Jump to content

ustawa antyhazardowa


holdem

Recommended Posts

Posted

Witam, Pewnie nie raz powtarzał się ten wątek ale raczej nie w tej kategorii. Jak w temacie: chodzi o ustawę antyhazardową z 2007r. Wprowadziła niesamowite restrykcję i zamknęła się na całą gałąź usług hazardowych. Nie chodzi mi nawet o ruletkę, czy automaty, ale o pokera. Wśród większości ludzi panuje przekonanie, że poker to hazard. To absurd! Każdy kto lepiej poznał tą grę (mam na myśli głównie Hold'em Texas) świetnie wie, że to gra strategiczna. Moje pytanie brzmi: Czy wiecie jak można to obejść? Czy znacie miejsca gdzie można spokojnie zagrać w pokera? Z góry dzięki!

PS: Nie znalazłem nigdzie tego wątku, więc jak coś to sorry za spam

Link to comment
Posted
3 godziny temu, holdem napisał:

Czy wiecie jak można to obejść?

Ten dział nie służy rozwiązywaniu problemów jak obejść prawo :wink2:

3 godziny temu, holdem napisał:

Czy znacie miejsca gdzie można spokojnie zagrać w pokera?

Domowe zacisze? Wydaje się optymalnym miejscem biorąc pod uwagę strategiczny, jak twierdzisz, charakter gry oraz Twój nader młody wiek [o którym dowiadujemy się w tym poście]. I tak, wiem, że zabrzmię jak stara ciotka [którą zresztą na dobrą sprawę jestem :D], ale osobiście mimo wszystko przyjrzałabym się także Twojej pasji pod kątem ryzyka / stwierdzenia faktu ewentualnego uzależnienia.

Link to comment
Posted
20 minut temu, Kerosine napisał:

osobiście mimo wszystko przyjrzałabym się także Twojej pasji pod kątem ryzyka / stwierdzenia faktu ewentualnego uzależnienia.

No cóż, jest taka zasada by się nie kłócić kiedy jest się nowym szczególnie z moderatorami, ale muszę tu obronić własne stanowisko. Otóż nie sądzę by wolno nam było porównywać uzależnienie od hazardu do pasji pokerem. Zapraszam do pierwsze lepsze forum dla pokerzystów, gdzie widać, że nie jesteśmy jak zwykli gracze ruletki czy automatów. Poker to sport, a że ustawa podciągnęła go pod hazard to już swoją drogą.

 

25 minut temu, Kerosine napisał:

Twój nader młody wiek [o którym dowiadujemy się w tym poście].

W tej kwestii, już ciężej się kłócić. Teraz już zdecydowanie mniej pokerzystów mnie poprze, ale nic nie poradzę, że wyszperałem zasady i nauczyłem się grać wcześniej. Swoją drogą trzeba zaznaczyć, że grono pokerzystów wzbrania się i nie popiera gry cashowej niepełnoletnich kolegów, a to jest kolejnym dowodem, ich lojalności i stopniu uświadomienia społecznego. Pozdrawiam! (Będę pewnie żałował tego postu)

Link to comment
Posted
10 minut temu, holdem napisał:

(...) nie sądzę by wolno nam było porównywać uzależnienie od hazardu do pasji pokerem. Zapraszam do pierwsze lepsze forum dla pokerzystów, gdzie widać, że nie jesteśmy jak zwykli gracze ruletki czy automatów. Poker to sport, a że ustawa podciągnęła go pod hazard to już swoją drogą.

Akurat nie mam tu na myśli za bardzo ustawy, chodzi mi o zwykły [niezwykły] aspekt psychologiczny. Uzależnić można się od naprawdę wielu rzeczy, w tym również jak najbardziej legalnych dla osób poniżej osiemnastki - a wydaje mi się, że gry karciane [w szczególności m. in. właśnie poker] mają jednak podwyższony potencjał uzależniający :wink2:

Tak jeszcze tylko dopytam - grasz na pieniądze?

Link to comment
Posted

Wyczuwam do czego dążysz i cię wyręczę; tak gram na pieniądze, lecz sporadycznie i zawsze na plusie, poza tym chyba się zgodzisz, że gra w gronie znajomych nie jest niczym złym

Link to comment
Posted
2 godziny temu, holdem napisał:

poza tym chyba się zgodzisz, że gra w gronie znajomych nie jest niczym złym

Zgodzę się pod warunkiem, że mamy do czynienia z grą w pełni świadomą i kontrolowaną - a do tego czy rzeczywiście tak jest w Twoim przypadku można według mnie żywić pewne wątpliwości [biorąc pod uwagę charakteryzującą Cię znaczną niepełnoletność i związane z nią naturalne ograniczenie zdolności do samokontroli, wyraźnie emocjonalne podejście do tematu oraz fakt, że dla pasji gotów jesteś naruszyć prawo (wprowadzone słusznie bądź nie to osobna kwestia)].

Link to comment
Posted

W moim przekonaniu nie powinniśmy ignorować tak ważnej kwestii jak słuszność owego prawa. Tym właśnie różnimy się od innych istot, że mamy dar rozumu i własnej oceny. Wykorzystajmy więc ten dar i weryfikujmy prawo, które nie jest wartością najwyższą (serdecznie polecam i zachęcam zapoznać się ze szczegółami powstawania owej ustawy)

Link to comment
Posted

Nie znam tego pokera, generalnie karty mnie nudzą, no może poza brydżem kiedyś, ale generalnie uważam, że hazard jest tym czego należy po prostu unikać. I nie chodzi tu o pokera takiego czy innego, hazardem może być gra w zapałki czy w jakąś grę komputerową. Uważam, że jak ktoś sądzi, że hazard jest nieszkodliwy i nie powinno się go zakazywać lub też, że jego/jej hazard nie dotyczy, bo cośtam, to po prostu oznacza, że nie wie jak bardzo to może mieć zgubny wpływ na życie.

Link to comment
Posted
3 godziny temu, holdem napisał:

gram na pieniądze, lecz sporadycznie i zawsze na plusie

Do czasu ;) 

Link to comment
Posted
Teraz, Shady-Lane90 napisał:

Do czasu ;) 

Wiesz może czym jest tilt? Jest to czas w którym zaczynasz podejmować złe decyzję i źle zarządzać swoim bankrollem. W wypadku tiltu jest wiele metod by się przed nim bronić. Sam więc robię co mogę, choć jestem świadom zagrożenia

Link to comment
Posted

Wiesz czym jest metoda wyparcia? Charakteryzuje się m.in. wypieraniem ze świadomości tego, że ma się z czymś problem, negowaniem takiego stanu. Po Twoim stylu pisania i bronieniu gier hazardowych, łatwo zauważyć, że masz z tym problem, a to nie wróży niczego dobrego. Być może nie zauważysz żółtego światła i odnosząc porażkę uznasz to za zwyczajnego pecha. Będziesz brnął w to dalej, bo przecież "tylko raz się nie udało". Zbyt wiele razy miałam do czynienia z osobami uzależnionymi od wielu czynników - i nadal mam - by nie wiedzieć jak to działa i jak to się kończy. Młody wiek nie jest także Twoim sprzymierzeńcem. Młodzi ludzie uzależniają się znacznie szybciej od osób starszych. Mimo wszystko jednak - każdy z nas żyje własnym życiem i musi uczyć się na swoich błędach. Byleby tylko rodzice nie musieli ponosić odpowiedzialności za Ciebie. :) 

Link to comment
Posted

Gdyby istniała jakaś tajemnicza metoda unikania spadku, stosowaliby to wszyscy, a kasyna nie miałyby szans na zarobek ;)  W iluż filmach widziałem zawziętą twarz przegranego i wypowiadane zdanie "muszę się odkuć" :D 

Link to comment
Posted
1 minutę temu, Markiz napisał:

Gdyby istniała jakaś tajemnicza metoda unikania spadku, stosowaliby to wszyscy, a kasyna nie miałyby szans na zarobek ;)  W iluż filmach widziałem zawziętą twarz przegranego i wypowiadane zdanie "muszę się odkuć" :D 


Masz racje w przypadku gier na automatach, lecz gra w pokera nie jest grą z kasynem, a przeciwko innym graczom. To jest właśnie w pokerze najlepsze, że nie musisz być genialny, a wystarczy że jesteś lepszy od swoich przeciwników

Kasyno zarabia na pokerze z minimalny sposób; od każdej puli pobiera podatek, z twojego komentarzu wnioskuje, że rzeczywiście nie wiesz czym jest poker.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up