Jump to content

Gubie się


Strange12

Recommended Posts

Posted

Jestem w nietypowej relacji. Mam przyjaciela, wszystko robimy razem, lubię to niczego mi nie brakuje. Jeszcze rok temu umierałam z zazdrości  o inne jego przyjaciółki. Od ponad pół roku jesteśmy prawie cały czas razem, pomieszkujemy cały czas w jego lub moim domu rodzinnym, dla rodzin nie jesteśmy gośćmi, a członkami. Ale czuje, że oboje mamy rzeczy, o których nie umiemy rozmawiać. Chce mu dawać tyle wsparcia, ile ja otrzymuje. Ale on nie umie się przede mną zawsze otworzyć, teraz ma naprawdę zły czas, czuje to, widzę, a mimo to nie chce ze mną rozmawiać o tym, jakby nie czuł, że jestem osobą kompetentną do tego. Część mnie czuje się bardzo niepewnie, że będzie taki dzień, w którym powie, że mnie nie potrzebuje, że nigdy nie byłam tym, kogo potrzebował.  Wiem, że przez jego życie przewinęła się masa przyjaciółek, a ja wiem, że to pierwszy raz, kiedy jestem w tak bliskiej relacji. Sama nie wiem czego oczekuje, jakiejś rady, albo może ktoś chce ze mną o tym popisać….

Link to comment
Posted
12 godzin temu, Strange12 napisał:

Od ponad pół roku jesteśmy prawie cały czas razem, pomieszkujemy cały czas w jego lub moim domu rodzinnym, dla rodzin nie jesteśmy gośćmi, a członkami.

Ile dokładnie się znacie? Wcześniej też rozmawialiście, ale nie spędzaliście ze sobą aż tyle czasu? 

12 godzin temu, Strange12 napisał:

Ale on nie umie się przede mną zawsze otworzyć, teraz ma naprawdę zły czas, czuje to, widzę, a mimo to nie chce ze mną rozmawiać o tym, jakby nie czuł, że jestem osobą kompetentną do tego.

Raczej Twoje kompetencje nie są tutaj brane pod uwagę (chyba, że mowa o umiejętności słuchania). Możliwości są dwie: jest osobą dość skrytą, mimo, że może czuć się swobodnie w towarzystwie, to rozmawiać potrafi tylko o całej otoczce, bez wchodzenia w szczegóły dotyczące jego uczuć, emocji czy doświadczeń z dzieciństwa (bardziej prawdopodobna) lub coś w Twoim zachowaniu przeszkadza mu, by się otworzyć (mniej prawdopodobne) - albo nie w Twoim zachowaniu, a np. świadomość, że mógłby Cię zranić.

Najlepiej na takiej osobie nie wymuszać niczego... Możesz wspierać będąc przy nim czy tuląc, pokazując, że jesteś przy nim. 

Link to comment
Posted

Musiałabyś coś więcej napisać, jakieś konkretne sytuacje, ponieważ teraz trudno jest coś napisać na takie ogólnikowe stwierdzenia... Na przykład, skąd wiesz, że nie chce się otworzyć? Ile od niego otrzymujesz wsparcia, a ile mu dajesz? O jakich rzeczach nie potraficie rozmawiać?

Link to comment
 • 4 weeks later...
Posted
O 17.07.2021 at 21:35, mw2 napisał:
O 17.07.2021 at 21:35, mw2 napisał:

Ile dokładnie się znacie? Wcześniej też rozmawialiście, ale nie spędzaliście ze sobą aż tyle czasu? 

 

We wrześniu minie 3 lata, od początku dobrze się dogadywaliśmy, tak etapowo otwieraliśmy, osiągaliśmy nowe etapy przyjaźni, bardzo boje sie stracić to wszystko, bo nigdy czegoś takiego nie przeżyłam i już raczej nie spotkam takiej osoby. 

O 17.07.2021 at 23:53, Gloria napisał:

 Na przykład, skąd wiesz, że nie chce się otworzyć? Ile od niego otrzymujesz wsparcia, a ile mu dajesz? O jakich rzeczach nie potraficie rozmawiać?

Próbuję podjąć rozmowę, o jego problemach, ale jakby mnie nie słyszał lub zbywa mówiąc narazie jest git. I czuje, że nie jest tak, jakby się bał okazać słabość. Często mam wrażenie, że jestem niestabilna mała sytuacja, kłótnia sprawia, że płaczę i mam sobie ochotę coś zrobić. Wtedy on jest, potrafi ze mną rozmawiać, przytulić, rozwiać moje chore myśli. Mam wrażenie, że nie umiemy rozmawiać o jego uczuciach, kiedy jest zły, smutny, wesoły. Nie opisuje tego nigdy. Kolejną sprawą są jakieś tematy tabu jak seks, mimo, że chciałabym z nim o tym rozmawiać, bo to normalne, mam małe doświadczenie, więc rozmawia o tym z inna koleżanką i chyba podświadomie sprawiłam, że ich kontakt zanikł.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Gloria
  • grzechu98
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
  • grzechu98
   Startowałem do różnych dziewczyn, tych co mi podobały się. Realnie, oraz na aplikacjach typu Tinder. Nie, nie byłem znajomym żadnych z tych poznanych; od czasów gimnazjum nie mam koleżanek żadnych, o ile tamte można nazwać koleżankami, bardziej pseudo. Mam parę zaintesowań, lecz rozwijam je sam - biologia, historia, piłka nożna, trochę robię zdjęć amatorskich. Mam znajomych paru, wszyscy płci męskiej. Oni mnie akceptują, gdyż jestem osobą nie paląca, nie pijącą. Przez co w wieku 24 lat byłem pierwszy raz na domówce, wcześniej nikt mnie z tych powodów nie zapraszał. Rozmawiać umiem, wydaje mi się że na wszystko. Jak trafi się temat, to nie umiem się zamknąć. Kontakt z kobietami (dziwnie brzmi wyrażenie, wiem) mam w pracy, gdzie jedynym facetem jestem obecnie na dziale. Z niektórymi mam lepszy, niektórymi gorszy.  Jestem typem słuchacza, lubię słuchać drugiej osoby, wysłuchiwać. Lubię doradza, pomagać. Paru znajomych powiedziało, że to zła cecha u faceta, gdyż łatwo wejdę w friendzone tzw. Szufladka aseksualnegi przyjaciela, nie szufladka partner. Co do prostytutek, to szedłem tam na sam seks, nie szukałem szczęścia tam. Aseksualny nie jestem. Patrzeby mam, jak każdy człowiek. Nie mam "normalnie" seksu, to namiastkę mam jego. Każdy urolog powie Ci, że "wstrzymywanie" źle wpływa na organizm.  
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  grzechu98
  grzechu98
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  25 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up