Jump to content

Nie odnajdywanie się w społeczeństwie.


Astorciaaaaq

Recommended Posts

Astorciaaaaq
Posted

Niezbyt rozumiem ludzi, ich toku myślenia, które i tak uważam za nielogiczne. Przeszkadzają mi co niektóre dźwięki, co za tym idzie, rówieśnicy uwielbiają mnie prowokować do jeszcze większego stopnia zdenerwowania. 

Miewam głównie inne pasje tkj. czytanie książek oraz felietonów i esejów, przez co jestem uważana za dosyć nieporadną kujonkę, która nie może dobrze skoczyć na w-f (i tak wprawdzie jest). 

Co to może być (albo jest)? I najważniejsze: Co można na to poradzić? 

Link to comment
supermati2009
Posted

może masz zespół aspergera? u mnie z tym jest podobnie, rodzice się martwili że nie radzę sobie społecznie i mam inne pasje niż dzieci z mojej klasy i okazało się że mam ZA. poradzić można na to, że może powinnaś znaleźć kogoś miłego i fajnego. ja wolę spędzać czas ze spokojniejszymi osobami

Link to comment
Posted

Zgadzam się z @supermati2009 - szukaj ludzi podobnych do siebie. Nie każdy młody człowiek jest rozrywkowy, lubiący imprezy i tłumy ludzi. A co do szkolnych kolegów i koleżanek - bo podejrzewam, że to oni Cię prowokują, metoda jest jedna - nie karmić trolla. Nawet jeśli coś Cię denerwuje, nie możesz dać po sobie poznać, że Cię to drażni. Niestety młodzież ma to do siebie, że jeśli widzi, że komuś coś przeszkadza, że coś kogoś rani, to będzie bezlitośnie to wykorzystywać w celu dostarczenia sobie rozrywki. Pokaż, że ich zachowania spływają po Tobie jak po kaczce, a z czasem się znudzą.

Link to comment
Posted
18 godzin temu, yiliyane napisał:

A co do szkolnych kolegów i koleżanek - bo podejrzewam, że to oni Cię prowokują, metoda jest jedna - nie karmić trolla. Nawet jeśli coś Cię denerwuje, nie możesz dać po sobie poznać, że Cię to drażni. Niestety młodzież ma to do siebie, że jeśli widzi, że komuś coś przeszkadza, że coś kogoś rani, to będzie bezlitośnie to wykorzystywać w celu dostarczenia sobie rozrywki. Pokaż, że ich zachowania spływają po Tobie jak po kaczce, a z czasem się znudzą.

No nie wiem. Z mojego doświadczenia wynika, że takie niepokazywanie niczego po sobie i brak reakcji stanowi jedynie dawanie zielonego światła dla kontynuacji podobnych zachowań - a efekt ów jest zapewne wielekroć zwiększony jeśli dopuszczające się ich osoby miały już okazję przekonać się, że bynajmniej nie spływają one po ich ofierze jak woda po kaczce. IMO potencjalnie bardzo szkodliwa rada, tym bardziej jeśli a) mamy do czynienia z tzw. młodszą młodzieżą, b) przynajmniej niektórzy prowokatorzy pochodzą z marginesu społecznego, c) autorka tematu faktycznie znajduje się w spektrum autyzmu [przez co próby użycia różnego rodzaju zagrywek społecznych mogą jej wyjść na opak i odbić się w jej kierunku rykoszetem].

Co zatem ja bym doradziła? Mimo wszystko zwrócenie się o pomoc do dorosłych [rodziców i / lub kadry pedagogicznej].

Link to comment
Posted
8 godzin temu, Kerosine napisał:

No nie wiem. Z mojego doświadczenia wynika, że takie niepokazywanie niczego po sobie i brak reakcji stanowi jedynie dawanie zielonego światła dla kontynuacji podobnych zachowań - a efekt ów jest zapewne wielekroć zwiększony jeśli dopuszczające się ich osoby miały już okazję przekonać się, że bynajmniej nie spływają one po ich ofierze jak woda po kaczce.

Nie powiedziałam, że ma zupełnie nie reagować. Ale stawianie granic to co innego niż reagowanie złością czy płaczem.

8 godzin temu, Kerosine napisał:

Mimo wszystko zwrócenie się o pomoc do dorosłych [rodziców i / lub kadry pedagogicznej].

To oczywiście też, ale i to może się skończyć źle. Wszystko w rękach wychowawcy i rodziców tych dzieci, które dokuczają. W idealnym świecie wychowawca porozmawiałby z uczniami i z ich rodzicami, a rodzice wytłumaczyliby swoim dzieciom dlaczego nie wolno tak się zachowywać - i jakie konsekwencje będą wyciągnięte, jeśli to zachowanie się nie zmieni. W rzeczywistości wychowawca najczęściej albo olewa sprawę, albo krótko powie dzieciakom, że tak nie wolno - a dzieciaki nic sobie z tego nie zrobią. Rodzice tych dzieci też będą mieli w nosie zachowanie swoich pociech i skończy się na zaostrzeniu konfliktu. Jest to może nieco pesymistyczny obraz, ale tak często działa polska szkoła i tak często działają rodzice dzieci, które prześladują innych. 

Link to comment
Posted

Myślę, że można albo dostosować się do społeczeństwa albo sprawić, że społeczeństwo dostosuje się do nas. O ile pierwszy wybór jest naturalny, to druga opcja nie wydaje mi się możliwa do zrealizowania w 100%... Wydaje mi się, że po prostu trzeba szukać ludzi, będąc z którymi dobrze się czujemy, a unikać ludzi, którzy emanują negatywną energią lub po prostu źle się czujemy w ich towarzystwie... Czasami nie mamy możliwość wyboru (nie możemy nie mieć kontaktu z wybranymi ludźmi), więc pozostaje kwestia dopasowania się albo po prostu zaakceptowanie napotkanego stanu rzeczy.

Link to comment
supermati2009
Posted

to zależy czy ktoś ma wychowawcę w szkole. moja poprzednia wychowawczyni jest w ciąży czy coś, więc moja klasa nie ma wychowawczyni od 4 miesięcy

Link to comment
Posted
22 godzin temu, Gloria napisał:

Myślę, że można albo dostosować się do społeczeństwa albo sprawić, że społeczeństwo dostosuje się do nas.

Można też po prostu iść swoją drogą nie oglądając się na panujące mody czy towarzyskie rankingi popularności [także ogólnie oczekiwania innych odnośnie np. wybrania w życiu określonego zawodu] :wink2: To w sumie chyba i tak jedyne prawdziwe przeznaczenie tych, którzy czują, że są "inni" i nie pasują do społeczeństwa.

O 19.02.2022 at 17:59, Astorciaaaaq napisał:

Niezbyt rozumiem ludzi, ich toku myślenia, które i tak uważam za nielogiczne.

Na dobrą sprawę ludzie nie są zbytnio logiczni [przynajmniej nie w ten typowy, "matematyczno-ścisły" sposób], także ten... Twoje odczucia są całkiem uzasadnione.

O 19.02.2022 at 17:59, Astorciaaaaq napisał:

Miewam głównie inne pasje tkj. czytanie książek oraz felietonów i esejów, przez co jestem uważana za dosyć nieporadną kujonkę, która nie może dobrze skoczyć na w-f (i tak wprawdzie jest).

I co z tego? Chrzanić gwiazdy [albo "gwiazdy"] sali gimnastycznej, nie każdy musi być wysportowany, a czytelnicza pasja w niczym nie ustępuje dbaniu o rozwój fizyczny. Przestań wstydzić się tego kim jesteś - to prawdopodobnie najlepsza rada, jaką będziesz mogła przeczytać w tym temacie.

O 19.02.2022 at 18:43, supermati2009 napisał:

może masz zespół aspergera? u mnie z tym jest podobnie, rodzice się martwili że nie radzę sobie społecznie i mam inne pasje niż dzieci z mojej klasy i okazało się że mam ZA.

Możliwe, ale wciąż mamy na ten temat o wiele za mało informacji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up