Jump to content

Znajomość internetowa


Oliwka 800

Recommended Posts

Posted

Hejka, w tym poście chciałabym poruszyć temat znajomości internetowych. Otóż około 3 - 4 miesięcy temu poznałam pewnego chłopaka. Od razu dało się wyczuć, że nadajemy na tych samych falach. Od około 2 tygodni ta relacja i kontakt się zmienia. Rzadziej odpisuje, ciągle jest zajęty albo źle się czuje... Wiem, że nie jestem jakąś mega ważną osobą po 3 - 4 miesiącach, ale powiedziałam mu dzisiaj jak się z tym czuję, z tą odczuwalną przeze mnie zmianą relacji. Stwierdził, że nie wie, może i tak jest, nie wie czy napisze, ze skoro go nie poznaje to bedzie taki jak wczesniej zamkniety w sobie i nie powie o wszystkim [ kiedy właśnie chodzi o to, że się bardzo otworzył przede mną ]. Zupełnie nie wiem co mogło się stać. Mieliście podobne sytuacje?

Link to comment
Posted

To jest mankament relacji przez internet, że nie widzisz reakcji tej drugiej osoby na nadawane przez Ciebie komunikaty. Widzisz tylko suchy tekst, bez tonu głosu, bez mowy ciała. Ciężej jest odcyfrować co myśli ta druga osoba. Według mnie Twój kolega mógł po prostu stracić zainteresowanie. Może za bardzo go nacisnęłaś w jakiejś kwestii, może źle odebrał któryś Twój komunikat, może znalazł innego rozmówcę, a może on, w przeciwieństwie do Ciebie, nie czuł, że nadajecie na tych samych falach. Może też ma jakieś problemy prywatne, które go na tyle frapują, że nie ma sił i chęci z nikim rozmawiać, a już na pewno nie z obcą osobą. Trudno mi powiedzieć. Ja bym na Twoim miejscu nie przywiązywała aż tak wielkiej wagi do relacji internetowej. Jeżeli kolega nie chce z Tobą pisać, trudno. Jeżeli go lubisz, możesz co najwyżej napisać jakiś luźny tekst w stylu "rozumiem, że teraz nie możesz gadać, jak będziesz chciał popisać, to się odezwij" i tyle. Jeżeli będzie chciał kontynuować znajomość, napisze. Jeżeli nie, to trudno. Idź dalej swoim życiem, nie siedź jak na szpilkach, czekając aż dostaniesz od niego odpowiedź. A na przyszłość, zawierając relacje internetowe, miej świadomość, że nawet jeśli dobrze się z kimś rozmawia, nie oznacza to, że ta druga osoba przywiązała się do Ciebie. Myślę, że dość często jest tak, że ludzie ze sobą piszą po kilka tygodni/miesięcy i rozmowa po tym czasie zaczyna się coraz mniej kleić, bo już wszystkie tematy wyczerpane, odpowiedzi nadchodzą coraz rzadziej i rzadziej, i znajomość umiera śmiercią naturalną. Podchodź do rozmów internetowych bardziej jak do pogawędek, zabijaczy czasu, a nie jak do poważnych dysput, z których wyniknie przyjaźń czy miłość na wieki.

Link to comment
Posted

Raczej podzielał moje odczucie nadawania na tej samej fali, ponieważ często mi to okazywał. O ile to prawda to mówił, że jest takim szczęściarzem, że mnie poznał, jeśli coś by mi się stało to by tego nie przeżył itd. Kwestia tego czy było to szczere

Link to comment
Posted
O 18.03.2021 at 22:31, Oliwka 800 napisał:

Raczej podzielał moje odczucie nadawania na tej samej fali, ponieważ często mi to okazywał. O ile to prawda to mówił, że jest takim szczęściarzem, że mnie poznał, jeśli coś by mi się stało to by tego nie przeżył itd. Kwestia tego czy było to szczere

Szczerze mówiąc po tych kilku miesiącach znajomości nie oczekiwałabym na Twoim miejscu wielkiej szczerości. Raczej traktowanie Ciebie w ten sposób przeczy trochę tej wypowiedzi. Mnie to trochę wygląda na początkową fascynację, a potem znudzenie. Oczywiście mogę się mylić. Niestety, ale po tych kilku miesiącach też nie można od razu wymuszać na kimś poważnych rozmów, bo to sprawi jeszcze większe przytłoczenie i możesz uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
  • Kerosine
   Założyłeś już taki temat:
  • MightyWozz
   Witam mam 11 lat chodzę do 6 klasy od 1 chodzi do szkoły taka pewna dziewczyna, no tam anime lubi, jest wesoła, no ogólnie bomba. Dałem jej już różę ale teraz mam w planach ją objąć no ale wszystko tkwi w tym że ona cały czas łazi z dwoma koleżankami więc jakby to ująć nie mam jak jej "przytulić" zaprosić na jakieś pogadanko też raczej jest trudno bo albo ona wraca z tymi koleżankami do domu albo... No no poprostu się nie da.. Plis dajcie radę co zrobić w takiej sytuacji bo jeszcze ta klasa i następne dwie to niedługo a później jej raczej nie spotkam. 
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Celt
  Celt
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  2 posts
  supermati2009
  supermati2009
  1 post
  nadia13_modelowa
  nadia13_modelowa
  1 post
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up