Jump to content

Kosmetyki - dobre, bo polskie

Kerosine

Recommended Posts

Posted

Nie udało mi się namierzyć podobnego tematu, a ponieważ mam wrażenie, iż wypełni dość istotną lukę działu urodowego, przeto zakładam (;

Używacie rodzimych kosmetyków [jeśli tak - jak dużą część wszystkich preparatów upiększających znajdujących się na Waszej łazienkowej półce / w kosmetyczce stanowią]? Które cechy / czynniki [jakość, chęć wspomożenia ojczystej gospodarki, przystępność cenowa lub inne, niezwiązane z biało-czerwoną flagą na opakowaniu] mają lub miały dla Was największe znaczenie przy ich zakupie i późniejszym ewentualnym doń powracaniu? Jakie produkty i marki należą do Waszych ulubionych? I wreszcie last but not the least - w jakiej mierze polskie specyfiki mogą Waszym zdaniem konkurować ze swymi zagranicznymi odpowiednikami / pierwowzorami?

Zapraszam do dyskusji i dzielenia się swoimi osobistymi hitami wyprodukowanymi przez nasze firmy [bądź... firemki - zwracam uwagę również na istnienie lokalnych manufaktur i kosmetyki niszowe] =)

Posted

Jest wiele polskich marek kosmetyków, które zdecydowanie są godne polecenia. Moimi faworytami są przede wszystkim te, które wypuszczają na rynek kosmetyki naturalne, a mam tu na myśli m.in. Cztery Szpaki, która to marka jest zdecydowanie moim faworytem jeśli chodzi o dezodoranty w kremie, masła do ciała i szampony w kostce ♥. Kolejną marką jest Nacomi, z jakże bogatym asortymentem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Nie mogłabym także nie wspomnieć o Sylveco, której to marki kosmetyki są ogólnie dostępne, a w asortymencie znaleźć można przede wszystkim kosmetyki pielęgnacyjne oraz coś dla maluchów (to także matka produktów o nazwie Vianek). 

Chciałabym Was także przestrzec przez jedną z polskich marek, która jest bardzo znana, a która swego czasu bardzo wprowadzała ludzi w błąd. Mam tu na myśli Ziaję. Kiedy studiowałam kryminologię, na zajęciach z biologii kryminalistycznej, jako ciekawostkę opowiedziano nam, abyśmy bardzo uważali na właśnie tę markę. Powodem było ukrywanie szkodliwych substancji w kosmetykach, a dokładniej - niewymienianie ich w składzie na opakowaniu danego produktu. Ziaja miała także bardzo zanieczyszczoną linię produkcyjną, przez co zapłaciła dość wysoką karę finansową. Jak to wygląda teraz? Nie wiem. Wiem natomiast, że przedsiębiorstwa bardzo często praktykują niewymienianie wszystkich składników danego produktu na jego opakowaniu, co jest zwyczajnie w świecie nie w porządku.

Posted

Używam kremu do twarzy z firmy Tołpa. Dzięki temu kremowi zdecydowanie poprawiła się moja cera, ewentualne krostki/ranki goją się szybciej. Także skuteczność kosmetyków z Tołpy chwalą moi bliscy i znajomi, więc poszłam za ich rada i skorzystałam. Plusem tej firmy kosmetycznej jest to, że ich produkty są ekologiczne i często też wegańskie. Staram się dbać o ekologię, więc dla mnie jest też ważne, aby kosmetyki nie miały szkodliwego wpływu na środowisko oraz nie były testowane na zwierzętach.

• 1 year later...
yiliyane
Posted
O 28.11.2020 at 12:45, Kerosine napisał:

Używacie rodzimych kosmetyków [jeśli tak - jak dużą część wszystkich preparatów upiększających znajdujących się na Waszej łazienkowej półce / w kosmetyczce stanowią]?

Używam w sumie czterech polskich kosmetyków - trzech od BasicLab i jednego od Ziaji. Poza tym stosuję kosmetyki głównie koreańskie i francuskie.

Które cechy / czynniki [jakość, chęć wspomożenia ojczystej gospodarki, przystępność cenowa lub inne, niezwiązane z biało-czerwoną flagą na opakowaniu] mają lub miały dla Was największe znaczenie przy ich zakupie i późniejszym ewentualnym doń powracaniu?

U mnie przy zakupie zawsze decyduje stosunek jakości do ceny. Niestety, póki nie stanę się bogata (a to pewnie nie nastąpi nigdy ;)), póty cena będzie jednym z najważniejszych kryteriów zakupu.

Jakie produkty i marki należą do Waszych ulubionych?

Nie zwracam zanadto uwagi na marki ani na kosmetyki w ogóle, z typowo kobiecych "hobby" jakim jest moda i uroda, zdecydowanie wolę ciuchy niż kosmetyki. Dlatego wybór kosmetyków spada na mamę. Mama jest od jakiegoś półtora roku fanką BasicLab i stamtąd ma wiele dobrych kosmetyków pielęgnacyjnych, z których niektóre również ja dostałam do stosowania.

I wreszcie last but not the least - w jakiej mierze polskie specyfiki mogą Waszym zdaniem konkurować ze swymi zagranicznymi odpowiednikami / pierwowzorami?

Za małą mam wiedzę, żeby odpowiedzieć na to pytanie, a nie chcę spekulować.

• 2 months later...
Posted

Chyba nie będę oryginalna jak napiszę że anwen

Z drugiej strony takie typowo naturalne to OnlyBio

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Tatiana876
      Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
    • majorka
      Szczerze mówiąc nie zwalałabym tego kompletnie na wygląd. Widziałam wielu nieatrakcyjnych mężczyzn (jak i nieatrakcyjne kobiety), które były w związkach. Myślę, że to jest bardziej może kwestia tego, że możesz wyglądać przeciętnie + te introwertyczne cechy. Faktycznie, mężczyzna który słucha, uśmiecha się i raczej nigdy wprost nie zainsynuuje, że byłby zainteresowany (zgaduję, że nie jesteś też bezpośrednią osobą) jest dość łatwy do wrzucenia do friendzona. Ale niekoniecznie chodzi o sam wygląd. Druga kwestia - pomysł z prostytutką - nie powiedziałabym, że był taki głupi. Sama uprawiałam seks nieco później niż wszyscy i do pewnego stopnia z własnego doświadczenia wiem, jaka byłam zestresowana na myśl, co ta osoba o mnie pomyśli, kiedy dowie się, że mam tyle lat, ile mam i nie mam żadnego doświadczenia. Czy mnie nie zostawi po prostu, bo jestem jakimś dziwakiem czy coś w ten deseń. Więc to, że masz już jakieś doświadczenie, na pewno odejmie ci stresu przy wchodzeniu w przyszłą relację. A tym, co twoja przyszła dziewczyna może pomyśleć na ten temat, że pierwsze doświadczenia miałeś z prostytutką bym się nie martwiła, bo nie musisz jej właściwie nic mówić. Twoja sprawa prywatna. A gdyby ta dziewczyna pytała o twoje przeszłe związki, a nie chciałbyś powiedzieć, że nikogo nie miałeś, to na dobrą sprawę też nie musisz. Możesz wtedy powiedzieć, że nie chcesz o tym rozmawiać albo że w sumie nikogo na poważnie jeszcze nie miałeś.  Jak najbardziej zgadzam się z wcześniejszym komentarzem - raczej, patrząc na jakąś dziewczynę, powinieneś się skupić na zaprzyjaźnieniu się z nią, a niekoniecznie od razu podejść do niej jak do obiektu zainteresowania. Najlepiej postaraj zaprzyjaźniać się po prostu z dziewczynami, postaw sobie za cel poznanie i zaprzyjaźnienie się z, nie wiem, czteroma dziewczynami. Może trzema, pięcioma, jak dasz radę. Tylko zaprzyjaźnieniu się. To powinno trochę odjąć stresu i te rozmowy raczej będą luźniejsze i bardziej naturalne z twojej strony, a na pewno bardziej przekonujące dla nich. I po jakimś czasie, po może kilku miesiącach, podejrzewam, będziecie ze sobą na tyle blisko, że 1) istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że będziesz się czuł z nią tak komfortowo, że sam może zaczniesz mimowolnie swobodnie okazywać jakieś zainteresowanie, 2) ona po prostu przejmie pałeczkę.  Sytuacje, w których się zapoznajesz i od razu gadacie a potem jesteście razem, mam wrażenie działają raczej u tych spontanicznych, ekstrawertycznych osób. Dla introwertyka chyba bardziej skuteczny sposób to - na początku przyjaźń, a potem (i też nie od razu, mówię, kilka miesięcy może zejść) dopiero zaczynasz wchodzić w jakiejś bardziej romantyczne rzeczy. Też co do introwertyzmu - może spróbuj właśnie znaleźć nie tyle przez warsztaty, ale jakieś, hm, nie wiem fora, albo właśnie przez tą stronę czy tam grupę, którą obserwujesz na Facebooku kogoś poznać? Ludzi można poznawać przez internet niekoniecznie tylko przez Tindera, ale właśnie jakieś wspólne grupy zainteresowań. I chyba one są bardziej skuteczne, bo na start masz coś wspólnego z tą osobą. Mam nadzieję, że chociaż coś pomogłam  
    • Shady-Lane90
      Przed chwilą odebrałam Dodę od weterynarza. Moje psie maleństwo przeszło dzisiaj zabieg i teraz powoli dochodzi do siebie. Łzy jednak cisną się do oczu, kiedy patrzę na to, jak cierpi. We wrześniu zaś, psią miłość mojego życia również czeka zabieg w anestezji. Labo - Bubka to moje oczko w głowie, a z racji jej wieku boję się co może się wydarzyć. Guz jednak musi zostać usunięty. Od jutra zaczynam dwutygodniowy urlop. Nie zmienia to jednak faktu, że będę pracować w domu. Ach ten pracoholizm ♥
    • yiliyane
      @Kreciolek16, cieszę się, że mogłam pomóc  
    • Gloria
      To znaczy najpierw wypadałoby, żebyś się sam sobie podobał, a wtedy oceny innych osób zejdą na drugi plan. Nie będą aż tak istotne.
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Gloria
      Gloria
      2
    2. 2
      xxxhunnybunnyxxx