Jump to content

Łelkom ewerybady

dali

Recommended Posts

Posted

Cześć i czołem - dopiero trafiłem na wasze forum i się rozglądam. W odróżnieniu od "podobnych", nie jesteście płatni i jest tu życie inne niż boty z reklamami.

Niestereotypowo, nie interesuje sie piłką nożną ani też motoryzacją, ale polityką, nauką i sztuką owszem.
Uwilbiam gry komputerowe, niektóre aż za bardzo, jak na przykład Path of Exile

wardrum
Posted

Witaj, informacje na temat polityki czerpiesz z telewizji czy dzialas na wlasna reke?

Kerosine
Posted

Witaj :)

39 minut temu, dali napisał:

Niestereotypowo, nie interesuje sie piłką nożną ani też motoryzacją, ale polityką, nauką i sztuką owszem.

Zechcesz rozwinąć temat nauki i sztuki [które dziedziny / twórcy / nurty są Ci szczególnie bliskie itp.]?

Posted

Jasne, chociaż zadałeś wbrew pozorom pytanie, na które nie umiem udzielić innej niż obszerna odpowiedzi WIem, że teraz fizka kwantowa jest dodawana do zainteresowań jak fotografia, ale również. Od dziecka interesują mnie nauki przyrodnicze, zwłaszcza flora i fauna oraz ich wpływ na siebie. Lubię czytać, ale albo literaturę faktu czy nawet popularnonaukową, do filozofii, natomiast nie znajduję przyjemności we wszelkiego typu nowelach i powieściach - bo mam zakodowane, ze chłonę wiedzę i wyciągam wnioski, a jest mała szansa na wyciągnięcie poprawnych wniosków, z wymyślonych danych. Bardzo interesuję, a jednocześnie przeraża mnie maszynowe uczenie, algorytmy, ich zastosowanie oraz przyszłość - sam bawię się w ich oszukiwanie. Do tego można dorzucić wszelkiej maści archeologię i jeszcze bym wymieniał, po prostu to lubię.

No i to wszystko się u mnie przenika ze sztuką, bo od niedawna zajmuje się muzyką - może i prymitywną, ale mam zamiar i jestem na końcowym etapie tworzenia czegoś głębszego niż ten generyczny hip hop o dupach, gucci, forsie albo biedzie, do tego nie wymagający żadnych skilli, bo za wszystko można podziękować dźwiękowcom i programistom którzy stworzyli i udoskonalali autotune. Uważam, że i w muzyka ma bardzo wiele wspólnego z algorytmami, nawet samo składanie rymów, sylaby, wielokrotne rymy - jak i muzyka, a nawet przede wszystkim. Ciąg Fibonacciego czy często stosowany w muzyce Pachalbel, dodatkowo jestem zwolennikiem teorii afektów w muzyce - oczywiście nie należy trzymać się tego wykładniczo, muzyka daje ogromne możliwości. Potrafię grać jedynie na Ukulele, śpiewać, coś tam uczę się fortepianu na macie ale to daleko daleko jeszcze. Piszę poezję, raczej nie o miłości i kolorze liści. Z rodzimych artystów, moimi ulubionymi jest Sebastian Szumski (śpiewak operowy) i Marcin Świetlicki (poeta). Mógłbym jeszcze długo się rozwodzić, dlaczego uważam, że autotune to równia pochyła, jak nisko upadło obecnie kino, teatr czy muzyka, ale myślę, że wystarczy do uwiarygodnienia - a o to zapewne chodziło :-) Pozdrawiam, zostawiam taki przystępny dla każdego filmik z rozwinięciem jednego z wątków

4 godziny temu, wardrum napisał:

Witaj, informacje na temat polityki czerpiesz z telewizji czy dzialas na wlasna reke?

Mam 31 lat, polityką interesowałem się od dziecka, działałem w strukturach kilku partii, jednocześnie samokształcąc sie z różnych myśli politycznych, pomimo bycia dość popularnym - zdecydowałem, że nie chcę w to brnąć. Możecie mnie nazwać szurem czy foliarzem, nie jest to dla mnie obraza, chociaż rzeczywiście przykro być z wieloma szurami utożsamianym. Może, by rozjaśnić myśl, polecam książkę Wojna o pieniądz, ona bardziej opowiada o przeszłości, ciekawa pozycja, Natomiast ja obecnie politykę widzę jako jeden wielki spektakl do pewnego etapu. Mam pytanie ile dajecie % szans na to, że świat działa tak, że nagle rodzi się ktoś popularny, może być i ideałem, zbiera poparcie, jest charyzmatyczny i tak sobie po prostu zdobywa władzę? W najlepszym wypadku zostanie skompromitowany, w nienajgorszym dopadnie go seryjny samobójca - o bardziej błahe sprawy ludzie ginęli, niż przejąć chleb i układy tysięcy wysoko postawionych ludzi, dla których jest to chleb. Mógłbyś być nawet chroniony w specjalnym więzieniu, awaria monitoringu i tak się zdarzy, strażnik nie przyjdzie, a ty akurat w ciągu tej kilkuminutowej awarii się powiesisz - nawiązuję do Jeffrey Epstein. Lub też, jak ludzie mogą w ogóle traktować Watykan poważnie i nie chodzi mi nawet o jakiś antyklerykalizm. Tylko oczywistością jest, że od setek lat wszelkie frakcje posyłały tam swoich agentów i szpieg tam szpiegiem pogania - zwłaszcza, że to malutki ośrodek decyzyjny, raczej podatny na korupcje, a posiadający (zwłaszcza kiedyś) ogromną władzę. Gdybyście byli jakimkolwiek poważnym państwem bądź rodem, to na pewno słalibyście na potęgę. NIe, nie wierzę w płaską ziemię ani chipy, przypomnę, że płaska ziemia powstała z 12 lat temu jako Internetowy żart i sam w tym brałem udział, jakaś grupka totalnych odlepieńców w to łyknęła, a ludzie traktują to jako zjawisko powszechne.

Gloria
Posted

Cześć!

na przykład Path of Exile

Dlaczego akurat ta gra? Co Cię w niej wciąga... ?

Posted

@Gloria Rzuciłem luźno, ale nie bez znaczenia. Gram bardzo dużo w Path of Exile, niegdyś tworzyłem nawet może nie bardzo poczytne, ale docenione - poradniki i buildy własnego autorstwa. Wiem, że Path of Exile nie wygląda zbyt elitarnie, powinienem wyjechać z jakimś EVE Online, głównie lubię gry strategiczne, a najbardziej serię Total War, zwłaszcza Empire jest moją ulubioną. Wielbię także Warhammera, grałem w niego w role play już pomiędzy 3-4 klasą podstawówki na takim "obozie", ze starszym bratem kolegi, a już zimą w czwartej malowałem figurki. Co prawda nie było nas stać na skompletowanie własnej armii, ale stworzyliśmy całkiem niezłe makiety i jakiś tam system rpg inspirowany grami no i spędzaliśmy tak miesiące, robiliśmy nocowania, mnóstwo świetnych wspomnień. Polecam również They are Billions, moim zdaniem genialny... chyba Tower Defence. Jestem fanem Falloutów 1,2 oraz NV, gram na Jebusie (ale bardzo rzadko), a Paht of Exile to taki odmóżdżacz, na którym dodatkowo przyjemnie i szybko zarabiam oglądając na przykład serial czy film i sprzedając walutę. Uważam PoE za duchowego spadkobiercę D2, w dobrą grę od Blizzcrosoftu jakoś nie wierzę, D2R uważam za zbyt krótkie, a obecny dodatek za śmieszny i tylko dla maniaków. Liczę na PoE 2, chociaż w Tencecie także nie pokładam nie wiadomo jakich nadziei.

Jak jeszcze nie wystarczy, to mogę adminowi dać się zweryfikować telefonicznie i styknie. By nie robić tajemnicy, podróżuje sobie między forami, większość zostawiam. Niektóre z mojego punktu widzenia uznam za wartościowe, zwłaszcza tematyczne i czasami zakotwiczę na niektórych na dłużej, a na jednym wydaje się, że na stałe. Dziennie dla odprężenia zwiedzam sobie z 3, czasami nawet się nie zarejestruję. No, to jak coś to na pw i życzę miłego wieczoru :)