Jump to content

Test na styl przywiązania


yiliyane

Recommended Posts

Jaki macie "styl" przywiązywania się do innych ludzi? Znalazłam ciekawy psychotest, który pomoże Wam to sprawdzić: https://www.idrlabs.com/attachment-style/test.php ;) Test jest dostępny również w języku polskim, wystarczy kliknąć na odpowiednią flagę.

Mój wynik:

image.png.48e5045ca791f28973b979e11c2c7751.png

27,8% Spięty, 30,6% Unikający

Spięty-Unikający (Nieufny): osoby w tym kwadrancie podzielają obawy typu Lekceważącego na temat innych, ale nie posiadają zbroi opanowania i samowystarczalności, która pozwala osobom typu Lekceważącego żyć bez przywiązania i tworzenia więzi. W związku z tym osoby typu Nieufnego dostrzegają w sobie potrzebę intymności i bliskich relacji z innymi, ale gdy tylko zaczynają zbliżać się do innych, zauważają również, że mają mieszane uczucia co do całej tej sytuacji i fantazjują o zerwaniu, ponieważ "chcą powrotu własnej swobody." Krótko mówiąc, nie czują się dobrze ani w samotności ani w zażyłości z ludźmi. Z powodu ich równoczesnej potrzeby i nieufności do intymności, typy Nieufne spędzają życie, ucząc się, jak umiejętnie obchodzić się z innymi ludźmi; ciągłe manewrowanie, aby inni byli bliscy i przystępni, a jednocześnie nie mieli kontroli i nie byli w stanie zaszkodzić typowi Nieufnemu. Osoby tego typu są często wysokowydajnymi i kompetentnymi dorosłymi, ale w duszy cierpią na okresowe ataki niskiej samooceny i nęka je poczucie wewnętrznej pustki. Osoby Nieufne są często bardzo dobre w znajdowaniu uzasadnionej winy u innych i wykrywaniu ich słabości, co jest sposobem na ochronę przed rozczarowaniem. Z drugiej strony ta nadmierna czujność prowadzi również do sceptycyzmu i przesadzenie paranoicznych tendencji.

Generalnie zgadzam się poza stwierdzeniem "fantazjują o zerwaniu, ponieważ "chcą powrotu własnej swobody"", bo jeżeli tworzę jakąś relację, to nie "marnuję energii" na nią po to, by ją zaraz zakończyć, tylko właśnie chcę, żeby była to relacja na długie lata.

A Wam co wyszło? Zgadzacie się z wynikami?

Link to comment
Martusiaaaaaa92

Twój styl przywiązania jest:

 • 33,3% Zrelaksowany, 2,8% Angażujący

Zrelaksowany-Angażujący (Bezpieczny): osoby ze stylem zrelaksowanym-angażującym mają dobrą samoocenę i zazwyczaj łatwo im dzielić się swoimi odczuciami i opiniami z innymi. Spędzają mniej czasu na zamartwianiu się i krytykowaniu przeszłych zdarzeń niż ludzie w pozostałych trzech kwadrantach i na ogół proszenie innych o pomoc lub wsparcie w razie potrzeby przychodzi im z łatwością. Zazwyczaj są to ludzie bezpośredni i ufni w swoich relacjach z innymi, a ich naturalny stan to bycie osobą otwartą, przystępną i zrelaksowaną. Z tego powodu osoby te zazwyczaj posiadają mniej interpersonalnych mechanizmów obronnych niż pozostali. Naturalnie starają się nawiązywać kontakty z innymi, mając jednak realistyczne pojęcie na temat siły przeobrażenia związanej z intymnymi związkami: osoby ze stylem zrelaksowanym-angażującym nie oczekują, że zostaną powalone na kolana lub że cały świat wywróci się do góry nogami po przybyciu romantycznego wybawiciela lub kogoś w tym stylu – osoby te i bez tego „czują się świetnie we własnej skórze”. W istocie starają się hołdować prostym cnotom, takim jak wzajemne zaufanie i poczucie zażyłości z innymi. Na ogół nie są manipulatorami, ale starają się nawiązywać związki, które są nieskomplikowane i przynoszą wzajemne korzyści.

 

Jestem podobna do Ronalda Reagana :biggrin: A przynajmniej według tego testu, bo ja się niezbyt zgadzam z tym, co powyżej jest napisane i mam dystans do takich psychozabaw. Na pewno nie jest mi tak łatwo nie zamartwiać się i nie myśleć o przeszłości. 

 

obraz.thumb.png.016329f96a201bd1fdec28ce95b5cf32.png

Link to comment
WszyscyZginiemy

Znowu zapomniałam zanim zaczęłam zmienić na polski, oh well... :sweatdrop:

WYNIKI3.png.06a9b573da7702614eb7410573ea30ab.png

Ogólnie wyszło mi:

Cytuj

On Edge-Engaging (Ambivalent): On Edge-Engaging individuals tend to be very good at attracting the attention and admiration of others around them. Generally, they employ one of two strategies to do so:

 • The Helpmate: Either these people become very hardworking and effective with regards to their real-life dealings and practical matters, so that they will naturally draw the attention and esteem of others who could use their help.
 • The Playmate: Or - more frequently - these individuals attract the attention of others by being extremely charming, colorful, or entertaining. Many have also developed considerable psychological facility for getting under the skin of others.

In both cases, On Edge-Engaging individuals adopt these strategies because they have a root feeling of ambivalence about others: They feel that others wouldn't notice them and give them their fair due without them being a good Helpmate or Playmate. But at the same time, they also detest others for making them put on this act just to get basic love and validation. In other words, Ambivalent personalities tend to alternate between being sensitive to others and neglecting them; between seeking intense intimacy and driving artificial barriers to closeness in between themselves and others. Some individuals of this type feel a deep-seated sense of injustice towards others for having been made to develop their Helpmate/Playmate persona, instead of just being loved as they are. Because they carry with them this representation of others as being unfair, some On Edge-Engaging individuals may find it easy to excuse themselves from their obligations, or for cheating and/or fudging the truth. In general, Ambivalent individuals tend to be quite good at psychological manipulation and getting others to do what they want, and they often have a high degree of sensitivity and accuracy to other people's emotional states. When in their good graces, being close to an Ambivalent personality may feel like heaven, but once they have decided that you are treating them unfairly, being close to them may easily feel like hell.

Nie zgadza się zbytnio, może oprócz: 

Cytuj

When in their good graces, being close to an Ambivalent personality may feel like heaven, but once they have decided that you are treating them unfairly, being close to them may easily feel like hell.

Normalnie pewnie byłoby mi bliżej do:

Cytuj

Relaxed-Engaging (Secure): Relaxed-Engaging individuals tend to have good self-esteem and typically find it easy to share their feelings and opinions with others. They spend less time fretting and second-guessing themselves than individuals in the other three quadrants, and they generally find it easy to ask others for help or support when in need. They are usually straightforward and trusting in their relations with others, and their usual state is one of being open, approachable, and relaxed. For this reason, they typically have fewer interpersonal defenses than others. They naturally seek to connect with others while remaining realistic about the transformative power of intimate relationships: Relaxed-Engaging individuals don't expect to be swept off their feet, or to have their entire world turned upside-down by the arrival of some romantic savior or the like - they're already "comfortable in their own skin," so to speak. Instead, they seek to cultivate simple virtues, such as mutual trust and a sense of shared intimacy with others. They generally don't play games, but seek to establish uncomplicated and mutually beneficial relationships.

Ten opis pasowałby do mnie całkiem nieźle w normalny dzień, aczkolwiek jestem po dużej i kiludniowej kłótni, której punkt kulminacyjny miał dziś miejscem z drugą połową więc nie dziwię się jeśli rozbudziło się we mnie rozbudziło wszystko, co najgorsze. :sweatdrop:

Link to comment
 • 9 months later...

U mnie wyszło Relaxed-Engaging :)

relaxed(1).png

Dosyć trudny był ten test, ponieważ niektóre zwroty w języku angielskim były trudne do odszyfrowania :D Musiałem wspomóc się translatorem, aby przetłumaczyć kilka fraz:

Cytuj

I sometimes feel that my partner doesn't afford me my fair due unless I put on an act to make them notice me.

I sometimes feel disdain for people who are not independent or self-made.

 

Link to comment

@Gloria, ten test  jest też po polsku. Można wybrać język przez kliknięcie na flagę. Dlatego jeśli masz czas i chęci, to możesz zrobić test jeszcze raz, tym razem po polsku, będzie bardziej dokładny ;) 

Link to comment

Wykonanie tego testu nie przyszło mi łatwo, jako że mniej więcej połowa zawartych w nim pytań dotyczy związków miłosnych [i te pytania (w większości) ominęłam], poza tym dwukrotne jego zrobienie z lekko różniącymi się odpowiedziami w punktach wymagających z mojej strony głębszego namysłu / o większej niepewności oceny [która i tak jest całkiem spora] dało w rezultacie dwa odmienne style - no ale:

fc450c8dbd450136med(1).png

I tak dwa słowa-klucze najlepiej opisujące moje relacje z ludźmi poza rodziną to "lęk" i "paranoja", myślę, że tu raczej inne testy lepiej odzwierciedliłyby naturę rzeczy :rolleyes:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • kasia_demańska
   Na sałatkę grecką 
  • kasia_demańska
   To ja dzisiaj   Ale na szczęście...
  • acoo123
   @kasia_demańska @Gloria
  • acoo123
   Nie bo nieważne jak mocny jesteś zniszczy Cię to psychicznie. Dlatego nie można mówić na prawo i lewo swoich trosk zmartwień problemów (poważnych) osobom niesprawdzonym czyli nie zaufanym. Tylko tym zaufanym. Jak nie masz takiej to z czasem przyjdzie tylko musisz mieć oczy otwarte bo może to być osoba która z pozoru na 1 rzut oka CI się nie spodoba a to może być jedyna osoba która będzie w stanie Ci pomóc duchowo czy dobrym słowem. Odcięcie się emocjonalne od ludzi nie ma żadnego znaczenia w kontekście marzeń. No chyba że chodzi Ci o rangę w korpo i pod kimś kopiesz dołki no to jednak nie możesz mieć tak emocji. Znaczy możesz ale to nie robot dla ciebie w takim razie. Ale tak jak koleżanka napisała wyżej o jakie marzenia niematerialne Ci chodzi. Bo jeśli o założenie rodziny posiadanie przyjaciela czy coś w tym stylu w trybie on daje Ci całego siebie a ty go trzymasz bo chcesz tzn popularnie "związek z rozsądku" albo "znajomość" bo przynosi korzyści. To z góry mówię zrób przysługę dla tej osoby i po prostu zerwij kontakt. Zaufanie w życiu to jak powietrze woda słońce i noc. Wszystkiego tego potrzebujesz. A jak chcesz iść tą drogą to z czasem zrozumiesz dlaczego to była zła decyzja 
  • acoo123
   Jedno miałbym. Czy by mnie wzięli na wyprawę a potem odwieźli bo na piechotę trochę daleko mimo wszystko 
 • Recent Status Updates

  • Anarchist

   Anarchist

   Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   acoo123
   acoo123
   2
  2. 2
   Ballantin3s
   Ballantin3s
   1
  3. 3
   kasia_demańska
   kasia_demańska
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Reniak
  Reniak
  23 posts
  Uszanka
  Uszanka
  22 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  acoo123
  acoo123
  5 posts
  Ballantin3s
  Ballantin3s
  3 posts
  kasia_demańska
  kasia_demańska
  2 posts
  LE0N
  LE0N
  2 posts
  Gengar
  Gengar
  1 post
  Baby_
  Baby_
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  49 posts
  yiliyane
  yiliyane
  26 posts
  Reniak
  Reniak
  23 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  645 posts
  yiliyane
  yiliyane
  561 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  254 posts
×
×
 • Create New...