Jump to content

"Jestem już za stary / wystarczająco dojrzały na..."


Kerosine

Recommended Posts

Kerosine

... czyli swego rodzaju małe podsumowanie / refleksje dokonywane w jakże sędziwym wieku dwudziestu-trzydziestu kilku lat :rolleyes: Z jakich rzeczy i zachowań już wyrośliście, a na jakie czujecie się gotowi dopiero teraz?

Jeśli o mnie chodzi w miarę upływu czasu [i pod wpływem różnych okoliczności] coraz mniej we mnie udawania i maskowania swojego prawdziwego "ja" oraz prób dopasowania się do szeroko pojętych norm i standardów zewnętrznego świata z oczekiwaniami innych ludzi włącznie. Zdecydowanie robię się / jestem już za stara na ciągłe zastanawianie się, co pomyślą / powiedzą na mój temat inni [przede wszystkim zaś chyba najgorsze - dostosowywanie do tego swoich działań], sztuczne wygładzanie swych kantów i ostrych krawędzi oraz kierowanie się czymkolwiek poza własnym trzecim okiem [jedynym, które widzi naprawdę dobrze] i interesem. Nie mogę co prawda niestety powiedzieć, że udaje mi się to zawsze i w 100%, ale ogólnie trend jest obecny i bardzo wyraźny. Natomiast druga część tytułowego zdania, hmm... nie będę ukrywać, że mam z nią większy problem, ale uznajmy, że po prostu musi jeszcze dojrzeć. Być może zresztą naprawdę tak jest.

A jak wygląda to wszystko u Was?

PS. Do tematu nie trzeba koniecznie podchodzić z wysokiego c i jak najbardziej można potraktować go również z większym dystansem i humorem :D

Link to post
yiliyane

Aż mnie kusi, żeby założyć temat odwrotny - "czuję się za młody/-a na...", miałabym tam większe pole do popisu :rolleyes:

No dobrze, a więc na co yiliyane jest za stara? Przede wszystkim na odwiedzenie Hulakula. Niestety, choćbym nie wiem jak kombinowała, na dwunastolatkę wyglądać nie będę. Nawet jeżeli, paradoksalnie, od 12 r.ż. nie urosłam już ani centymetra, a do tego jeszcze schudłam. Niestety metryka jest nieubłagana :( Poza tym jestem już za stara, żeby nic mnie nie bolało (od paru dni kręgosłup, obydwa kolana i na zmianę jedna kostka albo druga) xD I jestem też już za stara, żeby rodzice wymienili mnie na wielbłądy u jakiegoś Araba xD

Link to post
Kerosine
Godzinę temu, yiliyane napisał:

Aż mnie kusi, żeby założyć temat odwrotny - "czuję się za młody/-a na...", miałabym tam większe pole do popisu :rolleyes:

Dawaj, będzie idealna przeciwwaga :wink2:

Link to post
 • 1 month later...
michaelowax3

Przestałam mieć do czynienia z ludźmi którzy mieli na mnie destrukcyjny wpływ. Przejmować się tym, że ludzie oceniają nas poprzez pryzmat pewnej historii z życia bądź uważają, że znają nas lepiej niż my sami siebie. Zawsze mnie to wkurzało i nieraz zaptrzątałam sobie tym głowę ale jak doszło do mnie, że moja psychika nie jest wtedy w najlepszej kondycji to jakoś się tego pozbyłam. 

Właściwie mogę uznać, że z wiekiem nie staje się poważniejsza - ale na pewno bardziej doświadczona i nie popełniam tych samych błędów i pika nade mną czerwona kontrolka w razie w. Wciąż lubię się wygłupiać, śmiać, huśtać w parku i nikomu nic do tego, że nie wypada. :P

Uważam, że jestem gotowa na ułożenie sobie życia a z drugiej kompletnie czuję się w tym względzie ułomna. Takie paradoksy. Niemniej jednak nie sądzę bym zachowywała się tak jak kiedyś względem drugiej osoby - z tego to na pewno wyrosłam. Szczegóły jednak sobie daruję. 

Jestem za stara by mieć myślenie jak kiedyś i żyć beztrosko. Za dużo rzeczy mnie trapi i tęsknię za tym jak świat był jedynie kolorowy. 

Jestem za stara by tracić czas na internety by poznać jakiegoś księcia :D

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • michaelowax3
 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   Nie mam i prawie na pewno nie będę mieć w dającej się przewidzieć przyszłości. Zdobycie przeze mnie prawa jazdy nigdy* nie wydawało mi się autentycznie możliwe [umiejętność prowadzenia samochodu zawsze postrzegałam jako arcytrudną i wymagającą zbyt dużej uwagi / koordynacji na moje możliwości... jak również stresującą]; nie sądziłam także, iż kiedykolwiek będzie mnie stać na zakup i utrzymanie auta. Obecnie wydaje mi się, że mimo wszystko nie tylko dałabym radę ogarnąć temat przynajmniej samej jazdy, ale wręcz bycie kierowcą sprawiałoby mi dużą przyjemność - niestety dla odmiany nieco bardziej trafnie oceniany stan własnej głowy sprawia, że w tym momencie byłoby to przedsięwzięcie z góry skazane na porażkę. * a właściwie głównie za tak zwanego młodu, czyli w okresie życia najlepszym na podejmowanie tego typu decyzji
  • Martusiaaaaaa92
   Od ponad 6 lat nie mam. Osoba pode mną ma teraz słoneczny widok za oknem.
  • Kerosine
   Niczym Clementine Pennyfeather w znakomitym finale drugiej serii Westworld [i jednej z najlepszych srebrnoekranowych scen jakie kiedykolwiek widziałam]... a przynajmniej właśnie takie porównanie jako pierwsze przychodzi mi do głowy, bo oczywiście faktyczny stan umysłu Clem podczas pamiętnej przejażdżki jest jedną wielką zagadką.
  • Kerosine
   Niestety [2]. OPM wciąż ma w domu telefon stacjonarny.
  • yiliyane
   Przyznaję, że się nigdy w to nie angażowałam, z tego co wiem nie angażowali się też nigdy moi rodzice. Myślę jednak, że warto byłoby to zmienić. Może kiedy zostaną ogłoszone nowe propozycje, to którąś wybiorę. Z tego co sprawdziłam u mnie w mieście głosowanie jest w tym roku od maja do lipca. Tylko najpierw muszę się upewnić czy mogę zagłosować, bo nie wiem czy przez mieszkańca należy rozumieć osobę mieszkającą w danym mieście czy w nim zameldowaną.
 • Recent Status Updates

  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Kerosine

   Po co Kubusiowi Puchatkowi koszulka skoro i tak latał bez gaci?
   · 1 reply
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Od 3 dni masz AWIZO do odbioru na poczcie!! :[ 
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  7 posts
  yiliyane
  yiliyane
  5 posts
  michaelowax3
  michaelowax3
  5 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  4 posts
  dannonka
  dannonka
  4 posts
  Marko
  Marko
  4 posts
  NYC
  NYC
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  39 posts
  yiliyane
  yiliyane
  37 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  1025 posts
  yiliyane
  yiliyane
  862 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  767 posts
×
×
 • Create New...