Jump to content

Samotność od zawsze


Rafix35

Recommended Posts

Posted

Witajcie

Mam 19 lat i już nie wiem co to życie. Jestem właściwie samotny od gimnazjum i już nie wytrzymuję. Miałem tam po***ów i z nikim nie mogłem się zaprzyjaźnić. W liceum na początku było trochę lepiej ale menda manipulancka w mojej klasie, która mnie "gnębiła" zabrała mi jedynego przyjaciela. Chciałem mu przy********ć, ale jak to manipulant zrobiłby tak, że wyszedłbym na psychopatę. I tak sam siedziałem w szkolnej ławie przez 2 lata poza epizodycznymi spotkaniami z dziewczynami, które dały mi kosza. Studia niedawno zacząłem i to na szczęście na takie jakie chciałem. Byłem wprawdzie na "intengracji" ale znowu dziewczyny dały mu kosza, z którymi chciałem się spotkać. Były "grupy" tam, ale byłem skołowany i sam i nie wiedziałem o czym z nimi mam gadać. Teraz jest korona i wszyscy się tym zasłaniają, że jest i chcą chronić swoje zdrowie. Nawet własna matka mówi mi,że jestem jakimś psychicznym człowiekiem. Jak ja p******e mam dosyć tej samotności. Wprawdzie mam Aspergera zespół ale to bez znaczenia. Jak opowiadam o swoich zainteresowaniach to niestety wszyscy mnie olewają. Proszę, pomóżcie mi pomóc w jakiś sposób! 

 

 

Link to comment
Posted
Godzinę temu, Rafix35 napisał:

Wprawdzie mam Aspergera zespół ale to bez znaczenia.

Myślę, że to jednak może mieć znaczenie i to wręcz kluczowe.

Godzinę temu, Rafix35 napisał:

Jak opowiadam o swoich zainteresowaniach to niestety wszyscy mnie olewają.

Jakie to konkretnie zainteresowania? Autystycy mają to do siebie, że ich pasje bywają niezbyt atrakcyjne lub przystępne / zrozumiałe dla neurotypowego ogółu, gdy zaś jeszcze dorzucimy do tego info dumping... ^^

Tak czy siak, moja rada to spróbowanie "wkręcenia się" przynajmniej na razie w społeczności wirtualne [przede wszystkim te stworzone i skierowane wyłącznie do osób w spektrum oraz oparte na Twoich zainteresowaniach] zamiast w tradycyjne.

Link to comment
Posted

Wiesz, kiedy jedna dziewczyna nie jest zainteresowana, to ok, zdarza się, może mieć faceta, może mieć inne plany, może cośtam. Bywa.

Ale kiedy to staje się zasadą, to zadałbym sobie pytanie "co robię źle". Wbrew pozorom, zainteresowanie sobą dziewczyny to nie jest jakiś kosmos, coś niedostępnego, oczywiście czy z tego coś wyniknie, to już inna sprawa. Dlatego poza znakomitą radą o wkręceniu się na początek w społeczności wirtualne którą dała @Kerosine i spróbowaniu w ten sposób jakichś kontaktów, nauczenia się form konwersacji, ja na początku też przeanalizowałbym całą sytuację, różne przypadki, aby znaleźć błędy które robisz.

Link to comment
WszyscyZginiemy
Posted

Zgadzam się, że powinieneś pójść za radą Kero, bo tak jak mówi @Markiz pozwoli to Ci rozwinięcie w jakimś stopniu swoich umiejętności konwersacji i interpersonalnych(?). A ja, jeśli Twój sposób mówienia przypomina ten w jaki piszesz, widzę znaczne problemy w owym.

Klnięcie i używanie raczej wulgarnych określeń, słownictwo nacechowane negatywnie i degradujące innych, nawet jeśli masz w tym racje, nie jest czymś co ułatwi Ci kontakty z innymi. I mimo, że legenda głosi że dziewczyny lubią bad boyów, to mało która poleci na bloka, który nie potrafi się wysłowić. 

Link to comment
Posted

Co do przeklinania - być może użytkownik jest tak bardzo zrezygnowany, że przelała się czara goryczy i dlatego wypowiedział się używając takich inwektyw. Jak jest na co dzień? Nie wiemy, nie oceniajmy więc tego po jednym wpisie.

Co do kontaktów społecznych - nie bądź tak pesymistycznie nastawiony. Przez monitor bije od Ciebie pesymizm, który nie jest atrakcyjny. Sam napisałeś, że w towarzystwie czułeś się skołowany i nie wiedziałeś o czym rozmawiać. Ludzie odebrali Twój stan tak, jak gdybyś siedział z nimi z łaski. Nie poznasz nowych osób, jeśli będziesz tak podchodził do zapoznawania się z nimi. Skoro nic nie mówiłeś, przyjęto z góry, że nie masz ochoty na rozmowę. Otwórz się. Zagadaj do kogoś z uśmiechem, sypnij jakimś żartem. Ludzie lubią ludzi z poczuciem humoru. Nie użalaj się, bo to stawia Cię w świetle kogoś, kto robi z siebie ofiarę. 

Link to comment
Posted
O 19.10.2020 at 09:42, Kerosine napisał:

Myślę, że to jednak może mieć znaczenie i to wręcz kluczowe.

Jakie to konkretnie zainteresowania? Autystycy mają to do siebie, że ich pasje bywają niezbyt atrakcyjne lub przystępne / zrozumiałe dla neurotypowego ogółu, gdy zaś jeszcze dorzucimy do tego info dumping... ^^

Tak czy siak, moja rada to spróbowanie "wkręcenia się" przynajmniej na razie w społeczności wirtualne [przede wszystkim te stworzone i skierowane wyłącznie do osób w spektrum oraz oparte na Twoich zainteresowaniach] zamiast w tradycyjne.

Ślęczę często i oglądam drogi. Może to brzmić typowo dziwne zainteresowanie ale co ciekawe to będę studiował na specjalizacji. A tak ogółem ze sportów to nie jest źle (zależy) bo latem uwielbiam pływać na wakeboardzie, generalnie kręcą mnie sporty wodne poza windsurfingiem a zimą na nartach zjeżdżać, czy chodzić na park trampolin jak hangar 646 lecz nie cierpię chodzić na siłowni i nią gardzę. I jak przychodzi co do czego to nie mam z kim jechać. Gdy nawet o tym mówię to wszyscy ode mnie się odwracają. Nie wiem już po prostu ....

Link to comment
Posted
9 godzin temu, Rafix35 napisał:

Gdy nawet o tym mówię to wszyscy ode mnie się odwracają.

Nie wiem jak to jest bo jestem facetem bardzo otwartym i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z nawiązywaniem relacji, więc trudno mi wczuć się w sytuację. Ale tu kilka osób napisało naprawdę sensownie brzmiące rady, może po prostu spróbuj się do nich dostosować? Co w końcu masz do stracenia?

Piszesz, że masz zainteresowania sportami wodnymi, nartami, może więc są jakieś fora dotyczące tego sportu? Poznaj tam ludzi o podobnych zainteresowaniach, przecieć na pewno tacy ludzie ogranizują czasami jakieś wspólne wypady czy spotkania na piwo. 

Natomiast raczej unikałbym zbyt ostrych określeń, że czymś gardzisz, możesz tak niechcący sprawić jakiejś osobie przykrość, a po co? Chyba wystarczy stwierdzić, że siłownią nie jesteś zainteresowany.

Sam nie chodzę na siłownię, bo powtarzanie w kółko tych samych ruchów nie budzi mojego specjalnego entuzjazmu, ale rozumiem przecież, że są ludzie dla których to jest forma rozrywki czy jakiejś walki ze sobą.

Link to comment
Posted

Rób po prostu swoje, nie patrz sie na innych. Czy przypadkiem nie masz jakichś konkretnych oczekiwań wobec ludzi, z którymi się spotykasz? Bo wygląda na to, że chcesz, żeby robili to co sobie wymyśliłeś. Może zamiast namawiać ludzi do zrobienia czegoś, to po prostu rób swoje, a przy okazji znajdziesz nowych przyjaciół? I tak samo może i dziewczyna się znajdzie, bo to że dostajesz kosza to po prostu informacja zwrotna, a nie oznacza, że jesteś taki a taki.

Link to comment
Posted
O 19.10.2020 at 08:35, Rafix35 napisał:

Nawet własna matka mówi mi,że jestem jakimś psychicznym człowiekiem. Jak ja p******e mam dosyć tej samotności. Wprawdzie mam Aspergera zespół ale to bez znaczenia. Jak opowiadam o swoich zainteresowaniach to niestety wszyscy mnie olewają.

Witaj, 

Dlaczego Twoja mama taka powiedziała? Przypomnij sobie, jakiej to dotyczyło sytuacji. 

Moja rada dla Ciebie jest taka, byś najpierw ochłonął.  Twoje negatywne emocje oraz ból, jaki odczuwasz przelewają się na nowe relacje, jakie mógłbyś czy chciałbyś zawrzeć. Naprawdę ludzie nie są aż tacy głupi - można rozpoznać, kiedy ktoś uśmiecha się szczerze, a kiedy skrywa w sobie gniew czy smutek. 

O 19.10.2020 at 08:35, Rafix35 napisał:

Byłem wprawdzie na "intengracji" ale znowu dziewczyny dały mu kosza, z którymi chciałem się spotkać.

Chciałeś się z kimś związać na pierwszym spotkaniu? 

22 godzin temu, Rafix35 napisał:

lecz nie cierpię chodzić na siłowni i nią gardzę

To, że czegoś nie lubisz, nie oznacza, że nie jest to dobre i inni tego nie mają prawa lubić. W ten sposób nie zjednasz sobie ludzi. Ktoś może powiedzieć, że gardzi oglądaniem dróg - jakbyś się poczuł? Chciałbyś z taką osobą nawiązać bliższy kontakt? 

Zastanów się przez moment, co się dzieje podczas zawierania kontaktów z innymi osobami przez Ciebie. O czym najczęściej rozmawiacie? 

Link to comment
Posted

Od siebie dodam jeszcze, że warto być może zwrócić także uwagę na mowę ciała i wysyłane sygnały niewerbalne - mimikę, gestykulację, zdolność nawiązywania i [właściwego!] utrzymywania kontaktu wzrokowego, sposób mówienia itp. Są to rzeczy, których często nie jest się świadomym [dlatego warto poprosić o opinię na ten temat inne osoby], a niestety mają duże znaczenie w postrzeganiu autystyków przez neurotypowych i potrafią składać się na zupełnie niezamierzone odpychające wrażenie.

PS. Takie czynniki jak sposób ubierania się [a konkretnie przywiązywanie dostatecznej wagi do tego, co zakładamy na siebie] czy nawet poziom higieny osobistej również warto poddać ocenie.

Link to comment
 • 2 months later...
Posted

@Kerosine "Neurotypowi" to jakaś poprawna politycznie nowomowa czy oficjalne słownictwo medyczne? :biggrin:

A wracając do tematu: wielu ludzi uważa samotność za przekleństwo, ale ona może być Twoim największym błogosławieństwem. W samotności rozwijają się talenty, powstają najlepsze dzieła, człowiek może lepiej poznać samego siebie.

Jeśli jednak chciałbyś mieć więcej znajomych, musisz popracować nad postrzeganiem innych ludzi. Widzę, że jest w tobie dużo złości, osądzasz innych i uważasz się za lepszego. Jeśli takie samo wrażenie przekazujesz w rozmowach, nic dziwnego, że ludzie podchodzą do ciebie z rezerwą.

Dobra i prosta zasada: traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

O 19.10.2020 at 08:35, Rafix35 napisał:

Nawet własna matka mówi mi,że jestem jakimś psychicznym człowiekiem.

Matka cię wychowywała, więc krytykując Twoje zachowanie, krytykuje tak naprawdę siebie. Poza tym: masz z nią dobrą relację, czy nie możesz jej znieść?

Link to comment
Posted
27 minut temu, JanekOdRazu napisał:

@Kerosine "Neurotypowi" to jakaś poprawna politycznie nowomowa czy oficjalne słownictwo medyczne? :biggrin:

Neologizm jeśli już :wink2: Poprawności politycznej bym do tego nie mieszała, termin sam w sobie jest neutralny i oznacza po prostu osoby znajdujące się poza spektrum autyzmu [w swoim pierwotnym znaczeniu] lub ogólnie pozbawione zaburzeń rozwojowych [takich jak m. in. ADHD - znaczenie późniejsze]. Słówko jest również akceptowane i wykorzystywane przez środowisko naukowe / medyczne.

Link to comment
Posted

@KerosineDzięki za wyjaśnienie. Zapytałem, bo brzmi to dla mnie dość zabawnie. :tongue:

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • Gloria
  • grzechu98
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
  • grzechu98
   Startowałem do różnych dziewczyn, tych co mi podobały się. Realnie, oraz na aplikacjach typu Tinder. Nie, nie byłem znajomym żadnych z tych poznanych; od czasów gimnazjum nie mam koleżanek żadnych, o ile tamte można nazwać koleżankami, bardziej pseudo. Mam parę zaintesowań, lecz rozwijam je sam - biologia, historia, piłka nożna, trochę robię zdjęć amatorskich. Mam znajomych paru, wszyscy płci męskiej. Oni mnie akceptują, gdyż jestem osobą nie paląca, nie pijącą. Przez co w wieku 24 lat byłem pierwszy raz na domówce, wcześniej nikt mnie z tych powodów nie zapraszał. Rozmawiać umiem, wydaje mi się że na wszystko. Jak trafi się temat, to nie umiem się zamknąć. Kontakt z kobietami (dziwnie brzmi wyrażenie, wiem) mam w pracy, gdzie jedynym facetem jestem obecnie na dziale. Z niektórymi mam lepszy, niektórymi gorszy.  Jestem typem słuchacza, lubię słuchać drugiej osoby, wysłuchiwać. Lubię doradza, pomagać. Paru znajomych powiedziało, że to zła cecha u faceta, gdyż łatwo wejdę w friendzone tzw. Szufladka aseksualnegi przyjaciela, nie szufladka partner. Co do prostytutek, to szedłem tam na sam seks, nie szukałem szczęścia tam. Aseksualny nie jestem. Patrzeby mam, jak każdy człowiek. Nie mam "normalnie" seksu, to namiastkę mam jego. Każdy urolog powie Ci, że "wstrzymywanie" źle wpływa na organizm.  
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  grzechu98
  grzechu98
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  25 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up