnie wykorzystać, podciąć mi skrzydła. Jednak mam do siebie na tyle duży szacunek że nie mogę sobie na to pozwolić nawet w imię "przyjaźni". Utrata zaufania, miłości i wyższych uczuć do drugiego człowieka to straszna i smutna przypadłość, czarna rozpacz. Wyższe uczucia które powinny być największą wartością człowieka są nic nie warte. W jednej chwili wszystko jest w porządku a następnego dnia następuje negatywna zmiana. Nie wierzę już w żadne pozytywne uczucia, można sobie nimi jedynie **** podetrzeć. Teraz wszystko robię tylko dla własnego dobra. Świetnie się z tym czuję, ale w głębi duszy brakuje mi prawdziwego braterstwa, zaufania bez skazy i akceptacji mnie takiego jaki jestem. Brak zaufania do ludzi sprawia że czuję się samotnym, zgorzkniałym rozbitkiem wśród ogromnej masy szczęśliwych ludzi.

Link to comment
Posted
4 godziny temu, Kdr00 napisał:

Po czterech latach dziewczyna zablokowała mnie na Facebooku bez absolutnie żadnego powodu.

Też doświadczyłem czegoś podobnego. I też nieraz nabierałem uczucia, że nie mam co wierzyć w ludzi w ogóle. Że albo zachowują się w pretensjonalny sposób lub w innym sensie są wkurzający, albo nagle dostają jakiegoś focha i nabierają do kogoś wrogości bez żadnego powodu, nie dając żadnych sygnałów, że coś zaczyna być nie tak i nie dając drugiej osobie żadnej informacji zwrotnej. To naprawdę frustrujące i wkurzające. I po czymś takim człowiek zaczyna myśleć, że może zrobił coś nie tak, tylko nie wie co. I wprawdzie chciałby się poprawić, żeby uniknąć na przyszłość sytuacji takiej jak bycie zablokowanym nagle na FB, tylko jak ma się poprawić, skoro nie wie, co zrobił źle. Najgorsze to być skazanym na domysły, i to przez lata.

Choć akurat ja praktycznie zawsze byłem typem samotnika, outsidera mającego bardzo niskie umiejętności społeczne i nieprowadzącym albo żadnego, albo prawie żadnego życia towarzyskiego - więc komuś takiemu jak ja pewnie łatwiej jest pomyśleć, że zrobił coś nie tak, skoro został zablokowany na FB.

Lata temu z kolei miałem sytuację, że moja była partnerka, gdy próbowałem się z nią skontaktować już po tym jak ze mną zerwała, wymyśliła mi przez telefon jakieś rzeczy, które jej zdaniem zrobiłem i powiedziałem, a których tak naprawdę wcale nie zrobiłem ani nie powiedziałem, i stwierdziła, że nie chce mieć ze mną nic wspólnego. Choć próbowałem utrzymywać z nią przyjazne relacje.

5 godzin temu, Kdr00 napisał:

Brak zaufania do ludzi sprawia że czuję się samotnym, zgorzkniałym rozbitkiem wśród ogromnej masy szczęśliwych ludzi.

Poleciłbym Ci psychoterapię, tylko nie wiem, czy już wcześniej nie zawiodłeś się na psychoterapeutach.

Ja chyba miałem pecha odnośnie psychoterapeutów, bo żaden z nich też nie udzielił mi żadnej informacji zwrotnej po tym, co mu mówiłem. A spotkania terapeutyczne były głównie moimi monologami, i to nie tak długimi, jakie bym chciał. Żaden z psychoterapeutów też nie drążył, nie był dociekliwy ani nie zadawał mi żadnych pytań dotyczących np. mojego dzieciństwa.

Link to comment
 • Gloria changed the title to Straciłem wiarę nie tylko w miłość, ale także w przyjaźń i w dobry kontakt z ludźmi
Posted

Co do relacji internetowych (czy to w ramach FB czy innych portali społecznościowych), to nie przywiązywałbym do nich większej wagi. Bardzo łatwo druga osoba może zerwać z nami kontakt (tzw. ghosting), a potem my będziemy się zastanawiać, co poszło nie tak... W normalnym życiu można by chociaż wywnioskować po zachowaniu drugiej osoby, czy chce z nami dalej utrzymywać kontakt... Myślę, że do takich kontaktów przez FB należałoby podchodzić z dystansem i ostrożnością. Tak samo w przypadku sprzedawania czegokolwiek przez internet - czasami trafi się potencjalny kupujący, który zada pytanie i więcej się nie odezwie.

Wracając do tytułowej wiary w ludzi, to fajnie by było jakbyś szczegółowo opisał przykładową sytuację z Twojego życia, w której czułeś się wykorzystany przez inną osobę (tak jak piszesz: ty mi day, ja ci ni nie dam). Na marginesie, z iloma ludźmi miałeś do czynienia i czy były to osoby z Twojego bliskiego otoczenia czy może nawiązałeś także relacje z osobami z dalszych miejsc... ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up