Jump to content

Zaufanie i emocje


Anonymous thinker

Recommended Posts

Anonymous thinker

Cześć, chcę się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie na temat tego czy sensowne jest ufać innym. Nie lepiej jest wszystkie sprawy trzymać we własnych rękach nawet za cenę wysiłku? Inaczej zawsze się narażamy, że ktoś zawini z powierzoną mu sprawą. Nawet jeśli coś się nie powiedzie z przyczyn trzecich to nie bedziemi mieć żalu do siebie i innych. Tutaj wchodzą emocje. Co sądzicie o odcięciu emocjonalnym od ludzi za cenę spokoju w celu dążenia do własnych pragnień, marzeń (niematerialnych)? Podmiotem pytania jest osoba o silnym charakterze starająca się myśleć obiektywnie i krytycznie. 

Link to comment

Nie da się przejść przez życie nie obdarzając innych zaufaniem w tej czy innej kwestii - to po prostu niewykonalne, a nawet jeśli to tylko pozornie / na krótką metę i tak czy siak płaci się za swoją samowystarczalność i samodzielność wysoką cenę. Przy czym mówię to jako najprawdziwszy paranoik, któremu we wspomnianym życiu przeszkadza m. in. właśnie patologiczna nieufność.

11 godzin temu, Anonymous thinker napisał:

Co sądzicie o odcięciu emocjonalnym od ludzi za cenę spokoju w celu dążenia do własnych pragnień, marzeń (niematerialnych)?

Mógłbyś skonkretyzować owe niematerialne pragnienia i marzenia?

Ogólnie jeśli nie jest się osobą o, pardon my French, z natury uj*banej sferze emocjonalnej i wrodzonym wewnętrznym chłodzie [stoickim spokoju i niewzruszoności] to byłabym raczej przeciw. Nie jest dobrze odcinać się od tego, co w nas żywe.

12 godzin temu, Anonymous thinker napisał:

Podmiotem pytania jest osoba o silnym charakterze starająca się myśleć obiektywnie i krytycznie.

"Silny charakter" i obawa przed emocjonalnym zranieniem jakoś nie idą dla mnie w parze :wink2:

Link to comment
O 24.11.2021 at 23:32, Anonymous thinker napisał:

Nie lepiej jest wszystkie sprawy trzymać we własnych rękach nawet za cenę wysiłku? I

Nie bo nieważne jak mocny jesteś zniszczy Cię to psychicznie.

Cytuj

 Inaczej zawsze się narażamy, że ktoś zawini z powierzoną mu sprawą. Nawet jeśli coś się nie powiedzie z przyczyn trzecich to nie bedziemi mieć żalu do siebie i innych. Tutaj wchodzą emocje. Co sądzicie o odcięciu emocjonalnym od ludzi za cenę spokoju w celu dążenia do własnych pragnień, marzeń (niematerialnych)? Podmiotem pytania jest osoba o silnym charakterze starająca się myśleć obiektywnie i krytycznie. 

Dlatego nie można mówić na prawo i lewo swoich trosk zmartwień problemów (poważnych) osobom niesprawdzonym czyli nie zaufanym. Tylko tym zaufanym. Jak nie masz takiej to z czasem przyjdzie tylko musisz mieć oczy otwarte bo może to być osoba która z pozoru na 1 rzut oka CI się nie spodoba a to może być jedyna osoba która będzie w stanie Ci pomóc duchowo czy dobrym słowem. Odcięcie się emocjonalne od ludzi nie ma żadnego znaczenia w kontekście marzeń. No chyba że chodzi Ci o rangę w korpo i pod kimś kopiesz dołki no to jednak nie możesz mieć tak emocji. Znaczy możesz ale to nie robot dla ciebie w takim razie. Ale tak jak koleżanka napisała wyżej o jakie marzenia niematerialne Ci chodzi. Bo jeśli o założenie rodziny posiadanie przyjaciela czy coś w tym stylu w trybie on daje Ci całego siebie a ty go trzymasz bo chcesz tzn popularnie "związek z rozsądku" albo "znajomość" bo przynosi korzyści. To z góry mówię zrób przysługę dla tej osoby i po prostu zerwij kontakt. Zaufanie w życiu to jak powietrze woda słońce i noc. Wszystkiego tego potrzebujesz. A jak chcesz iść tą drogą to z czasem zrozumiesz dlaczego to była zła decyzja 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • kasia_demańska
   Na sałatkę grecką 
  • kasia_demańska
   To ja dzisiaj   Ale na szczęście...
  • acoo123
   @kasia_demańska @Gloria
  • acoo123
   Nie bo nieważne jak mocny jesteś zniszczy Cię to psychicznie. Dlatego nie można mówić na prawo i lewo swoich trosk zmartwień problemów (poważnych) osobom niesprawdzonym czyli nie zaufanym. Tylko tym zaufanym. Jak nie masz takiej to z czasem przyjdzie tylko musisz mieć oczy otwarte bo może to być osoba która z pozoru na 1 rzut oka CI się nie spodoba a to może być jedyna osoba która będzie w stanie Ci pomóc duchowo czy dobrym słowem. Odcięcie się emocjonalne od ludzi nie ma żadnego znaczenia w kontekście marzeń. No chyba że chodzi Ci o rangę w korpo i pod kimś kopiesz dołki no to jednak nie możesz mieć tak emocji. Znaczy możesz ale to nie robot dla ciebie w takim razie. Ale tak jak koleżanka napisała wyżej o jakie marzenia niematerialne Ci chodzi. Bo jeśli o założenie rodziny posiadanie przyjaciela czy coś w tym stylu w trybie on daje Ci całego siebie a ty go trzymasz bo chcesz tzn popularnie "związek z rozsądku" albo "znajomość" bo przynosi korzyści. To z góry mówię zrób przysługę dla tej osoby i po prostu zerwij kontakt. Zaufanie w życiu to jak powietrze woda słońce i noc. Wszystkiego tego potrzebujesz. A jak chcesz iść tą drogą to z czasem zrozumiesz dlaczego to była zła decyzja 
  • acoo123
   Jedno miałbym. Czy by mnie wzięli na wyprawę a potem odwieźli bo na piechotę trochę daleko mimo wszystko 
 • Recent Status Updates

  • Anarchist

   Anarchist

   Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   acoo123
   acoo123
   2
  2. 2
   Ballantin3s
   Ballantin3s
   1
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Reniak
  Reniak
  23 posts
  Uszanka
  Uszanka
  22 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  acoo123
  acoo123
  5 posts
  Ballantin3s
  Ballantin3s
  3 posts
  LE0N
  LE0N
  2 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  1 post
  Vertigos
  Vertigos
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  49 posts
  yiliyane
  yiliyane
  26 posts
  Reniak
  Reniak
  23 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  645 posts
  yiliyane
  yiliyane
  561 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  254 posts
×
×
 • Create New...