Jump to content

Praca zdalna

Kerosine

Recommended Posts

... czyli o tej formie zarobku, która szczególnie zyskała na popularności w czasie obecnej pandemii :wink2:

Pracujecie bądź pracowaliście kiedykolwiek zdalnie? Jeśli tak - czy jest / było to zajęcie, które wykonywaliście wcześniej stacjonarnie czy też od samego początku świadczyliście swe usługi pracodawcy [alternatywnie: klientowi] w ten właśnie sposób? Jak oceniacie to doświadczenie [w wymiarze nie tylko komfortu i efektywności pracy, ale również społecznym]? Chcielibyście wykonywać w ten sposób swoje zawodowe obowiązki już na stałe? Jeśli nie mieliście do tej pory styczności z tą formą pracy - wydaje Wam się ona atrakcyjna czy jednak zupełnie nie z Waszej bajki?

Co sądzicie o dorabianiu dzięki pracy zdalnej do głównego źródła dochodu oraz ewentualnie na jakie konkretnie oferty [szczegóły ofert, branże] zainteresowana nią osoba powinna zwracać uwagę, a jakie omijać szerokim łukiem?

Pracować jeszcze nie pracowałam, ale uczyłam się zdalnie przez ostatni rok i to było to :heart: Nauka/praca zdalna ma właściwie same plusy - nie marnujesz czasu i pieniędzy na dojazdy, dłużej śpisz, żadne warunki pogodowe niestraszne, bo siedzisz w domu, zmniejszasz ryzyko zachorowania (nie mówię już nawet o koronawirusie, ale o zwykłym przeziębieniu/grypie, o które łatwo w okresie jesienno-zimowym w dużych skupiskach ludzkich). O wiele lepiej uczyło mi się zdalnie niż stacjonarnie, bo nie byłam taka notorycznie zmęczona. W przyszłości chętnie podjęłabym pracę w formie zdalnej, ale w mojej branży (lotnictwo) będzie to raczej mało możliwe.

Pracować w formie umowy o pracę/zlecenie/dzieło nie pracowałem zdalnie, natomiast z racji tego, że należę do organizacji międzynarodowej, przez okres pandemii pracowałem zdalnie na rzecz organizacji i jak każda praca, ma swoje + i -. Czy wolałbym pracować zdalnie niż stacjonarnie? Absolutnie nie, ponieważ na dłuższa metę taka praca prowadzi do stanów depresyjnych. Fajnie jest pracować zdalnie przez krótki okres czasu ale całe życie? Mimo, że należę do introwertyków to jednak nie wyobrażam sobie pracować zdalnie, nawet moja wymarzona przyszła praca nie jest w stanie odbywać się zdalnie. Ale, jeśli wykonywać pracę zdalnie jako dorywczą to myślę, że mógłbym na to zgodzić się, jeśli byłby to tylko dodatek oraz dodatkowy dopływ dochodu. 

• 1 month later...
ZuziaKoko
O 30.09.2021 at 14:57, Anarchist napisał:

Pracować w formie umowy o pracę/zlecenie/dzieło nie pracowałem zdalnie, natomiast z racji tego, że należę do organizacji międzynarodowej, przez okres pandemii pracowałem zdalnie na rzecz organizacji i jak każda praca, ma swoje + i -. Czy wolałbym pracować zdalnie niż stacjonarnie? Absolutnie nie, ponieważ na dłuższa metę taka praca prowadzi do stanów depresyjnych. Fajnie jest pracować zdalnie przez krótki okres czasu ale całe życie? Mimo, że należę do introwertyków to jednak nie wyobrażam sobie pracować zdalnie, nawet moja wymarzona przyszła praca nie jest w stanie odbywać się zdalnie. Ale, jeśli wykonywać pracę zdalnie jako dorywczą to myślę, że mógłbym na to zgodzić się, jeśli byłby to tylko dodatek oraz dodatkowy dopływ dochodu. 

Ja wiele miesięcy pracowałam zdalnie bo tak zarządził szef. Są ego plusy i minusy. Bardzo brakowało mi kontaktów ze współpracownikami.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• kasia_demańska
      Na sałatkę grecką 
    • kasia_demańska
      To ja dzisiaj   Ale na szczęście...
    • acoo123
      @kasia_demańska @Gloria
    • acoo123
      Nie bo nieważne jak mocny jesteś zniszczy Cię to psychicznie. Dlatego nie można mówić na prawo i lewo swoich trosk zmartwień problemów (poważnych) osobom niesprawdzonym czyli nie zaufanym. Tylko tym zaufanym. Jak nie masz takiej to z czasem przyjdzie tylko musisz mieć oczy otwarte bo może to być osoba która z pozoru na 1 rzut oka CI się nie spodoba a to może być jedyna osoba która będzie w stanie Ci pomóc duchowo czy dobrym słowem. Odcięcie się emocjonalne od ludzi nie ma żadnego znaczenia w kontekście marzeń. No chyba że chodzi Ci o rangę w korpo i pod kimś kopiesz dołki no to jednak nie możesz mieć tak emocji. Znaczy możesz ale to nie robot dla ciebie w takim razie. Ale tak jak koleżanka napisała wyżej o jakie marzenia niematerialne Ci chodzi. Bo jeśli o założenie rodziny posiadanie przyjaciela czy coś w tym stylu w trybie on daje Ci całego siebie a ty go trzymasz bo chcesz tzn popularnie "związek z rozsądku" albo "znajomość" bo przynosi korzyści. To z góry mówię zrób przysługę dla tej osoby i po prostu zerwij kontakt. Zaufanie w życiu to jak powietrze woda słońce i noc. Wszystkiego tego potrzebujesz. A jak chcesz iść tą drogą to z czasem zrozumiesz dlaczego to była zła decyzja 
    • acoo123
      Jedno miałbym. Czy by mnie wzięli na wyprawę a potem odwieźli bo na piechotę trochę daleko mimo wszystko 
  • Recent Status Updates

• Anarchist

Anarchist

Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
      · 2 replies
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90

Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
      · 2 replies
    • NYC

NYC  »  Martusiaaaaaa92

Odpisałam;)
      · 0 replies
    • Kerosine

Kerosine

Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

Dziś tak bardziej...
      Zimowo. O.
      · 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      acoo123
      acoo123
      2
    2. 2