Jump to content

Nie daję już sobie rady


Patrycja.320

Recommended Posts

Nie wiem czuje że coś jest od dawna nie tak niby się śmieje przy wszystkich a  w duszy czuje że już nie daje rady, nie wiem co się ze mną dzieje jest wiele osób ale nie mogę z nimi porozmawiać boję się oceniania a poza tym nikt mnie nie słucha 

Edited by Kerosine
Sprecyzowanie nazwy tematu (see edit history)
Link to comment
 • Kerosine changed the title to Nie daję już sobie rady

Ile masz lat? Zakładam, że jeszcze się uczysz i że pisząc "jest wiele osób" masz na myśli głównie rodzinę oraz / lub krąg bliższych i dalszych znajomych, ale rozważałaś skorzystanie z pomocy np. szkolnego pedagoga bądź zadzwonienie na którąś z linii anonimowego wsparcia [tutaj możesz znaleźć ich listę]?

Ogólnie zarówno w tym, jak i w poprzednim swoim wątku napisałaś o sobie bardzo mało, byłoby dobrze, gdybyśmy mieli na Twój temat jakiś większy background.

Link to comment

Tak uczę się mam 14 lat i mam na imię Patrycja nigdy nie odważyłam się iść do szkolnego pedagoga zawsze się bałam że to co powiem nie zostanie w tajemnicy

Link to comment

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca o ile nie mamy do czynienia z zagrożeniem bezpieczeństwa, zdrowia albo życia danego ucznia - wtedy pedagog faktycznie jest zobowiązany prawem poinformować rodziców albo odpowiednie instytucje [w przypadku wykroczenia / przestępstwa]. To jednak na dłuższą metę tak naprawdę jedyne rozwiązanie, bo o pewnych rzeczach rodzina mimo wszystko powinna wiedzieć, a z kolei tylko policja czy sąd dysponują środkami mogącymi rozwiązać inne problemy.

No i pozostaje jeszcze opcja telefonu zaufania.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   Gotowe Zapraszam teraz do zabawy @dannonka i odbijam piłeczkę do Ciebie @yiliyane:  
  • Kerosine
   U mnie również wygląda[ło] to podobnie: po prostu mówiłam bliskim, co chciałabym dostać lub - gdy nie miałam pomysłu - prosiłam zwyczajnie o pieniądze  Dzięki temu od dawna już nie otrzymałam nietrafionego podarku, w czasach jednak, gdy jeszcze się to zdarzało [szczególnie mama lubiła celować w prezentach, które tak naprawdę sama chciałaby / mogłaby dostać] zazwyczaj wracały one do obdarowującego lub trafiały do swego rodzaju "strefy niczyjej" / na przysłowiową zakurzoną półkę.
  • Kerosine
   ... zawiodłam swoją rodzinę.
  • Gloria
   Chodzi o to, że mam porównanie do interakcji za granicą (np. Niemcy, Dania) i tam powszechne jest witanie się (nawet jak się ktoś nie zna), dlatego napisałem, że być może wynika to z kultury... Można by też zadać pytanie, czy wchodząc do windy witacie się z osobami, które już są w windzie, ale to już pomysł na nowy temat...
  • Gloria
   Dzięki za odpowiedź! Nie pomyślałem o tym, że można na to popatrzeć z takiej perspektywy. Rzeczywiście, być może to jest kwestia odnośnie reakcji na sytuacje stresowe i radzenie sobie z gniewem. W przykładzie powyżej wyszedłem z założenie, że ja zostałem zaatakowany. Ja, w takim sensie, że moja własność mogłaby zostać naruszone (chodzi o integralność przedmiotu ze mną). Zniszczenie przedmiotu lub próba zniszczenia uważałbym za atak na mnie. To znaczy w tamtym momencie wydawało mi się, że rozwiązanie siłowe rozwiąże problem, tzn. w pewien sposób kierowca zostanie ukarany (co po szybkim przemyśleniu stwierdziłem, że nie miałoby sensu - zważając na możliwe konsekwencje). Czy możecie polecić jakieś książki z tego zakresu? Chodzi mi np. o reagowanie na stresowe sytuacje. Co do sytuacji na drogach to myślę, że radzę sobie w porządku, a takie przykłady jak powyżej należą do rzadkości.
 • Recent Status Updates

 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   2
  2. 2
   LilCharlotte
   LilCharlotte
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Gloria
  Gloria
  7 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  LilCharlotte
  LilCharlotte
  2 posts
  Magdalena234
  Magdalena234
  1 post
  miknet
  miknet
  1 post
  BlablablaWika
  BlablablaWika
  1 post
  Kasiastan
  Kasiastan
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  25 posts
  Uszanka
  Uszanka
  14 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  490 posts
  yiliyane
  yiliyane
  417 posts
  Gloria
  Gloria
  90 posts
×
×
 • Create New...