Jump to content

Co nietypowego dla siebie ostatnio zrobiłeś / aś?


Kerosine

Recommended Posts

Posted

... coś zrywającego mniej lub bardziej radykalnie z dotychczasową rutyną [ale także postrzeganiem Twojej osoby przez otoczenie], stanowiącego być może próbę wyjścia ze strefy komfortu i pokonania własnych ograniczeń, w skrócie - czego po prostu nie robisz na co dzień lub wręcz zarzekałeś / aś się, że nie zrobisz nigdy?

Ja w ciągu ostatnich kilku dni zaczęłam - określając się do tej pory dość zdecydowanie jako #teamtea - pić codziennie z paru względów kawę i nie dość, że nie odczuwam tego jako przymusu, to jeszcze planuję ten zwyczaj utrzymać. Ostatecznie dobra kawa naprawdę nie jest zła [choć koniecznie musi być posłodzona] :shifty:

A Wy czym zaskoczyliście niedawno samych siebie lub innych?

Link to comment
Posted

Znalezione obrazy dla zapytania: we don't do that here meme


Mogę na palcach jednej ręki policzyć ile razy w ciągu całego swojego życia wyszłam ze swojej strefy komfortu, a i tak zazwyczaj robiłam to dlatego, bo w danej sytuacji nie miałam wyjścia. Kiedy jednak mam możliwość wyboru, staram się nie robić niczego wbrew sobie. Jeżeli gusta mi się zmieniają z czasem i próbuję czegoś nowego, nietypowego dla dawnej mnie, to fajnie, ale nie chcę robić niczego, co stoi w sprzeczności z moim obecnym "ja". 

Z takich nietypowych rzeczy, z którym aż sama się sobie dziwię, to 1) w wieku 18 lat kupiłam na lato pierwsze szorty (dotąd było dla mnie nie do pomyślenia odkrywać nogi od kolan w górę i tak sobie chodzić nawet po plaży), 2) w wieku bodajże 21 lat przestałam praktycznie używać pudru do twarzy, co było jedynym elementem makijażu jaki nosiłam (za wyjątkiem wyjścia na uczelnię czy jakichś świąt i innych okazji, bo wtedy jeszcze stosuję puder). I to by było na tyle. Więcej "grzechów" nie pamiętam :P 

Jest jednak jeszcze jedna rzecz, której z kolei ja się nie dziwię, bo przyszło mi to naturalnie, natomiast moja mama wciąż nie może wyjść z podziwu :P W ostatnie wakacje zaczęłam więcej robić w kuchni i zaczęło mi to nawet sprawiać frajdę. Wcześniej raz od święta zrobiłam jakieś ciasto (ciasta to moja specjalność btw.), a od zeszłego roku zaczęłam wypróbowywać nowe przepisy, nie tylko na słodkości, choć nadal głównie na nie, ale także na dania obiadowe. Jak mnie w latach ubiegłych mama próbowała nakłonić do pomocy w kuchni, to nic z tego zwykle nie wychodziło, a teraz jakoś zaskoczyło, no i gotuję :cool:

Link to comment
Posted

Rok temu poleciałem na wakacje (jeszcze przed pandemią). Trochę myślałem nad tym: czy warto, czy to się opłaca, ale ostatecznie stwierdziłem, że raz się żyje i dla samej przygody poleciałem. Oczywiście, nie żałowałem później tej decyzji. Co więcej, potem mogłem delektować się tym, że jeszcze przed pandemią udało mi się odpocząć w normalnych warunkach... :)

Link to comment
 • 11 months later...
Posted

Ścięłam włosy. Może nie jakoś ekstremalnie krótko [chłopięcy jeżyk nadal wydaje mi się nie do pomyślenia], niemniej długość "do brody" jeszcze niedawno uznałabym za niewybaczalne zagalopowanie się fryzjerki w podcinaniu - a oto jest i zamierzam przy niej pozostać.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
  • Kerosine
   Założyłeś już taki temat:
  • MightyWozz
   Witam mam 11 lat chodzę do 6 klasy od 1 chodzi do szkoły taka pewna dziewczyna, no tam anime lubi, jest wesoła, no ogólnie bomba. Dałem jej już różę ale teraz mam w planach ją objąć no ale wszystko tkwi w tym że ona cały czas łazi z dwoma koleżankami więc jakby to ująć nie mam jak jej "przytulić" zaprosić na jakieś pogadanko też raczej jest trudno bo albo ona wraca z tymi koleżankami do domu albo... No no poprostu się nie da.. Plis dajcie radę co zrobić w takiej sytuacji bo jeszcze ta klasa i następne dwie to niedługo a później jej raczej nie spotkam. 
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Celt
  Celt
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  2 posts
  supermati2009
  supermati2009
  1 post
  nadia13_modelowa
  nadia13_modelowa
  1 post
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up