Jump to content

Problem ze znalezieniem bratniej duszy

fotograf1981

Recommended Posts

fotograf1981
Posted

Witam. Mam na imię Michał, w tym roku skończę 41 lat. Mieszkam w małej miejscowości gdzieś pomiędzy Wrocławiem a Jelenią Górą (nie chcę podawać dokładnej lokalizacji) we własnym własnościowym mieszkaniu w którym także zamieszkuje mój brat oraz 83-letnia babcia. Od 15 lat pracuję w ochronie z orzeczeniem o niepełnosprawności P-02. Przez długie lata nie miałem dziewczyny, poznałem ją w wieku 30 lat, ale w ogóle nie jestem z tego powodu szczęśliwy. Ona nigdy nie pracowała!!! A jej zachowanie jest po prostu żałosne! Utrzymuje się z tego co dostanie od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej czyli z jakichś około 400 PLN miesięcznie plus 215 PLN zasiłku pielęgnacyjnego. Nie chce mieć dzieci, nie chce iść do pracy, po prostu ręce opadają. Ubiera się w ciuchy które mają przynajmniej 15 lat!!! bo po prostu jej nie stać na to aby sobie coś nowego kupić. Ja w porównaniu z nią kupuję sobie to co dusza zapragnie, mam sprzęt fotograficzny z najwyższej półki z czterema obiektywami NIKONA w zależności co chcę fotografować, zazwyczaj jest to fotoreportaż zawodów sportowych. Kupuję firmowe ciuchy LACOSTE, Jack Wolfskin, Asics. O srebrnych jednouncjowych monetach z wizerunkami zwierząt, głównie z Australii już nie wspomnę, albo o karbonowej kolarzówce.

Żebym miał znacznie więcej szczęścia do kobiet o po prostu bym zakończył ten związek w 5 minut, bez zastanowienia. Ale niestety, korzystam z przerwami z portalu sympatia od około 20 lat prawie bez powodzenia. Pamiętam jak udało mi się umówić na dwie randki przez ten portal ale to było kupę lat temu. Na żywo zagadać do jakiejś kobiety, chyba nie możliwe, po prostu się czegoś boję, wstydzę, po prostu nie wiem jak zagadać? Chodziłem na prywatne sesje psychoterapeutyczne które kosztowały mnie kilka tysięcy i nic, po prostu nic! Sam nie wiem co mam robić aby poznać kobietę z którą był bym szczęśliwy, która by wiedziała czym jest praca, czym jest dbanie o siebie etc. Kiedyś było prościej kogoś poznać – to w szkole, to przez chata, gadu-gadu, było dużo możliwości ale i tak się kończyło na niczym… Może to ma jakieś znaczenie psychologiczne, że przez całą podstawówkę i zawodówkę w szkole jak i po za nią byłem poniżany, bity, wyzywany przez rówieśników z klasy jak i po za niej. Nikt nic z tym przez całe lata nie robił, nawet policja. A dzisiaj, wczoraj był taki przypadek w TV, policja od razu zaczęła działać.

Proszę o pomoc!!!

Martusiaaaaaa92
Posted

Masz dziewczynę i szukasz nowej na Sympatii zamiast najpierw zakończyć związek, a potem szukać nowej? Po co Ty wciąż z nią jesteś, skoro Ci tak niedobrze w tym związku?

• Kerosine changed the title to Problem ze znalezieniem bratniej duszy
yiliyane
Posted

Daj namiary na swoją firmę, rzucę studia i też pójdę siedzieć na ochronie, skoro tam są takie kokosy :P A tak na poważnie, po co te przechwałki? 

Przechodząc do clou problemu, zastanawiam się po co ciągniesz związek od 11 lat, jeśli dobrze rozumiem, skoro podejście Twojej dziewczyny do życia Ci nie odpowiada. Z przyzwyczajenia, dla seksu? Jaka by Twoja dziewczyna nie była, powinieneś chociaż być wobec niej uczciwy. Uczciwe podejście to albo zakończenie związku, albo poinformowanie dziewczyny, że jesteście tylko friends with benefits i że aktywnie szukasz stałej partnerki - i jeśli taki układ jej pasuje, to w porządku, możecie go ciągnąć dalej, albo rezygnacja z randkowania dopóki jesteście w związku.

Dlaczego nie masz innej, "lepszej" kobiety? Z kilku powodów. Po pierwsze, na co dzień nie masz styczności z kobietami. Skoro pracujesz na ochronie, to pracujesz w pojedynkę, ewentualnie widujesz od czasu do czasu innych mężczyzn. Po drugie, jesteś już w trochę niekorzystnym wieku. 40-letni facet oczywiście nadaje się do ożenku, ale kobiety w jego wieku czy nawet ciut młodszym albo są zamężne, albo rozwiedzione i/lub z dziećmi (co, nie wiem jak Tobie, ale często wielu facetom nie odpowiada), albo są same, ale w męskich oczach mają jakąś "wadę" (np. nie są pięknościami, mają problemy zdrowotne itp.). Z kolei dużo młodsze kobiety, wybacz, ale nie polecą na 40-latka, który nie ma odpowiedniego statusu i pieniędzy. Przechwałki markowymi ubraniami niczego tu nie zmienią. Po trzecie, niepełnosprawność typu P-02, czyli, zgodnie z definicją "choroby psychiczne, w tym m.in. zaburzenia psychotyczne, zaburzenia nastroju począwszy od zaburzeń o umiarkowanym nasileniu, utrwalonymi zaburzeniami lękowymi o znacznym stopniu nasilenia czy zespołami otępiennymi", są dla kobiet wielką czerwoną flagą. Przykro mi. Kobiety szukają w związku bezpieczeństwa i stabilizacji, w przypadku chorób psychicznych trudno mówić o możliwości spełnienia tych warunków, nie mówiąc o tym, że powstaje obawa, że choroba może być dziedziczna i wasze dzieci bądź wnuki również będą chore. Chciałabym Cię pocieszyć, że na pewno znajdziesz bratnią duszę, ale... no nie wygląda to dobrze.

fotograf1981
Posted
O 16.05.2022 at 18:13, Martusiaaaaaa92 napisał:

Masz dziewczynę i szukasz nowej na Sympatii zamiast najpierw zakończyć związek, a potem szukać nowej? Po co Ty wciąż z nią jesteś, skoro Ci tak niedobrze w tym związku?

A jeśli zakończę związek to zagwarantujesz mi, że znajdę nową miłość powiedzmy do końca tego roku jeśli wszystko robię tak jak potrafię i jeszcze nie znalazłem tej jedynej. Jestem w tym toksycznym związku jedynie dlatego, bo chociaż mogę sobie "zar***". Żeby pracowała, dbała o siebie, dbała o mieszkanie, chciała dzieci itd to by nie było problemu, a ona ni nie chce, chociaż ja i babcia tłumaczyłem jej to setki razy.

O 17.05.2022 at 18:44, yiliyane napisał:

Daj namiary na swoją firmę, rzucę studia i też pójdę siedzieć na ochronie, skoro tam są takie kokosy :P A tak na poważnie, po co te przechwałki?

Nic się nie przechwalam. Chciałem ukazać różnicę pomiędzy nią a mną. A po za tym jest nas troje w mieszkaniu (babcia, brat i ja). Każdy z nas ma przychody, dodatkowo jako fotograf też sobie jakieś pieniążki dorobię, trochę oszczędzam i później sobie kupuję to co chcę: sprzęt, ciuszki, srebro, gdzieś wyjadę na urlop itd. Grosz do grosza a będzie kokosza jak to się mówi. A ona - wiąże ledwo koniec z końcem za te marne grosiczki.

Kerosine
Posted
41 minut temu, fotograf1981 napisał:

Żeby pracowała, dbała o siebie, dbała o mieszkanie, chciała dzieci itd to by nie było problemu, a ona ni nie chce, chociaż ja i babcia tłumaczyłem jej to setki razy.

A czym uzasadnia swoją niechęć i brak motywacji praktycznie do wszystkiego? Co więcej możesz o niej powiedzieć - jej charakterze, osobowości, temperamencie; rodzinie; przeszłości?

Po trzecie, niepełnosprawność typu P-02, czyli, zgodnie z definicją "choroby psychiczne, w tym m.in. zaburzenia psychotyczne, zaburzenia nastroju począwszy od zaburzeń o umiarkowanym nasileniu, utrwalonymi zaburzeniami lękowymi o znacznym stopniu nasilenia czy zespołami otępiennymi", są dla kobiet wielką czerwoną flagą. Przykro mi.

+1

Kto wie zresztą, czy nie przyganiał kocioł garnkowi, bo sądząc z opisu niepełnosprawność o tym kodzie równie dobrze mogłaby zostać orzeczona Twojej @fotograf1981 partnerce. Jak bardzo prawdopodobne jest, że cierpi ona chociażby na depresję?

BTW, nie każda kobieta musi czuć powołanie do macierzyństwa.

Jestem w tym toksycznym związku jedynie dlatego, bo chociaż mogę sobie "zar***".

Ciekawe, czy owa głęboka niechęć i pogarda w żaden sposób nie przeciekają do Twojego zachowania :rolleyes:

fotograf1981
Posted

Dlaczego nie masz innej, "lepszej" kobiety [...] no nie wygląda to dobrze.

Nie moja wina, że w szkole zrobili ze mnie psychicznego kalekę a dokładniej mówiąc mam problemy na tle lękowym - boję się przechodzi przez ulice i problemy (bardzo rzadko kiedy) z derealizacją. Z drugiej strony na kolarzówce potrafię bez problemów w szczycie sezonu (lipiec - sierpień) przejechać nawet po 250-300 km za jednym zamachem. Żeby jeszcze "dowalić" to w górach też poruszam się normalnie - bez żadnych pomocy. Czy to nie chore, tak mam od 20 lat i nic na to nie poradzę.

A co ma wspólnego wiek i choroby? Zapewne nie jestem sam na tym świecie z moimi zdrowotnymi problemami, ludzie mają jeszcze gorsze zdrowie i zapewne są szczęśliwi, mają partnera, dzieci i żyją tak jak potrafią. A o niepełnosprawności intelektualnej wspomniałem tylko do tego z jakiego powodu pracuję w ochronie. Po za tym w szachy gram bardzo dobrze. Ze statystyk na lichess wychodzi, że jestem lepszy niż 90% graczy korzystających z tego serwisu. A w międzyczasie w pracy od paru miesięcy piszę książkę matematyczną (zakres LO i studia).

Martusiaaaaaa92
Posted

A jeśli zakończę związek to zagwarantujesz mi, że znajdę nową miłość powiedzmy do końca tego roku jeśli wszystko robię tak jak potrafię i jeszcze nie znalazłem tej jedynej. Jestem w tym toksycznym związku jedynie dlatego, bo chociaż mogę sobie "zar***". Żeby pracowała, dbała o siebie, dbała o mieszkanie, chciała dzieci itd to by nie było problemu, a ona ni nie chce, chociaż ja i babcia tłumaczyłem jej to setki razy.

Niczego Ci nie ZAGWARANTUJĘ, nie wezmę zamiast Ciebie odpowiedzialności za Twoje życie. Ja tylko podpowiadam. Jeśli szukasz na forum gwarancji, to źle trafiłeś, bo myślę, że nikt Ci nie jest w stanie zagwarantować nowej miłości.

Ale to strasznie przykre, jak wielką niechęć odczuwasz to partnerki. Ja Cię nie oceniam za to, że szukasz innej, bo sama byłam kiedyś w związku, w którym byłam nieuczciwa i sama nie będąc święta nie powinnam może Cię krytykować, ale nawet ja nie miałam tak negatywnego stosunku do ówczesnego chłopaka. A Ty nie tylko szukasz innej, Ty po prostu nie lubisz swojej partnerki, jest ona dla Ciebie tylko obiektem seksualnym i tkwisz w związku nie z uczucia, tylko żeby 'zar***'.

Gloria
Posted

Na żywo zagadać do jakiejś kobiety, chyba nie możliwe, po prostu się czegoś boję, wstydzę, po prostu nie wiem jak zagadać?

Moim zdaniem, najlepiej to zrobić przy sprzyjających warunkach, czyli znajdujecie się w tym samym miejscu, o tej samej porze, w podobnym celu... Chodzi mi np. o oto, że jak jeździsz na rowerze to może mógłbyś znaleźć kogoś, z kim mógłbyś razem jeździć... ? Tylko tak jak @yiliyane poradziła, musiałbyś najpierw zakończyć obecny związek, żeby być fair wobec siebie i tej dziewczyny.

Interesuje Cię fotografia to może też w tym kierunku coś można podziałać... mógłbyś np. wybrać się na jakieś wystawy fotograficzne albo spotkania i tam kogoś poznać.

Co do samego procesu zapoznawania i nieśmiałości to za wiele nie pomogę - myślę, że tu pomógłby specjalista (np. psycholog, psychoterapeuta), ale skoro wydałeś kilka tys. zł na sesje psychoterapeutyczne i mało z tego wyniosłeś, to następnym razem lepiej wcześniej zakończyć współpracę i znaleźć inną osobę do pomocy albo zakomunikować, że nie czujesz, że coś Ci dają takie spotkania i być może wtedy druga osoba zmieni coś w tych spotkaniach, abyś mógł z nich po prostu być zadowolony.

wardrum
Posted

Zerwij z tą co jesteś,bo szkoda dziewczyny,popracuj nad bajera i jakoś to będzie.