Jump to content

Czat!

Shady-Lane90

Recommended Posts

• 2 weeks later...
Shady-Lane90

Info:

W celu rozpoczęcia prywatnej rozmowy wystarczy kliknąć na "ludziki" na czacie, na stronie głównej forum. Wówczas pokaże się lista osób, które są aktualnie aktywne na czacie. Wystarczy kliknąć na "PW" przy danej osobie, aby rozpocząć prywatną rozmowę. Jeżeli prowadziliśmy już rozmowę z daną osobą, to rozmowa z nią zapisana jest w "komunikatorze". ;) 

Shady-Lane90

Mała "ankieta". Czy usunąć okno czatu ze strony głównej czy też je zostawić? Dajcie znać co o tym myślicie ;) 

Mi się trochę nie podoba, że wszyscy mogą sobie czytać, co piszemy na czacie, nie wchodząc na niego. Bo jeśli ma się otwarte okienko czatu, ale się na nim nie pisze, to tak jakby się na nim było, a tak naprawdę Cię nie ma. Ale podglądać możesz! Lepiej by było, gdyby trzeba było fizycznie kliknąć "czat" jako świadomy wybór, żeby zacząć brać udział w konwersacji.

O 20.11.2020 at 22:36, Shady-Lane90 napisał:

Mała "ankieta". Czy usunąć okno czatu ze strony głównej czy też je zostawić? Dajcie znać co o tym myślicie ;) 

Osobiście jestem raczej za pozostawieniem - chat domyślnie i tak dostępny jest dopiero po zalogowaniu oraz zwinięty jedynie do belki z napisem "Pokój główny", którą uprzednio trzeba kliknąć, aby na niego wejść [przychylenie się do sugestii @Aśika?]. Nie planuję być częstym gościem w tym miejscu, ale jednak im bardziej będzie przypominało istniejącą do niedawna otwartą formę shoutboxa [ś.p.], tym z mojej prywatnej perspektywy lepiej. Typowo chatowe prowadzenie konwersacji w szybkim tempie czasie rzeczywistym z wybranymi osobami interesuje mnie w niewielkim stopniu, natomiast fajnie było móc od czasu do czasu niezobowiązująco wrzucić coś na tę forumową "tablicę" czy podobnie luźno odnieść się do wpisów powyżej [także przypomnieć w ten nader wygodny sposób danemu użytkownikowi o wezwaniu do odpowiedzi xD] :) 

O 21.11.2020 at 09:41, Aśika napisał:

Mi się trochę nie podoba, że wszyscy mogą sobie czytać, co piszemy na czacie, nie wchodząc na niego. Bo jeśli ma się otwarte okienko czatu, ale się na nim nie pisze, to tak jakby się na nim było, a tak naprawdę Cię nie ma. Ale podglądać możesz! Lepiej by było, gdyby trzeba było fizycznie kliknąć "czat" jako świadomy wybór, żeby zacząć brać udział w konwersacji.

Mnie osobiście takie obwarowania jedynie odstraszają. Istnieją przecież pokoje prywatne.

michaelowax3

Raczej o to chodzi żeby była taka możliwość by sobie wszyscy mogli pogadać. A nikt czytać tego nie każe. A przecież możliwość prywaty jest także moim zdaniem wszystko ok :)

Edited by michaelowax3 (see edit history)

Według mnie powinno zostać tak jak jest ;) Zamiast mieć otwarte dodatkowe okno i przełączać się z jednego na drugie, można widzieć i forum i czat za jednym zamachem.

+ Zgadzam się z @Kerosine co do:

5 godzin temu, Kerosine napisał:

Mnie osobiście takie obwarowania jedynie odstraszają. Istnieją przecież pokoje prywatne.

Poza tym wydaje mi się też, że takie rozwiązanie podzieliłoby społeczność forumową na dwie części. Na tych, co piszą na forum i na czat nawet nie zerkną, i na tych, co piszą na czacie, a na forum się nie udzielają. 

Shady-Lane90

Ok, dziękuję bardzo za wszelkie opinie. Poczekam jeszcze kilka dni (może ktoś jeszcze się wypowie). Póki co jednak - czat zostaje na stronie głównej :) 

To przynajmniej fajnie by było, gdyby czat był zamknięty, a nie było się zalogowanym od razu jak się wchodzi na stronę. Chyba że to można gdzieś zmienić w ustawieniach?

A tak nie jest łatwiej i szybciej? Masz otwarty, ale przecież nie musisz od razu tam coś pisać. Może zbytnio mam tendencję do ułatwiania sobie życia, ale po co wprowadzać dodatkowe logowania skoro już się jest na portalu?

IMHO powinna być opcja w ustawieniach: nie chcesz być od razu zalogowany/a na czata, to sobie klikasz i masz zmienione, a domyślnie wchodzi od razu.

41 minut temu, Aśika napisał:

IMHO powinna być opcja w ustawieniach: nie chcesz być od razu zalogowany/a na czata, to sobie klikasz i masz zmienione, a domyślnie wchodzi od razu.

A nie wystarczy po prostu kliknąć "Opuść pokój" [a następnie potwierdzić wybór] po rozwinięciu ikonki z trzema poziomymi kreseczkami?

Ja zawsze tak robię po wizycie na chacie i nigdy nie loguje mnie na nim ponownie automatycznie po wejściu na forum...

U mnie "opuszczenie pokoju" działa i wtedy czat jest zwinięty. 

Ewentualnie też można pomyśleć nad stworzeniem innego pokoju, ponieważ na razie jest dostępny tylko 1 pokój.

Jak czat był usunięty ze strony głównej to prawie nikt nie pisał :( 

Shady-Lane90

Osobiście uważam, że nie ma potrzeby usuwania czatu ze strony głównej, bo rzeczywiście wówczas mniej osób się na nim udziela. Sprawdziłam opcję z opuszczeniem pokoju i u mnie działa bez zarzutu - tak, jak wspominała @Kerosine. Możemy utworzyć dodatkowy pokój. Wówczas osoby, które nie chcą brać udziału w rozmowie w pokoju głównym mogą siedzieć tam, ale z drugiej strony z czasem nastąpi tam pewnie rozwinięcie jakiejś rozmowy i co za tym idzie - swoiste rozdwojenie, co wydaje mi się być nieco bez sensu. @Gloria, a może jest po prostu opcja, aby każdy użytkownik mógł usunąć/wyłączyć okno czatu na stronie głównej indywidualnie, po wejściu/zalogowaniu się na forum? Bo przyznam szczerze, że nie sprawdzałam ;D 

Wydaje mi się, że nie ma sensu nic zmieniać jeśli jestem tylko jedną osobą, której to przeszkadza. 

Co do opuszczenia pokoju działa to u mnie podczas danej sesji, ale potem jak wracam na forum w nowej, to okno czatu znów jest otwarte i jestem na niego zalogowana. 

Nieważne. Irytuje mnie to, ale nie mam zamiaru naciskać na zmiany po to tylko, żeby zadowolić zgryźliwego tetryka.

Przetestujmy teraz rozwiązanie ze zwiniętym czacie na stronie głównej (trzeba teraz kliknąć, żeby czat załadować).

2 godziny temu, Gloria napisał:

Przetestujmy teraz rozwiązanie ze zwiniętym czacie na stronie głównej (trzeba teraz kliknąć, żeby czat załadować).

Ale przecież tak właśnie było do tej pory [a przynajmniej przez ostatnie kilka-kilkanaście dni i przynajmniej u mnie - czyżbym kliknęła coś nie tak, że miałam zwinięty domyślnie?] O.o

Może by dodać jeszcze słowo "Czat" koło "Pokój główny"? Bo zwinięty wygląda jak nagłówek tego, co tam się pod nim znajduje.

WszyscyZginiemy

I taką strzałkę: 

spacer.png

żeby ludzie(włącznie ze mną) pamiętali, że w ogóle jest tu czat i się udzielali. :lol::sweatdrop:

Shady-Lane90
1 minutę temu, Gloria napisał:

Dodałem strząłkę. Jest lepiej? :P

Teraz to jest elegancko! Git majonez normalnie! ;D 

35 minut temu, Gloria napisał:

@Kerosine jak z telefonu korzystałaś, to był zwinięty domyślnie.

No właśnie nie korzystałam z telefonu, tylko z laptopa :(