Jump to content

Najbardziej szalone rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiliście ze swoimi włosami


Kerosine

Recommended Posts

Posted

... czyli temat komplementarny do tego wątku :wink2:

 • Jakie najodważniejsze fryzury [zarówno pod względem cięcia / stylizacji, jak i koloru] mieliście do tej pory na głowie?
 • Co było powodem, dla którego podjęliście decyzję np. o wygoleniu jednego boku [bądź nawet całej głowy] lub ufarbowaniu czupryny na neonowy róż?
 • Jak odnajdowaliście się w nowym wcieleniu i w jaki sposób na metamorfozę zareagowało Wasze otoczenie?
 • Czy tego rodzaju eksperymenty z włosami stanowiły [lub stanowią] dla Was jedynie poniekąd element dorastania, czy może przeprowadzanie ich ogólnie leży w Waszej naturze?
 • A może jakaś ekstrawagancka fryzurka stanowi Wasze ciche marzenie, którego jednak raczej nie odważycie się z różnych [jakich?] względów zrealizować?

Na zakończenie pytanie bonusowe, moim zdaniem bardzo ciekawe: co tak naprawdę stanowi ekstrawagancję w dzisiejszych czasach [gdzie wcale nie tak rzadko pastelowy fiolet można spotkać na włosach seniorek], a co będzie stanowić ją za kilka-kilkanaście lat?

***

Osobiście nigdy nie szalałam i raczej nie będę szaleć z cięciem, natomiast przez całkiem długi okres nosiłam na głowie jaskrawą czerwień [kolor ten przewijał się u mnie zresztą także w ciemniejszych odcieniach]. Wewnętrznie czuję się w dużej mierze rudzielcem i od zawsze marzyłam o ognistych pasmach, stąd zafundowanie ich sobie było na dobrą sprawę tylko kwestią czasu - w pewnym momencie jednak zapragnęłam nie wyróżniać się już aż tak bardzo z tłumu / poczułam, że stan mojego ducha znacznie lepiej odda czerń lub ciemny brąz, a dodatkowe trudności w utrzymywaniu tej nadzwyczaj wymagającej barwy i ufarbowanych nań włosów w odpowiedniej kondycji sprawiły, że obecnie znów mam na głowie właśnie ten drugi kolor. Gdyby jednak całkowicie pominąć kwestie logistyczne bardzo możliwe, że przynajmniej przez połowę roku gościłyby na niej nie tylko rudości i czerwienie w rozmaitych odcieniach, ale także turkus, niebieski czy fiolet - również jako ombre.

A jak wygląda to w Waszym przypadku?

Link to comment
Posted
4 godziny temu, Kerosine napisał:

Jakie najodważniejsze fryzury [zarówno pod względem cięcia / stylizacji, jak i koloru] mieliście do tej pory na głowie?

Miałam niebieskie pasemka zrobione jakimś sprayem, kiedy byłam w 4 klasie :laugh: 

4 godziny temu, Kerosine napisał:

Co było powodem, dla którego podjęliście decyzję np. o wygoleniu jednego boku [bądź nawet całej głowy] lub ufarbowaniu czupryny na neonowy róż?

Żadnych takich numerów nie wywijałam :P Pasemka zrobiłam, bo były "fajne" (wiecie jak to jest, kiedy ma się 10 lat :rolleyes:), zrobiły mi je starsze koleżanki na szkolnej imprezie. Kolor zszedł od razu przy pierwszym myciu i tak moja przygoda z ekstrawagancją się zakończyła.

4 godziny temu, Kerosine napisał:

Jak odnajdowaliście się w nowym wcieleniu i w jaki sposób na metamorfozę zareagowało Wasze otoczenie?

Nie traktowałam pasemek jako nowego wcielenia, tylko jako zabawę :P Rodzice chyba się nie przejęli zmianą, bo kolor i tak szybko zszedł.

4 godziny temu, Kerosine napisał:

Czy tego rodzaju eksperymenty z włosami stanowiły [lub stanowią] dla Was jedynie poniekąd element dorastania, czy może przeprowadzanie ich ogólnie leży w Waszej naturze?

Ekstrawagancja tego typu nie leży w mojej naturze :P Nie podobają mi się ani nienaturalne kolory włosów, ani wygolone fragmenty głowy, ani w ogóle krótkie włosy. Lubię za to skomplikowane (a nawet niektóre wymyślne) fryzury na bardzo długie włosy - rodem z epoki wiktoriańskiej/edwardiańskiej czy filmów fantasy/science-fiction.

4 godziny temu, Kerosine napisał:

A może jakaś ekstrawagancka fryzurka stanowi Wasze ciche marzenie, którego jednak raczej nie odważycie się z różnych [jakich?] względów zrealizować?

U mnie nie tyle jest kwestia odwagi, co bardziej długości włosów (włosy do tyłka to nadal za mało dla wielu fryzur :() i tego, że mamie się nie chce mnie czesać - jako osoba o dwóch lewych rękach musiałabym prosić mamę o bardziej skomplikowane uczesania.

Marzą mi się fryzury podobne do tych:

b3a2491fe4ecb320585624805ec8e8f5.jpg b63c90619c9afc330cb9cffd0407171a.jpg 6f7f2fb3176c1aeb1cafdd9bc1f28e79.jpg

i ogólnie fryzury na jakieś skomplikowane warkocze.

5 godzin temu, Kerosine napisał:

Na zakończenie pytanie bonusowe, moim zdaniem bardzo ciekawe: co tak naprawdę stanowi ekstrawagancję w dzisiejszych czasach [gdzie wcale nie tak rzadko pastelowy fiolet można spotkać na włosach seniorek], a co będzie stanowić ją za kilka-kilkanaście lat?

Jak dla mnie ekstrawagancją nadal są kolorowe włosy, irokezy, dredy czy wygolone fragmenty głowy. Mimo wszystko, w stosunku do ogółu populacji, rzadko spotyka się tego typu fryzury, a jeszcze rzadziej u osób dojrzałych czy starszych. Z fryzurami eksperymentuje głównie młodzież i osoby należące do subkultur, tu już niezależnie od wieku. Reszta stawia na bardziej typowe rozwiązania. Co będzie stanowić ekstrawagancję za kilka, kilkanaście lat trudno mi powiedzieć. Nie interesuję się modą na tyle, żeby umieć przewidywać przyszłe trendy. 

Link to comment
Posted

ja miałem krótkjie włosy a zapusciłem włosy i teraz to loki mam 

ludzie  jniektorzy uwazają że wyglądam słabo ale dziewczynie sie podam wic git

Link to comment
Posted

Z moich brązowych włosów przefarbowałam się w 2018 roku na różowo. Zmiana była duża. Co mnie skłoniło? Ten rok i poprzedni był dla mnie dziwny, dużo imprez, trochę lekkomyślny styl życia, a że podobały mi się wtedy kolorowe włosy (teraz jeszcze nawet też) to stwierdziłam, że zaszaleje. Kolor się szybko zmywał więc utrzymałam go może z 4 miesięce, a potem zeszłam do blondu. Chyba najlepiej jednak się czuje w moim naturalnym kolorze. 

Jeżeli chodzi o fryzury, cięcia, to kiedyś z długich włosów prawie do pasa ścięłam na boba. A i do tego krótka grzywka do połowy czoła. W tej fryzurze czułam się całkiem dobrze, co dziwne, to wtedy w pubach brali mnie za cudzoziemkę. 

Co do planów włosowych na następne lata - nic ciekawego, pozostanę przy średniej długości włosach, może kiedyś jeszcze zrobię grzywkę,chociaż po trzech latach jej noszenia póki co mi się znudziła.

18 godzin temu, Kerosine napisał:

Na zakończenie pytanie bonusowe, moim zdaniem bardzo ciekawe: co tak naprawdę stanowi ekstrawagancję w dzisiejszych czasach [gdzie wcale nie tak rzadko pastelowy fiolet można spotkać na włosach seniorek], a co będzie stanowić ją za kilka-kilkanaście lat?

Nie wydaje mi się, by w dzisiejszych czasach istniało jeszcze coś takiego jak fryzura ekstrawagancka, za kilka lat z resztą pewnie też.

Link to comment
Martusiaaaaaa92
Posted

Zdecydowanie ścięcie na łyso. Nic inne nie może się równać pod względem "szaloności" :biggrin:

Link to comment
 • 8 months later...
Posted

może nie jakoś szalone, ale biorąc pod uwagę, że nie farbuje, ani nie suszę moich włosów, to w wakacje postanowiłam sobie zrobić różowe spody. A że mam naturalny blond to nie zmyła się po kilku myciach, a po pół roku codziennego mycia włosów ;p

Link to comment
 • 2 months later...
Posted

Pofarbowałam na niebiesko mając 12 lat :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Kerosine
 • Najnowsze posty

  • Celt
   Jak dla mnie, najbardziej wkurzające cechy kobiet to: nieszczerość, brak empatii, obrażanie się o byle co i milczenie lub owijanie w bawełnę zamiast mówienia wprost o co chodzi - połączone ze skazywaniem drugiej osoby na domysły, co owa druga osoba zrobiła źle (według kobiety). Wkurzających cech ludzi ogólnie jest znacznie więcej. Jednak brak empatii razi, przynajmniej mnie, szczególnie u kobiet, zaś obrażanie się o byle co i silna niechęć do mówienia wprost, o co chodzi, to rzeczy, które spotykam wyłącznie u kobiet - i doprowadzają mnie wtedy do szewskiej pasji. To szczególny rodzaj nieszczerości, wyjątkowo rażący.
  • Celt
   Zależy, co właściwie ma oznaczać zwrot "wspólna depilacja". Depilacja których części ciała (nóg, pach, miejsc intymnych), i czy chodzi o wspólne pójście do kosmetyczki z zamiarem wspólnego wydepilowania się przez Was, czy o wzajemną depilację Ciebie i dziewczyny. I czy mowa o depilacji sensu stricto, czyli woskowaniu lub podobnym zabiegu, czy o usuwaniu owłosienia w inny sposób, np. poprzez golenie. Ogólnie to IMHO lepiej zostawić depilację kosmetyczce, chyba że samemu/samą ma się kompetencje w tej kwestii. A jeśli chodzi o wzajemne golenie miejsc intymnych, to na pewno zależy od wprawy obojga - choć w sumie, nie miałbym nic przeciwko temu. Jednak sam raczej bym tego nie zasugerował - po prostu, byłbym otwarty na taką propozycję, gdyby wyszła od drugiej strony.
  • Celt
   Elektryczną maszynką. Choć ogólnie, nie lubię się golić.
  • Doradca
   Chciałem się tylko przywitać, cześć wszystkim!  
  • Tatiana876
   Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  2. 2
   Gloria
   Gloria
   2
  3. 3
   xxxhunnybunnyxxx
   xxxhunnybunnyxxx
   1
  4. 4
   CoolKiidOfDeath
   CoolKiidOfDeath
   1
  5. 5
   Kalafior_Grozy
   Kalafior_Grozy
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Celt
  Celt
  10 posts
  yiliyane
  yiliyane
  9 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  8 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  3 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  2 posts
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
  GabrielkaNoska
  GabrielkaNoska
  1 post
  Kalafior_Grozy
  Kalafior_Grozy
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Celt
  Celt
  27 posts
  Kerosine
  Kerosine
  18 posts
  yiliyane
  yiliyane
  17 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  445 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up