Jump to content

Zmiana profilu po 1 klasie z humana na biolchem


juliao1264

Recommended Posts

Witam Wszystkich :) 

Jestem teraz w 1 klasie liceum na profilu pol-his-ang, typowo - human, ze względu na to, że 30 września przeniosłam się do innego, lepszego liceum miejsce w tej szkole było tylko na tym profilu. Zależało mi na tym żeby przenieść się do szkoły w której teraz jestem, bo w poprzedniej nie zdałabym matury A marzę o studiach i jednak odpowiadał mi ten profil, ponieważ uwielbiam angielski i jestem w sumie dobra z polskiego, a historię to bym jakoś przebrenęła :/ Od dawna czuję, że ciągnie mnie do biologii, w 8 klasie na koniec roku miałam 5 A i interesuje mnie ten przedmiot i jestem z niego dobra. Szczerze mówiąc z chemii w 8 kl miałam 3 Ale tylko dlatego że nie przywiązywałam do tego przedmiotu uwagi i nie uczyłam się systematycznie A i nauczyciel był wredny, więc zdążyłam się zrazić. Teraz na humanie widzę, że lepsza jestem z przedmiotów ścisłych, A i z humanistycznymi nie mam problemów. Bardzo ciągnie mnie na biol-chem-ang A po tym profilu i z perspektywami w przyszłości łatwiej, bo myślę o kosmetologii i studiach A i ewentualnie stewardessa. 

Marzę o tym aby przenieść się na biol-chem-ang, lecz teraz nie ma miejsca A myślę o tym aby przykładać się do biologii i chemii i przenieść się po 1 klasie, bo często wtedy zwalniają się miejsca, teraz biolchem ma po 2 godziny tygodniowo z tych przedmiotów, także myślę że z moją determinacją zaliczyłabym zaległości. Jedyne czego się obawiam to chemii, ale mam wrażenie że mam do tego głowę, A i powtarza mi to moja korepetytorka z matematyki, że dałabym radę. Nie chce się zmarnować na humanie i nie rozwijać zainteresowań związanych z biologią. Chciałabym zdawać maturę z biologii, ale bez rozszerzonej było by to zdecydowanie trudne.

Proszę Was o jakieś rady, wasze spostrzeżenia, mam mętlik w głowie i ciągle zaprzątam sobie tym głowę, czy dam radę z zaległościami z moim podejściem? I czy jest aż tak trudno na biolchemie jak mówią??

Link to comment
Martusiaaaaaa92

Znam ludzi, którzy zmieniali profil w trakcie liceum i potem dobrze zdawali maturę. Było trudne, bo wymagało nadrobienia materiału przez wakacje. Ale znam też takich, który dobrze zdawali maturę z przedmiotów niekierunkowych i to było dla nich też trudne, bo wymagało samodzielnej nauki.

Link to comment

Zadam Ci pewnie trudne pytanie na które jednak sama musisz sobie odpowiedzieć. Co po tym liceum chcesz robić, w jakim kierunku pójść. Bo tak naprawdę od tego gdzie siebie widzisz w przyszłości zależy to co powinnaś zrobić teraz. 

Cokolwiek jednak zadecydujesz, nigdy się nie poddawaj, realizuj to co chcesz, tu Ciebie wspieramy :) 

Link to comment

W zasadzie przeniesienie na ten kierunek zależy tylko od Ciebie. Ja byłam w liceum na mat-fiz i były w mojej klasie osoby, które zdawały rozszerzoną chemię i biologię, a później dostały się na medycynę. Jednak szczególnie w zakresie biologii korzystały z korepetycji. Wszystko zależy od determinacji, a przede wszystkim od systematycznej nauki. Przeniesienie na kierunek biologiczny na pewno ułatwi naukę, bo nie będziesz się skupiać już na innych przedmiotach. Możesz też porozmawiać z nauczycielami chemii i biologii, powiedzieć o swoich planach. Na pewno prowadzą jakieś dodatkowe, fakultatywne zajęcia, w których mogłabyś uczestniczyć. 

Link to comment

Sam byłem w podobnej sytuacji, gdyż po 1 klasie liceum przeniosłem się z profilu humanistycznego na biologiczno-chemiczno-matematyczny. 

Na Twoim miejscu od razu przeniósłbym się na biol-chem, jeśli masz taką możliwość, bo często są miejsca zapełnione i nie chcą przyjmować. Ja miałem pod górkę z przenoszeniem, gdyż warunkiem było uzyskanie z biologii, chemii i fizyki minimum oceny 4 + średnia >4,80. 

Czy na biol-chemie jest trudno? Tak, ten profil jest bardzo wymagający, gdyż przedmioty Science są trudne na początku i nie każdy łatwo je przyswaja. Nie wiem do jakiego liceum uczęszczasz, więc nie mogę Ci powiedzieć jak to będzie wyglądało, natomiast w moim liceum poziom wymagań był wysoki. Nie było tygodnia bez kartkówek, sprawdzianów, projektów etc. Siedziało się z reguły od 7 do 15 niż jak to było na humanie, że inni siedzieli do 13. W dodatku była matematyka rozszerzona, która również była wymagająca i trudna jak ktoś nie opanował dobrze podstawy. Ogólnie to, aby "przetrwać" na tym profilu musisz być w miarę rozumna, systematyczna oraz pracowita bo inaczej utoniesz....

Ten profil wg mnie otwiera największy wachlarz możliwości, ale ma swoją cenę jaką jest wysiłek i czas na niego włożony. W każdym razie, polecam Ci bardzo ten profil jeśli chcesz iść w stronę biologiczną lub medyczną, ale chcę Cię ostrzec, że matury są bardzooo ciężkie i uzyskanie wyniku >50% z nich wymaga OGROMNEJ PRACY. Na kosmetologie progi wysokie nie są, więc śmiało możesz pójść na ten profil, ale gdy jednak zdecydujesz się na medycynę lub stomatologię, to radzę odpuścić sobie ten profil i spróbować podszkolić angielski i pójść do IB, gdzie będziesz miała o wiele większe szanse dostania się na to.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Zielona.
 • Najnowsze posty

  • yiliyane
   Odpowiedziałam w pierwszym   Wyznaczam teraz @Vertigos i @Anarchist, a tematy to:  
  • yiliyane
   Już dawno nie byłam u lekarza państwowego. Nie chodzę za często do lekarzy, ale jak już idę, to raczej prywatnie. Prędzej człowiek umrze niż doczeka się wizyty na NFZ. Pół roku czekania na wizytę u lekarza rodzinnego, potem co najmniej półtora roku na wizytę u specjalisty. NFZ "opłaca się" tylko przy bardzo drogim leczeniu i takim, które może być odwleczone w czasie. Jeżeli jest pilna potrzeba wizyty u lekarza, zrobienia badań i postawienia diagnozy, to w naszym pięknym kraju takie są realia, że się człowiek tej wizyty państwowo nie doczeka. Powinien być państwowy, plus oczywiście możliwość otwarcia i prowadzenia prywatnych klinik i gabinetów. Całkowicie płatna służba zdrowia prowadziłaby do tego co jest w Stanach - że za byle wizytę z katarem dostajesz rachunek na tysiąc dolarów, w efekcie czego na leczenie stać tylko najbogatszych. Nie. Jak już wspomniałam, całkowicie wolny rynek w przypadku służby zdrowia spowodowałby, że większość ludzi de facto straciłaby możliwość leczenia się, bo nie byłoby ich na to stać. Teraz za wizytę u specjalisty płacisz, powiedzmy, 200 zł. To i tak dużo i wiele osób na to nie stać. Ale wyobraźmy sobie byle wizytę za 2 tysiące. Nie chcielibyśmy takiej sytuacji.
  • Kerosine
   @Gloria i @yiliyane, zapraszam  
  • yiliyane
   Nie. Nie mam takiej potrzeby. Stosuję filtry tylko na intensywne letnie słońce, a i też nie zawsze. Słońce rzadko mnie parzy. Ratują mnie włoskie geny Nie. Właściwie tylko na początku lata, kiedy skóra jest jeszcze zupełnie nieopalona po zimie, muszę uważać. W ten sposób trochę mnie przypiekło w czerwcu, kiedy byłam w termach (w Polsce) na świeżym powietrzu. Z kolei jak byłam teraz we wrześniu na Teneryfie, to w ogóle się nie smarowałam i nic mi nie było - bo skóra już się przyzwyczaiła do słońca. Opalanie się nie jest niczym złym, o ile robi się to z umiarem. Spiekanie się na raka, leżąc od rana do wieczora plackiem na plaży to zdecydowanie zły pomysł. Podobnie jak chodzenie na solarium. Ale lekka, naturalna opalenizna, która tworzy się latem, nie jest niezdrowa. Zupełnie nie wystawiając skóry na światło słoneczne blokuje się dopływ witamy D3. Kiedyś więcej się smarowałam kremami z filtrem i unikałam słońca i efektem było stężenie witaminy D3 na poziomie 7 ng/ml (gdzie norma to 31-50 ng/ml, a mój wynik uznawany jest za ciężki niedobór). Więc, jak we wszystkim, trzeba umieć znaleźć złoty środek. Może nie nazwałabym tego obawą, ale nie przepadam za efektami długiego siedzenia przed urządzeniami elektronicznymi. Najczęściej skutkuje to u mnie bólem głowy, silniejszym niż zazwyczaj.
  • yiliyane
   Nie mogłabym oddawać krwi, nawet gdybym bardzo chciała. Ze względu na problemy zdrowotne moja krew nie zostałaby przyjęta. Poza tym nie sądzę, żeby mój organizm zniósłby taki ubytek krwi. Przy krwiodawstwie pobiera się aż 450 ml krwi, co trwa 5-8 minut. Do morfologii pobiera się podobno do 5 ml krwi, a mnie już zdarzyło się raz zemdleć (spadek cukru najprawdopodobniej, spowodowany utratą krwi i byciem wiele godzin na czczo), wielokrotnie też robiło mi się słabo lub też mdliło mnie, ale poza tym obyło się bez większych konsekwencji. Tak więc w moim przypadku bycie dawcą krwi odpada.
 • Recent Status Updates

  • Anarchist

   Anarchist

   Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Kerosine
   Kerosine
   2
  2. 2
   mw2
   mw2
   1
  3. 3
   Anarchist
   Anarchist
   1
  4. 4
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  9 posts
  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Anarchist
  Anarchist
  2 posts
  Celt
  Celt
  1 post
  Gloria
  Gloria
  1 post
  trombalski300
  trombalski300
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  40 posts
  Anarchist
  Anarchist
  38 posts
  yiliyane
  yiliyane
  19 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  816 posts
  yiliyane
  yiliyane
  705 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  637 posts
×
×
 • Create New...