Jump to content

(Bez)użyteczne tipy


Shady-Lane90

Recommended Posts

Posted

Jeżeli macie jakieś tipy z waszego (lub czyjegoś) doświadczenia, życia codziennego, mniej lub bardziej użyteczne, to w tym miejscu możecie się nimi dzielić z resztą użytkowników.

Na początek coś ode mnie:

Zawsze przed wejściem pod prysznic sprawdzaj, czy stoi w nim żel do mycia. Inaczej będziesz się musiał myć Lactacydem.. jak ja dziś ;D

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted

Gdy pomagasz komuś w przeprowadzce i wnosisz z tym kimś po schodach meble, które załaniają ci widok w dół zawsze licz schody. Zazwyczaj na półpiętrze jest 9 schodków. Ten trik kilka razy uratował mnie przed popsuciem sobie nogi.

Link to comment
Posted

Jak chcesz jajko ugotowane na twardo, to wsadź w zimną wodę i trzymaj w garnku przez 7 minut od momentu zagotowania się wody. A jak chcesz na miękko to tak samo, tylko, że 5 minut. ;D 

Link to comment
 • 2 weeks later...
Posted

Mróz + ostra miętowa guma + maseczka na facjacie = naprawdę kiepskie połączenie. Nie róbcie tego! ;D 

Link to comment
 • 1 month later...
Posted

Krótki przepis jak zrobić żelatynę ;) Nieważne do czego ją dodajecie, liczą się proporcje. 1 szklanka gorącej wody na jedną łyżkę żelatyny. Zawsze. Potem już tylko wymieszać wodę i żelatynę, przestudzić i dodać do tego, do czego chcecie dodać. Po ogarnięciu tej proporcji wreszcie wszystkie ciasta z żelatyną zaczęły mi nagle magicznie wychodzić :D 

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted

Powiedzmy, że masz w klawiaturze więcej żarcia niż w lodówce (raz miałem w klawiaturze tyle okruszków, że jak bym się postarał to bym z nich kromkę złozył) i trzeba ją wyczyścić tak konkretnie. Nie każdy zna na pamięć układ liter na klawiaturze bo gdzie jest Shift, Ctrl, Alt czy Enter chyba kojarzy każdy. Dlatego przed wybebeszaniem klawiszy z klawiatury warto sobie cyknąć telefonem jej fotkę. W ten sposób nie pomylisz literek podczas wsadzania ich z powrotem.

Link to comment
 • 3 weeks later...
Posted

Jeśli zamarznie Ci zamek w samochodzie, to nie baw się w żadne odmrażacze. Podgrzej kluczyk zapalniczką. U mnie ten patent zawsze się sprawdzał. 

Link to comment
Martusiaaaaaa92
Posted
O 18.01.2021 at 19:10, Shady-Lane90 napisał:

Jeśli zamarznie Ci zamek w samochodzie, to nie baw się w żadne odmrażacze. Podgrzej kluczyk zapalniczką. U mnie ten patent zawsze się sprawdzał. 

Nie stopi się?

Link to comment
Posted
O 24.01.2021 at 19:33, Martusiaaaaaa92 napisał:

Nie stopi się?

Absolutnie nie. :) 

Link to comment
Martusiaaaaaa92
Posted
4 minuty temu, Shady-Lane90 napisał:

Absolutnie nie. :) 

To spróbuję następnym razem i trzymam za słowo :biggrin:

Link to comment
Posted
21 godzin temu, Martusiaaaaaa92 napisał:

To spróbuję następnym razem i trzymam za słowo :biggrin:

Daj znać czy zadziałało! ;D 

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted

Jeśli chcesz nieco przyspieszyć działanie swojego smartfona (działa tylko na Androidach) to można to zrobić zmieniając skalowanie systemowych animacji.

Najczęściej trzeba wejść w info o telefonie i kliknąć kilka razy w jego wersję oprogramowania a uruchomią się tzw. "Ustawienia programisty" (wyświetli się mini okienko, które nas o tym poinformuje). Wchodzisz w te opcje programisty, tam odszukujesz opcje skalowania animacji i ustawiasz z domyślnego 1x na np. "wyłączone".

Spowoduje to delikatne przyspieszenie działania telefonu.

Link to comment
 • 2 weeks later...
Posted

Jeśli tylko okaże się to prawdą [a w zasadzie nie mam powodu, aby negować stojącą za poradą logikę] będzie to prawdziwy sztos - w celu prostego, łatwego i błyskawicznego ugotowania ziemniaków wystarczy ponoć jedynie nakłuć je widelcem [aby nie wybuchły] i wstawić do mikrofalówki na 4 minuty. Trik zaczerpnięty z tego filmiku, nie mogę już doczekać się testu :heart:

Link to comment
 • 6 months later...
Posted

Prosty trick, aby oczy nie łzawiły przy krojeniu cebuli. Wystarczy założyć... przyłbicę ;) Daje to +10 do głupiego wyglądu, ale przynajmniej oczy nie łzawią ;) 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up