Jump to content

Test na styl przywiązania


yiliyane

Recommended Posts

Jaki macie "styl" przywiązywania się do innych ludzi? Znalazłam ciekawy psychotest, który pomoże Wam to sprawdzić: https://www.idrlabs.com/attachment-style/test.php ;) Test jest dostępny również w języku polskim, wystarczy kliknąć na odpowiednią flagę.

Mój wynik:

image.png.48e5045ca791f28973b979e11c2c7751.png

27,8% Spięty, 30,6% Unikający

Spięty-Unikający (Nieufny): osoby w tym kwadrancie podzielają obawy typu Lekceważącego na temat innych, ale nie posiadają zbroi opanowania i samowystarczalności, która pozwala osobom typu Lekceważącego żyć bez przywiązania i tworzenia więzi. W związku z tym osoby typu Nieufnego dostrzegają w sobie potrzebę intymności i bliskich relacji z innymi, ale gdy tylko zaczynają zbliżać się do innych, zauważają również, że mają mieszane uczucia co do całej tej sytuacji i fantazjują o zerwaniu, ponieważ "chcą powrotu własnej swobody." Krótko mówiąc, nie czują się dobrze ani w samotności ani w zażyłości z ludźmi. Z powodu ich równoczesnej potrzeby i nieufności do intymności, typy Nieufne spędzają życie, ucząc się, jak umiejętnie obchodzić się z innymi ludźmi; ciągłe manewrowanie, aby inni byli bliscy i przystępni, a jednocześnie nie mieli kontroli i nie byli w stanie zaszkodzić typowi Nieufnemu. Osoby tego typu są często wysokowydajnymi i kompetentnymi dorosłymi, ale w duszy cierpią na okresowe ataki niskiej samooceny i nęka je poczucie wewnętrznej pustki. Osoby Nieufne są często bardzo dobre w znajdowaniu uzasadnionej winy u innych i wykrywaniu ich słabości, co jest sposobem na ochronę przed rozczarowaniem. Z drugiej strony ta nadmierna czujność prowadzi również do sceptycyzmu i przesadzenie paranoicznych tendencji.

Generalnie zgadzam się poza stwierdzeniem "fantazjują o zerwaniu, ponieważ "chcą powrotu własnej swobody"", bo jeżeli tworzę jakąś relację, to nie "marnuję energii" na nią po to, by ją zaraz zakończyć, tylko właśnie chcę, żeby była to relacja na długie lata.

A Wam co wyszło? Zgadzacie się z wynikami?

Link to comment
Martusiaaaaaa92

Twój styl przywiązania jest:

 • 33,3% Zrelaksowany, 2,8% Angażujący

Zrelaksowany-Angażujący (Bezpieczny): osoby ze stylem zrelaksowanym-angażującym mają dobrą samoocenę i zazwyczaj łatwo im dzielić się swoimi odczuciami i opiniami z innymi. Spędzają mniej czasu na zamartwianiu się i krytykowaniu przeszłych zdarzeń niż ludzie w pozostałych trzech kwadrantach i na ogół proszenie innych o pomoc lub wsparcie w razie potrzeby przychodzi im z łatwością. Zazwyczaj są to ludzie bezpośredni i ufni w swoich relacjach z innymi, a ich naturalny stan to bycie osobą otwartą, przystępną i zrelaksowaną. Z tego powodu osoby te zazwyczaj posiadają mniej interpersonalnych mechanizmów obronnych niż pozostali. Naturalnie starają się nawiązywać kontakty z innymi, mając jednak realistyczne pojęcie na temat siły przeobrażenia związanej z intymnymi związkami: osoby ze stylem zrelaksowanym-angażującym nie oczekują, że zostaną powalone na kolana lub że cały świat wywróci się do góry nogami po przybyciu romantycznego wybawiciela lub kogoś w tym stylu – osoby te i bez tego „czują się świetnie we własnej skórze”. W istocie starają się hołdować prostym cnotom, takim jak wzajemne zaufanie i poczucie zażyłości z innymi. Na ogół nie są manipulatorami, ale starają się nawiązywać związki, które są nieskomplikowane i przynoszą wzajemne korzyści.

 

Jestem podobna do Ronalda Reagana :biggrin: A przynajmniej według tego testu, bo ja się niezbyt zgadzam z tym, co powyżej jest napisane i mam dystans do takich psychozabaw. Na pewno nie jest mi tak łatwo nie zamartwiać się i nie myśleć o przeszłości. 

 

obraz.thumb.png.016329f96a201bd1fdec28ce95b5cf32.png

Link to comment
WszyscyZginiemy

Znowu zapomniałam zanim zaczęłam zmienić na polski, oh well... :sweatdrop:

WYNIKI3.png.06a9b573da7702614eb7410573ea30ab.png

Ogólnie wyszło mi:

Cytuj

On Edge-Engaging (Ambivalent): On Edge-Engaging individuals tend to be very good at attracting the attention and admiration of others around them. Generally, they employ one of two strategies to do so:

 • The Helpmate: Either these people become very hardworking and effective with regards to their real-life dealings and practical matters, so that they will naturally draw the attention and esteem of others who could use their help.
 • The Playmate: Or - more frequently - these individuals attract the attention of others by being extremely charming, colorful, or entertaining. Many have also developed considerable psychological facility for getting under the skin of others.

In both cases, On Edge-Engaging individuals adopt these strategies because they have a root feeling of ambivalence about others: They feel that others wouldn't notice them and give them their fair due without them being a good Helpmate or Playmate. But at the same time, they also detest others for making them put on this act just to get basic love and validation. In other words, Ambivalent personalities tend to alternate between being sensitive to others and neglecting them; between seeking intense intimacy and driving artificial barriers to closeness in between themselves and others. Some individuals of this type feel a deep-seated sense of injustice towards others for having been made to develop their Helpmate/Playmate persona, instead of just being loved as they are. Because they carry with them this representation of others as being unfair, some On Edge-Engaging individuals may find it easy to excuse themselves from their obligations, or for cheating and/or fudging the truth. In general, Ambivalent individuals tend to be quite good at psychological manipulation and getting others to do what they want, and they often have a high degree of sensitivity and accuracy to other people's emotional states. When in their good graces, being close to an Ambivalent personality may feel like heaven, but once they have decided that you are treating them unfairly, being close to them may easily feel like hell.

Nie zgadza się zbytnio, może oprócz: 

Cytuj

When in their good graces, being close to an Ambivalent personality may feel like heaven, but once they have decided that you are treating them unfairly, being close to them may easily feel like hell.

Normalnie pewnie byłoby mi bliżej do:

Cytuj

Relaxed-Engaging (Secure): Relaxed-Engaging individuals tend to have good self-esteem and typically find it easy to share their feelings and opinions with others. They spend less time fretting and second-guessing themselves than individuals in the other three quadrants, and they generally find it easy to ask others for help or support when in need. They are usually straightforward and trusting in their relations with others, and their usual state is one of being open, approachable, and relaxed. For this reason, they typically have fewer interpersonal defenses than others. They naturally seek to connect with others while remaining realistic about the transformative power of intimate relationships: Relaxed-Engaging individuals don't expect to be swept off their feet, or to have their entire world turned upside-down by the arrival of some romantic savior or the like - they're already "comfortable in their own skin," so to speak. Instead, they seek to cultivate simple virtues, such as mutual trust and a sense of shared intimacy with others. They generally don't play games, but seek to establish uncomplicated and mutually beneficial relationships.

Ten opis pasowałby do mnie całkiem nieźle w normalny dzień, aczkolwiek jestem po dużej i kiludniowej kłótni, której punkt kulminacyjny miał dziś miejscem z drugą połową więc nie dziwię się jeśli rozbudziło się we mnie rozbudziło wszystko, co najgorsze. :sweatdrop:

Link to comment
 • 9 months later...

U mnie wyszło Relaxed-Engaging :)

relaxed(1).png

Dosyć trudny był ten test, ponieważ niektóre zwroty w języku angielskim były trudne do odszyfrowania :D Musiałem wspomóc się translatorem, aby przetłumaczyć kilka fraz:

Cytuj

I sometimes feel that my partner doesn't afford me my fair due unless I put on an act to make them notice me.

I sometimes feel disdain for people who are not independent or self-made.

 

Link to comment

@Gloria, ten test  jest też po polsku. Można wybrać język przez kliknięcie na flagę. Dlatego jeśli masz czas i chęci, to możesz zrobić test jeszcze raz, tym razem po polsku, będzie bardziej dokładny ;) 

Link to comment

Wykonanie tego testu nie przyszło mi łatwo, jako że mniej więcej połowa zawartych w nim pytań dotyczy związków miłosnych [i te pytania (w większości) ominęłam], poza tym dwukrotne jego zrobienie z lekko różniącymi się odpowiedziami w punktach wymagających z mojej strony głębszego namysłu / o większej niepewności oceny [która i tak jest całkiem spora] dało w rezultacie dwa odmienne style - no ale:

fc450c8dbd450136med(1).png

I tak dwa słowa-klucze najlepiej opisujące moje relacje z ludźmi poza rodziną to "lęk" i "paranoja", myślę, że tu raczej inne testy lepiej odzwierciedliłyby naturę rzeczy :rolleyes:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • yiliyane
  • acoo123
 • Najnowsze posty

  • acoo123
  • yiliyane
   Jestem za feminizmem w początkowej wersji, czyli tej dążącej do równouprawnienia. Kobiety powinny być tak samo traktowane w świetle prawa jak mężczyźni, powinny jak oni mieć dostęp do edukacji i swobodnego wyboru zawodu, a także do płacy adekwatnej do stanowiska i obowiązków, a nie uzależnionej od płci.
  • yiliyane
   Rzadko kiedy za gwałt są takie wysokie wyroki. Nawet jeżeli jest to gwałt na osobie nieletniej. Różnice między wysokością wyroków w przypadku gwałtu mężczyzny na kobiecie a kobiety na mężczyźnie mogą być spowodowane następującymi czynnikami: dorosłemu mężczyźnie łatwiej obronić się przed niechcianym kontaktem seksualnym niż kobiecie z racji siły i szybkości - przy założeniu, że mężczyzna nie jest niepełnosprawny, nie został odurzony ani nie szantażowano go/nie grożono mu w żaden sposób w trakcie obdukcji łatwiej jest znaleźć dowody na gwałt na organach płciowych żeńskich niż męskich (czy w ogóle na męskich organach płciowych widać dowód gwałtu? zakładając, że kobieta w celu zgwałcenia posłużyła się jedynie własnymi organami płciowymi, a nie jakimiś dodatkowymi urządzeniami) konsekwencje gwałtu w przypadku mężczyzn są mniejsze niż w przypadku kobiet - przyjmujemy, że konsekwencje psychiczne są takie same (nie wiem czy tak jest, nie znam badań, ale załóżmy w ten sposób), ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową również, ale mężczyznom nie grozi ciąża przyjęto społecznie, że kobieta nie może zgwałcić mężczyzny* * - nie twierdzę, że to prawda czy że tak powinno być, taki jest jedynie pogląd większości społeczeństw Dla przytoczonego przez Ciebie przykładu warto zwrócić uwagę na pewną rzecz - prawnie to nie był gwałt, tylko tzw. inna czynność seksualna (za co są przewidziane mniejsze kary - w przeciwieństwie do kary za gwałt, czyli niechciany stosunek płciowy). Wpływ na wysokość wyroku mogła mieć też reakcja mężczyzny na zachowanie kobiety. Jeżeli "nie" nie poskutkowało, czy mężczyzna próbował się bronić? Czy gdyby próbował, czy byłby w stanie uniknąć niechcianego kontaktu seksualnego a może nie dałby rady? Wyobraźmy sobie dwie sytuacje. Kobieta chce relacji intymnej, mężczyzna nie. Przypadek 1: rozwścieczona kobieta uderza mężczyznę w głowę, w wyniku czego traci on przytomność. Kobieta gwałci nieprzytomnego mężczyznę. Przypadek 2: mężczyzna mówi "nie", ale gdy kobieta przystępuje do działania, nie broni się, nie opiera się w żaden sposób ani nie protestuje. Po zakończonym działaniu mężczyzna stwierdza, że jednak nie chciał tego stosunku i podaje kobietę do sądu. Kara w przypadku 1 powinna być dużo wyższa niż w przypadku 2. Być może to, o czym piszesz, to był przypadek 2, stąd niska kara. Nie twierdzę, że kobieta zachowała się prawidłowo - "nie" oznacza "nie", ale mężczyzna nie wykorzystał wszelkich środków, by uniknąć kontaktu seksualnego. A ponieważ sąd nie wie jak było naprawdę - czy mężczyzna chciał tego kontaktu, czy nie chciał, nie może zasądzić wyższej kary jedynie na podstawie słów oskarżyciela, musi się opierać na dowodach. Zbyt ogólny ten przykład. I brakuje konkretnych statystyk, które mogłyby poprzeć Twoje słowa. Osobiście nie wydaje mi się, żeby sądy w tym przypadku faworyzowały kobiety. Równouprawnienie to, jak napisał @Celt, równość wobec prawa. W prawie nie ma nigdzie zapisu, że dla kobiet kary za przestępstwa są niższe niż dla mężczyzn czy że w przypadku sporów cywilnych faworyzowane mają być kobiety. Co może być problemem, to to jakie statystycznie są wydawane wyroki, gdy oskarżona jest kobieta, a gdy mężczyzna. Wszystkie jednak te wyroki mieszczą się w wyznaczonych prawnie widełkach czasowych. Co można zrobić, to edukować społeczeństwo. Te zmiany już zachodzą, choć często zachodzą zbyt wolno, ale już teraz coraz częściej zdarza się, że opieka nad dzieckiem jest przyznawana ojcu czy że kobieta jest karana za gwałt.
  • Kerosine
   Życie to tylko most pomiędzy tym a tamtym światem. Głupcem jest ten, kto buduje na moście. – osobiście wolę porównanie do "dom[k]u z papieru [a wręcz z papierowych kart]", ale... Jesus, you're so goddamn right.
  • Zaczarowana03
   Miałam dać znać jak potoczy się dalej moja historia. Tak więc napisałam do tego chłopaka był bardzo miły w rozmowie, taki normalny , ja to tak odebrałam, natomiast moje przyjaciółki stwierdziły że jego żarty były trochę dziwne i nie spodobały im się. Myślalam że napisze ale nie napisał widocznie nie interesuje go co u mnie i nie był we mnie zauroczony tak jak ja w nim. No ale mimo wszystko jestem z siebie zadowolona ze przełamałam się i zrobiłam ten pierwszy krok. To musiało nastąpić bo wyleczyłam się z miłości do niego , już nawet o nim nie myślę , mam czysty umysł i czuję się świetnie. Bardzo długo to w sobie nosiłam a teraz jest mi o wiele lżej. Może kiedyś się spotkamy kto wie , ale mam nadzieję że już za niedługo ktoś pojawi się w moim życiu kto mnie pokocha a ja jego. Dziękuję za komentarze i pomoc nawet nie wiecie ile dzięki tej stronie zawdzięczam i dzięki osobom które odpisały na mój problem, Jesteście Cudowni!
 • Recent Status Updates

  • Anarchist

   Anarchist

   Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Zaczarowana03
   Zaczarowana03
   3
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  uczennica200
  uczennica200
  41 posts
  Kerosine
  Kerosine
  40 posts
  yiliyane
  yiliyane
  30 posts
  beata111
  beata111
  3 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  2 posts
  Anarchist
  Anarchist
  2 posts
  Tomek353
  Tomek353
  1 post
  miodzia1207
  miodzia1207
  1 post
  Zaczarowana03
  Zaczarowana03
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  yiliyane
  yiliyane
  76 posts
  Kerosine
  Kerosine
  68 posts
  uczennica200
  uczennica200
  41 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  753 posts
  yiliyane
  yiliyane
  679 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  502 posts
×
×
 • Create New...