Jump to content

Bogatsi mężczyźni wolą mniejsze biusty

WszyscyZginiemy

Recommended Posts

WszyscyZginiemy

Temat zainspirowany memem

spacer.png

i późniejszym znalezieniem artykułu gdzie było zamieszczone owo badanie, według którego bogatsi mężczyźni z reguły wolą mniejsze biusty. W skrócie w owym badaniu poddano 266 malezyjskich mężczyzn o różnym statusie materialnym i poproszono ich o ocenę kobiet w skali 1-5 i zaobserwowano, że ci o gorszych warunkach finansowych wyżej oceniają kobiety o bardziej obfitszym biuście, z kolei zaś ci mogący pochwalić się lepszą wypłatą za bardziej atrakcyjne uważali panie o mniejszych biustach.

Inne badania przytoczone w artykule też pokazują, że głodni mężczyźni wolą większe biusty niż najedzeni :lol: i ci, którzy chcieliby mieć dzieci bardziej niż ci, co woleliby nie.

Co myślicie o tych badaniach? Czy osobiste preferencje odnośnie wyglądu czy figury partnerki mogą być podyktowane przez takie czynniki zewnętrzne? Czy może uważacie, że jest to coś zupełnie personalnego? Czy Panowie zauważacie u siebie, a Panie może u swoich byłych i obecnych Panów, że ich biustowe preferencje idą/szły w parze na przykład właśnie z ich statusem materialnym?

Zapraszam do mniej i bardziej poważnej dyskusji w temacie. :msn-wink:

yiliyane

Nie jestem mężczyzną, więc nie do mnie ten temat jest skierowany, ale mam parę uwag ogólnych, że tak to ujmę.

1 godzinę temu, WszyscyZginiemy napisał:

W skrócie w owym badaniu poddano 266 malezyjskich mężczyzn o różnym statusie materialnym (...)

Myślę, że na podstawie tak małej próby i w dodatku charakterystycznej, bo przedstawiającej jedynie preferencje mężczyzn z określonego kręgu kulturowego, trudno wyciągnąć jakiekolwiek ogólne (ogólnoświatowe) wnioski. Być może ten wniosek jest prawdziwy dla Malezji (chociaż na 32 mln mieszkańców próba 266-osobowa jest nadal za mała), ale czy dla całego świata - niekoniecznie. Trzeba by poddać badaniu, po pierwsze, więcej osób, a po drugie, z różnych zakątków świata - wtedy można by mówić o jakimś ogólnoświatowym trendzie. A tak to na dwoje babka wróżyła, może taka zasada rzeczywiście jest, a może jej nie ma.

1 godzinę temu, WszyscyZginiemy napisał:

Inne badania przytoczone w artykule też pokazują, że głodni mężczyźni wolą większe biusty niż najedzeni :lol::msn-wink:

To akurat tyczy się nie tylko biustu. W krajach, gdzie panuje bieda i głód, kobieta o obfitych kształtach świadczy o niczym innym jak o bogactwie jej męża/ojca, ponieważ ten ma pieniądze, by ją dobrze karmić. I tak jak w krajach zachodnich otyłość jest postrzegana jako coś nieatrakcyjnego i chorobliwego, tak w krajach trzeciego świata otyłość jest równoznaczna z bogactwem i prestiżem.

WszyscyZginiemy
12 minut temu, yiliyane napisał:

Myślę, że na podstawie tak małej próby i w dodatku charakterystycznej, bo przedstawiającej jedynie preferencje mężczyzn z określonego kręgu kulturowego, trudno wyciągnąć jakiekolwiek ogólne (ogólnoświatowe) wnioski.

Podobne wątpliwości wysunęła autorka artykułu i generalnie nie można się tu nie zgodzić. :wink: W takim przypadku niestety nie możemy stwierdzić czy ten fenomen "lokalny" mógłby dotyczyć też sytuacji ogólnej-ogólnoświatowej póki nie zostaną przeprowadzone badania na większej próbie.

(Oj, tak na marginesie, marzyłoby mi się współuczestniczyć w takim eksperymencie.:rolleyes:)

20 minut temu, yiliyane napisał:

To akurat tyczy się nie tylko biustu. W krajach, gdzie panuje bieda i głód, kobieta o obfitych kształtach świadczy o niczym innym jak o bogactwie jej męża/ojca, ponieważ ten ma pieniądze, by ją dobrze karmić. I tak jak w krajach zachodnich otyłość jest postrzegana jako coś nieatrakcyjnego i chorobliwego, tak w krajach trzeciego świata otyłość jest równoznaczna z bogactwem i prestiżem.

Tak, tak było też w przeszłości gdzie pociąg do większych pań też był warunkowany tym, że ich ciałko było oznaką, że mają one stały dostęp do pożywienia tak ważnego do przeżycia ale że ten eksperyment akurat został przeprowadzony na grupie białych Brytyjczyków, którzy nie zjedli śniadania, a nie przedstawicielach jakiegoś kraju trzeciego świata cierpiących głód... co mogłoby sugerować, że coś tam w nas nadal tkwi głęboko z tamtych czasów.

27 minut temu, yiliyane napisał:

Nie jestem mężczyzną, więc nie do mnie ten temat

Temat jest kierowany do wszystkich, którzy mają ochotę wziąć udział w dyskusji. :wink:

Vertigos

Badanie na bank przeprowadzone na zlecenie małopiersiastej kobiety ; d

Ale ok, zostanę bogatym jegomościem i dam wam znać jakie piersi wolę.

To mi przypomniało inną zależność:

asasasasa.thumb.JPG.3d5731776949f4e712cbcfe1a7cc7924.JPG

WszyscyZginiemy
7 godzin temu, Vertigos napisał:

Badanie na bank przeprowadzone na zlecenie małopiersiastej kobiety

Jak będę się lepiej czuła, to z ciekawości sprawdzę, w czyjej głowie zrodził się ten cudowny pomysł na taką tematykę badania :lol: i jak coś znajdę dam tu znać. :wink:

7 godzin temu, Vertigos napisał:

ok, zostanę bogatym jegomościem i dam wam znać jakie piersi wolę.

Okay. :msn-wink::lol:

Markiz
O 16.11.2020 at 20:18, yiliyane napisał:

chociaż na 32 mln mieszkańców próba 266-osobowa jest nadal za mała

Tak, dokładnie. Statystycznie na populację między 30-40 mln osób ilość prób na poziomie bodaj 95% wiarygodności (odtwarzam z pamięci ze studiów) to liczba nieco ponad tysiąc. Jeśli kiedykolwiek spojrzycie na jakiekolwiek badania, np. preferencji politycznych, które są robione i publikowane co kilka dni zobaczycie, że tam jest zawsze podawana ilość badanych nieco przekraczająca tysiąc - właśnie dlatego.

A wypowiadając się jako facet, nie wiem czy zaliczam się do bogatszych czy nie, bo tu trzeba byłoby podać kryteria odniesienia, ja akurat preferuję biusty średnie :D  Dużych zdecydowanie nie.

WszyscyZginiemy

Próbowałam znaleźć, kto dokładnie był pomysłodawcą tego badania - nie znalazłam. Aczkolwiek znalazłam szczegóły dotyczące samego badania (o tu). Oprócz dokładnych liczb - odnośnie średniego wieku, wskaźnika BMI i procentowego udziału różnych wyznań i ukończonych etapów edukacji badanych z każdej grupy(biedniejsi, średniozamożni, zamożni), jest też tam że o dziwo to badanie(nie wiem czy samo badanie czy również wyniki niestety) zostało zaakceptowane przez Uniwersytet Westminster.:huh:

Jeśli zaś chodzi o wyniki nie są one aż tak rozbieżne, jeśli chodzi o procentową ilość mężczyzn, którzy wybrali bardzo małe piersi jako najatrakcyjniejsze, wygląda to tak:

(b)iedniejsi 2,6%

(ś)redniozamożni 4,6%

(z)amożni 6,9%

większą różnicę widać przy wyborze małych:

(b) 6,5%

(ś) 6,9%

(z) 14,7%

jeśli zaś chodzi o bardzo duże to też wybrało je o ponad połowę mniej zamożnych mężczyzn(14,7%) niż tych najbiedniejszych(32,5%).

Co też ciekawe podczas badania były użyte modele 3D kobiet(,które można było obracać i oglądać pod różnymi kątami), które różniły się jedynie rozmiarem piersi a nie figurą(bo nie ukrywajmy w realnym świecie często większy naturalny biust wiąże się z większą ilością ciałka).

spacer.png

Tyle jeśli chodzi o update z badania.

Myślicie czy podczas badania z większą próbą lub nawet tą samą otrzymalibyśmy podobne wyniki w Polsce? Albo czy gdyby czynnik statusu materialnego zamienić na wykształcenie (jako że osoby z niższymi zarobkami miały w większości niższe wykształcenie niż te z wyższymi) wyniki wyszłyby podobne? Dlaczego tak/nie?

*tak, nudzę się :sweatdrop:

Markiz

Tak zgaduję tylko, że prostsze osoby (mówię o wykształceniu) mają bardziej trywialny model kobiety w głowie, taki model ułożony w głowach od zawsze, który uwypukla pewne szczególne cechy kobiet od strony zarówno fizycznej jak i zwyczajowej typu (przepraszam panie tutaj): kobieta powinna mieć duży tyłek i cycki.

Wiec pewnie masz trochę racji w tym, że istnieją związki między ideałem biustu a wykształceniem.

Gloria

Coś mi właśnie nie pasowało w tym badaniu, a wygląda na to, że @WszyscyZginiemy rozwiałaś wątpliwości, przybliżając szczegóły badania :D Na pewno co innego to są modele 3D, a co innego prawdziwe kobiety. Do tego dochodzi nienaturalny widok figury na modelach 3D w powiązaniu z biustem... i chyba mamy odpowiedź, dlaczego taki wybierali... ? Do tego wydaje mi się, że co innego to byłoby zdjęcie / film, a co innego kobieta na żywo. 

Podsumowując, moim zdaniem badanie dot. preferencji biustu powstało tylko po to, żeby wywołać burzę w społeczeństwie i ustanowić nowe stereotypy :D  

WszyscyZginiemy
18 godzin temu, Gloria napisał:

Na pewno co innego to są modele 3D, a co innego prawdziwe kobiety.

Prawda. Przyznam się, że byłam naprawdę zawiedziona gdy zauważyłam owe bo w pierwszym artykule nie było napisane, że w ogóle były to modele 3D. Aczkolwiek jest to logiczne, gdyż gdyby postawiono uczestnikom pytanie aby ustawili względem atrakcyjności zdjęcia 5 różnych prawdziwych kobiet, biust nie byłby jedynym wyznacznikiem z pomocą którego mogliby oceniać atrakcyjność. Więc użycie modeli lub modelu 3D było konieczne, gdyby jednak ode mnie to zależało za lepszy ku temu uznałabym model użyty w innym badaniu - a mianowicie czy chęć posiadania potomstwa ma wpływ na to jaki biust i ogólnie figurę partnerki mężczyzna preferuje. W tym badaniu użyto modelu, którego wymiary - biust, biodra itp.- mężczyźni mogli sami zmieniać wedle uznania. Wyniki tego badania byłyby cięższe do ewaluacji(nie znam się ale tak czy siak pewnie mimo wszystko dobrze napisany program komputerowy mógłby zrobić przesiew?) aczkolwiek lepszej jakości.

18 godzin temu, Gloria napisał:

moim zdaniem badanie dot. preferencji biustu powstało tylko po to, żeby wywołać burzę w społeczeństwie i ustanowić nowe stereotypy :D  

Moim zdaniem to odpada. Chyba, że osoba, która miała ten cel nie grzeszyła inteligencją i nie wiedziała nawet jak za to zabrać się dobrze. Gdyby ktoś chciał ustanawiać nowe stereotypy, z pomocą badania o takiej tematyce, to przynajmniej postarałby się żeby było wiarygodniejsze poprzez użycie większej próby, to jedno. A drugie - po co nowe stereotypy? Po co akurat takie?

Szczególnie, że nie byłoby to coś nowego... przecież jeszcze przed tym badaniem mogło się wydawać, że bogatsi faceci wolą mniejsze biusty bo po prostu prestiż jaki dają pieniądze pozwalał im się wiązać z modelkami czy kobietami z wyższych szczeblów, które dbają o figurę często bardziej niż zwykłe "śmiertelniczki". A tym szczuplejsza i bardziej aktywna kobieta tym z reguły mniejszy naturalny biust. Innym czynnikiem byłaby np. dieta mężczyźni z niższych warstw społeczny związani również z kobietami z niższych warstw społecznych, mała wypłata, tańsze jedzenie, jakie jedzenia są najtańsze? Śmieciowe jedzenia, które idą w boczki i przy odrobinie szczęścia w cycki. ;)

Więc myślę, że naukowiec, który się zabrał zauważył tę zależność, że widzi się więcej lepiej ustawionych mężczyzn z kobietami z mniejszym biustem, niż tych biednych, którzy raczej mają bardziej obdarzone wybranki - wyciągnął taki a nie inny, dziwny wniosek i doszło do tego badania.

Czyli z tego co naprawdę rozsądnie piszesz wynika dla facetów dość brutalna prawda: większa kasa równa się lepsza laska. Proza życia ;) Więc jeśli facet chce zgrabnej panny powinien zacząć od wzięcia się za siebie, nieprawdaż? :D 

WszyscyZginiemy
57 minut temu, Markiz napisał:

większa kasa równa się lepsza laska. Proza życia ;) Więc jeśli facet chce zgrabnej panny powinien zacząć od wzięcia się za siebie, nieprawdaż?

Zgrabniejsza nie koniecznie znaczy lepsza. ;) 

A tak poza tym, to miłość ślepą jest więc też nie zawsze.

22 minut temu, WszyscyZginiemy napisał:

Zgrabniejsza nie koniecznie znaczy lepsza. ;) 

Absolutnie nie znaczy. Osobiście wolę inteligentą mniej ładną niż piękną i głupią. Tu natomiast zawęziliśmy cechy wyboru do wielkości biustu bez odwoływania się do innych przymiotów. Sam zresztą nigdy nie oceniałem dziewczyny po numerze stanika.