Jump to content

Dziewczyna nie czuje pożądania


types

Recommended Posts

Posted

Spotykam się z pewną dzieczyną od jakiegoś czasu i różnie miedzy nami jest. Raz lepiej, raz gorzej. Na początku było dobrze, ale jak przyszły tematy seksu, to się bardzo wystraszyła i wycofała. Ostatnio mi powiedziała, że nie czuje do mnie porządania, co mnie bardzo załamało, ale po dłuższej dyskusji wyszło na to, że ona w ogóle nie czuje podniecenia i z poprzednimi chłopakami było tak samo. Od razu mówię, że na pewno nie jest lesbijką, tak mówiła. Zaczynam się zastanawiać czy to jest problem, że zawsze Ona trafia na takich chłopaków, którzy nie potrafią w niej rozpalić uczuć, czy może jednak coś z nia "jest nie tak"? Czuję się teraz bardzo zmieszany, bo ani ze mną nie zerwała, ale nic się między nami nie dzieje też.

Na pewno problemem jest to, że Ona jest jedynaczką, jest samolubna, wstydliwa itp. Poprzedni facet był dla niej bardzo nie miły i zamknęła się w sobie, nie ufa ludziom. 

Co możemy zrobić z tym aby poczuła podniecenie? Czy powinna iść do seksuologa, psychologa, czy razem powinniśmy tam iść?

Co robić dalej? Ja z nią zerwać nie chcę, ale męczy mnie to jej niezdecydowanie. Jak się nie odzywam kilka dni, to ona wraca i pyta co u mnie. Jak postępować z taką wstydliwą, bojącą dziewczyną, a raczej kobietą?

Link to comment
Kerosine
Posted
Godzinę temu, types napisał:

Ostatnio mi powiedziała, że nie czuje do mnie porządania, co mnie bardzo załamało, ale po dłuższej dyskusji wyszło na to, że ona w ogóle nie czuje podniecenia i z poprzednimi chłopakami było tak samo. Od razu mówię, że na pewno nie jest lesbijką, tak mówiła. Zaczynam się zastanawiać czy to jest problem, że zawsze Ona trafia na takich chłopaków, którzy nie potrafią w niej rozpalić uczuć, czy może jednak coś z nia "jest nie tak"?

A ilu tych chłopaków było do tej pory? Jak wiele jesteś w stanie powiedzieć o tych relacjach i ile obydwoje macie lat?

Godzinę temu, types napisał:

Od razu mówię, że na pewno nie jest lesbijką, tak mówiła.

Może jest za to aseksualna. Bywa, zdarza się i to znacznie częściej niż przyjęło się o tym sądzić [w gruncie rzeczy temat dopiero teraz powoli, nieśmiało acz konsekwentnie wychodzi spod dywanu, że tak to ujmę]. Raczej niewiele da się z tym zrobić, aseksualność to poniekąd inna [kolejna] orientacja seksualna.

Brak libido może być także skutkiem obocznym przyjmowania niektórych leków.

Link to comment
Posted

Mamy już 30 na karku. Tych chłopaków było dwóch, z każdym kilka lat spotkań i też zero seksu, pociągu, podniecenia.
Leków raczej nie bierze, jest zdrowa. Od jakiegoś czasu myślę, że to aseksualność. Da się to leczyć?

Link to comment
Kerosine
Posted

Przykro mi - tak jak napisałam, aseksualność to w zasadzie kolejna [inna] orientacja seksualna. Spróbuj jednak zasugerować możliwość jej występowania u Twojej dziewczyny w rozmowie z nią, ciekawe jak się do tego odniesie.

Link to comment
yiliyane
Posted
5 godzin temu, types napisał:

(...) jak przyszły tematy seksu, to się bardzo wystraszyła i wycofała.

Może ma jakieś negatywne doświadczenia. Nie wykluczam u niej aseksualności, ale osoba jedynie aseksualna raczej nie boi się seksu, po prostu nie odczuwa potrzeby go uprawiać. 

5 godzin temu, types napisał:

Na pewno problemem jest to, że Ona jest jedynaczką, jest samolubna, wstydliwa itp.

Bycie jedynaczką nie świadczy o samolubności. Niechęć do seksu też nie. A we wstydliwości nie ma nic złego. Wyczuwam u Ciebie frustrację, coś na zasadzie "jesteśmy razem, a ty nie chcesz dać mi d..., ty egoistko!". Odrobinę więcej empatii by się przydało. Jak pisałam, może coś złego ją w życiu spotkało.

5 godzin temu, types napisał:

Co możemy zrobić z tym aby poczuła podniecenie? Czy powinna iść do seksuologa, psychologa, czy razem powinniśmy tam iść?

Na pewno nie zmuszać jej do seksu. Porozmawiać z nią, wytłumaczyć, że dla Ciebie sprawy łóżkowe są istotne. Spytać jakie widziałaby rozwiązanie tego problemu, jednocześnie zaoferować swoje wsparcie. I zobaczyć jak zareaguje. 

5 godzin temu, types napisał:

Ja z nią zerwać nie chcę, ale męczy mnie to jej niezdecydowanie. Jak się nie odzywam kilka dni, to ona wraca i pyta co u mnie. Jak postępować z taką wstydliwą, bojącą dziewczyną, a raczej kobietą?

Pożądanie przysłoniło Ci ją jako człowieka. Ciebie męczy jej niezdecydowanie, bo chcesz seksu tu i teraz, a dla niej może jest to traumatyczne przeżycie. Ona Cię kocha i dlatego chce z Tobą być, jednocześnie nie jest w stanie przekroczyć tej ostatecznej bariery. Może jest aseksualna, może ją skrzywdzono, może nie czuje się gotowa (ile jesteście razem? może dla niej to za krótki czas, by iść do łóżka), a może wolałaby dopiero po ślubie. Musisz z nią cierpliwie porozmawiać, uwzględniając jej uczucia i ją jako osobę, a nie tylko swój popęd seksualny.

2 godziny temu, types napisał:

Tych chłopaków było dwóch, z każdym kilka lat spotkań i też zero seksu, pociągu, podniecenia.

Czyli dobrze rozumiem, że ona jest dziewicą?

2 godziny temu, types napisał:

Od jakiegoś czasu myślę, że to aseksualność. Da się to leczyć?

Jak napisała @Kerosine, niestety nie. Ja natomiast mam wątpliwości czy jest to aby na pewno (i tylko i wyłącznie) aseksualność. Za dużo w niej lęku, żeby to mogło być jedynie to.

Link to comment
Posted

@yiliyane Nie wiem jak tu się cytuje, więc ospiszę bez cytowania. Ona jest dziewicą z tego co mówiła. 

Mylisz się, ja jej nie nakłaniam do seksu, gdyby mi powiedziała, ze chce czekać do ślubu to bym zrozumiał, i wytrzymał. Dla mnie sex nie jest najważniejszy. Problemem jest, że ciężko z nią poruszyć takie tematy jak sex. Co tu gadać o sexie, Ona boi się wogóle bliskości. Zależy jej na mnie na pewno, bo sama proponuje spotkania, ale jednak nie możemy, a raczej ona nie może przełamać jakiejś bariery, boi się dotyku, niby coś chce a ciągle się czegoś boi. 

Ja chcę z nią iść do psychologa, seksuologa, ale jak sama mówi wstydzi się iść ze mną? Dziwne to.

Link to comment
yiliyane
Posted

Cytowanie posta jest na dole:

image.thumb.png.134cafdc4bf6ecfe9ebe3ee8d30bba5f.png

 

3 godziny temu, types napisał:

Ja chcę z nią iść do psychologa, seksuologa, ale jak sama mówi wstydzi się iść ze mną? Dziwne to.

Jak dla mnie nie dziwne, bo pewne rzeczy mogą być krępujące. Jej zależy na Tobie i nie chce stawiać się w złym świetle, żebyś jej nie odrzucił, a u psychologa, żeby terapia miała sens, trzeba powiedzieć wszystko szczerze. Jeśli chce iść sama, niech idzie.

Link to comment
Posted

Myślałem, że będzie lepiej jak pójdziemy na terapię dla par. W końcu to nasz wspólny problem, może ja coś robię źle?

Link to comment
yiliyane
Posted
21 godzin temu, types napisał:

Myślałem, że będzie lepiej jak pójdziemy na terapię dla par. W końcu to nasz wspólny problem, może ja coś robię źle?

Nie, to problem, który jest w niej. Ona nie boi się seksu przez Ciebie. Oczywiście to wpływa na waszą relację, ale myślę, że ona najpierw powinna przejść przez terapię indywidualną, a dla par ewentualnie później - zależnie od tego co powie jej terapeuta i jakie będą efekty terapii.

Link to comment
Nieprzenikniona
Posted
O 29.06.2022 at 08:20, types napisał:

Spotykam się z pewną dzieczyną od jakiegoś czasu i różnie miedzy nami jest. Raz lepiej, raz gorzej. Na początku było dobrze, ale jak przyszły tematy seksu, to się bardzo wystraszyła i wycofała

Ciekawi mnie z jakiego powodu nie nazywasz tej dziewczyny w pierwszym zdaniu swoją partnerką, tylko mówisz tak dosyć lekko o waszym związku. Ona może wyczuwać Twój lekki stosunek do tego wszystkiego i być zdystansowana. A po co ma się decydować na coś, czego nie jest pewna. 

Nie ma czegoś takiego jak idealny moment czy idealny wiek na współżycie z partnerem. Ludzie czują do siebie głębokie uczucia, wówczas z czystym sumieniem mogą decydować się na dalsze kroki związku. 

Być może Wasz związek nie jest wystarczająco rozwinięty na takim etapie podstawowym, żeby iść wyżej.

Być może Twoja partnerką ma swoje poglądy dotyczące współżycia. Powinieneś z nią usiąść i porozmawiać szczerze.

Wycofała się, bo pewnie nie przepada za tematem seksu, niektóre kobiety nie lubią rozmawiać o tym i wówczas się mogą wycofać. Taka postawa obronna.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Celt
   Katrina @ The Waves - Love shine a light  
  • Martusiaaaaaa92
   https://www.thesun.co.uk/fabulous/19019204/scarlett-moffatt-happier-body-positivity/ Brytyjska prezenterka telewizyjna, która przez lata nosiła cichy w rozmiarze 8, a teraz 18. Czyli po europejsku są to rozmiary odpowiednio 34 i 42. I teraz czuje się szczęśliwsza żyjąc po swojemu i akceptując swoje ciało, a nie utrzymując rozmiar 8 kosztem nieludzkich wyrzeczeń (6 godzin ćwiczeń i 800 kalorii dziennie). I według mnie jest piękna
  • Celt
   Więc może dobrze by było mu uświadomić, jak się czujesz z tym, co mówi Ci matka? No chyba że on jest nieczuły wobec Ciebie i sprawia wrażenie, że Cię nie kocha. Nie podchodź do tej kwestii z poczuciem winy. Ty i tak nie będziesz winna stanowi relacji między Twoimi rodzicami. Nie obwiniaj siebie ani nie pozwalaj, żeby ktokolwiek Cię obwiniał za stosunki między rodzicami. To oni sami odpowiadają za swoje relacje. Nie Ty. Dlaczego masz się męczyć? Nie niszcz się. Twoje potrzeby też mają znaczenie.
  • Kreciolek16
   Hej Ostatnio miałam zastuj czytelniczych ale chyba wracam do porządnego czytania. Zaczełam czytać "rogi" Joe Hill i czytam jeszcze "forest Gump". Nie umiem się zdecydować jakie książki kupić. Lubię książki LGBT+, Stephena kinga. Może ktoś mi poleci jakiąś fajna księgarnie. W domu została mi tylko książka Alice Osman "lovelles".
  • Kreciolek16
   Miałam taką sytuację. Kupiłam książkę w empiku bo była tania i po opisie wydawało się spoko. Niestety po przeczytaniu 1,5 strony stwierdziłam, że chcę jak najszybciej sprzedać tą książkę. Piszę o "niemożliwa para" Emmy Mills. Niestety nie umiem się do tego przekonać. Przeczytałam do momentu: Abso-różo-lutnie. Po przeczytaniu tego już wiedziałam że to nie jest książka dla mnie. Wydawała się spoko po opisie. Romanse i przyjaźnie. "Rozbrajająca historia o przyjaźni i miłości. Prawdziwa, szczera i śmieszna do bólu." Tak napisał autor ale mi się nie spodobała. Może ktoś będzie chciał kupić na vinted za 21.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   2
  2. 2
   Krit
   Krit
   1
  3. 3
   grzechu98
   grzechu98
   1
  4. 4
   xxxhunnybunnyxxx
   xxxhunnybunnyxxx
   1
  5. 5
   CoolKiidOfDeath
   CoolKiidOfDeath
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kreciolek16
  Kreciolek16
  7 posts
  Celt
  Celt
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  5 posts
  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  4 posts
  Kalafior_Grozy
  Kalafior_Grozy
  2 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  2 posts
  Neosha
  Neosha
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Celt
  Celt
  23 posts
  Kerosine
  Kerosine
  22 posts
  yiliyane
  yiliyane
  11 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  482 posts
  yiliyane
  yiliyane
  442 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up