Jump to content

Kerosine

Kerosine

Ogólna ocena użytkownika  

2 members have voted

1. 1. Ogólna ocena użytkownika

• 10
      2
    • 9
      0
    • 8
      0
    • 7
      0
    • 6
      0
    • 5
      0
    • 4
      0
    • 3
      0
    • 2
      0
    • 1
      0
    • Nie mam zdania
      0

Recommended Posts

Posted

W ostatnim głosowaniu osobą wybraną do zasiadania przez tydzień na forumowym "gorącym krześle" zostałam ja. Wyrażam warunkową zgodę na udział w zabawie, jednak zastrzegam sobie prawo do nieudzielenia [bądź udzielenia w zakresie i sposób, jaki uznam za stosowny] odpowiedzi na pytania przede wszystkim - aczkolwiek nie tylko - z następujących obszarów:

• zdrowie psychiczne
  • życie prywatne i relacje z innymi ludźmi
  • forumowa historia

... ze szczególnym uwzględnieniem przypadków gdzie poszczególne te sfery nakładają się na siebie :rolleyes:

O 19.10.2020 at 21:06, Shady-Lane90 napisał:
O 19.10.2020 at 20:46, yiliyane napisał:

Głosuję na @Kerosine, bo jeszcze chyba nigdy nie była przepytywana :P 

Raz miała być, ale zrezygnowała z udziału w zabawie.

Nie tylko zrezygnowałam z udziału wtedy [co nawiasem mówiąc bardzo słabo pamiętam i mam problem z umiejscowieniem w czasie owego wydarzenia], ale także w już naprawdę archaicznej epoce usunęłam dwa poprzednie swoje tematy :) Pomimo tego, że to ja jestem pomysłodawczynią i przez długi czas byłam "opiekunką" M-forum pod ostrzałem pytań mam wrażenie, że mnie osobiście udział w nim nie służy, a już na pewno pod względem psychicznym nie czuję się zbyt komfortowo występując w nim w roli głównej. Dlatego przypominam wszystkim indagującym: przedsięwzięcie owo stanowi jedynie zabawę, to zaś oznacza, że udział w nim powinien stanowić przyjemność dla obu stron [a już z pewnością jego aktualny bohater nie może czuć się w nim jakkolwiek źle]. Każdy ujawnia również dokładnie tyle, ile chce ujawnić.

Wyjaśniwszy - mam nadzieję - w tym przydługim, aczkolwiek w mojej ocenie niezbędnym wstępie wszystkie potencjalnie problematyczne kwestie możemy zaczynać (;

Martusiaaaaaa92
Posted

1. Głosowałaś w ostatnich wyborach prezydenta i parlamentarnych?

2. Jeśli tak, to na kogo?

3. Jeśli tak, to czy dziś zagłosowałabyś tak samo?

Posted

1. Jeśli masz niespodziewanie godzinę, dwie wolne, co wtedy robisz? (mam nadzieję, że to nie dotyczy zastrzeżonego życa prywatnego)

2. Kto jest dla Ciebie autorytetem?

3. Sprawiasz tu na forum wrażenie osoby niesamowicie uporządkowanej, to Twoja cecha czy konieczność?

Kalafior_Grozy
Posted

1. Czego byś w sobie nigdy nie zmieniła?

2. Obawiasz się zakażenia koronawirusem?

3. Załóżmy, że wstajesz rano i myślisz sobie: "napiszę książkę". O czym by była ta książka?

4. Twoim zdaniem ogólna sytuacja w Polsce polepsza się czy pogarsza?

5. Dlaczego kura przeszła przez ulicę? :)

6. Gdybyś mogła zmienić kraj na jakiś inny, jaki byłby to kraj?

7. Zamieniłabyś androida na iOs?

8. Czy uważasz teorie spiskowe za coś złego?

9. Gdyby zostały ogłoszone przedterminowe wybory (a są ku temu przesłanki), na kogo byś oddała swój głos?

10. Jaki jest Twój idealny widok z okna?

Posted (edited)
20 godzin temu, Martusiaaaaaa92 napisał:

1. Głosowałaś w ostatnich wyborach prezydenta i parlamentarnych?

Jeśli chodzi o te pierwsze nie [mimo że, jeśli dobrze pamiętam, swój udział w nich określiłam na forum jako "prawdopodobny" i pewne osoby wciąż mogą być przekonane, że obecnie miłościwie nam panujący prezydent Duda wygrał także dzięki mnie :lol:], jeśli chodzi o te drugie tak. 

2. Jeśli tak, to na kogo?

Na Prawo i Sprawiedliwość.

3. Jeśli tak, to czy dziś zagłosowałabyś tak samo?

Prawdopodobnie tak - jeśli w lokalu wyborczym ponownie towarzyszyłaby mi moja rodzicielka :D 

Prawdopodobnie nie - jeśli udałabym się do niego całkiem sama. Ten scenariusz jest jednak stosunkowo mało realny, jako że mając pełną swobodę decyzji wybrałabym zapewne spacer po lesie zamiast tego do urny.

19 godzin temu, Markiz napisał:

1. Jeśli masz niespodziewanie godzinę, dwie wolne, co wtedy robisz? (mam nadzieję, że to nie dotyczy zastrzeżonego życa prywatnego)

Mieści się jeszcze w dopuszczalnych granicach ;) 

"Niespodziewana godzinka-dwie" wolnego ma nieco inny wymiar w sytuacji gdy tak czy siak jest się na wiecznych wakacjach [aczkolwiek pewien plan dnia mimo to u mnie funkcjonuje]. Najogólniej mówiąc staram się wykorzystywać dodatkowy czas po prostu w sposób dobry dla siebie, choć czy przybierze to formę dość bezmyślnego i mało produktywnego wgapiania się w ekran laptopa / tabletu [tudzież w okno] czy prób zgłębienia mechanizmu, w jaki rozległa i skomplikowana sieć włókien atomowego wodoru przenikających Drogę Mleczną wpływa na jej ewolucję [oraz na odwrót] zależy od wielu czynników.

2. Kto jest dla Ciebie autorytetem?

Nie mam autorytetów w ujęciu całościowym. Takowe istnieją dla mnie wyłącznie w pewnych konkretnych dziedzinach i obszarach życia - np. swoistym "guru" żywieniowym i w sprawie zaburzeń odżywiania jest dla mnie Ania Gruszczyńska, a w temacie asertywności i sztuki wyznaczania innym ludziom granic Michelle Elman.

3. Sprawiasz tu na forum wrażenie osoby niesamowicie uporządkowanej, to Twoja cecha czy konieczność?

Może nie tyle konieczność, co świadomy wybór - ale także w ogromnej mierze próba zapanowania w ten dość kompulsywny sposób nad własnym wewnętrznym chaosem. Ogólnie rzecz biorąc "poukładanie" stanowi jedną z ostatnich cech, pod jakimi mogłabym się podpisać, a stopień pozornego uporządkowania jest wprost proporcjonalny do faktycznej entropii :D Jako osoba autystyczna mam jednak również m. in. wysoko rozwinięte myślenie logiczne oraz zdolności analityczne i one zapewne także znajdują odzwierciedlenie w moim forumowym sposobie wyrażania siebie.

@Kalafior_Grozy, na Twoje pytania odpowiem nieco później [prawdopodobnie dopiero jutro] =) Ogólnie myślę, że rozłożę sobie cały "wywiad" na siedem dni.

Edited by Kerosine (see edit history)
WszyscyZginiemy
Posted

1. Ile miałaś dotychczas w swoim życiu kotów i ile masz obecnie?

2. Jak często Ci się coś śni i jakie to są sny? Pamiętasz w ogóle swoje sny czy wręcz przeciwnie?

3. Czy planujesz swoje posiłki z wyprzedzeniem? Jeśli tak to jak długim?

4. Jakie jest Twoje pierwsze/najwcześniejsze wspomnienie z, um, życia?

5. Wiem, że uwielbiasz mięso więc... za jak dużą sumę rozważyłabyś przejście na wegetarianizm? :lol:

Posted

1. Zostaniesz moją żoną? 

Posted (edited)

Zestaw od @Kalafior_Grozy:

O 25.10.2020 at 08:20, Kalafior_Grozy napisał:

1. Czego byś w sobie nigdy nie zmieniła?

Trudne pytanie i myślę, że odpowiedź na nie w pierwszej kolejności powinna rozpoczynać się od "mimo wszystko" - ale taką rzeczą jest chyba [o dziwo] moja szeroko pojęta odmienność i związany z nią jedyny w swoim rodzaju sposób patrzenia na świat. Brak naprawdę głęboko zakorzenionych skłonności podążania za stadem [niektórzy mogliby powiedzieć, że wręcz instynkt antystadny], thinking outside of a box, zdolność przeprowadzania pogłębionej analizy rzeczywistości i dostrzegania szczegółów niewidocznych dla innych [jak również... połączeń między nimi] oraz swoisty "gen filozofa" sprawiający, że w ogóle czuję potrzebę rozgryzania rządzących nią mechanizmów, a nawet dość kontrowersyjne zapewne z punktu widzenia normalnego obserwatora odklejenie od realnego świata i przebywanie częściowo w innym wymiarze... mogłabym w sumie wymienić o wiele więcej :) 

2. Obawiasz się zakażenia koronawirusem?

W niewielkim / umiarkowanym stopniu - z pewnością nie na tyle, by przykładowo stosować środki i procedury ochrony osobistej w zakresie większym niż ten absolutnie podstawowy i wymagany przepisami prawa [przestrzeganie którego nawiasem mówiąc egzekwowane jest tylko połowicznie! nie spotkałam się jeszcze (w okresie obecnego jesiennego szczytu pandemii) z sytuacją gdy ktoś kolokwialnie mówiąc pogoniłby mnie za olanie dezynfekcji rąk przed wejściem na sklepową halę] czy w jakikolwiek poważniejszy sposób zmieniać swe przyzwyczajenia.

3. Załóżmy, że wstajesz rano i myślisz sobie: "napiszę książkę". O czym by była ta książka?

Trudno mi w tym momencie dokładnie określić tematykę, ale myślę, że zawierałaby dużo wstawek / przemyśleń filozoficznych [metaficznych nawet]. Z drugiej strony - tak już naprawdę całkowicie puszczając wodze fantazji - mogłaby nią być z dawna wyczekiwana przez naukowców Teoria kwantowej grawitacji :lol:

Bardzo dobre pytanie swoją drogą, już od jakiegoś czasu figuruje jako jeden z pomysłów na mojej liście tematów do założenia (;

4. Twoim zdaniem ogólna sytuacja w Polsce polepsza się czy pogarsza?

Pogarsza się, pandemia jednak mocno destabilizuje państwo.

5. Dlaczego kura przeszła przez ulicę? :)

Bo miała na to ochotę :) 

6. Gdybyś mogła zmienić kraj na jakiś inny, jaki byłby to kraj?

Cieplejszy i z większą [dużo większą...] ilością słonecznych dni. Jakieś turkusowe laguny albo białe piaski plaż również mile widziane ;) 

7. Zamieniłabyś androida na iOs?

Nie.

8. Czy uważasz teorie spiskowe za coś złego?

W większości przypadków tak - nawet nie są zabawne [przynajmniej do mnie taki humor nie przemawia], skłaniają natomiast do całkiem uzasadnionych podejrzeń ich autorów o zaburzenia psychiczne.

9. Gdyby zostały ogłoszone przedterminowe wybory (a są ku temu przesłanki), na kogo byś oddała swój głos?

Przede wszystkim najprawdopodobniej [najchętniej] w ogóle nie "zaszczyciłabym" ich swoją obecnością. Naprawdę, jedyną w pełni zgodną z moimi przekonaniami i odczuciami decyzją jeśli chodzi o politykę czy może raczej uogólniając: udział w życiu społecznym jest świadoma i dobrowolna rezygnacja z niego.

10. Jaki jest Twój idealny widok z okna?

Po pierwsze i absolutnie najważniejsze n i e b o: odpowiednio szeroki widok na firmament rozpościerający się od wschodu do zachodu, nieprzesłonięty w poważniejszym stopniu żadnymi drzewami ani budynkami. Po drugie - kominy EC-4 i ogólnie Widzew-Wschód oraz / lub las :wub: Po trzecie wreszcie - nie pogardziłabym perspektywą roztaczającą się z odpowiednio dużej liczby pięter, choć to dosyć kontrowersyjna propozycja biorąc pod uwagę m. in. mój lęk wysokości.

... jakiś czas temu przeglądając pewien portal z ofertami dotyczącymi nieruchomości natrafiłam na poniższe zdjęcie i myślę, że w dużym stopniu określa ono mój idealny widok z okna [ostatecznie z jakiegoś powodu znalazło się na moim dysku]:

LRfwmZ_L2ePoR0zgKiVSbtqieOujly-TBEQET0jV

Edited by Kerosine (see edit history)
Posted

1. Na jakie odkrycie/wynalazek w dziedzinie astronomii/kosmonautyki najbardziej czekasz?
2. Bardziej interesowałaby Cię sama obserwacja gwiazd czy astrofotografia?
3. Dlaczego nie zdecydowałaś się pójść na studia? (Wybacz, jeśli to zbyt osobiste pytanie, ciekawi mnie to po prostu, bo wydajesz się być osobą inteligentną i o szerokich zainteresowaniach :P Nie chciałabyś swojej wiedzy powiększyć?)
4. Gdybyś zdecydowała się na studia, co byś chciała studiować? Astronomię, psychologię (lub pokrewną dziedzinę), coś związanego z żywieniem czy jeszcze coś innego?
5. Poproszę zdjęcie kotów :D Opowiedz coś więcej o swoich futrzakach.
6. Masz naturalnie proste czy kręcone włosy?
7. Jaką rzecz powiązaną ze swoim hobby ostatnio nabyłaś?

Posted

1. Myślisz o tym dlaczego tak a nie inaczej wygląda Twoje życie? Masz o coś żal do losu? (jak zbyt nie na miejscu to obejdzie się bez odp.)

2. Czy słońce serio się kiedyś spali? 

3. Poszłabyś na randkę ze śmierdzącym Panem za milion złotych? 

Posted

Pytania od @WszyscyZginiemy i pierwsze od @michaelowax3 =)

O 25.10.2020 at 09:47, WszyscyZginiemy napisał:

1. Ile miałaś dotychczas w swoim życiu kotów i ile masz obecnie?

Miałam dotychczas i mam obecnie trójkę ;)

2. Jak często Ci się coś śni i jakie to są sny? Pamiętasz w ogóle swoje sny czy wręcz przeciwnie?

Ostatnio nawet całkiem często, natomiast co do treści - zwykle są to dosyć typowo [tak myślę] zniekształcone scenki rodzajowe z codziennego życia, chociaż trafiają się wśród nich również nie lada adventures. Ogólnie moje sny są zazwyczaj bardzo kolorowe i wyraziste, bywają wzajemnie ze sobą powiązane [!], niezwykle często pojawia się w nich także motyw mojego dawnego domu [jak również ciemnego, burzowego nieba o nienaturalnie granatowym czy brunatnym kolorze]. Na krótką metę pamiętam je bardzo dobrze, jednak abym mogła przypomnieć je sobie po kilku dniach musiałabym już ich treść w większości przypadków zapisywać - w sumie szkoda, że tego nie robię, choć tak naprawdę chciałabym móc owe wytwory umysłu po prostu nagrywać :)

3. Czy planujesz swoje posiłki z wyprzedzeniem? Jeśli tak to jak długim?

Planuję, zwykle [ze zdarzającymi się niekiedy wyjątkami dotyczącymi przeważnie kolacji] mój jadłospis przynajmniej na następny dzień [a często na dwa kolejne] jest już w stu procentach ułożony i "zaklepany" - aczkolwiek przede wszystkim funkcjonuje u mnie swoisty szkielet ["siatka"] posiłków na cały tydzień i przykładowo piątek jest właściwie niezmienny kulinarnie, a w pozostałych dniach występuje [względnie] stałe śniadanie czy obiad =) Można także wyróżnić szkielet miesięczny uzależniony od aktualnej ilości środków na koncie i dni pozostałych do następnego przelewu... xD

4. Jakie jest Twoje pierwsze/najwcześniejsze wspomnienie z, um, życia?

Nie jestem pewna czy rzeczywiście jest to wspomnienie, ale jako takie zakodowany jest w mojej pamięci moment gdy po raz pierwszy porzucam wózek [nie miałam typowego dziecięcego łóżeczka] i postanawiam spać w normalnym ["dorosłym"] łóżku xD

5. Wiem, że uwielbiasz mięso więc... za jak dużą sumę rozważyłabyś przejście na wegetarianizm? :lol:

Duuużą :lol: Przede wszystkim jednak nie byłabym sobą gdybym nie spróbowała oszukać diabła i nie zawrzeć w cyrografie kruczków umożliwiających mi wcześniejszy bądź późniejszy powrót do mięsa tudzież jego przemycanie w jadłospisie.

O 25.10.2020 at 10:03, michaelowax3 napisał:

1. Zostaniesz moją żoną?

Zrujnowałabym Ci życie [a po trzech latach i tak byłby rozwód], więc dla Twojego własnego dobra obawiam się, że muszę odmówić :blush: Poza tym - jak zresztą wiesz - typowa ze mnie samotna wilczyca, nie odnalazłabym się w tego typu relacji.

Posted
O 26.10.2020 at 09:33, Kerosine napisał:

mogłaby nią być z dawna wyczekiwana przez naukowców Teoria kwantowej grawitacji :lol:

Nawiążę do tego, bo mnie to zaintrygowało.

1. Czy naprawdę uważasz, że naukowcy czekają na książkę o tej tematyce, napisaną przez laika, niemającego żadnego wykształcenia i zaplecza naukowego w tej kwestii?

Posted

A mnie temat zaintrygował jako inżyniera, więc chętnie o tym porozmawiam, stąd moje pytanie:

1. Czy preferujesz wariant teorii strun czy raczej grawitację pętlową i dlaczego?

Posted

@yiliyane część pierwsza:

O 26.10.2020 at 10:36, yiliyane napisał:

1. Na jakie odkrycie/wynalazek w dziedzinie astronomii/kosmonautyki najbardziej czekasz?

Może nie tyle stricte astronomii, co [astro]fizyki - poznanie natury ciemnej materii [czy rzeczywiście tworzą ją hipotetyczne aksjony?] i ciemnej energii oraz sformułowanie wspomnianej już przeze mnie wcześniej teorii kwantowej grawitacji, przy czym w tej ostatniej najbardziej pociąga mnie jej postulowana przez wielu rewolucyjność i przewidywane dosłownie wywrócenie przezeń do góry nogami całego naszego obecnego wyobrażenia o naturze rzeczywistości [podobnie jak zrobiła to swego czasu ogólna teoria względności z fizyką (mechaniką) newtonowską]. Co takiego może mieć moc całkowitego zburzenia naszych poglądów na Wszechświat? ^^

2. Bardziej interesowałaby Cię sama obserwacja gwiazd czy astrofotografia?

Trochę trudno mi ze stuprocentową pewnością odpowiedzieć na to pytanie, jako że mój bezpośredni kontakt z astrofotografią jest niestety jak do tej pory zerowy. Na pewno chciałabym w ogóle spróbować w niej swych sił i bardzo możliwe, że stanowiłaby przynajmniej pewną część czasu przeznaczanego na spoglądanie w niebo, wydaje mi się jednak, że ogólnie bardziej pociągają mnie bezpośrednie obserwacje. Ciągłe doglądanie sprzętu i koncentracja na technikaliach odbiera mimo wszystko moim zdaniem sporo uroku / magii obcowaniu z firmamentem :)

3. Dlaczego nie zdecydowałaś się pójść na studia? (Wybacz, jeśli to zbyt osobiste pytanie, ciekawi mnie to po prostu, bo wydajesz się być osobą inteligentną i o szerokich zainteresowaniach :P Nie chciałabyś swojej wiedzy powiększyć?)

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo złożona i częściowo [przede wszystkim] faktycznie zawiera się w rejonach, których nie bardzo chcę tutaj  poruszać. Między innymi jednak:

• optymalny okres na podjęcie takiej decyzji - to znaczy moment tuż po zdaniu matury i maksymalnie rok-dwa lata później - był wciąż bardzo mocno naznaczony moimi przeżyciami z poprzednich etapów nauczania [szkoła podstawowa / gimnazjum] i pomimo, że liceum pozwoliło mi pod tym względem naprawdę głęboko odetchnąć, to jednak w głębi duszy po prostu nie chciałam mieć już nic wspólnego z żadnymi [publicznymi] placówkami edukacyjnymi;
  • nie miałam jasnej wizji swojego hipotetycznego przyszłego kierunku studiów, za to słabe rozeznanie w ofercie uczelni / programach poszczególnych kierunków / specyfice studiowania i dość błędne wyobrażenie o swoich predyspozycjach / słabych stronach / faktycznych zainteresowaniach;
  • poważnie obawiałam się, że zwyczajnie nie poradzę sobie ze studiowaniem - niebezpodstawnie, jako że [znów - między innymi] szkoła zaoczna nie daje raczej najlepszej do tego podbudowy, a ja nigdy nie miałam wyrobionego nawyku systematycznej nauki;
  • zabrakło motywacji i przykładu ze strony rodziny.

Nie uważam jednak formalnego studiowania za konieczny warunek rozwoju w danej dziedzinie - nie każde zagadnienie nawet tak bliskich mi astronomii, psychiatrii czy dietetyki interesuje mnie na tyle, bym odczuwała potrzebę zgłębiania go, a trzeba też jasno powiedzieć, że obok rzeczywiście wartościowej wiedzy na uczelniach istnieje wymóg przyswojenia sobie [bądź przynajmniej "zakucia"] mniejszej lub większej ilości także kompletnie nieprzydatnych informacji. Wiedza na odpowiednim poziomie nie jest także zarezerwowana wyłącznie dla uniwersytetów: serwisy takie jak iBUK oferują dostęp do podręczników akademickich [i ja takowy posiadam], a znalezienie w Sieci odpowiednich badań naukowych także nie nastręcza zbyt wielu problemów.

Reszta pytań od Ciebie jutro i wraz z odpowiedziami na nie myślę, że zakończymy już temat studiów =)

--- Dopisano 29.10.2020 ---

@yiliyane część druga:

4. Gdybyś zdecydowała się na studia, co byś chciała studiować? Astronomię, psychologię (lub pokrewną dziedzinę), coś związanego z żywieniem czy jeszcze coś innego?

Kolejne pytanie, na które - wbrew pozorom - trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć. Astronomia z pewnością byłaby jedną z opcji gdybym posiadała znacznie większe uzdolnienia matematyczne [a przede wszystkim żywiła szczerą miłość do tej nauki sztuki] i cechowała się "trochę" większą intuicją fizyczną oraz, co nie mniej ważne, już od najmłodszych lat miała wyrobiony nawyk systematycznego uczenia się i gotowość do konsekwentnego wkładania w ową czynność naprawdę wiele / maksimum wysiłku. Mogłabym ją zatem studiować, ale bardziej w innym, lepszym świecie równoległym =) Nadal również pozostaje pytanie czy takie studia paradoksalnie nie zabiłyby całego romantyzmu związanego dla mnie nierozerwalnie z niebem - mam bardzo dobre pojęcie o tym, jak wyglądają i wiem, że zawodowa astronomia ogromnie różni się od miłośniczej. Mimo wszystko, taka opcja zawsze była u mnie gdzieś z tyłu głowy jako swego rodzaju niedościgłe marzenie.

Psychologię z pewnością także brałabym pod uwagę, choć w centrum moich zainteresowań znajdują się bardziej błędne ścieżki umysłu niż szeroko pojęta [i często umowna] norma - psychiatria to jednak specjalizacja studiów medycznych, które same w sobie nie wydają mi się już tak pociągające [nie wspominając o ich zasadniczym przeznaczeniu znajdującym wielokrotnie wyraz w toku nauki, czyli leczeniu chorych - ten aspekt w ogóle mnie nie interesuje, wiedzę z tej dziedziny chciałabym zgłębiać jedynie na własny użytek].

Dietetyka [technologia żywności przy bardziej "ścisłym" umyśle :D] również jak najbardziej wchodziłaby w rachubę.  

Tak już na zakończenie podzielę się jednak refleksją, że zarówno wspomniany wyżej kierunek, jak i psychiatrię [psychologię] studiowałabym motywowana przede wszystkim własnymi problemami ze zdrowiem psychicznym, co wydaje mi się trochę smutne. Mimo wszystko chciałabym studiować coś z pozytywnych pobudek, więc może jednak ta astronomia... :rolleyes:

5. Poproszę zdjęcie kotów :D Opowiedz coś więcej o swoich futrzakach.

Nie mam takiego, na którym byłaby uchwycona cała trójka :D Mogę wstawić jedynie jakieś duo:

Duo002png_qqepexa.png

Jeśli natomiast chodzi o przybliżenie sylwetek poszczególnych panien...

Cy [Cysia, Cyśka]

Cy002png_qqepers.png

Moja pierwsza i najstarsza [obecnie już 9-letnia] kota, adoptowana ze schroniska. Początkowo była dość sporym dzikusem i gdy osiągnęła wiek kilku lat wydawało mi się, że nie rokuje już większych nadziei na zmianę tego stanu, obecnie jednak jest najbardziej miziasta i darzy mnie największym uwielbieniem z całej gromadki [przy czym ową przemianę ewidentnie zawdzięczam dokoceniu] - niemniej wciąż da się w niej wyczuć niezależną i odrobinę drapieżną nutę. Względnie spokojna i stateczna, w największym stopniu rozmruczana, jako jedyna wita mnie po powrocie do domu [a właściwie wręcz wtedy nie odstępuje xD]. Początkowo nazywała się zupełnie inaczej, moje wewnętrzne ja doszło jednak do wniosku, że właśnie obecne dziwne imię / przezwisko znacznie lepiej do niej pasuje.

Czarnusza

Czarna007_qqepexh.png

Środkowa wiekowo [6 lat] i w kolejności przybycia do domu, ale pod każdym innym względem [także we własnym mniemaniu] absolutny numer jeden. Duża, masywna, charakterna i przebojowa - po prostu zadziora, która zdecydowanie zdominowała i ustawiła pod siebie wszystkie pozostałe koty. Zarazem jednak dosyć wobec nich nerwowa i mam wrażenie wewnętrznie podszyta tchórzem; często syczy, warczy [!] i posuwa się do łapoczynów zwłaszcza względem Stokrotki, której po prostu nie pozwoli przejść obok siebie bez zdzielenia przez ucho. W stosunku do ludzi jednak [prawie] zawsze nieskończenie rozkoszna, przyjazna i stanowiąca najlepszy obiekt do miąchania - zdecydowanie moja ulubienica. Pochodzi z domu tymczasowego.

Stokrotka

Stokrotka_qqepexw.png

Najmłodsza [5 lat] członkini stadka, która także dołączyła do niego jako ostatnia, co niestety znajduje często wyraz w jej relacjach z przybranymi siostrami. Delikatna, nieśmiała i wciąż odrobinę bojaźliwa koteczka wprost uwielbiająca głaskanie / drapanie po główce i często specjalnie wręcz nadstawiająca ją do pieszczot lub strzelająca baranki - zarazem jednak trochę niezgrabna i pozbawiona m. in. umiejętności wysokiego skakania. Zabawnie grucha [ogólnie zresztą jest zdecydowanie najbardziej "rozmownym" kotem z całej trójki], lubi wieszać się na kuchennej firance, a letnią porą wypuszcza się wieczorami bywa, że nawet na kilkugodzinne wędrówki po okolicy. Wzięłam ją z lecznicy.

6. Masz naturalnie proste czy kręcone włosy?

Falowane =)

7. Jaką rzecz powiązaną ze swoim hobby ostatnio nabyłaś?

Ostatnio jestem niestety zmuszona trochę hamować swe zakupowe zapędy, ale jeśli dobrze pamiętam była to ta książka:

796664900o.jpg

Posted

Widzę koty, daję plusa :D Dzięki za szczegółowe odpowiedzi i pozdrawiam :) 

Posted

@michaelowax3 =)

O 26.10.2020 at 22:29, michaelowax3 napisał:

1. Myślisz o tym dlaczego tak a nie inaczej wygląda Twoje życie? Masz o coś żal do losu? (jak zbyt nie na miejscu to obejdzie się bez odp.)

Myślę, chociaż obecnie więcej w tym refleksji nad znaczeniem tak nieprawdopodobnej konfiguracji czynników i prób umiejscowienia jej w szeroko pojętym kontekście niż faktycznego dociekania poszczególnych przyczyn [takowe są mi już w zasadzie znane]. Trudno nawet - o dziwo - do końca powiedzieć mi, że autentycznie mam żal do losu, jako że mimo wszystko wierzę w to, że nic nie dzieje się bez powodu, stanowi za to część większego planu: chciałabym jednak mieć w nim inną rolę do odegrania i inny "kamień węgielny" niż te, które najprawdopodobniej zostały mi przypisane =) Wszystkie złe rzeczy, które mi się przytrafiły, mogły z powodzeniem przytrafić się w innym czasie - to w sumie najbardziej zwięzłe ujęcie istoty moich gorzkich żali.

Ten temat także uznaję za wyczerpany.

2. Czy słońce serio się kiedyś spali?

* wypali

Tak =) Wszystkie rzeczy we Wszechświecie prędzej czy później spotyka nieuchronny kres - nawet gwiazdy. Ostatecznym przeznaczeniem naszego Słońca jest postać niejakiego białego karła: wypalonego gwiezdnego rdzenia o rozmiarach porównywalnych z rozmiarami Ziemi i złożonego z niewyobrażalnie wprost gęstej tzw. materii zdegenerowanej - początkowo gorącego, z biegiem [dłuuugieeegooo] czasu stopniowo ochładzającego się i przeistaczającego w karła czarnego. Po drodze jednak czeka je jeszcze stadium czerwonego olbrzyma* [giganta rozdętego do tego stopnia, że orbita naszej planety może znaleźć się w jego obrębie], a jeszcze wcześniej stopniowy wzrost jasności i mocy promieniowania skutkujący m. in. tym, że "już" za ok. miliard lat średnia temperatura na Ziemi przekroczy próg wymagany do niemal całkowitego odparowania wody z oceanów [nie jest zatem prawdą, że nasze hipotetyczne kłopoty zaczną się "dopiero" za ok. 4-5 miliardów lat; ogólnie warto być może nadmienić / zapamiętać, że zgodnie z obecnymi modelami jasność Słońca zwiększa się o 1% na ok. 110 milionów lat i warunki dla istnienia życia w znanej nam formie zaczną być odrobinę niesprzyjające już przy kilkuprocentowym przyroście]. Powinnam jeszcze zapewne wspomnieć o mgławicy planetarnej kończącej fazę czerwonego olbrzyma, jednak tak naprawdę nie jest wcale pewne czy znajdujące się tuż przy dolnej granicy wymaganej do tego masy Słońce faktycznie ją wytworzy [choć najnowsze symulacje wskazują, że tak - prawdopodobnie będzie ona jednak stosunkowo słaba i niezbyt efektowna].

3. Poszłabyś na randkę ze śmierdzącym Panem za milion złotych?

Oczywiście, biorąc pod uwagę wysokość zadośćuczynienia [ :D ] to żadne poświęcenie.

* a właściwie, mówiąc fachowo, gwiazdy leżącej na tzw. asymptotycznej gałęzi olbrzymów [AGB - Asymptotic Giant Branch]

Posted

2. Kolejne pytanie ode mnie (chociaż nie wiem, czy doczekam się odpowiedzi na pierwsze) - z jakiego powodu tak często edytujesz dodawane przez siebie posty? Ten wyżej aż 8 razy? Czy w życiu codziennym także poprawiasz swoje wypowiedzi kilkukrotnie?

Posted

Jaka forma(stacjonarna, zdalna) pracy zarobkowej byłaby dla Ciebie najbardziej odpowiednia?

Posted

1. Kiedy się najbardziej relaksujesz?

2. Czy wierzysz w przeznaczenie?

3.  Jaki masz stosunek do astrologii, horoskopów, yin yang itp.?

4. Podaj 3 ulubione piosenki :) 

5. Czy masz jakieś specjalne umiejętności, w czymś jesteś ponadprzeciętna?

6. Czy bierzesz jakieś suplementy diety?

7. Jaki masz stosunek do polityki?

8. Ulubione miejsce na spędzenie wakacji i dlaczego?

9. Czy leciałaś kiedyś samolotem? Jeżeli tak, to jakie były wrażenie, a jeżeli nie, to czy chciałabyś i czy czegoś byś się bała?

10. Podaj 5 rzeczy, które Twoim zdaniem warto by zmienić/dodać na m-forum :biggrin:

Posted

Wreszcie upragniona meta :D Teoretycznie pozostało jeszcze kilka godzin do zakończenia mojego posiedzenia, w praktyce proszę o niezadawanie mi już w miarę możliwości kolejnych pytań [z góry pięknie dziękuję]. Na zestaw @Gloria odpowiem prawdopodobnie dopiero jutro.

O 27.10.2020 at 16:55, Shady-Lane90 napisał:
O 26.10.2020 at 09:33, Kerosine napisał:

mogłaby nią być z dawna wyczekiwana przez naukowców Teoria kwantowej grawitacji :lol:

Nawiążę do tego, bo mnie to zaintrygowało.

1. Czy naprawdę uważasz, że naukowcy czekają na książkę o tej tematyce, napisaną przez laika, niemającego żadnego wykształcenia i zaplecza naukowego w tej kwestii?

Oczywiście, że nie. Taką książkę - czy może raczej powinnam użyć słowa: pracę - napisałabym wyłącznie zdobywszy najpierw odpowiednie wykształcenie / wiedzę, co więcej: będąc absolutnie pewną, że moje równania są poprawne ;) Nie bez powodu użyłam w swojej wypowiedzi sformułowania "tak już naprawdę puszczając wodze fantazji" [które niestety nie załapało się do cytatu] i turlającej się ze śmiechu emotki. Nie należy interpretować jej dosłownie, ale W jaki sposób chciałabym zmienić świat [mając ku temu odpowiednie zaplecze]?

17 godzin temu, Shady-Lane90 napisał:

2. Kolejne pytanie ode mnie (...) - z jakiego powodu tak często edytujesz dodawane przez siebie posty? Ten wyżej aż 8 razy? Czy w życiu codziennym także poprawiasz swoje wypowiedzi kilkukrotnie?

Wypadkowa pragnienia jak najbardziej wiernego / precyzyjnego, pięknego i poprawnego merytorycznie [akurat w przytoczonym poście wyżej znalazł się co najmniej jeden skandaliczny błąd ^^] oddania moich myśli przy z jednej strony niesamowicie wyśrubowanych przez siebie samą kryteriach, a z drugiej dość znacznym owych myśli rozstrzeleniu oraz OCD [które należy już do sfery zdrowia psychicznego, więc...]. W życiu poza granicami firewalla oczywiście nie poprawiam swoich wypowiedzi, jednak... znajdujemy się wewnątrz jego granic, a i robiłabym to jak najbardziej także tam mając ku temu fizyczną możliwość [ogólnie zresztą przywiązuję znacznie większą wagę do pisemnej niż ustnej formy komunikacji]. Modyfikacje nie zmieniają w istotny sposób sensu moich wpisów; jestem także zdania, że zwykli użytkownicy również powinni mieć znacznie większe niż obecnie możliwości edycji swoich postów.

17 godzin temu, Shady-Lane90 napisał:

(chociaż nie wiem, czy doczekam się odpowiedzi na pierwsze)

Komentarz zbędny. Wspomniałam wcześniej, że zamierzam rozłożyć swój udział w ostrzale na cały tydzień - a to oznacza również ostatni jego dzień [jak widać zresztą po wstępie do tego postu zamierzam udzielić odpowiedzi na ostatni (?) zestaw de facto po czasie] :) Jeśli chodzi zwłaszcza o ten projekt zdecydowanie przedkładam jakość odpowiadania na poszczególne pytania ponad tempo w jakim się to odbywa; nie będę również ukrywać [jak zaznaczyłam wyraźnie na samym początku], że znalezienie się w tej roli - z obecnej perspektywy oceniam mimo wszystko trochę pochopne - nie napawa mnie zbytnim entuzjazmem. Dodatkowa niespodzianka: bycie osobą nieaktywną zawodowo nie oznacza również [przynajmniej nie zawsze] nieograniczonej ilości wolnego czasu, a mnie tworzenie wpisów pewną jego ilość jednak zajmuje.

O 27.10.2020 at 17:50, Markiz napisał:

4. Czy preferujesz wariant teorii strun czy raczej grawitację pętlową i dlaczego?

Żadnego z nich - z tej prostej przyczyny, że obydwu można mówiąc potocznie "coś zarzucić", a to oznacza, że żadne nie jest tym, na co czeka od dawna świat naukowy. Prawdziwa teoria kwantowej grawitacji powinna moim zdaniem [i autorytetów w rodzaju np. profesora Meissnera] być w tak oczywisty sposób piękna, spójna i elegancka [podobnie jak ma to miejsce obecnie z OTW], że nie będzie w jej przypadku mowy o żadnych zastrzeżeniach, wątpliwościach czy niejasnościach; zgadzam się również z tymi, którzy twierdzą, że wszelkie istniejące obecnie próby pogodzenia ogólnej teorii względności z mechaniką kwantową są po prostu niedostatecznie rewolucyjne. Sądzę także, że przynajmniej jeden z powodów, dla których wciąż nie udało nam się tego dokonać może tak naprawdę tkwić w braku opracowania na dzień dzisiejszy odpowiedniego aparatu matematycznego - ostatecznie "królowa nauk" pozostaje w tyle, jeśli dobrze pamiętam, jakieś 30 lat za fizyką.

17 godzin temu, Anarchist napisał:

Jaka forma(stacjonarna, zdalna) pracy zarobkowej byłaby dla Ciebie najbardziej odpowiednia?

Myślę, że - o dziwo - jednak stacjonarna, w dodatku na pół etatu i raczej fizyczna.

Posted

Jakie obiekty w Łodzi robią na Tobie wielkie wrażenie? 

Posted

Minął tydzień, zatem zamykamy kramik. Dziękuję wszystkim osobom zadającym pytania za uszanowanie moich życzeń odnośnie jego przebiegu oraz dodatkowo nagradzam plusami @yiliyane i @Gloria za najlepsze w mojej opinii zestawy pytań. Ostatnie odpowiedzi pojawią się jutro wieczorem :)

• Kerosine locked this topic
Posted

@Gloria i @Anarchist =)

4 godziny temu, Gloria napisał:

1. Kiedy się najbardziej relaksujesz?

Kiedy jestem z dala od ludzi, otacza mnie cisza, nie muszę się nigdzie spieszyć i mówiąc ogólnie nic nie zakłóca mojego spokoju :D Zwykle wtedy czytam, miącham któregoś z kotów [bądź po prostu kładę się obok zwiniętego w kłębek żywego futerka i tak sobie wspólnie leżymy / drzemiemy], żegluję po internetach, koloruję na tablecie lub - gdy przebywam poza domem - wędruję po lesie / bezdrożach bądź zalegam w jednym z najbardziej niedostępnych miejsc jakie tylko znam. Absolutnym numerem jeden pozostaje jednak dla mnie spoglądanie w nocne niebo: podziwianie złocistej [ach, te uroki miasta] twarzy Księżyca i srebrnych punkcików gwiazd, sączenie przy tym wermutu i chłonięcie dźwięków nocy.

2. Czy wierzysz w przeznaczenie?

Chciałabym [choć może nie? mimo wszystko wydaje mi się jednak, że lepiej gdy istnieje jakiś porządek we Wszechświecie nawet jeśli go nie rozumiemy / nie zgadzamy się z nim] =) Tutaj można znaleźć moje poglądy na ten temat przedstawione znacznie bardziej obszernie.

3.  Jaki masz stosunek do astrologii, horoskopów, yin yang itp.?

Popularne, "gazetowe" wydanie astrologii odrzucam całkowicie, natomiast jestem zdania, że zdecydowanie może być coś na rzeczy jeśli chodzi o horoskopy urodzeniowe [znów, odsyłam do tego wątku]. Z moim własnym natalem zgadzam się mniej więcej w 85-90%, robiłam również podobne analizy kilku osobom i także dostrzegałam [oraz one same dostrzegały] w nich dużą zgodność. Jeśli ten temat interesuje Cię szerzej polecam Akademię Astrologii Wojciecha Jóźwiaka - wyznaje on trochę inne podejście niż większość astrologów [m. in. odrzuca koncepcję tak popularnych domów], jednak moim zdaniem właśnie jego ścieżką najbardziej warto podążać. Yin / Yang natomiast odzwierciedla dla mnie nadrzędną zasadę Wszechświata, który oparty jest i napędzany odwieczną walką pomiędzy skrajnościami - nie przekłada się to jednak specjalnie np. na wiarę w feng shui.

4. Podaj 3 ulubione piosenki :) 

Podam jedną, może niekoniecznie "ulubioną" w dosłownym tego słowa znaczeniu [takowej raczej nie mam, częściowo dlatego, że zwyczajnie podoba mi się i jest mi bliskich wiele utworów], za to taką, która z jakiegoś powodu wydaje się być piosenką mojego życia.

5. Czy masz jakieś specjalne umiejętności, w czymś jesteś ponadprzeciętna?

Zdolność dostrzegania najdrobniejszych nawet szczegółów, poziom: bóg. Poza tym mam bardzo dobry kontakt z własną podświadomością / pierwotną naturą i ogólnie od najwcześniejszych lat swojego życia nie mogę oprzeć się poczuciu zanurzenia w pewnej dodatkowej warstwie rzeczywistości. Dzięki temu odnoszę wrażenie dostrzegania ścieżek niewidocznych dla innych - ale widzę również, że sama jestem względem nich poniekąd czystą kartą [lub, odwołując się do mojej ulubionej mechaniki kwantowej, przebywam w stanie wiecznej superpozycji]. Nie mam swojego własnego indywidualnego przeznaczenia [a moja funkcja falowa z jakiegoś powodu nie chce się załamać / utrzymać na dłużej w stanie skolapsowanym] :) 

6. Czy bierzesz jakieś suplementy diety?

Od niedawna tak - Plusssz multiwitaminę w wersji z minerałami oraz Chela-Ferr Forte [żelazo chelatowane w podwójnej dawce wraz z kompleksem odpowiednich witamin]. Niedawno przeprowadzone badanie krwi wykazało u mnie dość znaczną anemię, a ponieważ moja dieta stwarza od wielu miesięcy deficyt kaloryczny [jedna z głównych przyczyn owej anemii zresztą] uznałam jeszcze odrobinę wcześniej, że dobrze będzie włączyć także ogólną suplementację. Powinnam zapewne wybrać lepszy preparat niż wspomniany Plusssz, ale ten pyszny smak i forma musujących tabletek... :D 

7. Jaki masz stosunek do polityki?

Budzi we mnie niechęć [często również obrzydzenie - zwłaszcza w wydaniu polskim, białoruskim czy amerykańskim] i zdecydowanie się od niej odcinam, chociaż mam zarazem wrażenie, że rozumiem kluczowe rządzące nią mechanizmy. Zdaję sobie również niestety sprawę z konieczności istnienia tego elementu w społeczeństwie.

8. Ulubione miejsce na spędzenie wakacji i dlaczego?

Obydwa laski na Widzewie-Wschodzie i znacznie większy las na Olechowie oraz rozległe zielone nieużytki obu tych dzielnic. Nie opuszczam nigdy mojego miasta, najdalej poza jego granice wypuściłam się jeszcze za życia mojej Babci i odwiedziłam wtedy Pabianice :) Dlaczego zaś te konkretne miejscówki? To proste - umożliwiają mi największy możliwy kontakt z naturą i odosobnienie.

9. Czy leciałaś kiedyś samolotem? Jeżeli tak, to jakie były wrażenie, a jeżeli nie, to czy chciałabyś i czy czegoś byś się bała?

Nie leciałam i myślę, że bardziej niż "chciałabym" wyraziłabym na to mimo pewnych obaw / niechęci zgodę [chcąc dostać się np. na Bora-Bora :D]. Lęki dotyczyłyby rzecz jasna głównie możliwej katastrofy oraz... wystąpienia intensywnych mdłości.

10. Podaj 5 rzeczy, które Twoim zdaniem warto by zmienić/dodać na m-forum :biggrin:

1. Nowa szata graficzna wykorzystująca w pełni możliwości drugiego zainstalowanego szablonu [który obecnie pozostawiony jest niestety w stanie surowym, a który według mnie znacznie lepiej nadaje się na motyw domyślny] - aktualny wygląd forum jest moim i zdaniem wielu innych użytkowników po prostu brzydki, sterylny i odpychający; wieje od niego nieprzyjemnym chłodem. Zdecydowanie widziałabym tutaj więcej cieplejszych barw nie ograniczonych jedynie do akcentów i znacznie zmniejszyła udział królującej obecnie niepodzielnie na stronie bieli. Alternatywnie: sezonowe zmiany kolorystyki i ewentualnie także "ozdobników" w rodzaju grafik przyporządkowanych poszczególnym rangom widocznych pod avatarem - uwzględniające obecną porę roku [np. błękit i pozostałe odcienie niebieskiego dla zbliżającej się zimy] oraz / lub święta [także zwyczajowe jak przykładowo, co by nie szukać daleko, Halloween]
  2. Discord [? - nie mam rozeznania w tym temacie, jednak wydaje mi się, że właśnie on jest wystarczająco / najbardziej rozbudowany] obok shoutboxa - bo chat jednak zawsze był istotnym elementem forum i centrum jego życia towarzyskiego, a mam wrażenie, że m. in. brak prywatnych pokojów i odświeżanej na bieżąco listy znajdujących się na nim w danej chwili osób czy mocno kompaktowa obecnie forma stanowią poważną niedogodność dla większości użytkowników [wyrażali oni zresztą podobne opinie niejednokrotnie wprost]. Porządny chat przełożyłby się moim zdaniem wydatnie na większą aktywność.
  3. Zniesienie obowiązku jawnego logowania się moderatorów na forum - zbędnego w sytuacji gdy ich aktywność jest i tak w sposób kompleksowy monitorowana przez administrację [nick osoby przebywającej na niewidoku niezależnie od tego wyświetla się zresztą również obecnie w sekcji "Kto jest online?"] oraz wbrew pozorom nie do końca odzwierciedlającego faktyczną dostępność dla użytkownika, natomiast stanowiącego przynajmniej dla mnie źródło silnego dyskomfortu psychicznego i de facto sprawiającego, że znaczną część swego czasu tutaj spędzam niezalogowana / loguję się często dosłownie na kilkanaście sekund / preferuję poranną porę dnia gdy na forum jest mniej osób. Stąd w tym miejscu moja wielka i oficjalna prośba do Ciebie jako do head admina o zniesienie tego wymogu i przywrócenie jawnego logowania jedynie jako opcji.  Jestem gotowa przehandlować za to całą swoją pozytywną karmę :D
  4. Wprowadzenie dodatkowych reakcji na posty [poza obecnymi "plusami" i "minusami"] oraz umożliwienie wszystkim użytkownikom niezależnie od rangi dostępu przynajmniej do informacji kto zareagował pozytywnie na ich wypowiedź. Rozszerzenie obecnego zestawu emotek!
  5. Znaczne wydłużenie czasu, w jakim zwykli użytkownicy mogą dokonać edycji własnych postów oraz przyznanie im możliwości usuwania [w ograniczonym zakresie] swoich wpisów.
19 godzin temu, Anarchist napisał:

Jakie obiekty w Łodzi robią na Tobie wielkie wrażenie?

Przede wszystkim ten :D 

f15276c2ddb13571.png

Mój absolutny numer jeden. Mieszkałam kiedyś w jego bezpośrednim sąsiedztwie i wciąż nie mam doń przesadnie daleko [w gruncie rzeczy spacerowałam ul. Andrzejewskiej nawet dzisiaj], dwukrotnie byłam także wewnątrz kompleksu na dniach otwartych. Na zdjęciu tego nie widać, ale bezpośrednio z EC-4 graniczy od północy lasek buforowy, a od strony południowo-wschodniej rozpoczynają się rozległe i dosyć dzikie tereny zielone / nieużytki / łąki i zadrzewienia [można znaleźć nawet niby-rzeczkę] - podbijające już naprawdę w kosmos subiektywnie odbieraną przeze mnie atrakcyjność tego obiektu.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Hsbxbxb
      Siema, Doradzi ktoś w sprawie miłosnej? Otóż od 2 miesięcy jestem z laską która chyba nie jest w 100% dojrzała, od początku związku spotkaliśmy może 2 razy sam na sam i 3 razy z jej koleżankami . Ostatni raz kiedy spotkaliśmy się sam na sam był chyba 4 tyg temu. Akutalnie próbuje z nią się umówić na kolejne spotkanie ale ona tak samo jak wcześniej mówi mi coś typu "Nie chcę mi się" lub "Nie mam ochoty". Ona twierdzi że 1-2 razy w tyg to jest za dużo dla niej bo ona jest prawie aspołeczna i jeszcze do tego twierdzi że ma depresje. Według niej 2-3 razy w miesiącu to jest wystarczająco i jak mi nie pasuje to moge zerwać. Po tym zaczęła się gatka o takim jej byłym znajomym z ukrainy z którym się zadawała pare tyg temu, to się spytałem czemu tak za nim tęskni(aktualnie jest na ukrainie), a ona odparła że się przywiązuje szybko do ludzi, no to się spytałem to ile razy się spotkali, a ona mi dopierdoliła że prawie codziennie i generalnie pamiętam że ona go często odwiedzała to się zagotowałem że dla mnie nie ma czasu i chęci żeby się spotkać 2 razy w tyg, a z jakimś ukraińcem ma to ona mi odpowiedziała że nie chcę jej się tego tłumaczyć i do teraz nie dostałem odpowidzi bo śpi. Mam wrażenie że ona nie traktuje tego związku jakby miał trwać dłużej niż jeszcze miesiąc. Od pewnego czasu zauważyłem że za każdym razem jak wspominam o innych dziewczynach to ona na mnie się obraża, przy czym ona ciągle pisze z takim jednymi i chyba na złość mi mówi jaki to on nie jest super i wgl. chociaż wiem że go nie kocha to się wściekam, kiedyś nawet przez to z nią się tak pokłóciłem że byłem bliski zerwania ale ona mnie przeprosiła i obiecała że przestanie. Pare razy ją nakryłem na kłamaniu ale w mało ważnych sprawach. Dodam że w zeszły piątek byłem z nią umówiony ale ona 5 godz przed odwołała bo jej stary nie pozwolił. Powiedziała mi że jej się nie chcę spotykać i najlepiej by spała cały dzień ale czasami mi wysyła filmy ze szkoły jak się bawi ze znajomymi(normalnie się śmieje i gada) więc nie wiem czy ona też tego nie wymyśla. Najgorsze jest to że znam ją od pół roku to od momentu bycia razem zaczęło jej odwalać. Jestem osobą która potrzebuje spotkań żeby czuć się kochana więc nie wiem czy jest sens to dalej ciągnąć.
    • Martusiaaaaaa92
      Masz dziewczynę i szukasz nowej na Sympatii zamiast najpierw zakończyć związek, a potem szukać nowej? Po co Ty wciąż z nią jesteś, skoro Ci tak niedobrze w tym związku?
    • fotograf1981
      Witam. Mam na imię Michał, w tym roku skończę 41 lat. Mieszkam w małej miejscowości gdzieś pomiędzy Wrocławiem a Jelenią Górą (nie chcę podawać dokładnej lokalizacji) we własnym własnościowym mieszkaniu w którym także zamieszkuje mój brat oraz 83-letnia babcia. Od 15 lat pracuję w ochronie z orzeczeniem o niepełnosprawności P-02. Przez długie lata nie miałem dziewczyny, poznałem ją w wieku 30 lat, ale w ogóle nie jestem z tego powodu szczęśliwy. Ona nigdy nie pracowała!!! A jej zachowanie jest po prostu żałosne! Utrzymuje się z tego co dostanie od Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej czyli z jakichś około 400 PLN miesięcznie plus 215 PLN zasiłku pielęgnacyjnego. Nie chce mieć dzieci, nie chce iść do pracy, po prostu ręce opadają. Ubiera się w ciuchy które mają przynajmniej 15 lat!!! bo po prostu jej nie stać na to aby sobie coś nowego kupić. Ja w porównaniu z nią kupuję sobie to co dusza zapragnie, mam sprzęt fotograficzny z najwyższej półki z czterema obiektywami NIKONA w zależności co chcę fotografować, zazwyczaj jest to fotoreportaż zawodów sportowych. Kupuję firmowe ciuchy LACOSTE, Jack Wolfskin, Asics. O srebrnych jednouncjowych monetach z wizerunkami zwierząt, głównie z Australii już nie wspomnę, albo o karbonowej kolarzówce. Żebym miał znacznie więcej szczęścia do kobiet o po prostu bym zakończył ten związek w 5 minut, bez zastanowienia. Ale niestety, korzystam z przerwami z portalu sympatia od około 20 lat prawie bez powodzenia. Pamiętam jak udało mi się umówić na dwie randki przez ten portal ale to było kupę lat temu. Na żywo zagadać do jakiejś kobiety, chyba nie możliwe, po prostu się czegoś boję, wstydzę, po prostu nie wiem jak zagadać? Chodziłem na prywatne sesje psychoterapeutyczne które kosztowały mnie kilka tysięcy i nic, po prostu nic! Sam nie wiem co mam robić aby poznać kobietę z którą był bym szczęśliwy, która by wiedziała czym jest praca, czym jest dbanie o siebie etc. Kiedyś było prościej kogoś poznać – to w szkole, to przez chata, gadu-gadu, było dużo możliwości ale i tak się kończyło na niczym… Może to ma jakieś znaczenie psychologiczne, że przez całą podstawówkę i zawodówkę w szkole jak i po za nią byłem poniżany, bity, wyzywany przez rówieśników z klasy jak i po za niej. Nikt nic z tym przez całe lata nie robił, nawet policja. A dzisiaj, wczoraj był taki przypadek w TV, policja od razu zaczęła działać. Proszę o pomoc!!!
    • Gloria
      Pora reaktywować temat Zapraszam @Kerosine do wypowiedzenia się w temacie: oraz / lub  
    • Gloria
      Cześć! Chciałbym się zapytać, czy macie podobne spostrzeżenia do moich i ewentualnie jak często zdarza się Wam to ujrzeć. Chodzi mi mianowicie o wyraz twarzy ludzi, których mijamy chociażby na ulicy czy w sklepie. W moim przypadku dosyć często zdarza się ujrzeć twarze spoglądające na mnie złowrogo albo po prostu ludzie przyjmują taki wyraz twarzy. Czym to jest spowodowane?  Oczywiście, nie dotyczy to 100% osób, ale dosyć często można ujrzeć taki widok (nawet wśród młodych osób). Czy chodzi o troski dnia codziennego? Wydaje mi się, że niektórzy nie potrafiliby się nigdy uśmiechnąć... Czy także zauważacie tę zawziętość na twarzach innych osób... ? Mam także na myśli interakcje z takimi osobami, gdzie można odczuć znudzenie, obojętność, a zdarza się i czasami agresja. Czy może ludzie wychodząc na ulicę przyjmują maski, tak aby nie wdawać się w niepotrzebne interakcje? Jak to wygląda z Waszej perspektywy?
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      dali