Jump to content

Wasze wakacje - ogółem i szczegółem


yiliyane

Recommended Posts

yiliyane
Posted

Lato tuż tuż, zatem warto rozpocząć nowy temat wakacyjny :D Jaka jest wasza ulubiona forma spędzania urlopu, przy założeniu, że wyjeżdżacie z domu? Wolicie odpoczywać, zwiedzać, a może poświęcacie się uprawianiu sportów? Jak zwykle wyglądają wasze wyjazdy wakacyjne? Jakie czynniki muszą być spełnione, żeby wasz wyjazd był udany, a co sprawia, że wracacie niezadowoleni? Czym kierujecie się przy wyborze wakacji, pomijając oczywistą oczywistość jaką jest cena?

Zapraszam do dyskusji :)

Link to comment
Posted

Lubię zwiedzać nowe, ciekawe miejsca, więc jeżeli w miejscu docelowym jest co zobaczyć, to na pewno będę usatysfakcjonowany. Najlepiej jeszcze, aby w miejscu docelowym nie było tłumów, bo wtedy zwiedzanie jest mało przyjemne (pamiętam jak byłem w Wenecji to chyba najlepiej wspominam Plac Świętego Marka, gdzie była największa przestrzeń, a pozostałe lokalizacje to po prostu ludzie, ścisk i do tego pełno śmieci). Nie lubię nachalnych sprzedawców i ludzi o wątpliwych zamiarach (np. ktoś udaje, że Ci pomoże, a potem okazuje się, że chce za to pieniądze).

@yiliyane a jak to wygląda z wakacjami u Ciebie? :)

Link to comment
patolove
Posted

Jak już jeździłam na wakacje to do siostry, do Irlandii. Przed pandemią latałam tam praktycznie co rok, nieraz na lato, nieraz na zimię i święta.
W tym roku jednak planuję wyjazd za granicę do Niemiec (dokładnie na Bawarię) do drugiej siostry, gdzie też już parokrotnie byłam.
W sumie wyjeżdżam już niedługo, bo 20 czerwca i będę tam około miesiąc.
Wolę spokojną formę odpoczynku. Leżeć pod drzewem w cieniu z książką, dotykać stopami morza, leżeć na piasku i wsłuchiwać się w szum fal.
Jeśli chodzi o Bawarię to uwielbiam przechadzać się pośród pól chmielu i wsłuchiwać się w przyrodę.

Link to comment
yiliyane
Posted

@Gloria, moje wakacje to zawsze dużo zwiedzania. Czasem wybieram się gdzieś na jakiś krótki pobyt (jak np. byłam niedawno na Mazurach) albo na zwiedzanie połączone z odpoczynkiem, ale zwykle po 4-5 dniach siedzenia w jednym miejscu zaczynam się nudzić. Lubię odkrywać nowe tereny, robić zdjęcia pięknych miejsc, dużo ciekawych wspomnień w ten sposób powstaje. Podobnie jak Ty nie lubię tłumów i nachalnych sprzedawców. Denerwuje mnie też - w przypadku wyjazdów z biurem podróży - jeśli dużo czasu jest marnowane na przerwy obiadowe czy, co gorsza, na pokazy w jakichś wytwórniach, gdzie potem turyści kupują pamiątki (zwykle alkohol) po zawyżonych cenach. Jak dla mnie im więcej zwiedzania, tym lepiej. Odpoczywać można w domu :P 

Link to comment
Cranche
Posted

Mam nadzieje, że podróże będą wypełniać dużą część mojego przyszłego życia. Wróciłam z moich pierwszych w życiu wakacji organizowanych przez biuro podróży. Wyszło tak, bo wyjazd ogarniany na szybko między egzaminami a rozpoczęciem nowej pracy. Ciekawe przeżycie, ale nie wiem, czy jest to rodzaj wypoczynku dla mnie. Zdecydowanie wolę bardziej aktywne wypady i wycieczki fakultatywne ratowały sytuacje, bo leżenie na słońcu przez tydzień nie jest dla mnie. Niestety wycieczki wiązały się z tym, że przepadały zapłacone posiłki i moja wewnętrzna Grażyna kwiliła. Wniosek więc jest taki, że all inclusive nie jest dla mnie, bo bardzo ogranicza mnie czasowo. Doceniam jednak taki rodzaj wypoczynku pod tym względem, że w końcu miałam czas, żeby przeczytać książki, które patrzyły na mnie od pół roku. Wydaje mi się, że, pomimo wad, potrzebowałam czegoś takiego, żeby oczyścić głowę, nie myśleć o terminach, zadaniach. Po prostu niczym się nie przejmować.

Natomiast pomysł na przyszły rok wygląda nieco inaczej. Dwa tygodnie wakacji, z czego pierwszy intensywny, a drugi bardziej wypoczynkowy. W części pierwszej podróż pociągami przez Pragę, Wiedeń, Bratysławę, Budapeszt, a celem będzie albo Chorwacja, albo Włochy. W każdej ze stolic jakieś 2 dni na zwiedzanie i jedzenie pysznych, lokalnych potraw. Jeżeli udałoby się dotrzeć do Włoch to wizyta w Rzymie byłaby obowiązkowa. Drugi tydzień to przemieszczanie się już bardziej po wybrzeżu. Powrót samolotem.

Najbardziej zależy mi na znajdowaniu pięknych, nieoczywistych miejsc i rozpieszczaniu się urzekającymi widokami, które łechtają moją estetykę. Uwielbiam zwiedzać miasta, chodzić po górach i po plaży. Byle było pięknie i nie byłabym ograniczona. Uczucie wolności, będące przeciwieństwem sztywnych ram i oczekiwań stawianych przez społeczeństwo na co dzień, jest tym, co z podróżach cenię najbardziej.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up