Jump to content

Negatywne doświadczenia z nauki języków obcych


całuśna

Recommended Posts

całuśna

Hej wszystkim! 

Słuchajcie, mam pytanie: czy ktoś miał negatywne doświadczenia z nauki języków obcych? Jeśli tak, to opiszcie. Najbardziej mnie interesują wspomnienia ze szkoły podstawowej, aczkolwiek każde doświadczenie będzie super. Proszę o odpowiedzi. Potrzebne mi na studia. Dzięki z góry za odpowiedzi :D 

 

Link to post
Kerosine

Osobiście raczej nie mam zbyt wielu negatywnych doświadczeń związanych z tematem - języki obce zawsze zaliczały się do moich ulubionych przedmiotów :wink2: Najgorzej wspominam chyba wszelkie zadania związane z rozumieniem ze słuchu gdyż właśnie ono stanowiło mój najsłabszy punkt - z rozumieniem tekstu, gramatyką czy nauką słówek nie miałam nigdy większego problemu [pomijając rodzajniki naszych zachodnich sąsiadów]. Przeszkadzało mi również, iż podręczniki, z których korzystaliśmy były w całości po angielsku czy niemiecku i tym samym miały zastosowanie przede wszystkim w szkole na zajęciach [znajdowało to odwzorowanie także w ich strukturze i sposobie / zakresie prezentowanych treści] - I get the idea behind such a move, jednak samodzielną naukę w domu utrudniało to dość mocno... tym bardziej, że miałam w nim kontakt ze starymi książkami jeszcze z czasów PRL-u przeznaczonymi do przyswajania danej mowy we własnym zakresie gdzie wszelkie zagadnienia gramatyczne były bardzo ładnie wyłożone w naszym ojczystym języku. Na minus także zdecydowanie zbyt mała liczba godzin lekcyjnych w tygodniu oraz wszystkie idiotyczne pomysły, które generalnie były zmorą mojej edukacji jak np. praca w grupach.

Link to post
yiliyane

Może nie nazwałabym tego negatywnymi doświadczeniami, ale nigdy nie lubiłam dwóch typów zadań na językach obcych - rozumienia tekstu słuchanego (to była zmora szczególnie na sprawdzianach z niemieckiego, gdzie tempo wypowiedzi na taśmie było zawrotne, a do tego zakres słownictwa znacznie wykraczał poza to, co było w podręczniku) i pracy w grupach, w szczególności tej polegającej na wypowiedziach ustnych. 

O 26.05.2021 at 13:51, Kerosine napisał:

Przeszkadzało mi również, iż podręczniki, z których korzystaliśmy były w całości po angielsku czy niemiecku i tym samym miały zastosowanie przede wszystkim w szkole na zajęciach [znajdowało to odwzorowanie także w ich strukturze i sposobie / zakresie prezentowanych treści] - I get the idea behind such a move, jednak samodzielną naukę w domu utrudniało to dość mocno... (...)

+1
 

Generalnie z językami obcymi w szkole widzę dwa problemy - po pierwsze, nauka drugiego języka obcego jest rozpoczynana zbyt późno (tak, to jest różnica, czy zaczynasz uczyć się języka w wieku 6 lub 7 czy 10 lat), a po drugie szkolne sprawdziany zwykle nijak mają się do materiału zamieszczonego w podręczniku. Sprawdzian powinien sprawdzać wiedzę, którą uczeń przyswoił na zajęciach i tę, którą rozszerzył w domu o podane wcześniej zagadnienia, a nie powinien wymagać bawienia się w zgadywanie jakie jeszcze słowa/wyrażenia/konstrukcje gramatyczne mogą się pojawić.

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   ... czyli z jednej strony wywołujący - całkiem zrozumiałe - ciarki na plecach, a z drugiej dziwnie kojący i w pewnym sensie... pogodny [!] utwór kończący czwarty odcinek drugiej serii. Jeden z lepszych instrumentali, jakie słyszałam, chociaż długością nie powala.
  • Kerosine
   Miewam epizody alergiczne o różnym nasileniu w poszczególnych latach - nie tylko wiosną, ale także w innych porach roku - choć nie jestem do końca pewna, co właściwie mnie uczula [jednym z najbardziej prawdopodobnych wiosennych kandydatów wydaje mi się topolowy puch]. Kiedyś było to znacznie bardziej dokuczliwe, od jakiegoś czasu mam większy spokój. Bardzo możliwe zresztą, że przyczyna objawów tkwi tak naprawdę przynajmniej częściowo w umyśle zamiast w ciele. Masz już pierwszą letnią opaleniznę?
  • Kerosine
   @dannonka nie podjęła niestety wyzwania, wobec tego wyznaczam w jej miejsce @Gloria =) Tematy pozostają bez zmian.
  • Martusiaaaaaa92
   Tak, wybieram się, bo mam wesele w rodzinie  OPM ma dziś dzień wolny od pracy.
  • yiliyane
   Nie, nie miałam czasu. Oglądałam za to i nawet udokumentowałam zaćmienia z 2011r. i 2015r. Osoba pode mną wybiera się w tym roku za granicę (służbowo lub prywatnie - obojętnie ) .     
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 1 reply
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Kerosine

   Po co Kubusiowi Puchatkowi koszulka skoro i tak latał bez gaci?
   · 1 reply
 • Popular Contributors

  1. 1
   beatrycze
   beatrycze
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  yiliyane
  yiliyane
  2 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  33 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  6 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  954 posts
  yiliyane
  yiliyane
  787 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  734 posts
×
×
 • Create New...