Jump to content

Znajomość internetowa


Oliwka 800

Recommended Posts

Oliwka 800

Hejka, w tym poście chciałabym poruszyć temat znajomości internetowych. Otóż około 3 - 4 miesięcy temu poznałam pewnego chłopaka. Od razu dało się wyczuć, że nadajemy na tych samych falach. Od około 2 tygodni ta relacja i kontakt się zmienia. Rzadziej odpisuje, ciągle jest zajęty albo źle się czuje... Wiem, że nie jestem jakąś mega ważną osobą po 3 - 4 miesiącach, ale powiedziałam mu dzisiaj jak się z tym czuję, z tą odczuwalną przeze mnie zmianą relacji. Stwierdził, że nie wie, może i tak jest, nie wie czy napisze, ze skoro go nie poznaje to bedzie taki jak wczesniej zamkniety w sobie i nie powie o wszystkim [ kiedy właśnie chodzi o to, że się bardzo otworzył przede mną ]. Zupełnie nie wiem co mogło się stać. Mieliście podobne sytuacje?

Link to post
yiliyane

To jest mankament relacji przez internet, że nie widzisz reakcji tej drugiej osoby na nadawane przez Ciebie komunikaty. Widzisz tylko suchy tekst, bez tonu głosu, bez mowy ciała. Ciężej jest odcyfrować co myśli ta druga osoba. Według mnie Twój kolega mógł po prostu stracić zainteresowanie. Może za bardzo go nacisnęłaś w jakiejś kwestii, może źle odebrał któryś Twój komunikat, może znalazł innego rozmówcę, a może on, w przeciwieństwie do Ciebie, nie czuł, że nadajecie na tych samych falach. Może też ma jakieś problemy prywatne, które go na tyle frapują, że nie ma sił i chęci z nikim rozmawiać, a już na pewno nie z obcą osobą. Trudno mi powiedzieć. Ja bym na Twoim miejscu nie przywiązywała aż tak wielkiej wagi do relacji internetowej. Jeżeli kolega nie chce z Tobą pisać, trudno. Jeżeli go lubisz, możesz co najwyżej napisać jakiś luźny tekst w stylu "rozumiem, że teraz nie możesz gadać, jak będziesz chciał popisać, to się odezwij" i tyle. Jeżeli będzie chciał kontynuować znajomość, napisze. Jeżeli nie, to trudno. Idź dalej swoim życiem, nie siedź jak na szpilkach, czekając aż dostaniesz od niego odpowiedź. A na przyszłość, zawierając relacje internetowe, miej świadomość, że nawet jeśli dobrze się z kimś rozmawia, nie oznacza to, że ta druga osoba przywiązała się do Ciebie. Myślę, że dość często jest tak, że ludzie ze sobą piszą po kilka tygodni/miesięcy i rozmowa po tym czasie zaczyna się coraz mniej kleić, bo już wszystkie tematy wyczerpane, odpowiedzi nadchodzą coraz rzadziej i rzadziej, i znajomość umiera śmiercią naturalną. Podchodź do rozmów internetowych bardziej jak do pogawędek, zabijaczy czasu, a nie jak do poważnych dysput, z których wyniknie przyjaźń czy miłość na wieki.

Link to post
Oliwka 800

Raczej podzielał moje odczucie nadawania na tej samej fali, ponieważ często mi to okazywał. O ile to prawda to mówił, że jest takim szczęściarzem, że mnie poznał, jeśli coś by mi się stało to by tego nie przeżył itd. Kwestia tego czy było to szczere

Link to post
mw2
O 18.03.2021 at 22:31, Oliwka 800 napisał:

Raczej podzielał moje odczucie nadawania na tej samej fali, ponieważ często mi to okazywał. O ile to prawda to mówił, że jest takim szczęściarzem, że mnie poznał, jeśli coś by mi się stało to by tego nie przeżył itd. Kwestia tego czy było to szczere

Szczerze mówiąc po tych kilku miesiącach znajomości nie oczekiwałabym na Twoim miejscu wielkiej szczerości. Raczej traktowanie Ciebie w ten sposób przeczy trochę tej wypowiedzi. Mnie to trochę wygląda na początkową fascynację, a potem znudzenie. Oczywiście mogę się mylić. Niestety, ale po tych kilku miesiącach też nie można od razu wymuszać na kimś poważnych rozmów, bo to sprawi jeszcze większe przytłoczenie i możesz uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. 

Link to post
Gloria

Bardzo dobra odpowiedź @yiliyane

O 18.03.2021 at 17:57, Oliwka 800 napisał:

znajomości internetowych

 

O 18.03.2021 at 17:57, Oliwka 800 napisał:

Mieliście podobne sytuacje?

Tak. Idea znajomości internetowych jest taka, że stosunkowo bardzo łatwo takie znajomości nawiązać, ale też bardzo łatwo je wygasić. W Twojej sytuacji możemy tylko domniemywać, dlaczego chłopak stracił zainteresowanie i przestał tak często odpisywać. Można założyć sytuację, że jak nawiązywaliście relację, to każde z was miało określone własne potrzeby, które między sobą spełnialiście. Mogła to być np. potrzeba rozmowy, potrzeba uzewnętrznienia się, potrzeba bliskości... Można założyć, że chłopak stracił zainteresowanie, bo nie ma już tych samych potrzeb albo spełnia je gdzie indziej. Wiem, że to może boleć, bo jednak w taką relację się inwestuje swój czas, emocje itp. i to trwa przez X czasu (tak jak w tym przypadku - kilka miesięcy), więc dosyć niespodziewanie przyjmuje się informację, że ktoś już nie jest nami zainteresowany... Też może odpowiedz sobie na pytanie, jak bardzo znałaś tego chłopaka (w sensie np. czy wiesz, czym się zajmował na co dzień, jakie miał obowiązki, co robił w weekendy itd.). Czy kiedykolwiek dzwoniliście do siebie? Inaczej też pewnie wyglądałaby rozmowa przez telefon.

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   Nie mam i prawie na pewno nie będę mieć w dającej się przewidzieć przyszłości. Zdobycie przeze mnie prawa jazdy nigdy* nie wydawało mi się autentycznie możliwe [umiejętność prowadzenia samochodu zawsze postrzegałam jako arcytrudną i wymagającą zbyt dużej uwagi / koordynacji na moje możliwości... jak również stresującą]; nie sądziłam także, iż kiedykolwiek będzie mnie stać na zakup i utrzymanie auta. Obecnie wydaje mi się, że mimo wszystko nie tylko dałabym radę ogarnąć temat przynajmniej samej jazdy, ale wręcz bycie kierowcą sprawiałoby mi dużą przyjemność - niestety dla odmiany nieco bardziej trafnie oceniany stan własnej głowy sprawia, że w tym momencie byłoby to przedsięwzięcie z góry skazane na porażkę. * a właściwie głównie za tak zwanego młodu, czyli w okresie życia najlepszym na podejmowanie tego typu decyzji
  • Martusiaaaaaa92
   Od ponad 6 lat nie mam. Osoba pode mną ma teraz słoneczny widok za oknem.
  • Kerosine
   Niczym Clementine Pennyfeather w znakomitym finale drugiej serii Westworld [i jednej z najlepszych srebrnoekranowych scen jakie kiedykolwiek widziałam]... a przynajmniej właśnie takie porównanie jako pierwsze przychodzi mi do głowy, bo oczywiście faktyczny stan umysłu Clem podczas pamiętnej przejażdżki jest jedną wielką zagadką.
  • Kerosine
   Niestety [2]. OPM wciąż ma w domu telefon stacjonarny.
  • yiliyane
   Przyznaję, że się nigdy w to nie angażowałam, z tego co wiem nie angażowali się też nigdy moi rodzice. Myślę jednak, że warto byłoby to zmienić. Może kiedy zostaną ogłoszone nowe propozycje, to którąś wybiorę. Z tego co sprawdziłam u mnie w mieście głosowanie jest w tym roku od maja do lipca. Tylko najpierw muszę się upewnić czy mogę zagłosować, bo nie wiem czy przez mieszkańca należy rozumieć osobę mieszkającą w danym mieście czy w nim zameldowaną.
 • Recent Status Updates

  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Kerosine

   Po co Kubusiowi Puchatkowi koszulka skoro i tak latał bez gaci?
   · 1 reply
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Od 3 dni masz AWIZO do odbioru na poczcie!! :[ 
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  7 posts
  yiliyane
  yiliyane
  5 posts
  michaelowax3
  michaelowax3
  5 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  4 posts
  dannonka
  dannonka
  4 posts
  Marko
  Marko
  4 posts
  NYC
  NYC
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  39 posts
  yiliyane
  yiliyane
  37 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  1025 posts
  yiliyane
  yiliyane
  862 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  767 posts
×
×
 • Create New...