Jump to content

Polska na MŚ w Katarze 2022

kasia_demańska

Recommended Posts

kasia_demańska
Posted

Zakładam temat, bo chyba jeszcze takiego nie ma, a skoro Polska jakimś cudem jednak dostała się na Mistrzostwa Świata 2022, to warto o tym pogadać :) 

Osobiście jestem fanką piłki nożnej, ale taką specyficzną, bo mój fanatyzm dotyczy tylko i wyłącznie rozgrywek na mistrzostwach (świata oraz Europy), natomiast kompletnie nie interesują mnie rozgrywki ligowe, kluby piłkarskie itp. Można powiedzieć, że jestem takim kibicem "okazyjnym" i skupionym na drużynach narodowych. Niemniej moje zaangażowanie na tym polu jest dość znaczące, zwłaszcza jeśli chodzi o staż, bowiem oglądam te rozgrywki (MŚ i ME) regularnie co 2 lata od... ho-ho-ho-ho-ho! - może lepiej nie będę precyzować, bo jak przyznam się, od ilu [dziesiątek] lat, to wylecę z tego forum za podeszły wiek :D :P 

A propos naszej drużyny narodowej, której wzloty i upadki śledzę od dawna (niestety byłam świadkiem znacznie większej ilości upadków niż wzlotów), mam bardzo mieszane uczucia, podobnie jak "mieszana" jest gra naszych piłkarzy - raz są beznadziejni, a raz mają takie przebłyski geniuszu, że polskiemu kibicowi serce rośnie. Wiadomo, w drużynie są niekwestionowane osobowości, Lewy już przeszedł do historii, są też bardzo zdolni młodzi, ale drużyna to nadal drużyna, zespół, gdzie każdy ma swoją rolę, więc czy z tego będzie "coś więcej"? Co skład, to inna gra - czyli daleko nam jeszcze do takiej stabilności, jaką mają np. Włosi, którzy obojętnie jakim składem grają, zawsze grają na najwyższym poziomie. Chciałabym, żeby tym razem w MŚ nasi doszli wyżej niż zwykle, jednak po tylu oglądanych porażkach Polaków nabrałam sporej powściągliwości w nadziejach, hamuję apetyt i do ich szans podchodzę z dużym dystansem. Zwłaszcza że na obecne MŚ w Katarze weszli z baraży i to na wieeeelkim fuksie (walkower z Rosją). 

Co myślicie o wynikach dzisiejszego losowania i naszych partnerach z grupy C? Argentyna, Meksyk i Arabia Saudyjska - w tej kolejności, biorąc pod uwagę "moc" przeciwników. Moim zdaniem, mogło być dużo-dużo gorzej :)  Co prawda jesteśmy jedynym zespołem europejskim w grupie i wcale nie wiem, czy to dobrze, ale myślę, że a priori wynik losowania jest całkiem korzystny. Cóż... zobaczymy w praktyce.

Tak czy inaczej, jeśli są tu jacyś aktywni kibice piłki nożnej i znawcy tematu - zapraszam do ujawnienia się ;) 

Martusiaaaaaa92
Posted

Jestem pesymistką. Może Arabia Saudyjska jest w zasięgu naszych (choć pewna nie jestem i nie lekceważę Saudów, oni awansu na mistrzostwa też nie dostali za ładne oczy, tylko wywalczyli go w eliminacjach).

Ale Meksyk i zwłaszcza Argentyna to za silne drużyny.

Nie spodziewam się wyjścia z grupy. Za to Anglia ma szansę na kolejny finał i oby tym razem z lepszym skutkiem niż na Euro.

O 1.04.2022 at 22:39, kasia_demańska napisał:

Co skład, to inna gra - czyli daleko nam jeszcze do takiej stabilności, jaką mają np. Włosi, którzy obojętnie jakim składem grają, zawsze grają na najwyższym poziomie.

Słaby przykład, bo akurat Włosi na te mistrzostwa się nie zakwalifikowali przegrywając sensacyjnie z Północną Macedonią.

yiliyane
Posted

Moim zdaniem będzie jak zawsze: mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor. Nie mamy dobrej drużyny i nie spodziewam się żadnego cudu. Lewandowski pewnie coś tam strzeli, o ile podadzą mu piłkę, ale jeden piłkarz nie wygra całego meczu. Moim zdaniem nie ma co się nastawiać na cokolwiek i potem psuć sobie nerwy :P 

Martusiaaaaaa92
Posted
18 minut temu, yiliyane napisał:

Moim zdaniem będzie jak zawsze: mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor.

Z tym że na niedawnych Mundialach: 2018, 2006 i 2002 to mecze o honor przynajmniej nasi wygrywali. A tym razem ostatni mecz grają z Argentyną, więc nie wierzę w zwycięstwo nawet w meczu o honor.

Ale chciałabym się mylić.

kasia_demańska
Posted
3 godziny temu, Martusiaaaaaa92 napisał:

Jestem pesymistką. Może Arabia Saudyjska jest w zasięgu naszych (choć pewna nie jestem i nie lekceważę Saudów, oni awansu na mistrzostwa też nie dostali za ładne oczy, tylko wywalczyli go w eliminacjach).

Ale Meksyk i zwłaszcza Argentyna to za silne drużyny.

Nie spodziewam się wyjścia z grupy. Za to Anglia ma szansę na kolejny finał i oby tym razem z lepszym skutkiem niż na Euro.

Też podchodzę do tego z dystansem, ale, jak to mawiał niezapomniany trener Kazio Górski, "piłka jest okrągła, a bramki są dwie", więc różnie może być :) 

Rozumiem, że kibicujesz Anglii? ;) 

Słaby przykład, bo akurat Włosi na te mistrzostwa się nie zakwalifikowali przegrywając sensacyjnie z Północną Macedonią.

Za to wygrali Euro 2020. Mają mocną i równą drużynę ("równą" w sensie podobnie wysokiej klasy wszystkich zawodników, a nie tylko jednostek), podobnie zresztą jak Anglia, A co do eliminacji MŚ, cóż... każda taka "sensacyjna przegrana" jest kolejnym potwierdzeniem słów, które zacytowałam wyżej :) 

3 godziny temu, yiliyane napisał:

Moim zdaniem będzie jak zawsze: mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor. Nie mamy dobrej drużyny i nie spodziewam się żadnego cudu. Lewandowski pewnie coś tam strzeli, o ile podadzą mu piłkę, ale jeden piłkarz nie wygra całego meczu. Moim zdaniem nie ma co się nastawiać na cokolwiek i potem psuć sobie nerwy :P 

Ten scenariusz jest nam już tak dobrze znany, że aż trudno uwierzyć, że mogłoby być inaczej, ale... nigdy nie wiadomo. Mam podobne podejście jak Ty - wolę się nie nastawiać na zbyt wiele, żeby się nie rozczarować. 

Niemniej - obiektywnie - szanse są, przynajmniej na wyjście z grupy.  Drużyna jest, jaka jest, ale nie lekceważyłabym młodych, bo tacy chłopcy jak Szymański, Cash czy Buksa mogą sporo namieszać w tym kociołku. Obawiam się tylko, że chociaż te MŚ jeszcze się nie zaczęły, to Polacy już teraz wyczerpali coś bardzo ważnego - mianowicie limit fuksa :) 

Z tym że na niedawnych Mundialach: 2018, 2006 i 2002 to mecze o honor przynajmniej nasi wygrywali. A tym razem ostatni mecz grają z Argentyną, więc nie wierzę w zwycięstwo nawet w meczu o honor.

Ale chciałabym się mylić.

Tutaj sytuacja jest nieco odwrócona, bo z najsilniejszą drużyną grają na samym końcu. Myślę, że z Saudami wygrają (z Meksykiem na dwoje babka wróżyła) i ten ostatni mecz grupowy z Argentyną będzie jednak meczem "o wszystko", a nie "o honor". A to już byłby pewien krok do przodu :P 

Martusiaaaaaa92
Posted
4 godziny temu, kasia_demańska napisał:

Rozumiem, że kibicujesz Anglii? ;)

Tak. Dwóm drużynom: Anglii i Polsce (mimo tego co wyżej pisałam, będę kibicowała Polsce i liczyła na niespodziankę).

Za to wygrali Euro 2020. Mają mocną i równą drużynę ("równą" w sensie podobnie wysokiej klasy wszystkich zawodników, a nie tylko jednostek), podobnie zresztą jak Anglia, A co do eliminacji MŚ, cóż... każda taka "sensacyjna przegrana" jest kolejnym potwierdzeniem słów, które zacytowałam wyżej :) 

Na ostatnim Mundialu Włochy też nie zagrały.

Niemniej - obiektywnie - szanse są, przynajmniej na wyjście z grupy.  Drużyna jest, jaka jest, ale nie lekceważyłabym młodych, bo tacy chłopcy jak Szymański, Cash czy Buksa mogą sporo namieszać w tym kociołku. Obawiam się tylko, że chociaż te MŚ jeszcze się nie zaczęły, to Polacy już teraz wyczerpali coś bardzo ważnego - mianowicie limit fuksa :)

Wśród tych młodych zdolnych jeszcze był Moder, ale wczoraj w meczu z Norwich znieśli go z boiska i dziś podali komunikat, że ma zerwane więzadła. Koło roku się leczy taką kontuzję.

kasia_demańska
Posted
20 godzin temu, Martusiaaaaaa92 napisał:

Na ostatnim Mundialu Włochy też nie zagrały.

Podałam ich jako przykład zgranej i "równej" drużyny, która gra na takim samym wysokim poziomie bez względu na skład, w jakim wyjdzie na boisko. Podobnie gra drużyna Anglii, Francji czy Portugalii.

Granie na mundialu nie zawsze odzwierciedla rzeczywiste umiejętności, często o awansie decyduje fuks (vide obecny awans reprezentacji Polski) albo pech. 

20 godzin temu, Martusiaaaaaa92 napisał:

Wśród tych młodych zdolnych jeszcze był Moder, ale wczoraj w meczu z Norwich znieśli go z boiska i dziś podali komunikat, że ma zerwane więzadła. Koło roku się leczy taką kontuzję.

O tym nie słyszałam, przykro :( Niestety poważna kontuzja może się przydarzyć zawodnikowi w każdym momencie i wykluczyć go z gry. I właśnie tutaj zaczyna się liczyć drużyna jako całość - taka ławka rezerwowa, żeby była możliwość skutecznego zastąpienia w dowolnym momencie każdego, nawet najbardziej strategicznego zawodnika. 

Z innej beczki. Ciekawe jest to, że MŚ w Katarze będą się odbywać w listopadzie. Te rozgrywki zawsze kojarzą mi się z latem, upałem, wakacyjnym klimatem... a teraz będzie inaczej. Do tej pory "najdziwniejszymi" MŚ były dla mnie te w Japonii i Korei w 2002, może dlatego, że były najbardziej egzotyczne, a może dlatego, że to był mundial, który zdecydowanie najmniej mi się podobał. Wręcz mocno mnie rozczarował, zwłaszcza jeśli chodzi o systemowo defensywny styl gry większości drużyn. Taki styl  może jest skuteczny, ale nie jest widowiskowy i oglądanie meczu dla kibica staje się po prostu nudne. Oby w Katarze tak nie było! :) 

wardrum
Posted

Mam nadzieję, że to będzie dobra piłka, Michniewicz zapowiada się na dobrego trenera, sympatyczny z niego człowiek. 

• 3 weeks later...
Posted

To zależy...

Grupa jak grupa. 
Argentyna - niby poza naszym zasięgiem, od 3 lat nie przegrała meczu, ale ostatnio jest to też drużyna raczej skupiająca się na defensywie niż atakowaniu. Skoro byliśmy w stanie wywalczyć remisy z Hiszpanią i Anglią to i tu przy odrobinie farta jest to do zrobienia.
Meksyk - solidny zespół, ale wydaje się że nadal w zasięgu, to będzie kwestia dyspozycji dnia.
Arabia Saudyjska - wypada wygrać, choć wiadomo że nie można lekceważyć.

To oczywiście wszystko nieważne, bo kluczowe będzie to co zrobi Michniewicz. 
Mecz ze Szwecją napawa optymizmem, bo w końcu odeszliśmy od tego poronionego pomysłu jakim było ustawienie 3-5-2, w końcu trener reprezentacji ogarnął jaką rolę zwykle pełni Krychowiak. 
Więc jeśli Michniewicz doszlifuje pomysł który miał na mecz ze Szwecją to może mieć to ręce i nogi. 

Gdyby miał jeszcze odwagę wywalić Zielińskiego z pierwszego składu...

Oczywiście nawet jeśli będzie miał dobre chęci to wszystko i tak może się sypnąć. Moder kontuzja, Bielik w każdej chwili też może się rozsypać, a to może oznaczać znów przemodelowanie ustawienia w lini pomocy.

kasia_demańska
Posted
O 22.04.2022 at 11:46, Wulf napisał:

Grupa jak grupa. 
Argentyna - niby poza naszym zasięgiem, od 3 lat nie przegrała meczu, ale ostatnio jest to też drużyna raczej skupiająca się na defensywie niż atakowaniu. Skoro byliśmy w stanie wywalczyć remisy z Hiszpanią i Anglią to i tu przy odrobinie farta jest to do zrobienia.
Meksyk - solidny zespół, ale wydaje się że nadal w zasięgu, to będzie kwestia dyspozycji dnia.
Arabia Saudyjska - wypada wygrać, choć wiadomo że nie można lekceważyć.

Lekceważenie przeciwnika oraz nierówna gra z meczu na mecz to jedne z poważniejszych wad naszej drużyny. Ja też uważam, że każdy z tych meczów jest do wygrania, ale we wszystkich 3 trzeba by się zaangażować na 100%, a to - jak wskazuje doświadczenie - u naszych niestety mało prawdopodobne.

To oczywiście wszystko nieważne, bo kluczowe będzie to co zrobi Michniewicz. 

Zgadza się. 

Mecz ze Szwecją napawa optymizmem, bo w końcu odeszliśmy od tego poronionego pomysłu jakim było ustawienie 3-5-2, w końcu trener reprezentacji ogarnął jaką rolę zwykle pełni Krychowiak. 

Osobiście na Krychowiaka mam alergię, ale jeśli trener będzie umiał odpowiednio go wykorzystać, to tym lepiej. 

Więc jeśli Michniewicz doszlifuje pomysł który miał na mecz ze Szwecją to może mieć to ręce i nogi.

Chciałabym wierzyć, że wygrali ze Szwecją dzięki przemyślanej strategii, a nie dlatego, że akurat mieli tzw. "lepszy dzień". 

Dyskusyjne. Ja bym o wiele chętniej wywaliła Krychowiaka :P 

Oczywiście nawet jeśli będzie miał dobre chęci to wszystko i tak może się sypnąć. Moder kontuzja, Bielik w każdej chwili też może się rozsypać, a to może oznaczać znów przemodelowanie ustawienia w lini pomocy.

I to jest właśnie to, co mówiłam o "równej" grze całej drużyny, włączając w to skład zapasowy. Każdy z zawodników pierwszego składu grający na danej pozycji powinien mieć na ławce rezerwowych przynajmniej jednego zastępcę o porównywalnych kompetencjach. Nie może być zawodników "nie do zastąpienia" - no, może z wyjątkiem RL9, bo jego faktycznie trudno zastąpić.   

Podsumowując - bądźmy dobrej myśli, ale nie nastawiajmy się na zbyt wiele :) 

Kalafior_Grozy
Posted

Największa piłkarska impreza organizowana na pustyni i to w środku sezonu ligowego. Ładne łapówki tam musiały pójść.

A co do reprezentacji to standard: 3 mecze i do widzenia.

Posted
12 godzin temu, kasia_demańska napisał:

Dyskusyjne. Ja bym o wiele chętniej wywaliła Krychowiaka :P 

Osobiście nie rozumiem, tej alergii na Krychowiaka. Jak się dobrze przyjrzeć to dobrze widać, że jego "zjazd" w reprezentacji to głownie kwestia tego, że od pewno momentu zaczęto go ustawiąc w reprezentacji jako najbardziej defensywnego pomocnika. 
Za Sousy wiadomka było jeszcze gorzej, bo za nim było 3 obrońców z których przynajmniej jeden zupełnie nie wiedział jak grać w tym ustawieniu.
Krychowiak zawsze najlepiej się prezentował w kadrze jak miał obok siebie bardziej defensywnie usposobionego kolegę (Mączyński, Bielik czy nawet Góralski).

Natomiast Zielińskiego uważam za klątwę tej reprezentacji. Chłopak ma duży talent, którego prezes był fanem, i skończyło się tak że zaczęto mu szukać pozycji na siłę, a problem jest taki że nie mamy odpowiednich piłkarzy do ustawienia w którym on by pasował. 
Skutek jest taki, że zabiera miejsce innym.
Bo albo zabiera miejsce obrońcy i gramy 3-5-2 gdzie nie mamy odpowiedniej trójki (i tu Bereszyński zawala nam euro)
albo zabiera miejsce defensywnemu (patrz problem z Krychowiakiem)
albo napastnikowi, co niby jest najlepszym rozwiązaniem dla Ziela, ale i tak daje on wtedy mniej niż dowolny inny nominalny napastnik.

12 godzin temu, kasia_demańska napisał:

Chciałabym wierzyć, że wygrali ze Szwecją dzięki przemyślanej strategii, a nie dlatego, że akurat mieli tzw. "lepszy dzień". 

Raczej zdecydowało detale w kluczowych momentach, ale ustawienie przynajmniej (jak za Sousy i późnego Nawałki) nie przeszkadzało. 
Gra obronna wróciła do normy i to już plus. Co do tego czy na ofensywę ma jakiś pomysł to zobaczymy w kolejnych meczach towarzyskich. 

kasia_demańska
Posted
9 godzin temu, Wulf napisał:

Osobiście nie rozumiem, tej alergii na Krychowiaka. Jak się dobrze przyjrzeć to dobrze widać, że jego "zjazd" w reprezentacji to głownie kwestia tego, że od pewno momentu zaczęto go ustawiąc w reprezentacji jako najbardziej defensywnego pomocnika. 
Za Sousy wiadomka było jeszcze gorzej, bo za nim było 3 obrońców z których przynajmniej jeden zupełnie nie wiedział jak grać w tym ustawieniu.
Krychowiak zawsze najlepiej się prezentował w kadrze jak miał obok siebie bardziej defensywnie usposobionego kolegę (Mączyński, Bielik czy nawet Góralski).

Natomiast Zielińskiego uważam za klątwę tej reprezentacji. Chłopak ma duży talent, którego prezes był fanem, i skończyło się tak że zaczęto mu szukać pozycji na siłę, a problem jest taki że nie mamy odpowiednich piłkarzy do ustawienia w którym on by pasował. 
Skutek jest taki, że zabiera miejsce innym.
Bo albo zabiera miejsce obrońcy i gramy 3-5-2 gdzie nie mamy odpowiedniej trójki (i tu Bereszyński zawala nam euro)
albo zabiera miejsce defensywnemu (patrz problem z Krychowiakiem)
albo napastnikowi, co niby jest najlepszym rozwiązaniem dla Ziela, ale i tak daje on wtedy mniej niż dowolny inny nominalny napastnik.

Na sympatie czy antypatie nic nie poradzimy :) Ja akurat jestem otwarta i - jak napisałam wyżej - jeśli Krychowiak będzie dobrze grał, to nie mam nic przeciwko, byle pilnował się i nie odwalał przypałów w stylu "wylot z boiska w pierwszej połowie za czerwoną kartkę", bo to jest katastrofa, a on ma do tego największy talent w tej drużynie. Osobiście irytuje mnie jego styl bycia i zachowania na boisku, ale mniejsza o to, bo uważam, że najważniejszy jest interes zespołu, więc jeśli jego umiejętności będą dobrze wykorzystane, to okej. 

Co do Zielińskiego - nie powiedziałabym, że "zabiera miejsce innym", bo tak można by powiedzieć niemal o każdym. Zawsze znajdzie się ustawienie, do którego dany zawodnik nie pasuje, co niekoniecznie znaczy, że to ustawienie (bez niego) będzie akurat najlepsze. Mnie Zieliński ani ziębi, ani grzeje, uważam go za dobrego zawodnika, ale nie wiem, dlaczego wywołuje u ludzi takie skrajne emocje. Jedni go uwielbiają, inni krytykują bez względu na to, jak dobry/zły mecz rozegra. Ogólnie ma lepsze i słabsze mecze, tak samo jak Krychowiak czy Szczęsny, nie mówiąc już o Miliku. Zwłaszcza że w każdym meczu wiele zależy od dyspozycji i "polotu" całej drużyny, a trener jest od tego, żeby przyjąć jakąś konkretną strategię, która raz się sprawdzi, innym razem nie. Nam może się wydawać, że powinien zrobić / zmienić to czy tamto, ale wszystkich czynników nie znamy.

9 godzin temu, Wulf napisał:

Raczej zdecydowało detale w kluczowych momentach, ale ustawienie przynajmniej (jak za Sousy i późnego Nawałki) nie przeszkadzało. 
Gra obronna wróciła do normy i to już plus. Co do tego czy na ofensywę ma jakiś pomysł to zobaczymy w kolejnych meczach towarzyskich. 

W tej drużynie problemem jest to, że trudno oceniać postępy po jednym rozegranym meczu. Dlatego na razie lepiej zachować ostrożność i nie nakręcać się. Michniewicz zaczął dobrze, ale co będzie dalej, tego nie wiemy. 

22 godzin temu, Kalafior_Grozy napisał:

Największa piłkarska impreza organizowana na pustyni i to w środku sezonu ligowego. Ładne łapówki tam musiały pójść.

To na pewno :) 

22 godzin temu, Kalafior_Grozy napisał:

A co do reprezentacji to standard: 3 mecze i do widzenia.

Też się tego obawiam, ale kibic to taki dziwny stwór, że zawsze wierzy do końca :P 

Martusiaaaaaa92
Posted

@Wulf, nie zapominaj, że Zieliński strzelił gola ze Szwecją po bardzo ładnej akcji indywidualnej.

Posted
4 godziny temu, Martusiaaaaaa92 napisał:

@Wulf, nie zapominaj, że Zieliński strzelił gola ze Szwecją po bardzo ładnej akcji indywidualnej.

Pamietaj o tym, że gdyby nie ta jedna akcja to można by było być zaskoczonym informacją że w tym meczu zagrał. 

Co do Zielińskiego - nie powiedziałabym, że "zabiera miejsce innym", bo tak można by powiedzieć niemal o każdym.

No nie do końca. Po prostu to taka sytuacja w której sytuacja w której Zieliński choć ma więcej talentu niż koledzy to w bazowym ustawieniu nie ma dla niego miejsca. 

kasia_demańska
Posted
3 godziny temu, Wulf napisał:

Pamietaj o tym, że gdyby nie ta jedna akcja to można by było być zaskoczonym informacją że w tym meczu zagrał.

Jedna taka akcja może "zrobić" mecz. Podobnie jak jeden głupi i chamski faul na czerwoną kartkę może przekreślić szanse drużyny. 

3 godziny temu, Wulf napisał:

No nie do końca. Po prostu to taka sytuacja w której sytuacja w której Zieliński choć ma więcej talentu niż koledzy to w bazowym ustawieniu nie ma dla niego miejsca. 

Widzę tutaj uprzedzenie, z którym trudno dyskutować. Nie jestem jakąś fanatyczną zwolenniczką Zielińskiego i jest mi obojętne, czy na MŚ trener wystawi go w pierwszym  składzie czy nie, byle ogólny efekt był osiągnięty. Niemniej, jak dla mnie, to jest dobry zawodnik, w niczym nie gorszy od Krychowiaka. Ciekawe, że liczne wtopy tego ostatniego bez problemu uzasadniasz niedobranym ustawieniem i widzisz dla niego miejsce w pierwszym składzie, a Ziela z góry przekreślasz.  Trochę tendencyjnie :) 

Posted
O 24.04.2022 at 20:53, kasia_demańska napisał:

Niemniej, jak dla mnie, to jest dobry zawodnik, w niczym nie gorszy od Krychowiaka.

Jak dla mnie to oni nie rywalizują o tę samą pozycję, a przynajmniej nie powinni. 
Może wyjaśnie to na przykładzie "najsłabszego" polskiego zawodnika na ostatnim Euro...Bereszyńskiego. 
Chłop grał absolutnie fatalnie, większość straconych bramek szła nie tylko jego stroną ale i przy jego udziale. Sam omal nie strzelił samobója, gdy spanikował na widok Moraty. Serio gdyby patrzeć tylko na to jak grał, to nie powinien być nigdy więcej nigdzie powołany. 
Jest jednak jedno "ale", a mianowicie Bereszyński w zasadzie nie gra na pozycji (pół prawy stoper w 3-kowym ustawieniu) na której ustawił go Sousa. Piłkarz po prostu nie wiedział jak się zachowywać na tej pozycji, a rywale to bezlitośnie wykorzystywali. Dlatego nadal rozważałbym go jako kandydata na prawą obronę/wahadło, no może teraz już mniej bo "pozyskaliśmy" Gotówkę. ;] 

Krychowiak też w klubie nie gra defensywnego pomocnika już od lat, a mimo to przez ostatnie lata na siłę go tak ustawiali kolejni selekcjonerzy. 

Z Zielińskim nie chodzi wiec o to czy go lubię czy nie, tylko o to że tak naprawdę trudno ustawić drużynę (jako całość) z nim w składzie. Do 4 która nie gra Diamentem nie bardzo pasuje, żeby dołożyć 5 pomocnika to albo robimy 3 obrońców (a nie mamy na to odpowiednich piłkarzy, a poza tym to kadra a nie klub), albo zabieramy 2 napastnika co jest marnotrawstwem potencjału (Milika, Piątka, Buksy, Świderskiego), i przeważnie (granie z 1 napastnikiem) słabo u nas wygląda. 

kasia_demańska
Posted
O 27.04.2022 at 18:25, Wulf napisał:

Z Zielińskim nie chodzi wiec o to czy go lubię czy nie, tylko o to że tak naprawdę trudno ustawić drużynę (jako całość) z nim w składzie.

No okej, to jest pewna ocena sytuacji, z którą można się zgadzać lub nie, przy czym strategię i tak opracowuje trener, mając do dyspozycji pewną pulę zawodników. Gdyby Zieliński rzeczywiście do niczego się nie nadawał (w sensie realnych trudności ze skomponowaniem skutecznego ustawienia z nim na boisku), to nie byłoby sensu ustawiać go w pierwszym składzie i w każdym meczu widać by to było jak na dłoni. Ja osobiście tego nie widzę. Jak dla mnie on nie musi grać w pierwszym składzie, tzn. bez niego gra na pewno się nie zawali, ale też nie sądzę, żeby usunięcie go z boiska realnie poprawiło grę drużyny. Choć oczywiście jest to ciekawa hipoteza, którą warto byłoby sprawdzić. Zobaczymy, jakie decyzje podejmie Michniewicz, zobaczymy też, jaką konfiguracją zawodników będzie dysponował za pięć dwunasta, bo do tego czasu jeszcze niejedno może się zmienić.